خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
شنبه، 24 آذر 1397 - 05:42   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان ایمیدرو در بندرعباس
  گفتگوی خبرنگار روابط عمومی با ناظر واحد تربیت بدنی و تفریحات سالم در شرکت فولاد خوزستان
  مراسم معارفه دکتر حبیب الله رضایی به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه فولاد خوزستان برگزار شد
  کسب 4 عنوان نایب قهرمانی توسط تیمهای فولاد خوزستان؛ سکوهای افتخار زیر پای فولادمردان
  بعد از گولچ/ پرسپولیس در پرونده بن سون هم محکوم شد!
  بشار رسن یکماه دیگر پرسپولیس را ترک می کند
  آخرین فرصت اومانیا به مسئولان پارس جنوبی
  درخواست گادوین منشا از پرسپولیسی ها
  برانکو در واکنش به جلسه تمدید قراردادش: روی جزئیات صحبت کردیم
  حرف آخر سرمربی پرسپولیس برای تمدید قرارداد !
- اندازه متن: + -  کد خبر: 136335صفحه نخست » اکتشافات معدنیشنبه، 23 تیر 1397 - 11:39
اختصاص بودجه به مسئولیت اجتماعی در شرکت‌های ایمیدرو
 اختصاص بودجه به مسئولیت اجتماعی در شرکت‌های ایمیدرو دنیای معدن -رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: اختصاص بخشی از بودجه برای انجام امور خیرانه به شرکت‌های تابع ایمیدرو ابلاغ شده است.
  

به گزارش دنیای معدن، مهدی کرباسیان پیش از ظهر روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات ساخت مرکز توانبخشی شهر بهارستان(استان اصفهان) ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: این امر موجب می‌شود شرکت‌ها با آرامش به کار خود ادامه دهند.
وی افزود: سازمان‌های خیریه‌ای همچون بهزیستی، کمیته امداد و... باید از تمرکز و دولتی بودن تا حد ممکن خارج شوند و کار را به مردم واگذار کنند. به عنوان مثال، مرکز توانبخشی زرین‌شهر از مجموعه‌های بهزیستی است که مدیریت، بودجه و اجرای آن توسط شرکت‌های بزرگ انجام می‌شود.
رئیس هیات امنای موسسه خیریه قائم‌الرضا تصریح کرد: بخش خصوصی و خیران اصفهان، اقدامات خیرانه خود را انجام می‌دهند اما اگر مسئله قانونی مورد توجه قرار گیرد، سرعت و توسعه آن بیشتر می‌شود.
وی ادامه داد: دولت وظیفه‌اش نظارت است تا منافع موسسه‌ها حفظ شود.
کرباسیان با بیان اینکه استان اصفهان و شهر بهارستان الگویی برای اقدامات خیرانه در کشور است، گفت: وجود تعداد زیاد مراکز خیریه، نشان‌دهنده روحیه تعاون و خیرخواهانه و نیز تلاش‌های مردم شریف این استان برای کمک به افراد نیازمند است.
وی ادامه داد: موسسه قائم‌الرضا ضمن کمک به دولت و معلولان می‌تواند الگوی مناسبی برای موسسه‌های دیگر باشد. امیدواریم شرکت فولاد تکنیک - که کار اجرای مرکز توانبخشی بهارستان را بر عهده گرفته- بتواند زودتر از برنامه (۲سال) این پروژه را به پایان رساند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: آقای شفیعی‌پور، مدیرعامل موسسه قائم‌الرضا موضوع همکاری با دانشگاه و استفاده از کمک فکری و علمی آن را مورد توجه قرار دهد تا این موسسه بتواند خدمات با کیفیتی ارائه کند.


ضرورت توجه به مسئولیت اجتماعی
کرباسیان با اشاره به موضوع مسئولیت اجتماعی به عنوان یکی از بحث‌های سال‌های گذشته، گفت: هر واحد اقتصادی باید به مسائل اجتماعی اطراف حساس باشد و در آنها سرمایه‌گذاری کند. این اقدام هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.
وی افزود: در اعتقادات مذهبی ما این موضوع مطرح است که باید به همنوع، همسایه و افراد نیازمند توجه کنیم. همچنین باور داریم که دادن خیرات، خمس، زکات، صدقه، قرض و... سبب افزایش برکت مال در زندگی می‌شود. رئیس هیات امنای موسسه خیریه قائم‌الرضا ادامه داد: موسسه‌ّهایی نظیر قائم‌الرضا که به طور مستقیم کارهای خیرانه می‌کنند، باید مورد حمایت قرار گیرند تا این روند در کشور گسترش یابد.
کرباسیان خاطرنشان کرد: در دوره آقای مظاهری(وزیر اقتصاد) بندی از قانون را اصلاح کردیم که اگر هزینه یا سرمایه‌ای در امور خیرانه شود، سیستم مالیاتی باید بپذیرد. متاسفانه این قانون کامل اجرا نمی‌شود، در حالی که اگر به درستی اجرا شود در مسیر توسعه‌ حرکت خواهیم کرد.
وی افزود: ممکن است تعدادی از خیریه‌ها به دلیل نبود نظارت، فساد ایجاد کنند اما این مشکل هم با افزایش نظارت‌ها قابل رفع است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه فولاد مبارکه و ذوب آهن در بخش پساب شهری سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: این امر ۲ حسن دارد: نخست آنکه آب صنعتی را از آب شرب جدا می‌کند و دوم اینکه کیفیت بهداشت منطقه را ارتقا می‌دهد.


ایجاد ۸۰۰ خیریه در استان اصفهان
محسن مهرعلی‌زاده، استاندار اصفهان در این آیین ضمن تشکر از افراد و سازمان‌هایی که برای فراهم‌سازی بستر ساخت مرکز توانبخشی بهارستان فعالیت کرده‌اند، گفت: فراهم کردن شرایط حضور یک انسان برای ورود به زندگی و فعالیت، زنده کرده همه جهان است.
وی ادامه داد: اصفهان مرکز هنر ایران است. در این استان، ۸۰۰ خیریه ایجاد شده و افراد بسیار ارزشمند و توانمندی از نظر فکری و اجتماعی کار می‌کنند که به منظور خیررسانی به دیگران زحمت می‌کشند و آن را به عنوان یک امر مبارک در جامعه توسعه می‌دهند. این مسئله از هنرهای انسانی استان اصفهان است.


ساخت مجتمع توانبخشی در ۳ فاز
از سوی دیگر علی شفیعی‌پور، مدیرعامل موسسه خیریه قائم‌الرضا گفت: این موسسه در سال ۷۳ تشکیل شد و از اقدامات این موسسه، ساخت مرکز توانبخشی زرین‌شهر است که در آن ۲۷۰ نفر معلول جسمی حرکتی نگهداری می‌شوند. وی افزود: همچنین در این موسسه، یک مرکز مشاوره خانواده برای افراد زیر پوشش فعالیت می‌کند.
شفیعی‌پور با بیان اینکه یکی از برنامه‌های موسسه قائم‌الرضا، تغییر رویکرد خیریه‌ای آن از سنتی به جدید است، گفت: این رویکرد، نتایج بهتری خواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه یک مرکز مشاوره ژنتیک داشته باشیم، بدون شک مجبور نخواهیم شد در آینده از افراد معلولی که از ازدواج‌های خاص متولد می‌شوند، نگهداری کنیم.
وی ادامه داد: مجتمع توانبخشی که عملیات اجرایی آن در شهر جدید بهارستان استان اصفهان آغاز شده، در همین راستا فعالیت می‌کند.
مدیرعامل موسسه خیریه قائم‌الرضا درباره مجتمع توانبخشی بهارستان تصریح کرد: مساحت زمین اختصاص داده شده، حدود ۱۰ هزار متر مربع است که در ۳ فاز ساخته می‌شود. از مساحت یادشده، ۳ هزار متر مربع به ساخت‌وساز، ۳هزار و ۸۰۰ متر به فضای سبز و ۳هزار و ۸۰۰ متر به فضای باز اختصاص خواهد یافت.
وی افزود: فاز نخست در ۳ طبقه پیش‌بینی شده که ۴هزار و ۳۱۰ متر مربع است. فاز دوم، مرکز مشاوره ژنتیک و فاز سوم مرکز مشاوره و آسیب‌های اجتماعی است که در مراحل بعدی اقدام خواهد شد.
به گفته شفیعی‌پور، فاز نخست ۲ ساله انجام خواهد شد و شرکت فولادتکنیک مسئولیت اجرایی آن را بر عهده دارد. از سوی دیگر ساخت این مجتمع مورد حمایت رئیس هیات عامل ایمیدرو است و مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز پشتیبانی از طرح را برعهده دارد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار