خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 15:00   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  قیمت آهن ,میلگرد 1395/11/04
  تداوم ثبات قیمت فولاد دربازار غیر‌رسمی
  طبس، منطقه ویژه زغالسنگ می شود
  برجام به مس لبخند زد
  بازار سنگ آهن چین در سکوت قبل از تعطیلات
  بازار ورق امریکا امیدوار
  بازار بیلت چین در تعطیلات
  رشد قیمت مقاطع در شمال اروپا
  بانک ملی مالک گروه ملی صنعتی فولاد ایران می شود
  نوآوری در زُدایش اضافات اسیدی معدن
 
   اخبار ورزشی  
  پدیده جدید استقلال دو تا کادو از منصوریان طلب دارد
  ستاره استقلال رفتنی شد
  دستورهیات مدیره به منصوریان:دستیارانت را کم کن!
  پیشرفت 5 امتیازی منصوریان در نیم فصل دوم
  استقلال می‌تواند سهمیه آسیا را بگیرد/ منصوریان نباید پاسخگو باشد
  واکنش های جالب مردم به برد استقلال در فضای مجازی
  تایید قرارداد چپاروف توسط هیات مدیره استقلال
  بیگ زاده:جشن نبود؛دخترم سورپرایزم کرد/ در حق تراکتور اجحاف می شود
  کار سخت جپاروف و تیموریان در استقلال
  آندو و چپاروف هنوز استقلالی نشده‌اند!
  اخبار ویژه  

 تکمیل کارخانه گندله سازی بافق در انتظار تسهیلات بانکی تکمیل کارخانه گندله سازی بافق در انتظار تسهیلات بانکی
دنیای معدن -مدیر عامل مجتمع معدنی و صنعت و آهن و فولاد بافق گفت: مجوز ساخت گندله پنج میلیون تنی فولاد این شهرستان تمدید شد اما وام مربوطه هنوز پرداخت نشده است.
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 14:05

 اقدامات ایمیدرو برای فعال سازی پتانسیل های معدنی کردستان اقدامات ایمیدرو برای فعال سازی پتانسیل های معدنی کردستان
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات ایمیدرو در فعال سازی پتانسیل های معدنی کردستان گفت: بخش معدن و صنایع معدنی استان کردستان را توسعه می دهیم.
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 11:47

 سرنوشت سنگ آهن در دستان تولید کنندگان چینی سرنوشت سنگ آهن در دستان تولید کنندگان چینی
دنیای معدن - سرنوشت قیمت سنگ آهن در دستان تولیدکنندگان کوچک و متوسط در چین است و از آنجا که قیمت این ماده خام رشد کرده و در سطوح بالا باقی مانده است احتمال دارد تولیدکنندگان چینی که هزینه تولیدشان بالاست و قبلا به دلیل قیمت های پایین، فعالیت خود را متوقف کرده بودند اکنون بار دیگر وارد بازار شوند و این بزرگ ترین ریسکی است که رشد قیمت ها را تهدید می کند.
یکشنبه، 3 بهمن 1395 - 11:50

 امور زیربنایی سنگان نیاز به طرح جامع و مشاور داخلی-خارجی دارد امور زیربنایی سنگان نیاز به طرح جامع و مشاور داخلی-خارجی دارد
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: امور زیربنایی طرح های توسعه سنگان، با استفاده از مشاور داخلی – خارجی بازنگری و در قالب طرح جامع، تدوین می شود.
یکشنبه، 3 بهمن 1395 - 11:32

 سفارش تجهیزات اصلی الکترود گرافیتی تا پایان امسال سفارش تجهیزات اصلی الکترود گرافیتی تا پایان امسال
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد که سفارش خرید تجهیزات طرح الکترود گرافیتی تا پایان داده می شوند.
شنبه، 2 بهمن 1395 - 10:03

حضور اقتصاددانان در کارخانه های چادرملو،‌ فولاد غدیر و فولاد ارفع حضور اقتصاددانان در کارخانه های چادرملو،‌ فولاد غدیر و فولاد ارفع
دنیای معدن - گروهی از اقتصاددانان کشور با حضور در مجتمع چادرملو از طرح های توسعه ای این شرکت دیدن کردند و در جریان فعالیت های این مجموعه قرار گرفتند. این گروه همچنین دیداری با مدیران شرکت های فولاد غدیر ایرانیان و فولاد ارفع داشتند و از سایت آن کارخانه ها دیدن کردند.
چهارشنبه، 29 دی 1395 - 15:55

 تعطیلی ۱۲۰ معدن سنگ آهن به لطف رکود/۱۰ هزار کارگر بیکار شدند تعطیلی ۱۲۰ معدن سنگ آهن به لطف رکود/۱۰ هزار کارگر بیکار شدند
دنیای معدن - گزارش مطالعاتی یک موسسه مرتبط با بخش معدن نشان می هد، درپی رکود گسترده در کشور، طی سالهای اخیر ۱۲۰ معدن سنگ آهن تعطیل و ۱۰ هزار نفر بیکار شدند که ۴۶۰۰ نفر از تعدیل نیروها در یک سال اخیر صورت گرفته است.
سه شنبه، 28 دی 1395 - 13:56

 چالش تعطیلی در معادن/بانک اصلاً شریک تولید نیست چالش تعطیلی در معادن/بانک اصلاً شریک تولید نیست
دنیای معدن - رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه بانک ها در شرایط ویژه ای که معادن در خطر تعطیلی هستند، جوابگوی تقاضای تولیدکنندگان برای تأمین نقدینگی نیستند، گفت: دولت در هیچ برهه ای در کنار تشکل ها فضا را برای حضور در بازارهای صادراتی بوجود نیاورده است.
دوشنبه، 27 دی 1395 - 10:57

 تولید 9ماهه سنگ آهن دانه بندی در 6واحد صنعتی 4.5 میلیون تن شد/ افت 19درصدی تولید 9ماهه سنگ آهن دانه بندی در 6واحد صنعتی 4.5 میلیون تن شد/ افت 19درصدی
دنیای معدن -میزان تولید 9 ماهه سنگ آهن دانه بندی در 6 واحد اصلی صنعتی- معدنی کشور به بیش از چهار میلیون و 500 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال افت 19 درصدی را نشان می دهد.
یکشنبه، 26 دی 1395 - 18:35

 ایجاداشتغال ٣٠٠ هزارنفری درفولادمبارکه اصفهان ایجاداشتغال ٣٠٠ هزارنفری درفولادمبارکه اصفهان
دنیای معدن - در حال حاضر فولاد مبارکه اصفهان سالانه ۷.۵ میلیون تن فولاد در کشور تولید می کند که این رقم حدود ۵۰ درصد فولاد تولیدی در کشور است.
یکشنبه، 26 دی 1395 - 14:34

 ضرورت حضور تشکل های بخش معدن برای ایجاد تعادل زنجیره تولید ضرورت حضور تشکل های بخش معدن برای ایجاد تعادل زنجیره تولید
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: حضور تشکل های صنایع بالادستی و پایین دستی بخش معدن برای ایجاد تعادل در این زنجیره ضروری است.
یکشنبه، 26 دی 1395 - 14:19

 بازار فولاد در مرحله گذار بازار فولاد در مرحله گذار
دنیای معدن -عبور بازار فولاد از شرایط سنتی به وضعیت مدرن را می‌توان امید به تغییر وضعیت در این بازار به شمار آورد که این بار با فاکتورهای بسیار مهمی همراه شده است. توجه به منافع تمامی بخش‌های دخیل در بازار فولاد، تلاش برای جذب حداکثری تقاضا، توانمندی بازار و صنعت داخلی به سمت بازارهای صادراتی، افزایش شفافیت اطلاعات، خودنمایی قدرتمند رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، تلاش برای هدایت بازار از سمت بدنه تصمیم‌سازی بازار به جای مدیریت قیمت‌ها، توجه به کیفیت تولیدکنندگان در کنار شفافیت معاملاتی و در نهایت ورود بازار به فازی جدید از شکل سنتی آن به وضعیت مدرن همراه با شفافیت‌های مالیاتی را می‌توان ویژگی‌هایی به شمار آورد که در نهایت چهره‌ای جدید از این بازار را ترسیم می‌کند؛
شنبه، 25 دی 1395 - 09:45

 ماینینگ: سنگ آهن و روی، پیشتاز رشد قیمت در 2016 ماینینگ: سنگ آهن و روی، پیشتاز رشد قیمت در 2016
دنیای معدن - وب سایت ماینینگ طی گزارشی عملکرد کامودیتی های فلزات پایه در سال 2016 را منتشر کرد که در آن سنگ آ‌هن و روی پیشتاز رشد قیمت شدند.
چهارشنبه، 22 دی 1395 - 12:38

 80 درصد معادن سنگ اهن تعطیل شده است 80 درصد معادن سنگ اهن تعطیل شده است
دنیای معدن - رئیس انجمن سنگ اهن ایران گفت : 80 درصد معادن سنگ اهن در 3 سال اخیر متاثر از شرایط بازار جهانی و ریزش قیمت ها ، تعطیل شده است.
یکشنبه، 19 دی 1395 - 18:06

 واگذاری ۵ پهنه اکتشاف معدنی به بخش خصوصی واگذاری ۵ پهنه اکتشاف معدنی به بخش خصوصی
دنیای معدن - در پی انتشار گزارش اکتشافات ایمیدرو، مدیر اکتشافات این سازمان از واگذاری پنج پهنه اکتشافی به بخش خصوصی خبر داد.
یکشنبه، 19 دی 1395 - 12:04

 اعلام نتایج اکتشافات ایمیدرو در 22 پهنه معدنی کشور اعلام نتایج اکتشافات ایمیدرو در 22 پهنه معدنی کشور
دنیای معدن - نتایج اکتشاف در 22 پهنه معدنی که توسط ایمیدرو انجام شده، اعلام شد. دفتر مدیریت اکتشاف در این باره گزارش داده که تاکنون فاز شناسایی 100 درصد این پهنه ها به اتمام رسیده است. همچنین در برخی از این پهنه ها، فاز پی جویی و اکتشافات عمومی نیز پیشرفت های مناسبی را طی می کند.
جمعه، 17 دی 1395 - 10:36

 از خصوصی سازی معادن پشیمان شده اند/ مالکیت بر درآمد می خواهند از خصوصی سازی معادن پشیمان شده اند/ مالکیت بر درآمد می خواهند
دنیای معدن - در حالیکه بخش عمده ای از مخاطب ابلاغیه ارزی معاون اول رئیس جمهور تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی هستند، رئیس انجمن صادرکنندگان مواد معدنی این ابلاغیه را بازگشت به پیمان سپاری ارزی دهه های ۶۰ و ۷۰ دانسته و تصریح کرد: در این ابلاغیه از واحدهای معدنی نام بردده شده که به این معناست که دولت از خصوصی سازی این واحدها پشیمان است و سعی می کند مالکیت خود را حداقل بر درآمد آنها اعمال کند.
سه شنبه، 14 دی 1395 - 13:26

 4 عامل کمبود نقدینگی در بخش فولاد 4 عامل کمبود نقدینگی در بخش فولاد
دنیای معدن - نگاهی به بازار فولاد و محصولات فولادی در کشور نشان می‌دهد به 4 دلیل عمده در حال حاضر رفع چالش مهم نقدینگی به یکی از خواست‌های اساسی در این صنعت استراتژیک تبدیل شده است. نخست آنکه قیمت محصولات فولادی به‌طور میانگین در مقایسه با قیمت‌های سال‌های گذشته با افت روبه‌رو‌ شده و به رغم افزایش قیمتی که در سال جاری در این گروه تجربه شده است به‌طور میانگین رقمی در حدود 500 تا 600 تومان در هر کیلو در مقایسه با سال 91 کاهش یافته است.
سه شنبه، 14 دی 1395 - 11:54

 احتمال افزایش قیمت سیمان احتمال افزایش قیمت سیمان
دنیای معدن - گرچه بارها انجمن سیمان تاکید کرده که قصد افزایش قیمت سیمان را خارج از برنامه ندارد، اما افت تقاضا در زمستان و باقی ماندن هزینه های جاری باعث شده رئیس انجمن صنفی صنعت سیمان از بررسی افزایش قیمت این محصول برای زمستان خبر دهد.
دوشنبه، 13 دی 1395 - 11:20

 کارگران بیکار شده فولاد زاگرس نگران زنجیره فولاد کردستان هستند/ رئیس سازمان صنعت و معدن می گوید تعهدی در کار نیست کارگران بیکار شده فولاد زاگرس نگران زنجیره فولاد کردستان هستند/ رئیس سازمان صنعت و معدن می گوید تعهدی در کار نیست
دنیای معدن - کارگران بیکار شده فولاد زاگرس خواستار این هستند که زنجیره فولادی که قرار است در قروه کردستان ایجاد شود، در محل همان کارخانه قبلی و با بکارگیری کارگران بیکار شده راه اندازی شود.
یکشنبه، 12 دی 1395 - 11:14

 مخالفت محیط زیست با ساخت معدن درزیستگاه یوز/تصمیم بارئیس جمهوراست مخالفت محیط زیست با ساخت معدن درزیستگاه یوز/تصمیم بارئیس جمهوراست
دنیای معدن - معاون سازمان محیط زیست اعلام کرد این سازمان در نشست هیئت دولت با احداث معدن D۱۹ در یکی از زیستگاه های حساس یوز ایرانی صد در صد مخالفت می کند اما تصمیم نهایی خارج از اختیارات سازمان است.
شنبه، 11 دی 1395 - 14:01

 آغاز عملیات اجرایی 10 طرح معدن و صنایع معدنی تا نیمه نخست 96 آغاز عملیات اجرایی 10 طرح معدن و صنایع معدنی تا نیمه نخست 96
دنیای معدن - ایمیدرو عملیات اجرایی10 طرح در بخش معدن و صنایع معدنی را تا پایان نیمه نخست سال آینده (96) آغاز می کند.
شنبه، 11 دی 1395 - 11:30

 تامین اعتبار اجرای دو طرح ایمیدرو با استفاده از سرمایه گذاری خارجی تامین اعتبار اجرای دو طرح ایمیدرو با استفاده از سرمایه گذاری خارجی
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: دو طرح الکترود گرافیتی و آلومینیوم جاجرم با استفاده از تامین اعتبار از سوی کشورهای آلمان و چین وارد مرحله اجرایی شده است.
چهارشنبه، 8 دی 1395 - 12:21

 برآورد 300 هزار تن عناصر نادر خاکی در کشور برآورد 300 هزار تن عناصر نادر خاکی در کشور
دنیای معدن - رئیس مرکز تحقیقات مواد معدنی با اشاره به تولید و مصرف سالانه 120 هزار تن عناصرنادر خاکی در جهان گفت: تحقیقات در زمینه اکتشاف عناصر نادر خاکی در کشور چندسالی است که آغاز شده و پیش بینی می شود 300 هزار تن از این عناصر در کشور وجود داشته باشد.
سه شنبه، 7 دی 1395 - 15:18

 گره‌های صادراتی فولاد ایران گره‌های صادراتی فولاد ایران
دنیای معدن -هفته گذشته انتشار دوخبر در حوزه فولاد از رشد این بخش در آینده‌ای نه‌چندان دور خبر می‌داد. افزایش صادرات فولاد به 6 میلیون تن و افزایش میزان تولید این محصول به میزان 11 درصد در یازده ماهه 2016 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل؛ دو خبری بودند که هفته گذشته در محافل خبری منتشر شدند. در این رابطه آنطور که عبدالمجید شریفی می‌گوید میزان صادرات فولاد تا افق 1404 به 18 میلیون تن نیز خواهد رسید که در مقایسه با رقم 20 میلیون تن برنامه چشم‌انداز رقم قابل‌توجهی است. در این بین میزان تولید فولاد نیز در 11 ماهه 2016 به 16 میلیون و 435 هزار تن رسیده که انتظار می‌رود تا پایان سال‌جاری میلادی به 18میلیون تن برسد. در این بین موضوع مهمی که باید به آن دقت کرد آن است که میزان صادرات فولاد در سال‌جاری برای اولین‌بار از واردات آن بالاتر شده است و به عبارتی تراز تجاری در این بخش مثبت شده است و این به گفته کارشناسان فولاد، به آن دلیل حاصل شده که در کنار رونق صادرات فولاد واردات این محصول رشدی نداشته است.
سه شنبه، 7 دی 1395 - 09:21

فرصت سرمایه گذاری در قطب صنعتی کشور فراهم است فرصت سرمایه گذاری در قطب صنعتی کشور فراهم است
دنیای معدن - نخستین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، متالوژی، تجهیزات و صنایع وابسته و نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلان معدنی و راهسازی با حضور شرکت های داخلی و خارجی از 12 تا 15 بهمن ماه امسال در استان هرمزگان و نمایشگاه دائمی شهر بندرعباس برگزار می شود.
دوشنبه، 6 دی 1395 - 15:10

 قیمت گذاری دستوری، آفت توسعه معادن قیمت گذاری دستوری، آفت توسعه معادن
دنیای معدن - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: دخالت های دولت در گذشته در مورد مکانیزم قیمت گذاری محصولات معدنی و فلزی مانع توسعه معادن شده بود.
دوشنبه، 6 دی 1395 - 13:16

 اکتشافات ایمیدرو 450 میلیون تن ذخایر قطعی زغال سنگ طبس را افزایش داد اکتشافات ایمیدرو 450 میلیون تن ذخایر قطعی زغال سنگ طبس را افزایش داد
دنیای معدن - رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: با اقدامات اکتشافی انجام شده توسط ایمیدرو از سال 93، تاکنون بر اساس اطلاعات مقدماتی 450 میلیون تن به ذخیره قطعی زغال سنگ طبس افزوده شد.
یکشنبه، 5 دی 1395 - 13:51

 بازار فولاد در دو روایت متناقض بازار فولاد در دو روایت متناقض
دنیای معدن -ادامه کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد را باید چهره اصلی این روزهای داد و ستد در این بازار به شمار آورد؛ هرچند تحلیل‌ها و شنیده‌های ضد و نقیض بسیاری نیز نظرها را به خود معطوف کرده است که نیاز به موشکافی دقیق‌تری دارد. روزهای جاری شاهد هستیم که روند کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد ادامه یافته تا جایی که دومین هفته کاهش ممتد قیمت‌ها آغاز شده است. تقریبا غالب فعالان برجسته بازار و همچنین رسانه‌های مختلف اقتصادی یا فولادی به این رویکرد کاهشی بازار واکنش نشان داده و در تحلیل‌های خود، جوانب مختلف آن را مورد توجه قرار داده‌اند. نکته جالب توجه در این خصوص را می‌توان نگاه‌های مختلف به دورنمای قیمت‌ها در کوتاه‌مدت و میان‌مدت دانست،
یکشنبه، 5 دی 1395 - 09:43

 ایمیدرو از مشارکت آستان قدس رضوی در حوزه اکتشاف معادن استقبال می کند ایمیدرو از مشارکت آستان قدس رضوی در حوزه اکتشاف معادن استقبال می کند
دنیای معدن - رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان از مشارکت آستان قدس رضوی در حوزه اکتشاف معادن استقبال می کند.
شنبه، 4 دی 1395 - 15:14

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار