خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 18:08   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  منصوریان: به احتمال زیاد فردا بازی را با جباری شروع می کنیم
  با استقلال جام می‌گیرم و می‌روم!
  دایی: میناوند نظرش را گفته، چه ربطی به پسرش و خانواده‌اش دارد؟/ فقط به 3 امتیاز بازی با استقلال فکر می‌کنیم
  نقاط ضعف استقلال در سه هفته ابتدایی لیگ
  درخواست استقلال از مگویان
  اعتراض تراکتور به جریمه هواداران مقابل استقلال
  بیت سعید: از این هفته گل می زنم!
  دایی: دوست نداریم به استقلال امتیاز بدهیم
  صحبت های منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار با سایپا و واکنشش به سوال درباره میناوند
  حمایت دایی از میناوند
  آلومینیوم  

 صنعت آلومینیوم و انتظارهای پیش‌رو صنعت آلومینیوم و انتظارهای پیش‌رو
دنیای معدن -صنعت آلومینیوم چندان مورد توجه دولت‌های مختلف در ۳۰ سال گذشته قرار نگرفته است. این در حالی است که کشورهای حاشیه خلیج‌فارس پس از ما در صنعت آلومینیوم شروع به سرمایه‌گذاری کردند
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1396 - 13:43

 نگاهی به بازار بهاری آلومینیوم نگاهی به بازار بهاری آلومینیوم
دنیای معدن -بازار آلومینیوم کشور در سال ۹۶، فروردین ماه را با قدرت آغاز کرد و بسیاری از تحلیلگران از انجام ۷ هزار تن معامله در یک هفته متعجب شدند، به‌طوری که حتی با افزایش قیمت این فلز در بازارهای جهانی از رونق معاملات در بورس کالا کاسته نشد.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 - 09:55

 تب تقاضای فلز سرخ فروکش نکرد تب تقاضای فلز سرخ فروکش نکرد
دنیای معدن -طی سال‌های گذشته در بسیاری از موارد محصولات مسی با مازاد عرضه مواجه می‌شدند؛ اما در حال حاضر و با گذشت بیش از ۵۰ روز از سال ۹۶، تقاضای مس در وضعیت مطلوبی قرار گرفته است.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 - 09:52

 رفع تحریم‌ها، خرید و فروش آلومینیوم را آسان کرد رفع تحریم‌ها، خرید و فروش آلومینیوم را آسان کرد
دنیای معدن -در دولت یازدهم با ایجاد طرح‌های توسعه‌ای بر ایجاد ظرفیت‌های جدید در زمینه آلومینیوم تاکید شده است تا گامی مهم برای اهداف چشم‌انداز این صنعت برداشته شود. یکی از بزرگترین طرح‌هایی که در زمینه آلومینیوم در دست انجام است، آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است.
سه شنبه، 26 اردیبهشت 1396 - 12:30

 عرضه انواع فلز سرخ در تالار نقره ای عرضه انواع فلز سرخ در تالار نقره ای
دنیای معدن - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، امروز (یکشنبه) ۲۴ اردیبهشت ماه، میزبان عرضه ۲۰۰ تن مس مفتول، ۷۰۰ تن مس کاتد و۲۰ هزار تن مس کم عیار(سرباره) است.
یکشنبه، 24 اردیبهشت 1396 - 20:42

 پودری که نرخ آلومینیوم را افزایش می‌دهد پودری که نرخ آلومینیوم را افزایش می‌دهد
دنیای معدن -پس از فولاد، فلز آلومینیوم بیشتری حجم صادرات فلزی کشور را تشکیل می‌دهد. اما موضوع قابل توجه در این زمینه بالا بودن افزایش نرخ تمام‌شده شمش آلومینیوم در کشور است. به‌گونه‌ای که نرخ شمش آلومینیوم در بازار داخلی گران‌تر از نرخ جهانی آن است.
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1396 - 13:09

 انعقاد قرارداد سرمایه گذاری 1002 میلیارد ریالی صادرات مواد نفتی در منطقه ویژه خلیج فارس انعقاد قرارداد سرمایه گذاری 1002 میلیارد ریالی صادرات مواد نفتی در منطقه ویژه خلیج فارس
دنیای معدن - مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس از انعقاد یک قرارداد سرمایه گذاری حدود 1002میلیارد ریالی در حوزه صادرات مواد نفتی با یک شرکت داخلی خبر داد.
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1396 - 10:57

 معوقات المهدی پرداخت شد/ مشکل ضمانت خارجی حل شد معوقات المهدی پرداخت شد/ مشکل ضمانت خارجی حل شد
دنیای معدن - در حالیکه گفته می شد پتانسیل حدود ۱۰ میلیارد یورویی ضمانت بیمه های خارجی به خاطر مشکلات قانونی واگذاری المهدی و بدهی به بیمه های جهانی از دسترس خارج شده است، معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از حل مشکل این پروژه خبر داد.
شنبه، 9 اردیبهشت 1396 - 13:11

توصیه هایی به سرمایه گذاران و شرکت های معدنی توصیه هایی به سرمایه گذاران و شرکت های معدنی
دنیای معدن - فلزات اساسی در هفته های اخیر قیمت فلزات اساسی تغییرات بزرگی نداشته و عموما کاهش یافته است، بر همین اساس بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیلگران تلاش می کنند با درک وضعیت جدید بازار این فلزات، به پیش بینی آینده بپردازند، اگر چه دیدگاه های مختلفی در این زمینه مطرح شده است.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 11:08

 چین، تولید و صادرات آلومینیوم را افزایش داد چین، تولید و صادرات آلومینیوم را افزایش داد
دنیای معدن - مرکز ملی آمار چین از افزایش 10.9 درصدی تولید آلومینیوم این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. این کشور در عین حال صادرات آلومینیوم را نیز افزایش داده است.
یکشنبه، 3 اردیبهشت 1396 - 11:28

 65میلیاردتومان درمنطقه ویژه پارسیان هرمزگان سرمایه گذاری می شود 65میلیاردتومان درمنطقه ویژه پارسیان هرمزگان سرمایه گذاری می شود
دنیای معدن -مدیرمنطقه صنایع انرژی برپارسیان هرمزگان گفت:امسال 65میلیارد تومان درحوزه های بندری و اسکله این منطقه سرمایه گذاری می شود.
سه شنبه، 29 فروردین 1396 - 13:14

 تالار صنعتی و معدنی متنوع شد تالار صنعتی و معدنی متنوع شد
دنیای معدن - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه میزبان عرضه ۶۰ تن مس مفتول، ۱۰۰ تن بیلت، ۷۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم، ۹ کیلوگرم شمش طلا، ۲ هزار و ۲۰۰ تن ورق گرم c و ۲ هزار و ۲۰۰ تن ورق گرم b است.
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 11:08

 قرارداد واگذاری آلومینیوم المهدی لغو شود قرارداد واگذاری آلومینیوم المهدی لغو شود
دنیای معدن - نماینده مردم حوزه انتخابیه در مجلس خواستار لغو قرارداد فسادانگیز واگذاری آلومینیوم المهدی توسط دولت و بازگرداندن کارگران اخراجی این مجتمع شد.
یکشنبه، 27 فروردین 1396 - 15:45

 پاکات مناقصه بندر پارسیان این هفته بازگشایی می شود پاکات مناقصه بندر پارسیان این هفته بازگشایی می شود
دنیای معدن - مدیر منطقه ویژه اقتصای صنایع انرژی بر پارسیان اعلام کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته پاکات مناقصه ساخت بندر پارسیان ، روز سه شنبه 29 فروردین ماه جاری بازگشایی می شود.
شنبه، 26 فروردین 1396 - 12:05

 ترکان: بسته های سرمایه گذاری برای صنایع پایین دست آلومینیوم در لامرد ارایه می شود ترکان: بسته های سرمایه گذاری برای صنایع پایین دست آلومینیوم در لامرد ارایه می شود
دنیای معدن - اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در در بازدید از طرح آلومینیوم جنوب و منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد گفت: بسته های سرمایه گذاری در صنایع پایین دست آلومینیوم تعریف می شود.
جمعه، 25 فروردین 1396 - 14:12

 کرباسیان: هزار نفر، در طرح آلومینیوم جنوب مشغول به کار هستند کرباسیان: هزار نفر، در طرح آلومینیوم جنوب مشغول به کار هستند
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در حال حاضر، حدود یک هزار نفر در اجرای طرح آلومینیویم جنوب در منطقه ویژه لامرد مشغول کار هستند.
جمعه، 25 فروردین 1396 - 14:11

 ایمیدرو به دنبال ترویج معدنکاری سبز در ایران/ تولید سبز در دستور کار طرح های معدنی و صنایع وابسته ایمیدرو به دنبال ترویج معدنکاری سبز در ایران/ تولید سبز در دستور کار طرح های معدنی و صنایع وابسته
دنیای معدن - رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: ایمیدرو در اجرای پروژه های خود در مناطق مختلف کشور، مسایل زیست محیطی را به طور دقیق رعایت می کند و به همین منظور طرح معدنکاری سبز را تعریف کرده است.
شنبه، 19 فروردین 1396 - 10:13

 ایرالکو هنوز نمی تواند به بورس بازگردد ایرالکو هنوز نمی تواند به بورس بازگردد
دنیای معدن - آلومینیوم ایران که با توقف ۱۷ ماهه نماد روبرو است، اولین سود هر سهم سال جاری را بعد از افزایش سرمایه ۷۵۵ درصدی اصلاح کرد اما هنوز امکان بازگشت به بورس را ندارد.
دوشنبه، 14 فروردین 1396 - 14:29

 طرح آلومینیوم جنوب مهر سال آینده راه اندازی می شود طرح آلومینیوم جنوب مهر سال آینده راه اندازی می شود
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: طرح 300 هزار تنی آلومینیوم جنوب مهر 97 راه اندازی می شود.
دوشنبه، 14 فروردین 1396 - 08:35

 انتصاب مجری مناطق ویژه صنایع انرژی بر انتصاب مجری مناطق ویژه صنایع انرژی بر
دنیای معدن - "محمد آشفته آج بیشه " با صدور حکمی از سوی مهدی کرباسیان رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، به عنوان مجری طرح ایجاد مناطق ویژه استقرار صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی کشور منصوب شد.
سه شنبه، 24 اسفند 1395 - 10:05

علی همت تشریح کرد: راه اندازی سه طرح بزرگ صنعتی در سال جاری توسط ایریتک علی همت تشریح کرد: راه اندازی سه طرح بزرگ صنعتی در سال جاری توسط ایریتک
دنیای معدن - مدیر عامل شرکت ایریتک گفت: این شرکت سه طرح بزرگ در حوزه صنایع معدنی و پالایشگاهی را در سال جاری راه اندازی کرد.
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 10:58

 نباید درباره افق بازار فلزات اساسی هیجان زده بود نباید درباره افق بازار فلزات اساسی هیجان زده بود
دنیای معدن -در بخش نخست مطلب حاضر به بررسی وضعیت بازار آلومینیوم و مس و افق بازار این دو فلز در سال جاری میلادی پرداختیم. در ادامه، شرایط حاکم بر بازار سرب، روی، قلع و نیکل را بررسی می‌کنیم. تحلیلگران متال بولتن بر مبنای عواملی که بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند متوسط قیمت‌ها در سال جاری میلادی را پیش‌بینی کرده‌اند.
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 10:04

 متوسط قیمت ها چند؟ متوسط قیمت ها چند؟
دنیای معدن - در هفته های اخیر قیمت فلزات پایه نوسان هایی داشته و فعالان بازار تلاش کرده اند جهت حرکت قیمت ها را پیش بینی کنند.
دوشنبه، 16 اسفند 1395 - 12:20

عقب نشینی خریداران آلومینیوم از بورس کالا عقب نشینی خریداران آلومینیوم از بورس کالا
دنیای معدن -در روزهای اخیر شاهد عقب‌نشینی خریداران آلومینیوم در بورس کالای ایران هستیم که موجب شد تا حجم معاملات این گروه کالایی در برابر حجم عرضه‌ها کاهش یابد. با توجه به قرار داشتن در روزهای پایانی سال و زمان سنتی خودنمایی تقاضای فصلی، عقب نشینی خریداران نگرانی‌هایی را در بر دارد که نیاز به بررسی این بازار را بیش از پیش برجسته می‌سازد. هم‌اکنون زمان آن فرارسیده است که برای جذب تقاضای بیشتر در بورس کالا از رویکردهای حمایتی جدیدی استفاده کنیم که قطعا برای کل بازار مفید است و البته فضا را برای رقابتی سالم در بورس کالا فراهم می‌سازد.
یکشنبه، 15 اسفند 1395 - 10:21

 صرفه‌جویی ۱۷میلیون دلاری در صنعت آلومینیوم صرفه‌جویی ۱۷میلیون دلاری در صنعت آلومینیوم
دنیای معدن -برای واردات آجرهای نسوز در کوره‌های پخت‌اند در صنعت آلومینیوم‌سازی، سالانه ۱۷میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌شد.
شنبه، 14 اسفند 1395 - 14:08

 کاهش تولید آلومینیوم و فولاد چین در مبارزه با مه دود کاهش تولید آلومینیوم و فولاد چین در مبارزه با مه دود
دنیای معدن - چین در ادامه مبارزه با مه دود، به تولیدکنندگان فولاد و آلومینیوم در ۲۸ شهر دستور داد در طول زمستان تولیدشان را کاهش دهند و بر محدود کردن استفاده از زغال سنگ در پایتخت و لزوم حمل ریلی آن در شمال این کشور تاکید کرد.
پنجشنبه، 12 اسفند 1395 - 12:42

 اعلام وصول سوال از طیب نیا درباره واگذاری آلومینیوم المهدی اعلام وصول سوال از طیب نیا درباره واگذاری آلومینیوم المهدی
دنیای معدن - هیئت رئیسه مجلس سئوال نماینده بندرعباس از وزیر اقتصاد درباره واگذاری آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی را اعلام وصول کرد.
چهارشنبه، 11 اسفند 1395 - 12:22

 عصرامروز؛ نشست هیئت رییسه مجلس با طیب نیا درباره واگذاری آلومینیوم المهدی عصرامروز؛ نشست هیئت رییسه مجلس با طیب نیا درباره واگذاری آلومینیوم المهدی
دنیای معدن - نماینده مردم بندرعباس در مجلس از نشست عصر امروز هیئت رییسه مجلس با "علی طیب نیا" وزیر اقتصاد درباره مشکلات واگذاری آلومینیوم المهدی خبرداد.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 17:05

 آمادگی چینالکو برای سرمایه گذاری مشترک در صنعت آلومینای ایران آمادگی چینالکو برای سرمایه گذاری مشترک در صنعت آلومینای ایران
دنیای معدن - شرکت بین المللی چینالکو آمادگی خود را برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید پودر آلومینا در ایران اعلام کرد.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 15:38

گمرک، برای پارسیان و لامرد گواهی رفع تعهد ارزی صادر می کند گمرک، برای پارسیان و لامرد گواهی رفع تعهد ارزی صادر می کند
دنیای معدن - دولت مناطق ویژه اقتصادی،‌ پارسیان و لامرد را هم شامل رفع تعهدات ارزی سرمایه گذاران کرد. این اقدام با هدف تسهیل و یکسان شدن شرایط سرمایه گذاری برای مناطق ویژه اقتصادی صورت گرفته است.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 11:19

صفحه قبل - صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار