خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 7 اردیبهشت 1396 - 09:36   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  بمب جدید استقلال کاوه رضایی را فراری می دهد
  شیخ‌ویسی: صعود کنار هواداران شیرین‌تر است
  اصرار شدید برانکو برای جذب بازیکن استقلال
  منصوریان: خدا را شکر می‌کنم که شرمنده هواداران نشدیم
  هت تریک شاگردان منصوریان/ این تخصص استقلالی هاست
  محرمانه از رختکن استقلال / درگیری مهدی رحمتی و خسرو حیدری
  احتمال سرگروهی استقلال حتی با شکست!
  اصرار شدید برانکو برای جذب بازیکن استقلال
  شرایط پیچیده گروه استقلال
  منشا:نه استقلال،نه پرسپولیس؛قراردادی نبستم/اندازه طارمی شانس دارم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 118736صفحه نخست » بورسدوشنبه، 19 مهر 1395 - 18:17
تقویت ۲۱۹ واحدی شاخص کل بورس تهران/ بازار سهام سرخوش از عملکرد تابستانی شرکت ها
  

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 19 مهرماه 95 با افزایش 219 واحدی به رقم 77 هزار و 655 واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با 77 واحد افزایش عدد 15 هزار و 135 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز شاخص سهام آزاد شناور همچنین با رشد 360 واحدی روی رقم 86 هزار و 589 واحد ایستاد. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 199 واحدی به رقم 54 هزار و 418 واحد رسید که شاخص بازار دوم با 207 واحد کاهش به رقم 169 هزار و 359 واحد دست یافت.

امروز شاخص کل فرابورس نیز «آی فکس» نیز با رشد 5 واحدی عدد 823 واحد را تجربه کرد. براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت گروه سایپا با 37 واحد، فولاد خوزستان با 29 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 21 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام، در نماد معاملاتی 3 شرکت پتروشیمی جم با 15 واحد، سرمایه گذاری غدیر با 12 واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران با 5 واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 337 میلیارد تومان بالغ شد که در بازار نقدی بورس این رقم از 231 میلیارد تومان اندکی فراتر رفت.

بر این اساس امروز یک میلیارد و 118 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 699 هزار و 869 نوبت داد و ستد شد.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی گلستان، سرمایه گذاری خوارزمی، حق تقدم خرید سهام حمل و نقل توکا، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، اوراق مشارکت میدکو، حق تقدم خرید سهام باغ میشه، سیمان کردستان از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در عین حال پذیره نویسی برای 10 میلیون برگه اوراق مرابحه گندم از سوی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران به قیمت اسمی هر ورقه 100 هزار تومان (به ارزش کل ۱۰۰۰ میلیارد تومان) در بازار فرابورس پذیره نویسی و تا ساعت 13:30 دقیقه امروز تمدید شد.

به گزارش فارس، امروز در نماد سرمایه گذاری سپه کمتر از 54 میلیون سهم به ارزش بیش از 7.5 میلیارد تومان کد به کد شد. در سماریه گذار یتوکا فولاد اما 49 میلیون سهم به ارزش کمتر از 8 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال داده شد. 31 میلیون سهم صنعتی و معدنی چادرملو نیز به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز معاملات کد ه کد در پالایشگاه نفت اصفهان نیز به جابجایی 30 میلیون سهمی این شرکت به ارزش بیش از 7.5 میلیارد تومان منتهی شد. کمتر از 30 میلیون سهم صنعتی و دریایی ایران اما به ارزش بیش از 7.5 میلیارد تومان امروز کد به کد شد. 25 میلیون سهم ایران خودرو نیز به ارزش بیش از 8.5 میلیارد تومان کد به کد شد. در ایران تراسفو نیز کمتر از 14 میلیون سهم به ارزش کمتر از 30 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده با هدف تجمیع سهام در کدهای درون گروهی انتقال داده شد.

همچون روزهای قبل معاملات کد به کد در گسترش صنایع انرژی آذراب به جابجایی 8 میلیون سهم این شرکت به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان منتهی شد.

7 میلیون سهم پالایش نفت تهران اما به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. اندکی بیش از 5 میلیون سهم گروه صنایع و کاغذ پارس نیز به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد و در نهایت 3 میلیون سهم نفت پاسارگاد به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان امروز از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

براساس این گزارش، بازار سهام در حالی به تعطیلات رسمی پیش رو می رود که طی این هفته با وجود کم رمقی معاملات اما توانست عملکردی امیدبخش را برای معامله گران رقم زند. عملکردی که نشان می دهد در صورت اجماع حقوقی ها برای حفاظت از خریداران سهام و حمایت از صف هایی خرید کم و بیش در گروه های پیشروی بازار می تواند جریانی رو به مثبت و مستمر را برای چشم انداز بازار سهام در نیمه دوم امسال رقم زند.

به گزارش فارس، انتشار گزارش های عملکردی تابستانی برخی گروه های جلودار از جمله معدنی ها و فلزات اساسی و تعدیل های مثبت سود در این گروه ها در کنار تقویت تقاضای سهام در گروه خودرویی ها باعث شده تا بازار سهام سرخوش از بازدهی های 6 ماهه به افق پیش روی بازار با امید بیشتری بنگرد.

بازاری که این روزها نیم نگاهی نیز به وضعیت انتخابات امریکا و در عین حال گرم شدن تدریجی فضای انتخابات ریاست جمهوری در ایران پس از آذرماه امسال می نگرد.

براساس این گزارش، امروز در گروه خودرویی ها با وجود سنگینی عرضه سهام از سوی معامله گران اغلب حقیقی اما تقاضای سهام باعث شد تا لیدرهای این گروه معاملاتی متعادل را در دامنه نوسان مثبت قیمتی به نظاره بنشینند.

این در حالی است که گروه قطعه سازی ها و در راس آنها چرخشگر همچنان برای معامله گران کوتاه مدت نگر خودنمایی می کند.

امروز «شبریز» نیز با معامله نزدیک به 22 میلیون سهم به ارزش کمتر از 12 میلیارد تومان در حالی توانست با صف خرید 4 میلیون سهمی به کار خود پایان دهد که یکه تاز این گروه در روز متعادل شدن معاملات این گروه بود. در گروه معدنی ها نیز انتظار برای انتشار گزارش های عملکردی مناسب در گروه سرب و روی باعث شده تا تقاضای حقیقی ها و حقوقی ها بر عرضه سهام سنگینی کند.

در این گروه پیش خور شدن تعدیل مثبت سود در میان سنگ آهنی ها چندان مورد اقبال خریداران سهام قرار نگرفت.

سیمانی ها اما در حالی خود را برای افزایش قیمت احتمالی آماده می کنند که همچنان مشکل مازاد عرضه محصول بر وضعیت سودآوری این شرکت ها سنگینی می کند.

به گزارش فارس، آنچه که در بازار سهام به وضوح دیده می شود، همچنان علاقه برای نوسان گیری های 10 درصدی در کنار تکاپو برای جذب انواع اوراق بدهی برای صندوق ها است.

این در حالی است که با توجه به فرا رسیدن موعد سررسید انواع اوراق مشارکت و بدهی و انتظار برای به جریان افتادن نقدینگی پارک شده در بازار سهام باعث شده است که تحلیل ها بر سر تقویت حجم و ارزش بازار در پاییز امسال نسبت به تابستان افزایش دهد. البته این موضوع ارتباط مستقیم با نحوه عملکرد حقوقی ها به منظور حمایت از تقاضاهای نه چندان پایدار در گروه های پیشرو و بزرگ بازار دارد.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری متعادل و به نسبت به حجم و ارزش مناسبی همراه بود که گروه فلزات اساسی و مدعنی ها در کنار اقبال خریداران برای جمع آوری سهام در گروه خودرویی ها اصلی ترین عامل برای سبزپوش شدن نماگرهای منتخب آن بود.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار