تلکس دنياي معدن: ستاره‌هاي سريال «پايتخت» استقلالي هستند يا پرسپوليسي؟ مطالب پيشنهادي
دوشنبه، 18 فروردین 1399 - 10:55     کد خبر: 145291

نگاهي به سليقه فوتبالي بازيگران سريال پايتخت كه از پرطرفدارترين سريال‌هاي تلوزيون محسوب مي‌شود انداخته‌ايم كه خواندنش خالي از لطف نيست.

«تمامي اعضاي خانواده من عاشق استقلال هستند، به ويژه پدربزرگ و دايي‌ام كه استقلالي‌هاي متعصب هستند. من از وقتي كه به ياد دارم استقلالي بودم، چون خانواده‌ام اين‌طور من را بار آوردند. همه بازيكنان استقلال را دوست دارم، چون هوادار دو آتيشه و سرسخت اين تيم هستم، اما كاپيتان وريا، قايدي، شيخ دياباته و چشمي را بيشتر دوست دارم.»
اين تازه‌ترين مصاحبه ابوالفضل رجبي پديده ۱۳ ساله و ساروي سريال جذاب و پرطرفدار «پايتخت» است كه ما را بر آن داشت تا به ساير بازيگران اين سريال ديدني بعد از اتمام قسمت پانزدهم بپردازيم.


كارگردان آباداني و پرسپوليسي
سيروس مقدم، زاده شهر آبادان است كه فوتبالي‌ترين عضو خانواده سريال «پايتخت» به شمار مي‌رود. عوامل مجموعه پايتخت و كساني كه سر لوكيشن اين سريال رفته‌اند گواهي مي‌دهند آقاي كارگردان حتي يك بازي تيم محبوبش پرسپوليس را از دست نمي‌دهد. البته سيروس مقدم علاقه خاصي به تيم شهرش صنعت نفت هم دارد، اما در حال حاضر قرمز رنگ مورد علاقه اوست. جالب آنكه آقاي كارگردان توسط استقلالي‌ها حسابي محاصره شده است كه در ادامه مي‌خوانيد.


نقي معمولي و كري با آقاي كارگردان
محسن تنابنده بازيگر نقش نقي معمولي در مصاحبه‌اي با برنامه «حالا خورشيد» و رضا رشيدپور گفت: «تيم اولش بعد از استقلال، پرسپوليس است!» او يك آبي متعصب است.
بيشترين كري‌خواني با آقاي كارگردان را نقي معمولي دارد و حسابي در اين زمينه سر به سر هم مي‌گذارند. انتخاب اسم «بهتاش فريبا» براي نقش بهرام افشاري نيز طرح همين محسن تنابنده استقلالي و به ياد «بهتاش فريبا» ستاره دهه ۶۰ استقلال و تيم ملي ايران بود.


ارسطوي استقلالي!
احمد مهرانفر بازيگر نقش ارسطو خيلي تمايل ندارد كسي متوجه شود استقلالي است يا پرسپوليسي و معمولاً دو پهلو حرف مي‌زند، اما كيست كه نداند او طرفدار آبي است. ارسطوي سريال پايتخت البته به اندازه بقيه نشان نمي‌دهد طرفدار استقلال است ولي...
مهرانفر علاقه زيادي به كارلوس كي‌روش سرمربي سابق و پرتغالي تيم ملي داشت كه در حال حاضر سرمربي تيم ملي كلمبياست.


بهتاش استقلالي دروازه‌بان نساجي!
بهرام افشاري يا همان «بهتاش فريبا»‌ي سريال پايتخت كه يكي از سوژه‌هاي اصلي و فوتبالي پايتخت ۶ بود نيز به قول خودش استقلالي است! او هيچ رفيق و دوستي در تيم پرسپوليس ندارد و فقط مي‌گويد با عليرضا بيرانوند سلام و عليك كرده و پسر خوبي است. همچنين بهتاش فريبا با رفتار عليرضا حقيقي هم كلي حال كرده و مي‌گويد: «پسر بسيار خوبي است و به من براي بازي سخت جلوي پرسپوليس كمك كرد. البته من استقلالي شديد هستم ولي عاشق هواداران نساجي هم شدم. مردم مازندران عاشقانه اين تيم را دوست دارند و كلي در اين مدت به من لطف و محبت نشان دادند. در بازي با پرسپوليس هم هواداران نساجي خيلي من را تشويق و شرمنده كردند تا توانستم يكي از سخت‌ترين نقش‌هاي بازيگري‌ام را ايفا كنم.»


رحمت شاسي يا آبي؟!
رحمت شاسي يا رحمت خروس و رحمت كاسه كه حالا آرايشگر بامزه سريال پايتخت شده هم جزو استقلالي‌هاي مجموعه است كه به قول خودش فقط بازي‌هاي اين تيم را در ليگ برتر تماشا مي‌كند. هومن حاجي‌عبداللهي طرفدار فرهاد مجيدي است و معمولاً بازي‌هاي تيم محبوبش به ويژه شهرآورد را با دوستاني همچون محسن و مصطفي تنابنده، امير جعفري، امير غفارمنش و سعيد آقاخاني نگاه مي‌كند كه جملگي استقلالي هستند!


دست بي‌قرار گلر پاس بوده است!
مهران احمدي يا همان بازيگر نقش «بهبود» كه با بيماري «دست بي‌قرار» دوباره به سريال پايتخت برگشت از همه عوامل اين سريال جذاب فوتبالي‌تر است، اما خيلي رو نمي‌كند! اين بازيگر توانمند سينما و تئاتر كشورمان در گذشته دروازه‌بان تيم نوجوانان پاس بوده است. با اين وجود خيلي وارد كري‌هاي عوامل اين مجموعه نشده و ترجيح مي‌دهد سرش به همان بازيگري گرم باشد. البته بهبود فريبا به شوخي مي‌گويد: «خوشحالم كه پسرم بهتاش هم مثل خودم دروازه‌بان است و توانسته در تيم نساجي جلوي پرسپوليس بازي كند!»


رامين‌فر حق ندارد پرسپوليسي باشد!
تصورش را بكنيد اگر همسري به نام «امير جعفري» داشته باشيد كه بگويد «خط قرمز من استقلال و رنگ آبي است و خانواده‌ام حق ندارند طرفدار تيم ديگري باشند!» آنگاه شما پرسپوليسي مي‌شديد؟!
بله، درست حدس زديد! صحبت از ريما رامين‌فر بازيگر نقش «هما» همسر «نقي معمولي» در سريال پايتخت است. جالب آنكه تك‌پسر شاخ شمشاد ريما رامين‌فر هم مثل پدرش استقلالي متعصب و به قول معروف دوآتشه است! حالا به نظرتان ريما رامين‌فر مي‌تواند پرسپوليسي باشد؟ جواب خير است! رامين‌فر هم حسابي فوتبالي و استقلالي شده و تمامي مسابقات تيم محبوبش را به همراه همسر و فرزندش تماشا مي‌كند.


سارا و نيكا طرفدار تيم ملي
خاطرتان باشد سال گذشته سارا و نيكا فرقاني‌اصل بازيگران دوقلوي سريال پايتخت به همراه زنان و دختران ايراني به ورزشگاه آزادي تهران رفته و بازي تيم‌هاي ايران و كامبوج را به تماشا نشستند. دختران دوقلوي نقي معمولي ساكن كشور سوئد بوده و سالي يك بار فقط براي بازي در اين سريال به ايران مي‌آيند و خيلي هم فوتبالي نيستند، اما به تيم ملي ايران علاقه نشان داده‌اند.


مادر بهتاش فريبا؛ آبي يا قرمز؟ شايد هيچ كدام!
بدون كوچك‌ترين ترديدي نسرين نصرتي بازيگر نقش فهيمه در سريال پايتخت يكي از بهترين‌هاي اين سريال ديدني است. خانم نصرتي گرچه متولد تهران است، اما طوري با لهجه مازندراني حرف مي‌زند كه خيلي‌ها تصور مي‌كنند او زاده شمال كشور است. نسرين نصرتي خيلي اهل حاشيه و حتي مصاحبه نيست و تنها تصويري كه از او در رابطه با رشته فوتبال منتشر شده عكسي است كه بازيكنان صنعت نفت آبادان به رسم يادگاري كنارش گرفته‌اند!


برگشت به تلکس خبرها