تلکس دنياي معدن: معاون وزير ورزش:مقدمات واگذاري سهام پرسپوليس و استقلال در فرابورس آماده شد
پنجشنبه، 3 مهر 1399 - 20:42     کد خبر: 160650

معاون امورحقوقي و مجلس وزير ورزش و جوانان گفت: از ۱۱ ماه گذشته مقدمات كار واگذاري شركت‌هاي بزرگ پرسپوليس و استقلال آماده شده و پاييز امسال سهام اين ۲ شركت بزرگ فرهنگي و ورزشي كشور از طريق فرابورس به مردم واگذار مي‌شود.
جمشيد تقي‌زاده روز پنجشنبه در آيين افتتاح مرحله نخست ورزشگاه پنج هزار نفري ملاير از طريق ويدئو كنفرانس با رييس جمهوري اظهار داشت: واگذاري سهام باشگاه‌هاي پرسپوليس و استقلال و سپردن آن به دست مردم، بدون شك تحول شگرفي در بخش ورزش كشور به وجود مي‌آورد.
 
وي با بيان اينكه مسووليت واگذاري اين ۲ شركت فرهنگي و ورزشي مهم كشور با عنايت رييس جمهوري و وزير ورزش و جوانان به من واگذار شده افزود: طبق گفته وزير ورزش و جوانان ۱۰۰ درصد سهام اين ۲ باشگاه در فرابورس عرضه و به مردم واگذار مي‌شود.
 
معاون امور حقوقي و مجلس وزير ورزش و جوانان تاكيد كرد: براي اينكه ورزش خصوصي‌سازي به بهترين وجه شكل بگيرد، مقدمات لايحه نظام باشگاه‌داري كشور فراهم شده و در اولين فرصت از طريق دولت به مجلس برسد، چراكه ورزش اگر به دست بخش خصوصي سپرده شود، به طور حتم قدم‌هاي مثبتي خواهيم داشت.
 
تقي‌زاده ادامه داد: با حمايت مجلس لايحه شرح وظايف ورزش تصويب شد و براي تاييد نهايي به شوراي نگهبان رفته كه هديه بزرگي از سوي مجلس شوراي اسلامي براي دولت به‌ويژه ورزش و جوانان بود كه پس از ۵۱ سال اين زمينه فراهم شد.
 
وي بهره برداري همزمان حدود ۳۵۰ طرح ورزشي در سطح كشور را دستاورد بزرگي در دولت تدبير و اميد دانست و بيان كرد: سال ۹۲ كل طرح‌ها و اماكن ورزشي در بخش خصوصي، وزارتخانه‌هاي ديگر، وزارت ورزش و جوانان و نهادهاي ديگر ۲۲ هزار و ۵۰۰ طرح و امكان ورزشي بود كه در حال حاضر اين تعداد به ۶۱ هزار طرح رسيده است.
 
معاون امور حقوقي و مجلس وزير ورزش و جوانان اجرايي شدن اين تعداد طرح و اماكن ورزشي را دستاورد بزرگي در دولت تدبير و اميد دانست و افزود: با كمك و حمايت اين دولت و دولت‌هاي قبلي مقدمات كار فراهم شده تا برنامه‌هاي ورزشي خوبي براي جوانان اين مرز و بوم اجرا شود.
 
تقي‌زاده با اشاره به توجه دولت تدبير و اميد در قرار گرفتن جوانان در راس مديريت گفت: در يك سال گذشته ۱۱ مديركل در استان‌هاي مختلف كشور منصوب شدند كه ميانگين سني آنها بين ۴۰ و ۴۱ سال است و اين نويد را مي‌دهد كه جوانان در راس امور ورزش و جوانان قرار دارند.
 
وي ابراز اميدواري كرد: با توجه به آنچه در بيانيه گام دوم انقلاب كه حاكي از اميد و بهره‌مندي از توانايي جوانان در پيمودن قله‌هاي پيشرفت و استفاده از مديريت جهادي براي رسيدن به پيشرفت و اقتدار مطرح شده، بتوانيم با نگاه جديدي كه براي بخش جوانان و سمن‌ها در نظر گرفته شده، به اهداف‌مان در اين حوزه برسيم.
 
معاون امور حقوقي و مجلس وزير ورزش و جوانان با اشاره به فعاليت ۳۵ هزار سمن در سطح كشور ابراز اميدواري كرد: با نقشي كه وزير ورزش و جوانان در بخش ورزش و جوانان ايفا كرده و فعاليت مجلس يازدهم كه مجلسي انقلابي و براي جوان است، بتوانيم در اعتبارات ۱۴۰۰ نقش ورزش را بيشتر از سال‌هاي گذشته ببينيم.
 
تقي‌زاده با اشاره به پيشنهاد و مطالبات مسوولان و نمايندگان ملاير مبني بر اختصاص پنج زمين چمن مصنوعي، از مديركل ورزش و جوانان خواستار شد: پيگيري‌هاي لازم انجام شود تا اگر مقدمات در شهرستان آماده شود، آماده اجراي زمين‌هاي چمن مصنوعي هستيم.
 
وي همچنين تاكيد كرد: با افتتاح مرحله نخست ورزشگاه پنج هزار نفري ملاير به طور حتم هيات‌هاي ورزشي و اداره ورزش و جوانان اين شهر در اين ورزشگاه اسكان داده شود و رفت و آمدها در اين مجموعه بيشتر شود.
 
معاون امور حقوقي و مجلس وزير ورزش و جوانان از مديرعامل شركت توسعه و نگهداري اماكن ورزشي نيز خواست: تكميل اين طرح با توجه به خواسته مسوولان اين شهرستان، در مراحل بعدي مد نظر قرار گيرد.
 
تقي‌زاده گفت: من به عنوان يك فرد فوتبالي اين ورزشگاه را يكي از زيباترين طرح‌ها در استاديوم‌سازي مي‌دانم كه طرح آن از بارسلون گرفته شده است.
 
وي تاكيد كرد: كمك مي‌كنيم خواسته استاندار همدان مبني بر تشكيل تيم دسته دوم فوتبال براي ملاير در نظر گرفته شود كه اگر اين تيم فعال شود در آينده تكميل اين ورزشگاه نيز به نتيجه خواهد رسيد.
 
مرحله نخست ورزشگاه پنج هزار نفري ملاير روز پنجشنبه از طريق ويدئو كنفرانس با رييس جمهوري در قالب برنامه «تدبير و اميد براي جهش توليد» به بهره‌برداري رسيد كه حدود ۲۲ ميليارد تومان اعتبار براي اين طرح هزينه شد و ۱۶ هزار مترمربع مساحت دارد.

برگشت به تلکس خبرها