دنياي معدن : قدرداني از اقدامات فولاد مباركه در حوزۀ پدافند غيرعامل
شنبه، 1 آذر 1399 - 07:12 کد خبر:169115
دنياي معدن - در سومين جلسۀ كميتۀ پدافند غيرعامل ايميدرو كه به‌صورت ويدئوكنفرانس و با حضور سردار جلالي، فرمانده پدافند غيرعامل كشور و خداداد غريب‌پور ،معاون وزير و رئيس هيئت عامل ايميدرو برگزار گرديد، با اهداي لوح تقدير از اقدامات فولاد مباركه در حوزۀ پدافند غيرعامل تجليل شد.


به گزارش دنياي معدن، در اين جلسه، سردار جلالي، فرمانده پدافند غيرعامل كشور، ضمن تشكر از اقدامات شركت‌هاي زيرمجموعۀ ايميدرو، به‌ويژه گروه فولاد مباركه، راهبرد كلان كشور در حوزۀ پدافند غيرعامل را مقاومت فعال در برابر فشار حداكثري و همه‌جانبه دانست و يكي از اهداف اين كميته در ايميدرو   را  لحاظ كردن الزامات پدافند غيرعامل در صدور موافقت  اصولي با طرح‌ها و مكان‌يابي آن‌ها در كنار حفاظت از زيرساخت‌هاي ضروري و حياتي برشمرد و گفت: خوشبختانه اقدامات شركت‌هاي تابعۀ ايميدرو در حوزۀ پدافند غيرعامل بسيار اميدواركننده است.

فولاد مباركه ضمن مديريت شرايط، نه‌تنها در حوزۀ صنعت و اقتصاد كشور، بلكه در حوزۀ پدافند غيرعامل نيز خوش درخشيده است

رئيس هيئت عامل ايميدرو در ابتداي اين جلسه، ضمن قدرداني از اقدامات فولاد مباركه در حوزۀ پدافند غيرعامل گفت: خوشبختانه با وجود تمام محدوديت‌هاي ناشي از بيماري كرونا و تحريم‌هاي ظالمانه، اين شركت با توجه به نقش ويژه‌اي كه در صنعت كشور دارد، ضمن مديريت شرايط، نه‌تنها در حوزۀ صنعت و اقتصاد كشور، بلكه در حوزۀ پدافند غيرعامل نيز خوش درخشيده است.

غريب‌پور اقدامات فولاد مباركه در حوزۀ صرفه‌جويي و استفاده بهينه از منابع آبي را  ارزشمند دانست و افزود: اين شركت همچنين در خصوص مقابله با بيماري كرونا نيز پيشگام بوده و قبل از آنكه از جانب ايميدرو توصيه‌اي براي همكاري با بيمارستان‌ها دريافت كند، به‌صورت خودجوش با تأمين اكسيژن رايگان براي بيمارستان‌هاي درمانگر بيماران مبتلا به كرونا، به ياري مدافعان سلامت و هموطنان شتافت و در اين زمينه به الگويي براي ساير صنايع بدل شد.

فولاد مباركه  به‌خوبي تحريم‌ها و حمله‌هاي سايبري دشمن را مديريت كرده است

در اين جلسه، حميدرضا عظيميان، مديرعامل فولاد مباركه، ضمن ارائۀ گزارشي از اقدامات گروه فولاد مباركه در حوزۀ پدافند غيرعامل گفت: اين گروه يكي از سرمايه‌هاي بزرگ ملي و استراتژيك صنعت كشور است و با توليد حدود نيمي از فولاد كشور تأثير قابل‌توجهي بر رونق اقتصادي و توسعۀ صنعتي و اقتصادي كشور دارد. اين شركت همچنين با تأمين مواد اوليۀ بيش از 3هزار كارخانه و كارگاه توليدي كشور، در استقلال و رونق اقتصادي، قطع وابستگي به بيگانگان و جهش توليد نقش محوري دارد.

به گفتۀ مديرعامل گروه فولاد مباركه، اين مجموعۀ عظيم به‌خوبي تحريم‌ها و حمله‌هاي سايبري دشمن را مديريت كرده و با رعايت دستورالعمل‌هاي حوزۀ پدافند غيرعامل و همچنين شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي در زمينۀ بيماري كرونا، نه‌تنها در اين وضعيت متوقف نشده، بلكه به ركوردهاي متعدد توليد نيز دست يافته است.

وي همچنين به صرفه‌جويي‌هاي صورت‌گرفته در مصارف آب و انرژي اشاره كرد و گفت: فولاد مباركه در سال‌هاي اخير با سرمايه‌گذاري‌هاي كلان در زمينۀ استفادۀ بهينه از منابع آبي و انرژي خوش درخشيده است كه از آن جمله مي‌توان به جمع‌آوري، تصفيه و بازچرخاني پساب‌هاي صنعتي و شهري در چرخۀ توليد شركت اشاره كرد.

مديرعامل فولاد مباركه در ادامه با اشاره به تحريم‌هاي مستقيم و چندبارۀ آمريكا عليه شركت فولاد مباركه، اقدامات انجام‌شده در حوزۀ بومي‌سازي را بسيار راه‌گشا و برگ برندۀ اين شركت در حوزۀ پدافند غيرعامل برشمرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از مساعدت‌هاي گروه فولاد مباركه به بيمارستان‌ها و شبكۀ بهداشت و درمان كشور براي خريد و تأمين تجهيزات پزشكي و مواد ضدعفوني‌كننده و همچنين تأمين اكسيژن رايگان بيمارستان‌هاي مختلف استان اصفهان و برخي استان‌هاي هم‌جوار با هزينۀ چند ده ميليارد توماني به‌عنوان اقدامات ديگر اين گروه در حوزۀ مسئوليت‌هاي اجتماعي ياد كرد.

گفتني است در اين نشست غيرحضوري برخي از مديران عامل شركت‌هاي زيرمجموعه ايميدرو نيز با ارائۀ گزارش‌هاي جداگانه‌اي دستاوردهاي خود در حوزۀ پدافند غيرعامل را تشريح كردند