دنياي معدن : قادري: طرحي براي اخذ «ماليات بر سود سهام» وجود ندارد
چهارشنبه، 18 فروردین 1400 - 06:24 کد خبر:199553
عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي گفت: در بودجه ۱۴۰۰، بند يا طرحي براي اخذ ماليات بر سود سهام وجود ندارد.

 «جعفر قادري» اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۰ هيچ بندي در خصوص وضع ماليات بر سود سهام وجود ندارد.
 
وي افزود: مباحثي درباره وضع ماليات بر سرمايه و سود سپرده‌هاي بانكي مطرح است، اما در خصوص سود سهام هيچ بند و طرحي در بودجه وجود ندارد.
 
قادري ادامه‌داد: اين طرح شامل ماليات بر املاك با انواع كاربري، وسايل نقليه موتوري زميني، مسكوك طلا، شمش طلا و  طلاي آب شده، زيورآلات از جنس طلا، پلاتين و جواهر و همچنين انواع ارز خارجي است.
 
عضو كميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان‌كرد: ماليات بر سود سپرده‌هاي بانكي را نيز مي‌توان در قالب طرح‌هايي ارائه داد مبني بر اينكه اين سود تا محدوده‌اي شامل معافيت از ماليات شوند و به مازاد آن ماليات تعلق بگيرد كه آن هم جاي بررسي بيشتر دارد.
 
به گزارش ايرنا، همچنين در اين زمينه عضو ناظر مجلس در شوراي عالي بورس اعلام كرده است: دولت در لايحه بودجه، بندي را به عنوان ماليات بر عايدي سرمايه گنجانده بود كه مجلس شوراي اسلامي پس از اصلاحيه، سهام و سپرده بانكي را از اين بند حذف كرد.
 
وي در اين خصوص گفته است: موضوع ماليات بر عايدي، يكي از مباحثي بوده است كه از مجلس دهم در كميسيون اقتصادي مجلس در حال بررسي است. اما مجلس با حذف اين بند، به اهميت بازار سرمايه در اقتصاد كشور تاكيد داشته است.
 
انتهاي پيام/
 
منبع: ايرنا