خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 - 12:36   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  پرسپولیسی ها آماده جشن صعود
  آنالیز عملکرد پرسپولیس در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس در چه صورتی راهی دور بعد لیگ قهرمانان آسیا می شود؟
  پنجمین تست کرونای پرسپولیسی‌ها هم منفی شد
  ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل گوا/ رونمایی از سورپرایز‌های یحیی
  گزارش سایت عراقی از پیشتازی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا
  قطری‌ها بازهم چشم انتظار شگفتی سازی گوا مقابل پرسپولیس!
  وضعیت خطرناک در شهر گوا/ پرسپولیس در انتظار تصمیم مسئولان برای بازگشت به ایران
  سپاهانی هایی که بازی پرسپولیس را از دست دادند؟
  پرسپولیس روی نقطه ضعف خود دست گذاشت
  مصاحبه ها  

شکست تحریم های آمریکا در مقابل فولاد مبارکه شکست تحریم های آمریکا در مقابل فولاد مبارکه
دنیای معدن - تحریم های لحظه آخر خزانه داری آمریکا علیه ایران نشانه استیصال و درماندگی ترامپ و شکست سیاست های عبث تحریم فولاد و مدیران آن است.
دوشنبه، 29 دی 1399 - 17:45

گسترش چتر بازار مالی کشور با ارتقای فرهنگ کارگزارن گسترش چتر بازار مالی کشور با ارتقای فرهنگ کارگزارن
دنیای معدن- ساختار سنتی و در عین حال پیچیده بازارهای کالایی در ایران و نواقص بسیار اینگونه بازارها چه در خصوص شفافیت در کشف نرخ مبتنی بر ساز و کار عرضه و تقاضا و چه از نظر ایجاد فرصت یکسان برای حضور فعالان اقتصادی، مدیران وقت را بر آن داشت که به تشکیل بورس کالا همت گمارند.
یکشنبه، 18 آبان 1399 - 17:47

بورس کالا می تواند در توسعه تجارت بین الملل نقش ایفا کند بورس کالا می تواند در توسعه تجارت بین الملل نقش ایفا کند
دنیای معدن- معاون امورمناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به عملکرد بورس کالا در اقتصاد ایران افزود: کشوری که به دنبال آزادسازی اقتصادی، دستیابی به اقتصادآزاد، به دست آوردن سهمی از بازار جهانی و برخوردار شدن از روابط و تجارت بین الملل است، نمی تواند از پتانسیل های بازاری مانند بازار سرمایه که در بخش هاى مختلف در حال فعالیت است، استفاده نکند.
پنجشنبه، 8 آبان 1399 - 17:22

تاثیر بورس کالای ایران در سلامت اقتصاد تاثیر بورس کالای ایران در سلامت اقتصاد
دنیای معدن- حدودا 17 سال از عمر بورس فلزات می گذرد و بورس کالای ایران در جهت شفافیت و سلامت اقتصاد جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.
دوشنبه، 21 مهر 1399 - 09:46

رشد معدن با واقعی شدن قیمت‌ها محقق می‌شود رشد معدن با واقعی شدن قیمت‌ها محقق می‌شود
دنیای معدن- بر اساس ماده 35 قانون رفع موانع تولید قیمت گذاری مواد معدنی، دولت مجاز به قیمت گذاری محصولات معدنی غیر انحصاری عرضه شده در بازار رقابتی نیست، این در حالی است که متولیان حوزه معدن در بخش خصوصی معتقدند در سایر مواد معدنی، دولت در زمان رکود و کاهش قیمت‌ها در سطح بازار جهانی حمایتی از تولیدکنندگان نمی‌کند، بنابراین بهتر است در زمان رونق هم دخالتی در قیمت‌گذاری مواد معدنی نداشته باشد.
چهارشنبه، 16 مهر 1399 - 14:06

خروج از رکود با کمک بازار سرمایه خروج از رکود با کمک بازار سرمایه
دنیای معدن- برای خروج اقتصاد از رکود باید از همه ظرفیت های کشور استفاده کرد که بازار سرمایه یکی از مهمترین آنهاست، از مشکلات مهم شرکت ها و واحدهای تولیدی مشکل نقدینگی است با توجه به ظرفیت های محدود نظام بانکی شرکت های بورسی به ویژه بورس کالای ایران بهترین گزینه برای تامین مالی این بنگاه هاست.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 09:28

گهرزمین به دنبال اخذ مجوز آهن اسفنجی است گهرزمین به دنبال اخذ مجوز آهن اسفنجی است
دنیای معدن -طرح‌های توسعه‌ای شرکت سنگ آهن گهرزمین شامل دو خط کنسانتره و یک خط گندله است. همچنین این شرکت در زمینه آهن اسفنجی نیز به دنبال اخذ مجوزهای لازم است تا بتواند پروژه آهن اسفنجی را نیز در این مجموعه راه‌اندازی کند.
سه شنبه، 11 شهریور 1399 - 06:53

"بازار مشتقه ارزی" فضای سرمایه گذاری در ایران را امن می کند "بازار مشتقه ارزی" فضای سرمایه گذاری در ایران را امن می کند
دنیای معدن- یکی از نیازهای اساسی و مبرم شرکت های تولیدی و بنگاه های اقتصادی، ابزاری به منظور پوشش ریسک نوسانات نرخ ارز است که این روزها نبود این ابزار احساس می شود.
سه شنبه، 13 آبان 1399 - 15:20

اقدامات ایمپاسکو و مجتمع‌های تابعه این شرکت در مبارزه با ویروس کرونا اقدامات ایمپاسکو و مجتمع‌های تابعه این شرکت در مبارزه با ویروس کرونا
دنیای معدن -پرهام خواجه‌پور، مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران درباره اقدامات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مقابله با ویروس کرونا به دنیای معدن گفت: به محض اینکه در خصوص شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاع‌رسانی انجام شد شرکت تهیه و تولید و مجتمع‌های تابعه دستورالعمل‌ و اقدامات لازم را در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را در اولویت برنامه‌های خود قرار دادند.
جمعه، 23 اسفند 1398 - 17:27

رشد صادرات و توسعه سرمایه گذاری؛ دو بال خروج از رکود معدن و صنایع معدنی رشد صادرات و توسعه سرمایه گذاری؛ دو بال خروج از رکود معدن و صنایع معدنی
دنیای معدن - سازمان ایمیدرو در راستای استراتژی کلان "توسعه" و "توانمندسازی" بخش معدن و صنایع معدنی، طی یکسال و نیم گذشته اقدام به پیاده سازی روش های متنوعی برای رونق تولید و رفع رکود در این حوزه کرده است. به گفته وی، ایمیدرو "رشد صادرات" و "توسعه سرمایه گذاری" را به عنوان دو بال خروج از رکود، اجرایی کرده است.
دوشنبه، 5 اسفند 1398 - 12:59

مهرماه 99 معدن طلای هیرد به بهره‌برداری می‌رسد مهرماه 99 معدن طلای هیرد به بهره‌برداری می‌رسد
دنیای معدن -وجیه‌اله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران درباره وضعیت معدن طلای هیرد به دنیای معدن گفت: اکتشافات معدن طلای هیرد قبلا توسط نهادهای دیگر انجام شده است و پس از دو سال برای تکمیل اکتشافات این معدن منتقل شد.
پنجشنبه، 1 اسفند 1398 - 11:08

۳ هزار و ۲۰۰ تن طلا سالانه در دنیا تولید می‌شود ۳ هزار و ۲۰۰ تن طلا سالانه در دنیا تولید می‌شود
دنیای معدن -بهروز برنا، عضو هیئت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گفت‌و‌گو با دنیای معدن اظهار کرد: طلا یکی از مواد معدنی دارای اولویت است. سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی حدود 25 سال است که در بحث اکتشاف طلا به طور جدی وارد عمل شده است.
سه شنبه، 29 بهمن 1398 - 12:39

احیای معادن کوچک با هدف توسعه مناطق محروم در دستور کار است احیای معادن کوچک با هدف توسعه مناطق محروم در دستور کار است
دنیای معدن -معاون سابق وزیر صنعت با اشاره به آغاز برنامه احیای معادن کوچک با هدف توسعه مناطق محروم از سال ۹۶، گفت: این طرح، در معادن روباز به ویژه سنگ آهن، مواد معدنی فلزی و غیرفلزی در دست انجام است.
شنبه، 5 مرداد 1398 - 13:54

استقبال از سرمایه گذاری در معادن کوچک مقیاس استقبال از سرمایه گذاری در معادن کوچک مقیاس
دنیای معدن -طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، سال هاست که در اندیشه توسعه دولت ها قرار گرفته است و در این مسیر مشکلاتی شامل دانش فنی و مهندسی اکتشاف، استخراج و فرآوری، آموزش تخصصی ایمنی و فنی، تامین زیرساخت ها، تامین منابع مالی مورد بررسی قرار گرفته است .
شنبه، 5 مرداد 1398 - 08:34

 تامین اعتبارات در راستای بازسازی و احیای معادن کوچک تامین اعتبارات در راستای بازسازی و احیای معادن کوچک
دنیای معدن - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری و فعالیت های معدنی گفت: احیا و بازسازی معادن کوچک به عنوان طرحی ملی همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد که از طریق ضمانت نامه های این صندوق و سپرده اعتباری شرکت های بزرگ مشروط می توانند اعتبارات 18 درصدی دریافت کنند.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 11:39

۴ هزار معدن در کشور فعال نیست ۴ هزار معدن در کشور فعال نیست
دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به حدود چهار هزار معدن غیرفعال در سطح کشور گفت: سیاست دولت در چارچوب برنامه احیای معادن کوچک که از طرح های اقتصاد مقاومتی است، تکیه و جذب مشارکت بخش خصوصی در این عرصه است که منجر به رونق تولید شود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 10:22

 ترسیم ۳ مسیر برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط ترسیم ۳ مسیر برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط
دنیای معدن - ۸ مرداد، همایش نهضت راه‌اندازی معادن کوچک و متوسط که به عنوان یک طرح اقتصاد مقاومتی در نهاد ریاست جمهوری تصویب شده، قرار است برگزار شود.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 14:03

 نسخه ایمیدرو برای معادن کوچک؛ تخصیص منابع حقوق دولتی برای طرح‌های زیربنایی نسخه ایمیدرو برای معادن کوچک؛ تخصیص منابع حقوق دولتی برای طرح‌های زیربنایی
دنیای معدن - مدیریت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با اعلام اینکه یکی از دغدغه‌های جدی معادن کوچک استان‌ها موضوع زیر ساخت‌ها است، گفت: قرار شده از محل حقوق دولتی منابعی در اختیار طرح ایجاد زیر بناها قرار گیرد.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 17:47

 مزیت‌های نسبی فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس مزیت‌های نسبی فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس
دنیای معدن -احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس موجب تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور می‌شود.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 08:41

احیای معادن کوچک رویکرد صادراتی هم می تواند داشته باشد احیای معادن کوچک رویکرد صادراتی هم می تواند داشته باشد
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ضمن اعلام اینکه امسال احیای معادن کوچک در چارچوب اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس قرار دارد، گفت: این معادن علاوه بر تامین نیاز داخل، می تواند رویکرد به بازارهای صادراتی داشته باشد.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 08:30

 واکنش مدیرعامل آلومینا به خطرات زیست محیطی معدن بوکسیت شاهوار واکنش مدیرعامل آلومینا به خطرات زیست محیطی معدن بوکسیت شاهوار
دنیای معدن -در روزهای گذشته فعالان محیط زیستی نسبت به فعالیت معدن روباز بوکسیت شاهوار در شاهرود هشدار دادند که با واکنش مدیر عامل شرکت آلومینای ایران روبرو شد. وی می‌گوید این معدن بخش کوچکی از شهرستان شاهرود محسوب می‌شود و قابلیت آسیب‌رسانی به محیط زیست را ندارد.
شنبه، 14 مهر 1397 - 08:41

معدن زیر سایه سیاست و نفت معدن زیر سایه سیاست و نفت
دنیای معدن - چند سالی است که به واسطه کاهش قیمت نفت در دنیا، بخش معدن به عنوان دومین منبع درآمدی دولت مورد توجه قرار گرفته است.
یکشنبه، 20 اسفند 1396 - 21:46

 صادرات اولویت ما نیست؛ نیاز داخل را تامین می‌کنیم صادرات اولویت ما نیست؛ نیاز داخل را تامین می‌کنیم
دنیای معدن -این روزها فولادسازان ایرانی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند و تلاش بسیاری برای مطرح کردن این صنعت در سطح خاورمیانه و جهان انجام داده‌اند؛ تا جایی که امروز کشورمان به عنوان چهاردهمین تولیدکننده فولاد در جهان شناخته شده است.
شنبه، 30 دی 1396 - 16:47

 رییس سازمان زمین شناسی: خبر داشتیم که تهران می لرزد رییس سازمان زمین شناسی: خبر داشتیم که تهران می لرزد
دنیای معدن - راضیه لک، رییس سازمان زمین شناسی گفت: زمان دقیق وقوع زلزله معلوم نبود، به همین خاطر اطلاع رسانی نکردیم اما آماده بودیم.
یکشنبه، 24 دی 1396 - 15:03

 اولتیماتوم آلومینومی ها برای صادرات! اولتیماتوم آلومینومی ها برای صادرات!
دنیای معدن -مدیرعامل ایرالکو ضمن انتقاد از اینکه خرید آلومینیوم در بورس کالا از تقاضای مطرح شده بسیار کمتر است، گفت: اگر این روند تا پایان هفته ادامه داشته باشد، محصول خود را به بازارهای صادراتی ارسال می کنیم.
چهارشنبه، 20 دی 1396 - 14:13

 ابزارهای جدید بیمه ای برای معدنی ها در راه است ابزارهای جدید بیمه ای برای معدنی ها در راه است
دنیای معدن - بدون شک یکی از اهداف شکل گیری صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی حمایت از واحدهای معدنی متوسط و کوچک مقیاسی است که پا به عرصه فرآوری گذاشته اند، البته نکته مهم در ادامه این حمایت ها پرداخت به موقع معوقات خواهد بود.
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 15:51

 خیز 20 میلیون تنی برای صادرات فولاد خیز 20 میلیون تنی برای صادرات فولاد
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ضمن تایید رشد 13 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2017 میلادی (11 دی تا 10 خرداد) گفت: تحقق افزایش تولید، نشانه برنامه ریزی اصولی در مسیر سند چشم‌انداز 1404 است.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 14:24

فرصت سرمایه گذاری در قطب صنعتی کشور فراهم است فرصت سرمایه گذاری در قطب صنعتی کشور فراهم است
دنیای معدن - نخستین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، متالوژی، تجهیزات و صنایع وابسته و نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلان معدنی و راهسازی با حضور شرکت های داخلی و خارجی از 12 تا 15 بهمن ماه امسال در استان هرمزگان و نمایشگاه دائمی شهر بندرعباس برگزار می شود.
دوشنبه، 6 دی 1395 - 18:40

توسعه همکاری ذوب آهن و بورس کالا در دستور کار/ لزوم فروش محصولات سایر فولادسازان در بورس توسعه همکاری ذوب آهن و بورس کالا در دستور کار/ لزوم فروش محصولات سایر فولادسازان در بورس
دنیای معدن - عرضه اولیه اوراق سلف تیر آهن ذوب آهن در بورس 17 اسفند 94 (201).JPG ذوب آهن اصفهان به دلایلی همچون شفافیت، کاهش رانت و واسطه گری، محصولاتش را در بورس کالای ایران عرضه می کند و راه اندازی معاملات گواهی سپرده محصولات ذوب آهن از طریق بورس کالا نیز در دستور کار است.
شنبه، 26 تیر 1395 - 19:52

افزایش تولید، اولویت مبارکه برای سال جاری افزایش تولید، اولویت مبارکه برای سال جاری
دنیای معدن -بهرام سبحانی، افزایش تولید را جزء اولویت های اصلی در فولاد مبارکه دانست.
یکشنبه، 12 اردیبهشت 1395 - 13:22

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار