خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 7 اردیبهشت 1396 - 09:33   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  بمب جدید استقلال کاوه رضایی را فراری می دهد
  شیخ‌ویسی: صعود کنار هواداران شیرین‌تر است
  اصرار شدید برانکو برای جذب بازیکن استقلال
  منصوریان: خدا را شکر می‌کنم که شرمنده هواداران نشدیم
  هت تریک شاگردان منصوریان/ این تخصص استقلالی هاست
  محرمانه از رختکن استقلال / درگیری مهدی رحمتی و خسرو حیدری
  احتمال سرگروهی استقلال حتی با شکست!
  اصرار شدید برانکو برای جذب بازیکن استقلال
  شرایط پیچیده گروه استقلال
  منشا:نه استقلال،نه پرسپولیس؛قراردادی نبستم/اندازه طارمی شانس دارم
  آلومینیوم  

 آلومینیوم به رشد قیمتی خود ادامه می دهد آلومینیوم به رشد قیمتی خود ادامه می دهد
دنیای معدن - تغییر میزان شمش آلومینیوم موجود در انبارهای بورس فلزات لندن LME در تحولات قیمتی این محصول تاثیر بسزایی داشته است.
شنبه، 23 بهمن 1395 - 15:21

 آلومینیوم به رشد قیمتی خود ادامه می دهد آلومینیوم به رشد قیمتی خود ادامه می دهد
دنیای معدن - تغییر در میزان حجم شمش آلومینیوم موجود در انبارهای بورس فلزات لندن LME در تحولات قیمتی این محصول تاثیر بسزایی داشته است.
شنبه، 23 بهمن 1395 - 12:29

 آینده درخشان فلزات اساسی در راه است آینده درخشان فلزات اساسی در راه است
دنیای معدن -این گزارش، پیش‌بینی قیمت ۴ فلز اساسی در بازارهای جهانی طی ۳ ماه پایانی سال ۲۰۱۶ را به‌روزآوری کرده و وضعیت بازار این محصولات را تا ۵ سال آینده برآورد می‌کند.
شنبه، 23 بهمن 1395 - 09:56

 بورس فلزات لندن را بهتر بشناسیم بورس فلزات لندن را بهتر بشناسیم
دنیای معدن -بورس فلزات لندن (LME) یکی از قدیمی‌ترین بورس‌های کالایی در دنیا است که فلزات غیرآهنی (آلومینیوم، مس، سرب، نیکل، قلع و روی)، فلزات مینور (کبالت و مولیبیدن)، بیلت (شمش) فولاد در آن معامله می‌شوند. در این بورس علاوه بر کالاهای مذکور شاخص قیمت بورس فلزات لندن(LMEX) نیز که شاخصی از قیمت ۶ فلز اصلی(آلومینیوم، مس، سرب، نیکل، قلع و روی) است، قابل معامله است.
پنجشنبه، 21 بهمن 1395 - 10:21

 سه عامل نرخ جهانی آلومینیوم را صعودی می کند سه عامل نرخ جهانی آلومینیوم را صعودی می کند
دنیای معدن - امریکا کاهش جدی ظرفیت تولید آلومینیوم را در سال گذشته تجربه نموده است. این امر سبب کاهش عرضه امریکا و وابستگی به واردات برای جبران تقاضای داخلی فزون یافته شده است. تقاضای جهانی آلومینیوم بیش از آنچه انتظار می رفت تقویت شده است.
چهارشنبه، 20 بهمن 1395 - 14:46

 توسعه آلومینیوم نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی است توسعه آلومینیوم نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی است
دنیای معدن -میزان تقاضای آلومینیوم در کشور با تولید آن برابری نمی‌کند، از این‌رو کشور مجبور به واردات است، این در حالی است که صنایع پایین‌دستی آلومینیوم به‌شدت نیازمند تولیدات داخلی هستند.
چهارشنبه، 20 بهمن 1395 - 14:33

 آلومینیوم، سال آینده در انتظار رونق آلومینیوم، سال آینده در انتظار رونق
دنیای معدن -ایرالکو، هرمزال و المهدی سه واحد تولیدی آلومینیوم هستند که تولید شمش آنها در ۹ ماه امسال نسبت به سال گذشته با ۰/۵درصد کاهش روبه‌رو شده است. البته در این بین نبود تقاضا و از سوی دیگر تغییراتی که در برخی واحدهای تولیدی به‌وجود آمده‌اند را می‌توان در این کاهش تولید موثر دانست.
سه شنبه، 19 بهمن 1395 - 14:20

 آغاز عملیات اجرایی و افتتاح طرح های صنایع معدنی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس آغاز عملیات اجرایی و افتتاح طرح های صنایع معدنی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
دنیای معدن - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: در دولت یازدهم عملیات اجرایی چندین طرح بخش معدن و صنایع معدنی با میلیاردها ریال سرمایه گذاری شروع یا افتتاح شده است.
سه شنبه، 19 بهمن 1395 - 10:48

 صنعت آلومینیوم در انتظار جذب سرمایه در گینه صنعت آلومینیوم در انتظار جذب سرمایه در گینه
دنیای معدن - صنعت آلومینیوم کشور این روزها در انتظار انتشار نتایج مطالعات فنی اقتصادی طرح بهره‌برداری از بوکسیت گینه است تا بتواند نیاز خود به ماده اولیه آلومینا را تامین کند اما نباید این موضوع را به‌دست فراموشی سپرد که بهره‌برداری از این معدن نیازمند سرمایه‌گذاری است و می‌تواند فرصت‌های از دست رفته در سال‌های گذشته را جبران کند.
یکشنبه، 17 بهمن 1395 - 12:53

 تولید آلومینیوم در تاجیکستان 38 درصد افزایش می یابد تولید آلومینیوم در تاجیکستان 38 درصد افزایش می یابد
دنیای معدن - تاجیکستان قصد دارد طی سال جاری تولید آلومینیوم در این کشور را تا 38.5 درصد افزایش دهد.
چهارشنبه، 13 بهمن 1395 - 16:59

 نشست هیئت رییسه مجلس با طیب نیا درخصوص واگذاری آلومینیوم المهدی نشست هیئت رییسه مجلس با طیب نیا درخصوص واگذاری آلومینیوم المهدی
دنیای معدن - نماینده مردم بندرعباس،از نشست هیئت رییسه مجلس با طیب نیا در خصوص واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال خبر داد.
چهارشنبه، 13 بهمن 1395 - 14:45

 ایران و ایتالیا در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی منطقه ویژه خلیج فارس سرمایه گذاری می کنند ایران و ایتالیا در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی منطقه ویژه خلیج فارس سرمایه گذاری می کنند
دنیای معدن - شرکت های ایرانی و ایتالیایی در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و آب شیرین کن منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سرمایه گذاری می کنند.
چهارشنبه، 13 بهمن 1395 - 10:33

 آلومینیوم المهدی هرمزگان پلاسکوی ثانی است/کارخانه 3200 میلیارد تومانی را به ثمن بخس فروختند آلومینیوم المهدی هرمزگان پلاسکوی ثانی است/کارخانه 3200 میلیارد تومانی را به ثمن بخس فروختند
دنیای معدن - نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: امروز پلاسکوهای فراوانی در سراسر کشور وجود دارد که دولت باید به فکر راهکار اساسی برای آن ها باشد.
سه شنبه، 12 بهمن 1395 - 13:47

 همایش فرصت های سرمایه گذاری صنایع پایین دستی آلومینیوم برگزار می شود همایش فرصت های سرمایه گذاری صنایع پایین دستی آلومینیوم برگزار می شود
دنیای معدن - دبیر اجرایی همایش فرصت های سرمایه گذاری صنایع پایین دستی آلومینیوم با اشاره به برگزاری این همایش در دو شهر اهواز و مسجدسلیمان گفت: این همایش 24 بهمن ماه در اهواز و 25 بهمن ماه در مسجدسلیمان برگزار می شود.
دوشنبه، 11 بهمن 1395 - 13:56

 کیفیت سازمانی صنایع معدنی و بانک ها بالاتر از سایر بخش هاست کیفیت سازمانی صنایع معدنی و بانک ها بالاتر از سایر بخش هاست
دنیای معدن - طبق اعلام سازمان مدیریت صنعتی صنایع معدنی و بانک ها از لحاظ سطح کیفی و تعالی سازمانی در رتبه بالاتری نسبت به سایر بخش ها قرار دارند.
شنبه، 9 بهمن 1395 - 18:32

 ایران ششمین تولیدکننده شمش آلومینیوم در منطقه ایران ششمین تولیدکننده شمش آلومینیوم در منطقه
دنیای معدن -رییس هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم گفت: جمهوری اسلامی در سال 2016 با تولید 342 هزار تن شمش آلومینیوم با سهم 6 درصدی در منطقه، جایگاه ششم را به خود اختصاص داد.
شنبه، 9 بهمن 1395 - 18:30

 استقبال پنج کشور برای احداث کارخانه در منطقه ویژه خلیج فارس استقبال پنج کشور برای احداث کارخانه در منطقه ویژه خلیج فارس
دنیای معدن -مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: سرمایه گذارانی از کشورهای فرانسه، فنلاند، روسیه ، هند و چین برای سرمایه گذاری در این منطقه ویژه وارد مذاکره شده اند.
شنبه، 9 بهمن 1395 - 10:55

 سرمایه گذاری ۳۱۸ میلیارد ریالی در حوزه صنایع معدنی هرمزگان سرمایه گذاری ۳۱۸ میلیارد ریالی در حوزه صنایع معدنی هرمزگان
دنیای معدن -معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از سرمایه گذاری ۳۱۸میلیارد ریالی در حوزه صنایع معدنی هرمزگان خبر داد.
چهارشنبه، 6 بهمن 1395 - 17:34

 پرداخت علی‌الحساب سود به سهامداران ایرالکو پرداخت علی‌الحساب سود به سهامداران ایرالکو
دنیای معدن -مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت آلومینیوم ایران روز گذشته با حضور بیش از 66 درصد از سهامداران برگزار شد. موضوع برگزاری این مجمع پیشنهاد پرداخت علی‌الحساب سود به سهامداران بود که در پایان جلسه تصویب شد سهامداران خرد به ازای هرسهم 120تومان دریافت کنند. سهامداران این شرکت که قرار بود در مجمع سالانه تاریخ 29تیر سال94 سود سهم خود را دریافت کنند، پس از گذشت چند ماه با اعلام فسخ سود خود به دلیل اطلاع از زیان280 میلیارد تومانی شرکت مواجه می‌شوند.
سه شنبه، 5 بهمن 1395 - 10:27

 بدهی های معوق شرکت آلومینیوم به بیش از ١٠٠٠ میلیارد رسید بدهی های معوق شرکت آلومینیوم به بیش از ١٠٠٠ میلیارد رسید
دنیای معدن - مدیر عامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) بدهی های معوق این شرکت را بیش از 1000 میلیارد تومان عنوان کرد و این شرکت را زیان ده دانست.
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 18:14

 ایرالکو به جای سیاسی بازی دنبال حل مشکلات و سوددهی باشد ایرالکو به جای سیاسی بازی دنبال حل مشکلات و سوددهی باشد
دنیای معدن - معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایرالکو باید به جای سیاسی بازی دنبال حل مشکلات و سوددهی باشد، گفت: سیاسی شدن ایرالکو در گذشته آفت بزرگی برای این شرکت بوده که به زودی حل خواهد شد.
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 16:44

 گزارش فنی و اقتصادی طرح کک نفتی، پس از یک دهه انتظار نهایی شد گزارش فنی و اقتصادی طرح کک نفتی، پس از یک دهه انتظار نهایی شد
دنیای معدن - گزارش نهایی امکان سنجی فنی و اقتصادی طرح احداث کارخانه کک نفتی آماده شد. این طرح به مدت یک دهه در حالت سکون قرار داشت.
یکشنبه، 3 بهمن 1395 - 14:43

 رشد تولید ریوتینتو در زنجیره آلومینیوم رشد تولید ریوتینتو در زنجیره آلومینیوم
دنیای معدن - شرکت ریوتینتو طی گزارشی عملکرد تولید خود در زنجیره آلومینیوم را منتشر کرد و در آن خبر از رشد تولید در بخش های مختلف این صنعت داد.
شنبه، 2 بهمن 1395 - 13:07

 تولید شمش آلومینیومی در 9 ماهه امسال از مرز 220 هزار تن گذشت تولید شمش آلومینیومی در 9 ماهه امسال از مرز 220 هزار تن گذشت
دنیای معدن -بررسی عملکرد سه واحد شاخص شمش آلومینیوم در 9 ماهه امسال نشان می دهد در این مدت 220 هزار و 544 تن تولید داشتند که نسبت به دوره مشابه پارسال نیم درصد کاهش نشان می دهد.
دوشنبه، 27 دی 1395 - 10:50

 شرایط برای سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دست آلومینیوم جنوب فراهم شد شرایط برای سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دست آلومینیوم جنوب فراهم شد
دنیای معدن -مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامِرد گفت: امکانات و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد شهرک پایین‌دستی آلومینیوم در کنار طرح آلومینیوم جنوب در این منطقه فراهم شده است.به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سید‌ابوالحسن حقایقی با اشاره به اجرای طرح آلومینیوم جنوب در لامرد افزود: با توجه به تاکید رئیس هیات عامل ایمیدرو و همکاری‌های بین بخشی، زیر ساخت‌های مورد نیاز برای ایجاد و توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم در کنار سایر صنایع مهیاست و این امر فرصت استثنایی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش ایجاد کرده است.
شنبه، 25 دی 1395 - 09:43

 شرایط برای سرمایه گذاری در صنایع پایین دست آلومینیوم جنوب فراهم شد شرایط برای سرمایه گذاری در صنایع پایین دست آلومینیوم جنوب فراهم شد
دنیای معدن - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامِرد گفت: امکانات و زیرساخت های لازم برای ایجاد شهرک پایین دستی آلومینیوم در کنار دست طرح آلومینیوم جنوب در این منطقه فراهم شده است.
جمعه، 24 دی 1395 - 11:33

 بهره برداری از فاز نخست شرکت آلومینیوم سازی کاوه خوزستان تا پایان سال بهره برداری از فاز نخست شرکت آلومینیوم سازی کاوه خوزستان تا پایان سال
دنیای معدن - فرماندار مسجدسلیمان از بهره برداری از فاز نخست شرکت آلومینیوم سازی کاوه خوزستان تا پایان سال خبر داد.
سه شنبه، 14 دی 1395 - 13:57

 وضعیت آلومینیوم المهدی بحرانی است/ 230 کارگر در آستانه اخراج وضعیت آلومینیوم المهدی بحرانی است/ 230 کارگر در آستانه اخراج
دنیای معدن - نماینده مردم بندرعباس در مجلس، با بیان اینکه مدیریت "آلومینیوم المهدی" به بهانه های واهی قصد اخراج 230 کارگر را دارد، گفت:سوال از وزیر اقتصاد به دلیل بررسی برنامه ششم توسعه به تاخیر افتاده است.
سه شنبه، 14 دی 1395 - 13:30

 ارایه 11 طرح معدن و صنایع معدنی برای جذب 5.7 میلیارد یورو سرمایه ارایه 11 طرح معدن و صنایع معدنی برای جذب 5.7 میلیارد یورو سرمایه
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: 11 طرح توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، متقاضی استفاده از تسهیلات خارجی فاینانس به ارزش 5 میلیارد و 755 میلیون یورو هستند.
دوشنبه، 13 دی 1395 - 13:35

 سرمایه شرکت آلومینیوم ایران افزایش یافت سرمایه شرکت آلومینیوم ایران افزایش یافت
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) گفت: سرمایه سهامداران این شرکت به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و این نکته افق روشنی را برای ایرالکو در مراودات داخلی و خارجی به همراه دارد.
دوشنبه، 13 دی 1395 - 10:25

صفحه قبل - صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار