دنياي معدن : برپايي همايش معدني جوان با رنگ و بوي نوآوري و فناوري
دوشنبه، 13 اردیبهشت 1400 - 07:12 کد خبر:205362
دنياي معدن - اولين دوره "همايش معدن و فناوري"۲۸ ارديبهشت، برگزار مي‌شود


به گزارش دنياي معدن، اولين "همايش معدن و فناوري" با هدف گفتمان‌سازي، ارتقا و توسعه فناوري‌ها و نوآوري‌هاي مرتبط با حوزه معدن و صنايع معدني ايران از سوي "شبكه نوآوري و فناوري معادن و صنايع معدني ايران؛ معدن بوم" با همكاري شركت "پايش معدن هوشمند" در تاريخ ۲۸ ارديبهشت ماه۱۴۰۰ و با حضور متوليان، كارشناسان بين‌المللي، مديران و فعالان صنعت و معدن برگزار مي‌شود.

زانكو عطايي‌پور مدير شبكه نو‌آوري و فناوري معادن و صنايع معدني ايران، معدن بوم؛ با بيان اين مطلب گفت: اين همايش، با رويكرد توسعه فناوري‌هاي نوين در حوزه معدن و صنايع معدني، بهره‌گيري از تجربيات و دانش بين‌المللي، ايجاد گفتمان و فرهنگ‌سازي در زمينه ارتقاي فناوري‌ها و نوآوري‌هاي معدنكاري و صنايع معدني، ۲۸ ارديبهشت ماه امسال به صورت مجازي با حضور متوليان، كارشناسان بين‌المللي، مديران و فعالان حوزه صنعت و معدن و حمايت سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(ايميدرو)، صندوق نوآوري و شكوفايي رياست جمهوري، سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، كميسيون معادن و صنايع معدني اتاق بازرگاني ايران، شركت تهيه و توليد مواد معدني ايران، شبكه فن بازار ملي ايران و ساير بنگاه هاي اقتصادي فعال بخش معدن و صنايع معدني برگزار مي‌شود.

مدير معدن بوم، تصريح كرد: آموزش و فرهنگ‌سازي درزمينه استفاده از نوآوري و فناوري در بخش معدن و صنايع وابسته كشور، تلاش در جهت شناسايي، بومي‌سازي، مهندسي معكوس و استفاده از فناوري‌هاي روز دنيا، ايجاد هم‌افزايي بين استارت آپ‌ها، مجموعه‌هاي دانش‌بنيان و شركتهاي معدني، احصاي نيازمندي‌هاي فناورانه و نوآورانه شركتهاي معدني بزرگ، معادن كوچك و متوسط و... در جهت ارائه به مجموعه‌هاي نوآور، بهره‌گيري از تجربه شركتهاي بزرگ معدني دنيا با دعوت از سخنرانان بين‌المللي از جمله اهداف اين همايش است.

گفتني است حاميان اين همايش، ايميدرو، شركت تهيه و توليد مواد معدني، صندوق نوآوري و فناوري رياست جمهوري، سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، يونيدرو، انجمن مس ايران و.... هستند. در اين همايش دكتر مهدي كرباسيان، دكتر شكوري، دكتر سوفسطايي، دكتر يحيايي، دكتر شكوري، دكتر عزيزالله عصاري، دكتر اصغري، دكتر بيژن يثربي و دكتر پيمان افضل سخنراني خواهند داشت.