تلکس دنياي معدن: مخالفت بازيكنان پرسپوليس با كاهش رقم قرارداد
دوشنبه، 18 فروردین 1399 - 10:55     کد خبر: 145292

تعطيلات ليگ برتر به خاطر شيوع گسترده بيماري كرونا باعث شده تا تمرينات پرسپوليس به حالت تعليق درآيد. بازيكنان پرسپوليس به صورت اختصاصي و در خانه، برنامه‌هاي تمريني خود را پيش مي‌برند، اما در همين شرايط، شايعاتي مبني بر احتمال كاهش قرارداد بازيكنان به خاطر تعطيلي ليگ به گوش مي‌رسد. همين موضوع در فوتبال ايران نيز تأثيرگذار بوده و حتي برخي مديران باشگاه‌ها نسبت به آن واكنش نشان دادند.
با اين حال پرسپوليسي‌ها كاملاً مخالف چنين اتفاقي هستند. آن‌ها مي‌گويند در طول اين فصل پول زيادي از قراردادشان دريافت نكرده‌اند و حتي از فصل قبل بابت اصل قرارداد و پاداش‌ها و آپشن‌ها هم طلب دارند. برخي بازيكنان پرسپوليس مي‌گويند با حساب و كتاب خود، بيش از ۶۰ تا ۶۵ درصد طلبكار هستند و اين جدا از آپشن‌هاي برد در اين فصل و همچنين صعود به نيمه‌نهايي جام‌حذفي است.
از شرايط اين‌طور برمي آيد كه بازيكنان هر تيمي با ماجراي كسر قرارداد‌ها به خاطر كمك به مسائل مالي به باشگاه خود كنار بيايند، امكان ندارد بازيكنان پرسپوليس چنين موضوعي را بپذيرند.
چند روز پيش غلامرضا بهروان مشاور سازمان ليگ در مصاحبه‌اي، در واكنش به احتمال لغو ليگ و مشكل باشگاه‌ها براي تسويه حساب با بازيكنان خود گفته بود: «اين موضوع هم براي سازمان ليگ مهم است زيرا اگر در ليگ‌هاي اروپايي شاهد تعطيلي بازي‌ها باشيم، چون شرايط اقتصادي‌شان با ما متفاوت است و به بازيكنان خود به صورت هفتگي يا ماهانه پول مي‌دهند، چندان ضرر نمي‌كنند، اما در فوتبال ما ممكن است يك باشگاه ۷ يا ۸ ماه به بازيكنانش پول ندهد كه اين موضوع، كار را براي گرفتن تخفيف و كسر از قرارداد‌ها خيلي سخت مي‌كند.»


برگشت به تلکس خبرها