دنياي معدن : ۵ نشانه هشدار دهنده كرونا براي افرادي كه سرفه دارند
پنجشنبه، 2 اردیبهشت 1400 - 15:27 کد خبر:203072
سرفه در بهار مي تواند طبيعي باشد چرا كه در بهار گرده افشاني گل و گياهان به اوج مي رسد و حساسيت هاي فصلي را ايجاد مي كند اما وقتي در پيك چهارم كرونا هستيم و روزانه بيش از ۴۰۰ نفر در كشور بر اثر اين بيماري جان خود را از دست مي دهند دست كم گرفتن برخي سرفه ها مي تواند به قيمت جان ما تمام شود.
 
۱. سرفه هاي خشك
 
سرفه خشك  يكي از علايم اصلي ابتلا به ويروس كرونا است. سرفه خشك يعني سرفه مي كنيد، اما چيزي مانند خلط در گلوي شما ايجاد نمي‎‌شود.
 
۲. سرفه ادامه دار
 
سرفه خشك اگر ادامه دار باشد زنگ هشدار ابتلا به عفونت ويروس كرونا به شدت به صدا درمي آيد. سرفه خشك به طور معمول صدايي دارد كه در پشت گلو ايجاد مي شود. ضمنا سرفه خشك ادامه دار ، باعث گرفتگي صدا هم مي شود.
 
۳. سرفه اي كه با احساس تنگي نفس همراه است
 
سرفه خشك و ادامه دار به اضافه تب همراه با تنگي نفس يكي ديگر از علائم تاييد شده ابتلا به كرونا است. اين درست كه سرفه خشك مداوم فشار زيادي به دستگاه تنفسي وارد مي كند، اما نبايد باعث نفس نفس زدن شود. در صورت اتفاق افتادن آن ديگر اين سرفه ها از جنس آلرژي هاي فصي نيست و ابتلا به ويروس كرونا را نشان مي دهد.
 
۴. سرفه و گلو درد
 
گلودرد همراه با سرفه خشك مدارم را شوخي نگيريد چرا كه نشان مي دهد موضوع جدي است. در موارد ابتلا به كرونا، ويروس با ورود به غشاهاي مرتبط با بيني و گلو باعث تورم آنها شده و منجر به گلودرد مي شود.
 
۵. سرفه و از دست دادن حس بويايي
 
اگر سرفه خشك و ادامه دار داريد و ضمنا بويي حس نمي كنيد، بهتر از هر چه زودتر به مراكز درماني مراجعه كنيد و تست كرونا بدهيد.