خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
یکشنبه، 3 بهمن 1395 - 10:17   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  چشم‌انداز صعود شکننده در بازار فولاد
  فولاد خراسان تنها نماینده صنعت فولاد در دومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی ایران
  ثبات قیمت فولاد دربازار غیر‌‌رسمی
  قیمت آهن ,میلگرد 1395/11/03
 
   اخبار ورزشی  
  گلایه‌های تلخ همسر منصورخان پورحیدری
  چرا جپاروف خرید خوبی نیست؟
  فیروزکریمی؛وقتی ستوان و فرمانده گروهان بود
  اقدام عجیب یک استقلالی برای کری با پرسپولیسی ها
  فیضی زیر ذره بین علیمنصور ؛ تلاش بازیکن ازال باکو برای جلب رضایت آقای سرمربی
  خداحافظی از دنیای فوتبال با پیراهن استقلال/تا قسمت چه باشد
  دختر آبادانی که از همه استقلالی ها روی پیراهنش امضا گرفت+تصاویر
  آتش بیار معرکه منصوریان و رحمتی/محمد خرمگاهِ بخت برگشته!
  شایعه عجیب در استقلال؛ رحمتی را بازی بده، باختی مقصر معرفی کن!
  ستاره گرانقیمت مدنظر منصوریان به استقلال پیوست
  آلومینیوم  

 آینده صنایع جهان در ۲۰۱۷ چگونه است؟ آینده صنایع جهان در ۲۰۱۷ چگونه است؟
دنیای معدن - نشریه اکونومیست طبق روال هرساله در آستانه سال نوی میلادی پیش بینی خود را از وضعیت صنایع مختلف جهان در سال پیش رو منتشر کرده است.
پنجشنبه، 18 آذر 1395 - 11:52

 یک نکته مهم درباره رونق بازار فلزات اساسی یک نکته مهم درباره رونق بازار فلزات اساسی
دنیای معدن -قیمت فلزات اساسی همچنان در حال رشد است، البته این در شرایطی است که طی پایان هفته گذشته فشارهایی بر قیمت این محصولات وارد شد.
چهارشنبه، 17 آذر 1395 - 10:32

 اثرات قانون گذاری اتحادیه اروپا بر بازیافت آلومینیوم اثرات قانون گذاری اتحادیه اروپا بر بازیافت آلومینیوم
دنیای معدن - آلومینیوم یک عامل ضروری برای حرکت به سوی اقتصاد چرخشی است، زیرا این فلز می تواند به دفعات بی پایان و بدون کاهش کیفیت آن مورد بازیافت قرار بگیرد. اروپا بزرگ ترین پیشگام در صنعت بازیافت آلومینیوم در جهان به ازای هر فرد است، اما این منطقه همچنان دارای ظرفیت برای بازیافت بیشتر می باشد.
سه شنبه، 16 آذر 1395 - 17:47

 خاتمه اعتراض کارگران آلومینیوم المهدی با وعده رسیدگی خاتمه اعتراض کارگران آلومینیوم المهدی با وعده رسیدگی
دنیای معدن -به دنبال تجمع اعتراضی دو روز گذشته کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل ، قائم مقام رئیس هیئت مدیره کارخانه شب گذشته با حضور در میان معترضین وعده داد که ظرف مدت یک ماه به مشکلات آنان رسیدگی می کند.
دوشنبه، 15 آذر 1395 - 18:05

 اعطای تسهیلات برای انتقال واحد آلاینده آندسازی آلومینیوم از اراک اعطای تسهیلات برای انتقال واحد آلاینده آندسازی آلومینیوم از اراک
دنیای معدن -معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: در اجرای مصوبه سفر رئیس جمهور مبنی براعطای تسهیلات ۳۰۰میلیاردتومانی برای انتقال واحد آندسازی آلومینیوم زمینه پرداخت آن از سوی یکی از بانک ها فراهم شد.
دوشنبه، 15 آذر 1395 - 18:01

 کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل تجمع کردند کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل تجمع کردند
دنیای معدن -دست کم 500 کارگر «مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل » صبح امروز در اعتراض به آنچه بی توجه ای کارفرما به مطالبات صنفی شان ونداشتن امنیت شغلی می خوانند در محوطه کارخانه تجمع کردند.
شنبه، 13 آذر 1395 - 14:58

 افتتاح خط تولید لوله های فولادی و آلومینیوم در شهرک صنعتی اشتهارد افتتاح خط تولید لوله های فولادی و آلومینیوم در شهرک صنعتی اشتهارد
دنیای معدن - خط تولید لوله های فولادی و آلومینیوم با قطری کمتر از یک سانتی متر با حضور معاون وزیر صنعت در شهرک صنعتی اشتهارد افتتاح شد.
چهارشنبه، 26 آبان 1395 - 13:47

 احداث آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار در لامرد احداث آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار در لامرد
دنیای معدن - مناطق ویژه اقتصادی از جمله پتانسیل های توسعه صنایع هستند که مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: آلومینیوم جنوب با ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری در این منطقه احداث خواهد شد.
دوشنبه، 24 آبان 1395 - 14:12

 بانک آلمانی- فرانسوی بی اچ اف، خواهان همکاری بلند مدت با بخش معدن و صنایع معدنی ایران بانک آلمانی- فرانسوی بی اچ اف، خواهان همکاری بلند مدت با بخش معدن و صنایع معدنی ایران
دنیای معدن -مدیران ارشد بانک بی اچ اف در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو ،‌ از آمادگی این گروه مالی خصوصی برای همکاری مالی، تجاری و خدمات مشاوره ای خبر داد.
دوشنبه، 24 آبان 1395 - 12:35

 جهش بازارهای فلزی با اهرم خوش‌بینی جهش بازارهای فلزی با اهرم خوش‌بینی
دنیای معدن -هنوز هم موفقیت ترامپ تیتر اول و موضع اساسی بسیاری از رسانه‌های اقتصادی و سیاسی است؛ هرچند با بسته شدن بسیاری از بازارهای جهانی، حجم تاثیرگذاری خبر این موفقیت به صراحت قابل مشاهده است.
یکشنبه، 23 آبان 1395 - 10:05

 این هفته، پروژه تاریخی تیتانیوم کهنوج اجرایی می‌شود این هفته، پروژه تاریخی تیتانیوم کهنوج اجرایی می‌شود
دنیای معدن - اجرایی شدن برجام دستاوردهای بسیاری برای بخش معدن و صنایع معدنی به همراه داشت، اما یکی از مهم‌ترین‌دستاوردهای آن برای بخش معدن انتقال فناوری‌های روز دنیا بود که تا پیش از اجرای برجام بسیار سخت انجام می‌شد.
شنبه، 22 آبان 1395 - 13:35

 اختصاص اعتبار مورد نیاز منطقه ویژه پارسیان اختصاص اعتبار مورد نیاز منطقه ویژه پارسیان
دنیای معدن - روسای سه کمیسیون اقتصادی، عمران و صنایع و معادن خواستار اختصاص بودجه و اعتبار مورد نیاز این طرح از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور شدند.
شنبه، 22 آبان 1395 - 13:32

 با گذشت بیست سال هنوز پروژه بزرگ تولید پودر آلومینا در سراب به پایان نرسیده است با گذشت بیست سال هنوز پروژه بزرگ تولید پودر آلومینا در سراب به پایان نرسیده است
دنیای معدن -داودی گفت: میلیاردها دلار بخاطر واردات تولید پودر آلومینا از کشور خارج می شود و سود آن نصیب مولتی میلیاردها می شود در حالی که اتمام این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی است و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و هزاران شغل ایجاد می کند.
شنبه، 15 آبان 1395 - 09:47

 فرمول سوم قیمت آلومینیوم؟ فرمول سوم قیمت آلومینیوم؟
دنیای معدن -عدم عرضه آلومینیوم در 40 روز اخیر در بورس کالا را می‌توان مهم‌ترین خبر در صنعت و بازار آلومینیوم به‌شمار آورد، زیرا بخش‌های بسیاری در صنایع مختلف، از این واقعیت تاثیر می‌پذیرند.
دوشنبه، 10 آبان 1395 - 09:53

 نشست تولیدکنندگان آلومینیوم در خصوص تعیین تکلیف قیمت گذاری و عرضه در بورس کالا نشست تولیدکنندگان آلومینیوم در خصوص تعیین تکلیف قیمت گذاری و عرضه در بورس کالا
دنیای معدن - در این نشست بسیار مهم، دستیابی به توافق کامل که برای نخستین بار صورت می پذیرد، به سرانجام رسید.
یکشنبه، 9 آبان 1395 - 10:20

 توزیع آلومینیوم از طریق بورس کالا رانت‌ها را از بین برده است توزیع آلومینیوم از طریق بورس کالا رانت‌ها را از بین برده است
دنیای معدن -یکی از مفیدترین اقدامات دولت برای شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی تاسیس بورس کالا و توزیع کالاهای اساسی از طریق عرضه و تقاضا و حذف صدور حواله است. ناصر پژوهش، مدیر گروه صنعتی ایران رادیاتور با اعلام این مطلب گفت: بورس کالا روند دستیابی به آلومینیوم را ساده کرده است. وی افزود: متاسفانه از بدو تاسیس بورس کالا گروه‌های فشار از هیچ‌گونه کارشکنی و ایجاد مانع بر سر راه بورس کالا کوتاهی نکردند.
یکشنبه، 9 آبان 1395 - 10:04

 منطقه ویژه اقتصادی، آماده میزبانی بزرگان صنایع معدنی منطقه ویژه اقتصادی، آماده میزبانی بزرگان صنایع معدنی
دنیای معدن -منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی «پارسیان» به‌عنوان یکی از مناطق استقرار صنایع انرژی‌بر، در مدت ۳ سال گذشته شاهد جهش فعالیت‌هایی بوده که در این گزارش به آنها اشاره خواهد شد.
شنبه، 8 آبان 1395 - 09:32

 2 طرح معدنی تا پایان آبان در خور و بیابانک اجرایی می شود 2 طرح معدنی تا پایان آبان در خور و بیابانک اجرایی می شود
دنیای معدن - مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از آغاز عملیات اجرایی 2طرح معدنی تولید کلرید کلسیم و سود سوزآور تا پایان ماه جاری در این شهرستان خبرداد.
دوشنبه، 3 آبان 1395 - 12:19

 تشریح آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی/وعده جهانگیری برای تسریع در رسیدگی به پرونده تشریح آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی/وعده جهانگیری برای تسریع در رسیدگی به پرونده
دنیای معدن - نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه معاون اول رییس جمهور برای تسریع در رسیدگی به وضعیت آلومینیوم "المهدی" و "هرمزال" قول مساعد داد،گفت:وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد که چرا مجموعه آلومینیوم المهدی با این قیمت نازل به فروش رسیده است.
شنبه، 1 آبان 1395 - 12:31

 بی رمقی صنعت آلومینیوم ایران در سال رشد جهانی بی رمقی صنعت آلومینیوم ایران در سال رشد جهانی
دنیای معدن - نمودارهای جهانی در حالی میانگین رشد 20 درصدی قیمت آلومینیوم را به تصویر می کشد که علی رغم وجود مزیت های فراوان، همچنان صنعت آلومینیوم در ایران کم رمق است.
یکشنبه، 25 مهر 1395 - 15:29

 «پارسیان»، آماده میزبانی بزرگان صنایع معدنی «پارسیان»، آماده میزبانی بزرگان صنایع معدنی
دنیای معدن -مناطق ویژه اقتصادی در جنوب ایران به‌دلیل مجاورت با دریا و سوخت انرژی ارزان می‌توانند یکی از اهداف توسعه صنایع معدنی در کشور محسوب شوند. منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی «پارسیان»، به‌عنوان یکی از نقاط امیدبخش در صنایع معدنی در ۳ سال گذشته با پیشرفت‌های قابل توجهی روبه‌رو بوده است.
دوشنبه، 19 مهر 1395 - 10:12

 بانک صنعت و معدن گشایش ال-سی طرح الکترود گرافیتی اردکان را انجام می دهد بانک صنعت و معدن گشایش ال-سی طرح الکترود گرافیتی اردکان را انجام می دهد
دنیای معدن -مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت : بانک صنعت و معدن گشایش ال-سی طرح الکترود گرافیتی اردکان را انجام می دهد.
یکشنبه، 18 مهر 1395 - 13:07

 آلومینیوم ایران با چاشنی بوکسیت ویتنامی آلومینیوم ایران با چاشنی بوکسیت ویتنامی
دنیای معدن -این بار بخش معدن ایران با ویتنام کشوری در جنوب‌شرقی آسیا همکاری‌های اقتصادی و تجاری خود را آغاز می‌کند. بخش معدن و صنایع معدنی به ویژه صنعت آلومینیوم می‌تواند گزینه‌ای برای همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان دو کشور باشد.
یکشنبه، 18 مهر 1395 - 09:32

 فعال شدن غول آلومینیومی ایران با « برجام » فعال شدن غول آلومینیومی ایران با « برجام »
دنیای معدن - براساس چشم‌انداز تعریف‌شده در بخش آلومینیوم، تا سال ۱۴۰۴ ظرفیت تولید شمش آلومینیوم را باید به ۱/۵میلیون تن افزایش داد. ایران به‌دلیل دارا بودن انرژی فراوان، نیروی انسانی ماهر و همچنین مجاورت با آب‌های بین‌المللی می‌تواند به‌عنوان بهترین کانون تولید آلومینیوم در جهان باشد.
چهارشنبه، 14 مهر 1395 - 09:30

 ادامه اعتراض کارگران آلومینیوم المهدی به حذف مزایای شغلی ادامه اعتراض کارگران آلومینیوم المهدی به حذف مزایای شغلی
دنیای معدن -کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی از دو روز پیش (شنبه یازدهم مهرماه) تاکنون بابت حذف شدن برخی حقوق و مزایای مزدی خود در اعتراض صنفی به سر می برند.
سه شنبه، 13 مهر 1395 - 12:42

 خوزستان در انتظار راه‌اندازی آلومینیوم مسجد سلیمان خوزستان در انتظار راه‌اندازی آلومینیوم مسجد سلیمان
دنیای معدن - استان خوزستان دارای ظرفیت‌هایی است که می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در آن شکل بگیرد. اما صنایع کوچک و متوسط که از سوی بخش خصوصی اداره می‌شوند در این استان جایی ندارند.
دوشنبه، 12 مهر 1395 - 09:15

 آلومینیوم نیازمند سرمایه‌گذاری آلومینیوم نیازمند سرمایه‌گذاری
دنیای معدن -آلومینیوم به‌عنوان یک فلز غیرآهنی دارای کاربردهای بسیار مختلفی است. از صنایع بسته‌بندی، حمل‌ونقل، صنایع ساختمانی، ماشین‌آلات و تجهیزات تا صنایع برق‌رسانی و مقاوم‌سازی کاربردهای فراوانی دارد.
دوشنبه، 12 مهر 1395 - 09:14

 بهره‌برداری از کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم بهره‌برداری از کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم
دنیای معدن -آلومینیوم ویژگی‌های منحصر به‌فردی دارد و روزبه‌روز استفاده از این فلز استراتژیک در صنایع و به‌ویژه صنایع دارای فناوری بالا گسترش یافته و نیاز بازار جهانی به مصرف این فلز افزایش چشمگیری یافته است.
دوشنبه، 12 مهر 1395 - 09:12

 قیمت فلزات پایه بر محور صعودی قیمت فلزات پایه بر محور صعودی
دنیای معدن - کارشناس بازار فلزات گفت: قیمت فلزات نسبت به هفته گذشته از رشد محسوسی برخوردار بوده و بر مدار صعودی است.
شنبه، 10 مهر 1395 - 13:55

 حضور سفرا و رایزنان اقتصادی در اولین نمایشگاه بین المللی صنعت آلومینیوم ایران حضور سفرا و رایزنان اقتصادی در اولین نمایشگاه بین المللی صنعت آلومینیوم ایران
دنیای معدن - سفرا، رایزنان و هیات های اقتصادی در اولین نمایشگاه بین المللی صنعت آلومینیوم ایران حاضر خواهند بود.
سه شنبه، 6 مهر 1395 - 11:39

صفحه قبل - صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار