تلکس دنياي معدن: ركورد جديد فولادساز اهل جنوب
پنجشنبه، 3 مهر 1399 - 21:07     کد خبر: 160669

دنياي معدن - «هرمز» ١٣٧ هزار تن تختال در شهريور توليد كرد و ركورد زد... برنامه عبور از ظرفيت اسمي ١.۵ ميليون تني تا آخر ٩٩

شركت فولاد هرمزگان توانست در شهريورماه ميزان 137،391 تن تختال را توليد و ركورد جديدي ثبت نمايد.

به گزارش دنياي معدن، سيد اصغر مدني معاون بهره برداري شركت فولاد هرمزگان گفت : فولاد مردان فولاد هرمزگان ثابت كردند دستيابي به ركورد توليد با توكل به خداوند و تلاش و همت ميسر و شدني است.

وي در ادامه گفت : شركت فولاد هرمزگان توانست در شهريورماه ميزان 137،391 تن تختال را توليد كند و پس از دو سال ركورد جديدي را ثبت نمايد.

مدني تصريح كرد : اين ركورد در حالي ثبت شد كه با توجه به شيوع بيماري كرونا محدوديت هايي در سطح شركت وضع شده بود ، اما با اين حال توانستيم ركورد توليد قبلي در ناحيه فولاد سازي را بهبود ببخشيم.

معاون بهره برداري شركت فولاد هرمزگان افزود : ثبت ركورد جديد توليد در ناحيه فولاد سازي بعد از دو سال و با تلاش و كار گروهي كاركنان شركت و پيمانكاران و حمايت هاي بي دريغ مدير عامل صورت گرفت ، ركورد قبلي به ميزان 135،699 تن در خرداد ماه سال 97 حاصل شده بود.

مدني دلايل عمده و مهمي را كه سبب ثبت اين ركورد شد چنين برشمرد : كاهش توقفات اضطراري و تأخير واحدهاي فولادسازي و ريخته گري مداوم ، افزايش ميانگين ريت شارژ فلزي به كوره هاي قوسي ، بهبود كيفيت سرباره كوره قوس الكتريكي ، كنترل مستمر فرايند توليد ، ارتباط مستمر با واحد احيا مستقيم در راستاي افزايش كيفيت آهن اسفنجي ، ارتباط موثر با واحد خريد مواد اوليه و قطعات يدكي در راستاي افزايش كيفيت مواد اوليه و قطعات يدكي .

معاون بهره برداري شركت فولاد هرمزگان افزايش كيفيت و كميت توليد تختال و تحويل به موقع محصول در كنار توسعه بومي سازي و حمايت از توليدات كيفي داخلي و ارتقاي زيرساخت ها را از سياست هاي اين شركت عنوان كرد و گفت : در راستاي تحقق شعار جهش توليد ، با تدوين هدف افزايش كميت و كيفيت و تحويل به موقع محصولات در نقشه استراتژي شركت و با رويكرد كاهش هزينه هاي توليد ، افزايش بهره وري و راندمان توليد، مصمم هستيم برنامه توليد ساليانه خود را به ميزان 1،520،000 تن تا پايان سال 99 محقق ساخته و از ظرفيت اسمي ساليانه كارخانه عبور كنيم.

منبع : روابط عمومي فولاد هرمزگان


برگشت به تلکس خبرها