تلکس دنياي معدن: پاپوآ گينه نو يكي از معادن مس خود را به علت موارد ابتلا به كوويد 19 تعطيل مي‌كند
پنجشنبه، 3 مهر 1399 - 20:59     کد خبر: 160666

دنياي معدن -پاپوآ گينه نو عمليات معدن وسيع مس و طلاي اوكي تدي خود را پس از مثبت شدن آزمايش كوويد 19 هفت تن از كارگران تعطيل كرده است.

به گزارش دنياي معدن، اين كشور با روند رو به رشد ابتلا به اين ويروس روبه‌روست و مقامات محلي مي گويند  موارد ابتلا در چند ماه آينده در اين منطقه مي تواند به هزاران نفر برسد. علي رغم اينكه شركت اوكي تدي ماينينگ تمام پروازهاي چارتر را در اواخر جولاي لغو كرده، آزمايش اين تعداد از كارگران مثبت شده است.

شركت اوكي تدي ماينينگ اعلام كرده با ردگيري مبتلايان به يك كارگر رسيده كه احتمالاً در تماس با شخصي كه از پايتخت، پورت مورسبي، به شهر بندري كيونگا در اواخر ماه گذشته پرواز داشت به اين ويروس مبتلا شده است.

مدير عامل اين معدن، موسجه وِرور، در بيانيه اي گفت كه اين كارگر در حال حاضر در عمليات ما مشغول به كار است و با اتوبوس‌ها به محل كارش رفت و برگشت دارد. احتمال مي رود كه تعداد بيشتري مبتلا شده باشند و اين به ريسك غير قابل قبول انتقال ويروس در ميان نيروي كار معدن دامن مي زند.

ورور همچنين گفت اين معدن دولتي از زمان تعطيلي معدن براي اجراي رديابي تماس‌هاي ديگر، آزمايش و روش‌هاي جداسازي با هدف محدود كردن هر نوع شيوع مجدد اين ويروس استفاده خواهد كرد و در صدد است تا در كوتاه‌ترين زمان ممكن عمليات ايمن را از سر بگيرد.

تأثيرات تعطيلي

شركت يادشده اعلام كرده تعطيلي 14 روزه تأثيرات اقتصادي گسترده اي خواهد داشت. اوكي تدي مبلغ چشمگيري از جريان‌هاي ورودي ارز خارجي را به داخل پاپوآ گينه نو بر عهده دارد و تعليق عمليات آن احتمالاً باعث خواهد شد تا اين كشور از حدود 40 ميليون دلار محروم شود. انتظار مي رود كه اين تعليق كه در روز چهارشنبه آغاز شد همچنين حدود  4000 تن از توليد مس و نزديك به 12 هزار اونس از توليد طلاي معدن بكاهد.

پاپوآ گينه نو تاكنون 163 مورد ابتلا به كوويد 19 را ثبت كرده كه در مقياس جهاني رقم پاييني است اما در حالي كه تنها سه هفته پيش تعداد مبتلايان روزانه اش 11 نفر بوده اكنون 39 نفر در يك روز را نيز در سابقه اش دارد. اين كشور همچنين سه جانباخته در اثر اين ويروس داشته است. معدن اوكي تدي، كه 67 درصد آن به دولت ملي و 33 درصد آن به استان غربي اين كشور تعلق دارد، در حال حاضر مشغول محدودسازي جابه‌جايي كاركنان بين عمليات است. علاوه بر اين، به دنبال پايان دادن خدمات هوايي بازرگاني به داخل كيونگاست.

منبع: Mining.com


برگشت به تلکس خبرها