دنياي معدن : گام هندي براي كاهش وابستگي واردات زغالسنگ
دوشنبه، 29 مهر 1398 - 07:51 کد خبر:140471
دنيي معدن - وزير زغالسنگ هند از كاهش وابستگي به واردات زغالسنگ اين كشور در آينده نزديك خبر داد. توليد اين ماده سياه معدني در هند قرار است به يك ميليارد تن برسد.


به گزارش دنياي معدن، به نقل از وب سايت Business Today وزير زغالسنگ هند پرالاد جوشي Prahlad Joshi خبر داد: در آينده نزديك توليد زغالسنگ هند به يك ميليارد تن افزايش مي يابد كه منجر به كاهش وابستگي به واردات اين محصول خواهد شد.

وي ضمن بازديد از مناطق زغالسنگ مركزي در اين كشور(CCL) يك ماشين معدنكاري Continuous Miner به معادن زيرزميني چوري Churi در شمال كارناپورا اختصاص داد.

وزير زغالسنگ هند افزود: دولت تحت رهبري نارندرا موديNarendra Modi نخست وزير هند متعهد است به شركت CCL و ساير شركت هاي زغالسنگ كمك كند تا تمامي چالش ها و مشكلات در اين حوزه را برطرف شود.

وي ادامه داد: با آغاز به كار فناوري توليد انبوه با استفاده از ماشين معدنكاري Continuous Miner فصل جديدي در تاريخچه معادن زيرزميني چوري به وجود مي آيد. به گونه اي كه ظرفيت توليد تا 4هزار تن در روز افزايش خواهد يافت. در حال حاضر توليد سالانه اين معدن 4هزار تن است كه با استفاده از اين تكنولوژي توليد انبوه پيش بيني مي شود تا 500 هزار تن افزايش يابد. معادن زيرزميني چوري 7 ميليون و 500 هزار تن ذخيره زغالسنگ دارند.

هند به عنوان دومين كشور توليدكننده زغالسنگ سال گذشته ميلادي 764 ميليون تن از اين ماده معدني توليد كند.ايميدرو