خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 - 13:32   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  حرکت غیرحرفه‌ای مدافع پرسپولیس
  پرسپولیسی ها آماده جشن صعود
  آنالیز عملکرد پرسپولیس در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس در چه صورتی راهی دور بعد لیگ قهرمانان آسیا می شود؟
  پنجمین تست کرونای پرسپولیسی‌ها هم منفی شد
  ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل گوا/ رونمایی از سورپرایز‌های یحیی
  گزارش سایت عراقی از پیشتازی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا
  قطری‌ها بازهم چشم انتظار شگفتی سازی گوا مقابل پرسپولیس!
  وضعیت خطرناک در شهر گوا/ پرسپولیس در انتظار تصمیم مسئولان برای بازگشت به ایران
  سپاهانی هایی که بازی پرسپولیس را از دست دادند؟
  سرب و روی  

رشد نهال روی در معدن مهدی‌آباد رشد نهال روی در معدن مهدی‌آباد
دنیای معدن - معدن مهدی‌آباد، اکنون به ماده معدنی رسیده و آماده خوراک‌دهی به نخستین کارخانه است. مهدی آباد که روزگاری به عنوان معدنی پر از آرزوهای دست نیافتنی شناخته می‌شد و بار سنگین انتظار را از اواخر دهه ۲۰ قرن گذشته حمل می‌کرد، امروزه به سبب حضور تیمی ‌جوان و چابکِ مدیریتی و کارشناسی در مجتمع و نیز سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی، وضعیتی متمایز پیدا کرده است.
یکشنبه، 29 فروردین 1400 - 09:21

رکورد ارسال ماده معدنی در انگوران شکست رکورد ارسال ماده معدنی در انگوران شکست
دنیای معدن -افزایش ۴۶٫۵۴ درصدی ارسال ماده معدنی در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ در بخش روباز، رکورد دیگری را در مجتمع سرب و روی انگوران ثبت کرد.
شنبه، 28 فروردین 1400 - 12:20

 صنعت سرب و روی زنجان نیازمند حمایت دولت است صنعت سرب و روی زنجان نیازمند حمایت دولت است
دنیای معدن -رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی استان زنجان تاکید کرد: صنعت سرب و روی باید از سوی دولت مورد حمایت قرار گیرد.
یکشنبه، 22 فروردین 1400 - 18:59

 ۱۸۸ مجوز برداشت معدنی در گیلان صادر شد ۱۸۸ مجوز برداشت معدنی در گیلان صادر شد
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت : در سال ۹۹ برای پیشبرد عملیات اجرایی طرح های عمرانی استان ۱۸۸ مجوز برداشت موقت مصالح صادر شد.
دوشنبه، 16 فروردین 1400 - 10:06

 محل جدید دپوی پسماندهای سرب و روی در زنجان با ظرفیت روزانه ۵۰۰۰تن افتتاح شد محل جدید دپوی پسماندهای سرب و روی در زنجان با ظرفیت روزانه ۵۰۰۰تن افتتاح شد
دنیای معدن -محل جدید دپوی پسماندهای سرب و روی در روستای سردهات با ظرفیت روزانه ۵هزارتن با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.
شنبه، 16 اسفند 1399 - 11:36

 محل جدید دپوی پسماند سرب و روی زنجان تعیین شد محل جدید دپوی پسماند سرب و روی زنجان تعیین شد
دنیای معدن - در راستای اجرای دستورات رئیس قوه قضاییه محل جدید دپوی پسماند سرب و روی زنجان تعیین شد.
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 13:59

 آغاز عملیات نصب تجهیزات فاز نخست کارخانه سرب و روی مهدی آباد / ساخت 98 درصد تجهیزات کارخانه فرآوری آغاز عملیات نصب تجهیزات فاز نخست کارخانه سرب و روی مهدی آباد / ساخت 98 درصد تجهیزات کارخانه فرآوری
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: ساخت کل تجهیزات کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد انجام شده و عملیات نصب تجهیزات آغاز شد.
سه شنبه، 12 اسفند 1399 - 10:41

 شمش روی؛ بیشترین کالایی که زنجانی ها صادر می کنند شمش روی؛ بیشترین کالایی که زنجانی ها صادر می کنند
دنیای معدن - مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: شمش روی، عمده کالایی است که از استان خارج می شود.
دوشنبه، 11 اسفند 1399 - 13:33

آلبلاغ گنجی فراموش شده/ چرا دولت به وعده هایش برای این معدن عمل نکرد؟ آلبلاغ گنجی فراموش شده/ چرا دولت به وعده هایش برای این معدن عمل نکرد؟
دنیای معدن -دولت از سال ۹۵ و در پی اکتشاف های غیرمجاز از معدن آلبلاغ وعده داده برداشت ها از این معدن را مدیریت کند، اما تا کنون این اتفاق نیفتاده است.
یکشنبه، 10 اسفند 1399 - 10:45

 ناگفته هایی از آلبلاغ/ از جابجایی ۶۰۰ میلیارد تا حفره ۲۰۰ متری ناگفته هایی از آلبلاغ/ از جابجایی ۶۰۰ میلیارد تا حفره ۲۰۰ متری
دنیای معدن -مسئول نظام مهندسی معدن خراسان شمالی به تشریح شرایط معدن آلبلاغ اسفراین پرداخت و گفت: طبق برآوردها ۶۰۰ میلیارد تومان پول به واسطه این معدن جا به جا شده است.
پنجشنبه، 7 اسفند 1399 - 12:46

بازدید محمدرضا دشتی اردکانی؛ رییس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی از غرفه گردشگری معدنی انگوران در حاشیه  چهاردهمین نمایشگاه بین المللی  گردشگری بازدید محمدرضا دشتی اردکانی؛ رییس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی از غرفه گردشگری معدنی انگوران در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری
دنیای معدن - رییس فراکسیون گردشگری مجلس و ولی تیموری؛ معاون گردشگری وزارت گردشگری از غرفه گردشگری معدنی انگوران زنجان بازدید کرده و در جریان مراحل و اقدامات انجام شده در این ارتباط قرار گرفتند.
پنجشنبه، 7 اسفند 1399 - 09:16

آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای ورود به موضوع معدن آلبلاغ اسفراین آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای ورود به موضوع معدن آلبلاغ اسفراین
دنیای معدن - در ۲ سال اخیر، موضوع آلبلاغ اسفراین تبدیل به یکی از چالش های مهم خراسان شمالی شده است که وعده های مسئولین نیز تاکنون نتوانسته گرهی از مشکلات این معدن را حل کند.
چهارشنبه، 6 اسفند 1399 - 10:50

 داستان ادامه دار و پیچیده معدن آلبلاغ به کجا خواهد رسید؟ داستان ادامه دار و پیچیده معدن آلبلاغ به کجا خواهد رسید؟
دنیای معدن -دو سالی است که معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین بر سر زبان ها افتاد البته در گذشته نیز امر برداشت غیرمجاز از این معدن انجام می شد اما طی دو سال اخیر برداشت و رفت و آمدها به شدت افزایش یافت.
سه شنبه، 5 اسفند 1399 - 15:51

 طمع سرب و روی؛ برداشت کنندگان غیرمجاز را به معادن اطراف آلبلاغ کشاند طمع سرب و روی؛ برداشت کنندگان غیرمجاز را به معادن اطراف آلبلاغ کشاند
دنیای معدن - خراسان شمالی رئیس اداره امور معادن سازمان صمت خراسان شمالی از دست درازی برخی از سودجویان به معادن اطراف معدن آلبلاغ برای برداشت سرب و روی خبر داد.
دوشنبه، 4 اسفند 1399 - 12:57

بازدید وزیر صنعت،معدن و تجارت از مجتمع سرب و روی مهدی آباد بازدید وزیر صنعت،معدن و تجارت از مجتمع سرب و روی مهدی آباد
دنیای معدن -وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین روز از سفر خود به استان یزد از مجتمع سرب و روی مهدی آباد( مهریز) بازدید به عمل آورد.
یکشنبه، 3 اسفند 1399 - 17:42

 افتتاح معدن سرب و روی تاجکوه بافق افتتاح معدن سرب و روی تاجکوه بافق
دنیای معدن - مجتمع معدنی سرب و روی تاجکوه بافق، با ظرفیت تولید سالانه ۲۵ هزار تن کنسانتره سرب و روی به دست وزیر صمت افتتاح شد.
یکشنبه، 3 اسفند 1399 - 12:15

در کهن ترین معدن زیرزمینی سرب کشور صورت گرفت؛ از احداث کارخانه جدید سرب تا سهم ۴۰ درصدی در تولید سرب کشور در کهن ترین معدن زیرزمینی سرب کشور صورت گرفت؛ از احداث کارخانه جدید سرب تا سهم ۴۰ درصدی در تولید سرب کشور
دنیای معدن -با راه اندازی و کلنگ زنی شش پروژه و طرح در مجتمع سرب نخلک، تولید و اشتغالزایی در کهن ترین معدن زیرزمینی ایران که قدمت آن به هزاره چهارم قبل از میلاد بر می گردد، جهش یافت.
یکشنبه، 3 اسفند 1399 - 10:07

 نهال توسعه "نخلک" با رونمایی از 6 پروژه جدید/ از اشتغالزایی جدید برای 160 نفر تا سهم 40 درصدی در تولید سرب کشور نهال توسعه "نخلک" با رونمایی از 6 پروژه جدید/ از اشتغالزایی جدید برای 160 نفر تا سهم 40 درصدی در تولید سرب کشور
دنیای معدن - با راه اندازی و کلنگ زنی شش پروژه و طرح در مجتمع سرب نخلک، تولید و اشتغالزایی در کهن ترین معدن زیرزمینی ایران که قدمت آن به هزاره چهارم قبل از میلاد بر می گردد، جهش یافت.
شنبه، 2 اسفند 1399 - 17:04

 جعفری: برنامه تولید ۴۲ هزارتن کنسانتره سرب در نخلک جعفری: برنامه تولید ۴۲ هزارتن کنسانتره سرب در نخلک
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو ظرفیت فعلی سرب کشور را ۷۰ هزارتن اعلام کرد و گفت: با توسعه مجتمع نخلک و تولید حدود ۴۲ هزار تن کنسانتره سرب در این مجموعه، بیش از ۴۰ درصد سرب کشور در این مجتمع تولید خواهد شد.
شنبه، 2 اسفند 1399 - 09:35

 ۶ پروژه و طرح مجتمع سرب نخلک افتتاح شد ۶ پروژه و طرح مجتمع سرب نخلک افتتاح شد
دنیای معدن - ۶ پروژه و طرح مجتمع سرب نخلک با حضور وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در استان اصفهان افتتاح شد. کارخانه ۱۸۰۰ تنی فرآوری کنسانتره سرب و برنامه احداث کارخانه ۲۰ هزارتنی تولید کنسانتره از مهم ترین پروژه های مجتمع فوق است.
شنبه، 2 اسفند 1399 - 09:03

نخلک در سال ۹۹ خوش درخشید/ احداث کارخانه جدید فرآوری با سرمایه ۷۰ میلیارد ریال نخلک در سال ۹۹ خوش درخشید/ احداث کارخانه جدید فرآوری با سرمایه ۷۰ میلیارد ریال
دنیای معدن -با احداث کارخانه فرآوری ۱۸۰۰ تن و توسعه اکتشافات، اشتغال و رونق تولید بار دیگر به منطقه نخلک بازگشت.
جمعه، 1 اسفند 1399 - 10:09

 افتتاح کارخانه جدید فرآوری مجتمع سرب و روی نخلک افتتاح کارخانه جدید فرآوری مجتمع سرب و روی نخلک
دنیای معدن -هدف: نوسازی کارخانه قدیمی مجتمع با توجه به قدمت بالا و فرسودگی دستگاه های خط تولید، ارتقای ایمنی، افزایش کارایی تولید، سازگاری بیشتر با محیط زیست و کاهش انرژی نسبت به کارخانه قدیمی.
جمعه، 1 اسفند 1399 - 08:55

 استقرار شرکت حفاظتی ایمیدرو در آلبلاغ اسفراین از فردا استقرار شرکت حفاظتی ایمیدرو در آلبلاغ اسفراین از فردا
دنیای معدن - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: شرکت حفاظتی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در پی پاکسازی کامل منطقه آلبلاغ اسفراین از حضور برداشت کنندگان غیرمجاز، فردا در این منطقه معدنی مستقر می‌شود و کار حفاظت را آغاز می‌کند.
پنجشنبه، 30 بهمن 1399 - 20:54

 احیای معدن در جنگل های هیرکانی؛ این کار منتهای بد سلیقگی است احیای معدن در جنگل های هیرکانی؛ این کار منتهای بد سلیقگی است
دنیای معدن - احیای معدن راکد سرب و روی و احداث جاده جدید دسترسی به این معدن طی هفته های اخیر باعث نگرانی فعالان محیط زیست و راه اندازی پویش «نه به اکتشاف معدن در قلب البرز مرکزی و گلستانک» توسط تشکل های مردم نهاد شده است. یک پژوهشگر محیط زیست ضمن بیان اینکه معدن سرب و روی از خطرناکترین انواع معادن است، تاکید کرد: راه اندازی این معدن و احداث جاده دسترسی به آن آثار مخربی بر تنوع زیستی و اهالی منطقه بر جای خواهد گذاشت.
دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 10:36

 آلبلاغ اسفراین همچنان منتظر تدبیر/ تناقض گویی مسئولان ادامه دارد آلبلاغ اسفراین همچنان منتظر تدبیر/ تناقض گویی مسئولان ادامه دارد
دنیای معدن -سخنان متناقض مسئولان در خصوص معدن آلبلاغ اسفراین همچنان مشکلاتی را به دنبال دارد که این امر موجب شده علی رغم استقرار تیم حفاظتی، برداشت های غیر مجاز کماکان ادامه داشته باشد.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 11:47

اولین تور گردشگری معدنی کشور کلید خورد؛ روی گردشگران به خاک روی انگوران باز شد اولین تور گردشگری معدنی کشور کلید خورد؛ روی گردشگران به خاک روی انگوران باز شد
دنیای معدن -بعد از گذشت هفت ماه از صدور اولین مجوز گردشگری معدنی کشور، نخستین تور گردشگری معدنی به میزبانی مجتمع سرب و روی انگوران به نام خبرنگاران کلید خورد.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 10:52

 حاشیه های معدن سرب ناصرآباد؛ تعارضات اجتماعی بلای احیای معادن حاشیه های معدن سرب ناصرآباد؛ تعارضات اجتماعی بلای احیای معادن
دنیای معدن - اگر چه به اعتقاد برخی صاحبنظران حیای معدن راکد سرب و روی در روستای ناصرآباد، بخش کجور را به قطب معدن در استان مبدل خواهد کرد، اما کشاورزان و دوستداران حیات وحش ابراز نگرانی می کنند.
سه شنبه، 21 بهمن 1399 - 10:44

همزمان با دهه فجر انجام شد: بهره برداری از معدن سرب و روی قلعه کوهبنان همزمان با دهه فجر انجام شد: بهره برداری از معدن سرب و روی قلعه کوهبنان
دنیای معدن -همزمان با ایام دهه فجر، بهره برداری از معدن سرب و روی قلعه کوهبنان واقع در استان کرمان صورت گرفت.
دوشنبه، 20 بهمن 1399 - 12:54

زنجیر مشکلات بر پای معدن‌داران کردستان زنجیر مشکلات بر پای معدن‌داران کردستان
دنیای معدن - معدن‌داران کردستان در زنجیره مشکلات و نامهربانی‌های مالیاتی، تامین اجتماعی، منابع طبیعی و محیط زیست و از همه مهمتر بروکراسی اداری گیر افتاده‌اند و فعالان این حوزه از مسوولان درخواست برطرف کردن آنها را دارند.
دوشنبه، 20 بهمن 1399 - 10:39

همزمان با سال جهش تولید:ثبت بالاترین رکورد ارسال ماده معدنی در انگوران همزمان با سال جهش تولید:ثبت بالاترین رکورد ارسال ماده معدنی در انگوران
دنیای معدن -با ارسال ۹۲۸ هزارو ۸۳ تن ماده معدنی در ده ماهه سال جاری، رکورد ارسال ماده معدنی این مجتمع شکست شد.
یکشنبه، 19 بهمن 1399 - 09:58

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار