خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
دوشنبه، 30 دی 1398 - 22:04   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  مهندس امینی به عنوان «رییس هیات مدیره فولاد خراسان» منصوب شد
  گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود
  انعکاس دستاوردهای بومی سازی فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان، چادرملو و ورق خودرو چهارمحال در بومی سازی
  فراز و فرود صادرات فولاد ایران
  نورد گرم 2 فولاد مبارکه مانع از ارزبری می شود/ نورد گرم 2 باعث خودکفایی کشور می شود
  بومی سازی 70 نوع قطعه و تجهیز در فولاد سفیددشت
  مجتمع فولاد خراسان، شصت و یکمین شرکت برتر کشور شد
  افت حمل سنگ آهن ریوتینتو در سال 2019
  افزایش 400 هزار تنی تولید سیمان تاجیکستان در سال 2019
  افزایش ظرفیت استخراج مواد معدنی در کاشان
 
   اخبار ورزشی  
  سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان معرفی شد
  ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان یکی از بسترهای مهم اجتماعی و فرهنگی است
  بانوان کاراته کار فولاد خوزستان قهرمان مسابقات باشگاهی شهرستان اهواز شدند
  فولاد خوزستان قهرمان مسابقات تنیس روی میز ایمیدرو شد
  قهرمانی تیم فوتسال فولاد هرمزگان ذر مسابقات کارگری هرمزگان
  قهرمانی تیم والیبال بانوان فولاد خوزستان
  اعتماد به نفس واقعی با ورزش رزمی جودو
  مربی رزمی کار فولاد خوزستان مقام اول را بدست آورد
  کسب مقام سوم بانوی قایقران فولادی
  نخستین پیروزی فولاد هرمزگان در لیگ دسته سه فوتبال
  پربیننده  

 برنامه افزایش سرمایه 2300 میلیارد تومانی شرکت مس برای توسعه برنامه افزایش سرمایه 2300 میلیارد تومانی شرکت مس برای توسعه
دنیای معدن - شرکت ملی صنایع مس ایران با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه، تصمیم دارد سرمایه‌ خود را از 7800 میلیارد تومان به میزان 30درصد افزایش دهد.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 08:50

از رویکردهای مهم فولاد هرمزگان حضور فعال در بازارهای صادراتی است از رویکردهای مهم فولاد هرمزگان حضور فعال در بازارهای صادراتی است
دنیای معدن - مدیرفروش شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به کسب عنوان صادرکننده نمونه استان هرمزگان برای پنجمین سال متوالی، گفت: موقعیت منطقه‌ای شرکت فولاد هرمزگان ایجاب می کند تا این شرکت به عنوان پایگاه صادراتی کشور به عنوان چشم انداز آتی سیاست گذاران مطرح باشد.
شنبه، 28 دی 1398 - 14:28

 اقدامات فولاد مبارکه، گل گهر و ذوب آهن در بومی سازی اقدامات فولاد مبارکه، گل گهر و ذوب آهن در بومی سازی
دنیای معدن - شرکت های بزرگ فولادساز به تازگی با تعریف سرفصل های بومی سازی قطعات و تجهیزات، برنامه ها و اقدامات خود در این حوزه را اعلام کردند. در این گزارش بخش هایی از اقدامات انجام شده در این حوزه، در سه شرکت مبارکه، گل گهر و ذوب آهن منعکس شده است.
شنبه، 28 دی 1398 - 15:39

 تقویت بازار صادراتی رویکرد جدی فولاد هرمزگان تقویت بازار صادراتی رویکرد جدی فولاد هرمزگان
دنیای معدن -مدیرفروش شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به کسب عنوان صادرکننده نمونه استان هرمزگان برای پنجمین سال متوالی، گفت:
شنبه، 28 دی 1398 - 12:08

 تحریم های آمریکا برای صنعت فولاد بازدارنده نخواهد بود تحریم های آمریکا برای صنعت فولاد بازدارنده نخواهد بود
دنیای معدن -مدیرعامل فولاد خراسان گفت: تحریم های آمریکا برای صنعت فولاد بازدارنده نخواهد بود و در ادامه راه با قدرت و توان بیشتری به پیش خواهیم رفت.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 09:19

 برای مقابله با تحریم های دشمنان در حوزه معادن و صنایع معدنی برنامه داریم برای مقابله با تحریم های دشمنان در حوزه معادن و صنایع معدنی برنامه داریم
دنیای معدن - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با اصلاح و به روز کردن بخشنامه ها با تحریم های دشمنان در حوزه معادن و صنایع معدنی مقابله خواهیم کرد.
شنبه، 28 دی 1398 - 12:56

 اوج گیری شرکت های معدنی و صنایع معدنی در بورس طی یک هفته اوج گیری شرکت های معدنی و صنایع معدنی در بورس طی یک هفته
دنیای معدن - شرکت های معدنی و صنعتی دور جدیدی از رشد را آغاز کرده اند. این گروه هفته منتهی به 25 دی ماه شاهد اوج گیری ارزش سهام در بورس اوراق بهادار شدند. این در حالی است که به تازگی دولت امریکا با تحریم های شدید، شرکت های معدنی و صنایع معدنی ایران را هدف گرفته است.
پنجشنبه، 26 دی 1398 - 19:35

 تولید فولاد چین به مرز یک میلیارد تن رسید تولید فولاد چین به مرز یک میلیارد تن رسید
دنیای معدن - تولید فولاد چین طی سال 2019 میلادی نسبت به سال پیش از آن 8 درصد افزایش یافت و به مرز یک میلیارد تن رسید. این در حالی است که توسعه ظرفیت در آن کشور طی سال 2020 ممنوع اعلام شده است.
شنبه، 28 دی 1398 - 10:26

 طراحی و ساخت دستگاه پیچش گرم با نرخ کرنش بالا با حمایت و همکاری فولاد مبارکه طراحی و ساخت دستگاه پیچش گرم با نرخ کرنش بالا با حمایت و همکاری فولاد مبارکه
دنیای معدن - دستگاه پیچش گرم با نرخ کرنش بالا که ساخت آن تا پیش از این در انحصـــــار شرکـــــت‌های آمریکایی بود و کشور ایران به‌دلیل تحریم‌های ظالمانه از داشتن آن محروم شده بود، برای نخستین بار در کشور با حمایت و همکاری شرکت فولاد مبارکه و به همت دانشمندان و متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد و در دومین نمایشگاه بومی‌سازی صنعت فولاد رونمایی گردید.
شنبه، 28 دی 1398 - 13:05

 تولید فاز نخست گندله سازی مادکوش تا پایان امسال تولید فاز نخست گندله سازی مادکوش تا پایان امسال
دنیای معدن - تولید فاز نخست کارخانه گندله سازی مادکوش تا پایان امسال، آغاز می شود و این کارخانه به عنوان یکی دیگر از طرح های جدید و توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به تغدیه زنجیره فولاد می پردازد.
شنبه، 28 دی 1398 - 11:25

تشدید تحریم فولاد و مس تاثیری بر این صنعت ندارد تشدید تحریم فولاد و مس تاثیری بر این صنعت ندارد
دنیای معدن -کارشناس ارشد خانه معدن می گوید دلیل تشدید تحریم ها در بخش فلزات از جمله مس، فولاد و آلومینیوم نمی تواند تاثیری بر این بخش داشته باشد. فولاد و آهن به اندازه کافی در کارخانجات داخلی به مصرف می رسند و قطع صادرات آنها نیز تاثیر جدی بر این بخش ندارد.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 12:01

 حل مشکلات کارگری کارخانه فولاد سیاهدن ابهر و فولاد پارس آرما شفق و فولاد قزوین حل مشکلات کارگری کارخانه فولاد سیاهدن ابهر و فولاد پارس آرما شفق و فولاد قزوین
دنیای معدن - معاون قضایی تصفیه امور ورشکستگی قوه قضاییه به منظور حل مشکلات کارگری، کارخانه فولاد سیاهدن در شهرستان ابهر و فولاد پارس آرما شفق و فولاد قزوین را مورد بازدید قرار داد.
شنبه، 28 دی 1398 - 08:55

 مجتمع فولاد صنعت بناب با حمایت هلدینگ صنایع و معادن ماهان جایگاه خود را ارتقا داد مجتمع فولاد صنعت بناب با حمایت هلدینگ صنایع و معادن ماهان جایگاه خود را ارتقا داد
دنیای معدن - با استعفای سید ابوتراب فاضل، صادق جاهد خطیبی مدیرعامل هلدینگ صنایع و معادن ماهان که با حفظ سمت سرپرست این مجتمع منصوب و با حضور در شورای مدیران این مجتمع از حمایت همه جانبه و بهره مندی از پتانسیل هلدینگ ماهان خبرداد.
شنبه، 28 دی 1398 - 12:58

 فولاد خراسان همایش فولاد برگزار می کند/حمایت ویژه از شرکت های دانش بنیان فولاد خراسان همایش فولاد برگزار می کند/حمایت ویژه از شرکت های دانش بنیان
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان خطاب به فولادسازان پیشنهاد کرد که نگاه جزیره ای به بومی سازی را کنار گذاشته و در قالب یک کنسرسیوم و اتحاد (حداقل مجتمع های بزرگ فولادی) کار را پیش ببرند تا هم وقت را از دست نداده و هم از شکل گیری هزینه های مجدد جلوگیری کنند.
شنبه، 28 دی 1398 - 11:19

 بخشنامه های متعدد زنجیری به پای تولید و صادرات است بخشنامه های متعدد زنجیری به پای تولید و صادرات است
دنیای معدن -رییس کمیسیون معادن وصنایع معدنی اتاق ایران گفت: امروز بخشنامه های متعدد در زمینه های تولید و صادرات بسان زنجیری مانع از هرگونه تحرک و پویایی در بخش معدن وصنایع معدنی محسوب می شود.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 14:49

 کاهش حجم واردات سنگ آهن ترکیه در ماه نوامبر کاهش حجم واردات سنگ آهن ترکیه در ماه نوامبر
دنیای معدن -براساس اطلاعات موسسه آمار ترکیه، این کشور در ماه نوامبر سال 2019 تقریبا 474 هزار تن سنگ آهن وارد کرد که نسبت به ماه قبل از آن 35.6 درصد افت داشته و حتی نسبت به نوامبر سال گذشته 36.3 درصد کمتر است
یکشنبه، 29 دی 1398 - 11:59

 تحریم های جدید شرکت های فولادی جنبه روانی دارد تحریم های جدید شرکت های فولادی جنبه روانی دارد
دنیای معدن -بهادر احرامیان نائب رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور با اشاره به لیست شرکت های فولادی تحریم شده، گفت: تحریم های اعلام شده موضوع جدیدی نیست و به نوعی اعلام مجدد و جنبه تبلیغاتی و روانی داشته است.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 14:58

 سازمان زمین شناسی از ارائه اطلاعات اکتشاف معادن پهنه جنوبی خراسان شمالی خودداری می کند سازمان زمین شناسی از ارائه اطلاعات اکتشاف معادن پهنه جنوبی خراسان شمالی خودداری می کند
دنیای معدن -خراسان شمالی معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: سازمان زمین شناسی از ارائه اطلاعات اکتشاف معادن پهنه جنوبی این استان خودداری می کند.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 14:55

 فولاد مبارکه، پیشتاز بومی‌سازی صنعت فولاد کشور است فولاد مبارکه، پیشتاز بومی‌سازی صنعت فولاد کشور است
دنیای معدن - در پی برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که در دی‌ماه سال گذشته برگزار شد و آغازگر موج فراگیر بومی‌سازی و حمایت از تأمین داخلی بود، به درخواست تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان زنجیرۀ فولاد، دومین دورۀ این رویداد تخصصی و منحصربه‌فرد ملی به همت شرکت فولاد مبارکه، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با مشارکت سایر شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی و تأمین‌کنندگان مطرح داخلی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران و تشکل‌های زنجیرۀ فولاد، از ۲۳ تا ۲۶ دی‌ماه سال جاری به مدت چهار روز در برج میلاد تهران برگزار شد.
شنبه، 28 دی 1398 - 13:02

قیمت آهن ,میلگرد 1398/10/29 قیمت آهن ,میلگرد 1398/10/29
دنیای معدن - قیمت آهن ,میلگرد 1398/10/29
یکشنبه، 29 دی 1398 - 08:32

 سمینار ایمنی در معادن در دامغان سمینار ایمنی در معادن در دامغان
دنیای معدن - سمینار ایمنی در معادن استان سمنان 150 نفر از فعالان وبهره برداران معادن و کارشناسان نظام مهندسی معادن در دامغان برگزار شد.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 11:52

 راه حل بورسی مناقشات آهنی/ تمام زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه شود راه حل بورسی مناقشات آهنی/ تمام زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه شود
دنیای معدن -در این میان حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، به عنوان سکاندار ویترین و بستر بازار کالای ایران، معتقد است مسیر حل اختلاف فعالان زنجیره فولاد، نه از تغییر قواعد و مقررات، بلکه از بورس کالا می گذرد. او معتقد است اگر عرضه همه زنجیره فولاد از مشتقات سنگ آهن گرفته تا محصولات نهایی صنایع پایین دستی این صنعت در بورس کالا انجام شود، می توان با شفاف کردن بازار نه فقط از عمق شکاف تعارض منافع کاست، بلکه با توسعه ابزارهای نوین مالی از جمله معاملات آتی، اختیارات خرید و فروش و همچنین به کارگیری مکانیزم «گواهی سپرده کالایی» بازار را قابل پیش بینی کرد.
شنبه، 28 دی 1398 - 13:08

 تداوم تولید در فولاد مبارکه یعنی زنده بودن بسیاری از صنایع کشور تداوم تولید در فولاد مبارکه یعنی زنده بودن بسیاری از صنایع کشور
دنیای معدن - حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در جلسۀ کمیتۀ مدیریت و در جمع معاونان و مدیران شرکت، تحریم صنعت فولاد و مشخصا تحریم فولاد مبارکه را دور از ذهن ندانست و افزود: دشمنان قسم‌خوردۀ جمهوری اسلامی به خیال خام خود، با ایجاد شرایط سخت و تحریم‌ها، راه پیشرفت و ترقی را بر کشور ما سد می‌کنند، اما آنچه مشاهده می‌شود این است که صنعت کشور ما امروز به رشد و بالندگی قابل‌ملاحظه‌ای رسیده است.
شنبه، 28 دی 1398 - 13:05

افزایش سرمایه، ضامن توسعه و پویایی شرکت مس است افزایش سرمایه، ضامن توسعه و پویایی شرکت مس است
دنیای معدن -معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته آینده و بحث افزایش سرمایه، گفت: خوشبختانه شرکت مس، بحث طرح‌های توسعه را جدی گرفته و در همین راستا بحث افزایش سرمایه را در دستور کار خودش قرار داده است.
شنبه، 28 دی 1398 - 08:41

 فولاد خوزستان در کنار مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان فولاد خوزستان در کنار مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان
دنیای معدن -بیش از یک هفته از وقوع باران های سیل آسا استان سیستان و بلوچستان می گذرد و با توجه تخریب زیربنایی شهرهای درگیر سیل، مردم این دیار شهید پرور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند، به طوری که از بدیهی ترین اقلام زندگی روزمره محروم هستند. از طرفی خسارت ناشی از سیل بسیاری از راه های ارتباطی را تخریب و برودت هوا مشکلات را دوچندان کرده است؛ این شرایط دل هر انسانی را به درد می آورد.
شنبه، 28 دی 1398 - 08:43

 عملیات اجرایی بزرگترین طرح تولید مواد پایه صنعت الومینیوم و فولاد کشور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد عملیات اجرایی بزرگترین طرح تولید مواد پایه صنعت الومینیوم و فولاد کشور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد
دنیای معدن - عملیات اجرایی کارخانه بزرگ ۵۰۰ هزارتنی تولید کک نفتی کلسینه (CPC) و دیگر فرآورده های پایه صنایع آلومینیوم و فولاد در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد.
شنبه، 28 دی 1398 - 12:05

 بومی‌سازی فولاد؛ حرکت در یک ساختار بومی‌سازی فولاد؛ حرکت در یک ساختار
دنیای معدن -صنعت فولاد ایران، اکنون در ریل «تغییر رویکرد در مسیر بومی‌سازی» قرار گرفته است.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 08:53

مهندس امینی به عنوان «رییس هیات مدیره فولاد خراسان» منصوب شد مهندس امینی به عنوان «رییس هیات مدیره فولاد خراسان» منصوب شد
دنیای معدن - با صدور حکمی از سوی مدیرعامل «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان»، مهندس حسین امینی به عنوان عضو هیات مدیره «مجتمع فولاد خراسان» منصوب شد.
دوشنبه، 30 دی 1398 - 12:48

 گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود
دنیای معدن - جمشید ملارحمان، مدیرعامل جدید شرکت گل گهر در یادداشتی از اهمیت فولادی منطقه گل گهر سخن گفت و در همین راستا اهمیت بومی سازی در این منطقه را تبیین کرد.
دوشنبه، 30 دی 1398 - 11:11

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد
دنیای معدن -شماره تازه مجله «عصرمس» با صفحاتی ویژه به یاد سپهبد شهید «حاج‌قاسم سلیمانی» و صفحاتی درخصوص سرمایه‌گذاری و توسعه، با سردبیری «مجتبی احمدی» منتشر شد. همراه با انتشار این شماره، دومین شماره نشریه «مس‌آباد» با سردبیری «لیلا ملت‌دوست» نیز منتشر شد.
شنبه، 28 دی 1398 - 08:49

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار