تلکس دنياي معدن: افزايش 300 هزار تني ظرفيت توليد فولاد كوير آران و بيدگل
دوشنبه، 18 فروردین 1399 - 11:54     کد خبر: 145310

دنياي معدن - مدير عامل مجتمع توليدي فولاد شهرستان آران و بيدگل گفت: ظرفيت توليدي مجتمع سپيد فراب كوير آران و بيدگل در سال جهش توليد ۳۰۰ هزار تن افزايش مي يابد.

به گزارش دنياي معدن؛ احمد خوروش افزود: اين مجتمع توليدي در سال ۱۳۹۸ در راستاي تحقق شعار رونق توليد توانست در ليست ۱۰۰ شركت برتر كشور قرار بگيرد.
وي گفت: صادرات مجتمع فولاد كوير در نيمه نخست سال ۹۸ در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸۶ درصد از نظر ريالي و ۹۲ درصد از لحاظ وزني افزايش داشت.
مدير عامل مجتمع فولاد آران و بيدگل افزود: اين مجتمع در اين بازه زماني ، با صادرات ۱۳۰ ميليون دلاري محصولات فولادي به كشورهاي ديگر ركورد مطلوبي را در اين زمينه به ثبت رساند.
خوروش با اشاره به نشست اخير مجمع عمومي فوق العاده سهامداران فولاد كوير گفت: در اين نشست ، افزايش ۳۵۰ درصدي سرمايه مجتمع كه ۵۰ در صد از آن از محل سودهاي انباشته و ۳۰۰ درصد نيز از محل آورده هاي نقدي و مطالبات سهامداران تامين مي شود به تصويب رسيد.
وي اولويت كنوني فولاد كوير را تكميل زنجيره ابتدايي صنعت فولاد بيان كرد و افزود: اين زنجيره در مرحله ابتدايي شامل توليد شمش و ريخته گري است و در مراحل بعدي معدن، گندله سازي، كنسانتره و احيا را در بر مي گيرد.


برگشت به تلکس خبرها