خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
چهارشنبه، 26 مهر 1396 - 07:09   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  فرو ریختن معدن زغال سنگ در ترکیه
  ۳۹ مجوز بهره برداری معدنی طی نیمه نخست امسال در مرکزی صادرشده است
 
   اخبار ورزشی  
  جابر انصاری به دیدار مقابل نساجی می رسد
  دستیار ارزان قیمت و جدید روی نیمکت استقلال
  غیبت مهدی قائدی در تمرین تیم امید استقلال
  اکبرپور: هواداران در دربی منتظر یک هدیه هستند
  پرونده قلیان‌کشی ۲ بازیکن استقلال و پرسپولیس در کمیته اخلاق!
  از یک بچه 18 ساله در استقلال چه توقعی دارید؟
  آیا ایراد از بیت‌سعید و شهباززاده و دیگر مهاجمان استقلال است؟
  تفحص از استقلال و پرسپولیس کلید خورد
  پایان هشت شاکی در استقلال
  عضو هیات مدیره استقلال ممنوع‌المصاحبه شد!
  آلومینیوم  

 مافیای قدرت و ثروت به دنبال تسلط بر بازار آلومینیوم کشور است مافیای قدرت و ثروت به دنبال تسلط بر بازار آلومینیوم کشور است
دنیای معدن - نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مافیای اقتصادی به دنبال تسلط بر بازار آلومینیوم کشور است، گفت: در صورت عدم ورود دستگاههای نظارتی احتمال ایجاد انحصار در بازار شمش آلومینیوم کشور وجود دارد.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 12:54

 پیشنهاد سندیکای آلومینیوم برای تامین پایدار شمش صنایع پایین دستی پیشنهاد سندیکای آلومینیوم برای تامین پایدار شمش صنایع پایین دستی
دنیای معدن - سندیکای صنایع آلومینیوم ایران با ارایه پیشنهاداتی خواهان تامین پایدار شمش آلومینیوم برای صنایع پایین دستی شدند.
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 11:31

 عرضه انواع مس و آلومینیوم در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه انواع مس و آلومینیوم در تالار محصولات صنعتی و معدنی
دنیای معدن - تالار محصولات صنعتی کالا امروز میزبان عرضه ۶۰۰ تن مس کاتد وارداتی، ۱۴۰ تن سولفورمولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، یک هزار تن شمش و یک هزار تن بیلت آلومینیوم است.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 12:13

طرح تولید آلومینا از نفلین سینت تعیین تکلیف می شود طرح تولید آلومینا از نفلین سینت تعیین تکلیف می شود
دنیای معدن - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح تولید آلومینا از نفلین سینت سراب تعیین تکلیف می شود.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 10:08

 تعادل صنایع بالادستی و پایین‌دستی در صنعت آلومینیوم تعادل صنایع بالادستی و پایین‌دستی در صنعت آلومینیوم
دنیای معدن -براساس راهبرد توسعه صنعت آلومینیوم در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ۱/۵میلیون تن آلومینیوم در نظر گرفته شده است.
چهارشنبه، 19 مهر 1396 - 13:02

 احتمال انحصار در تولید آلومینیوم کشور/نهادهای نظارتی مراقب واگذاری بورسی فایرا باشند+سند احتمال انحصار در تولید آلومینیوم کشور/نهادهای نظارتی مراقب واگذاری بورسی فایرا باشند+سند
دنیای معدن - با عرضه بلوکی سهام شرکت آلومینیوم ایران (فایرا) در فرابورس، بحثهایی در خصوص ایجاد انحصار در بازار تولید آلومینیوم کشور که 50 درصد آن متعلق به شرکت آلومینیوم المهدی است، شکل گرفته است.
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 09:12

جزییات رد اهلیت خریدار سهام بلوکی ایرالکو در بورس/ برخی دنبال انحصار و دامپینگ قیمت هستند جزییات رد اهلیت خریدار سهام بلوکی ایرالکو در بورس/ برخی دنبال انحصار و دامپینگ قیمت هستند
دنیای معدن -دبیرکل سندیکای صنایع آلومینیوم ایران گفت: به نظر می رسد برخی خریداران کارخانه های آلومینیوم به فکر انحصار بوده و در مرحله اول با عرضه محصولات خارج از بورس کالا و به قیمت پایین تر از بورس کالا اقدام به دامپینگ قیمت کنند.
دوشنبه، 17 مهر 1396 - 13:16

سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
دنیای معدن -مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در حاشیه بازدید استاندار هرمزگان از ظرفیت های این منطقه ویژه اقتصادی گفت: استقرار بیش از 29 شرکت سرمایه گذار و بیش از 9 میلیارد دلار سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس؛ این منطقه را از سایر مناطق تولیدی متمایز کرده است.
دوشنبه، 17 مهر 1396 - 12:53

عرضه انواع فلز در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه انواع فلز در تالار محصولات صنعتی و معدنی
دنیای معدن -تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا امروز میزبان عرضه انواع مس، فولاد و آلومینیوم است.
یکشنبه، 16 مهر 1396 - 12:53

ساخت دستگاه بومی تست کیفیت آلمینیوم ساخت دستگاه بومی تست کیفیت آلمینیوم
دنیای معدن -ساخت دستگاه تست کیفیت مذاب آلومینیوم در کشور بومی سازی می شود این دستگاه در دانشگاه ها نیز می تواند ابزار مهمی برای .توسعه و پیشبرد علم ریخته گری باشد
یکشنبه، 16 مهر 1396 - 12:39

 دپوی محصول در شرکت آلومینیای جاجرم صحت ندارد دپوی محصول در شرکت آلومینیای جاجرم صحت ندارد
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: دپوی محصول در شرکت آلومینیای جاجرم صحت ندارد.
شنبه، 15 مهر 1396 - 17:30

 ثبات قیمت روی و آلومینیوم و افزایش قیمت مس در بازار لندن ثبات قیمت روی و آلومینیوم و افزایش قیمت مس در بازار لندن
دنیای معدن -هفته نامه متال بولتن لندن اعلام کرد، تداوم صعود قیمت مس در بازار لندن، روز گذشته (جمعه) افزایش قیمت بیشتر فلزات پایه را در پی داشت.
شنبه، 15 مهر 1396 - 17:22

 تحقق اقتصاد مقاومتی در صنایع معدنی تحقق اقتصاد مقاومتی در صنایع معدنی
دنیای معدن -صنعت و معدن یکی از بخش های مهم و موثر اقتصاد کلان در ایران است. براساس جدیدترین آمارها ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی ایران در 5 ماه امسال از ارزش صدور کالاهای این بخش در 6 ماه نخست سال قبل، پیش افتاد به طوری که در این مدت 3.6 میلیارد دلار کالا صادر شد در حالی که کل صادرات سال قبل به 7 میلیارد دلار رسیده بود.
شنبه، 15 مهر 1396 - 14:49

 امکان تولید شمش با کیفیت و بازیافت آلومینیوم در کشور فراهم شد امکان تولید شمش با کیفیت و بازیافت آلومینیوم در کشور فراهم شد
دنیای معدن - محققان یکی از شرکت های دانش بنیان کشور موفق به کسب دانش فنی تولید دستگاه تست کیفیت مذاب آلومینیوم شدند که به گفته آنها با استفاده از این دستگاه علاوه بر تولید شمش های باکیفیت امکان بازیافت آلومینیوم در کشور فراهم می شود.
شنبه، 15 مهر 1396 - 13:11

 مراجعه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آلومینیوم جنوب، برای مصاحبه حضوری به واحد لامرد مراجعه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آلومینیوم جنوب، برای مصاحبه حضوری به واحد لامرد
دنیای معدن - مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد ، از مراجعه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت آلومینیوم جنوب به این واحد دانشگاهی از 16 تا 19 مهر 96 براساس برنامه زمان بندی خبر داد.
شنبه، 15 مهر 1396 - 09:24

 آلومینیوم آلیاژی با فناوری ۶۰ سال پیش آلومینیوم آلیاژی با فناوری ۶۰ سال پیش
دنیای معدن - فلز آلومینیوم به دلیل وزن سبک و بازیابی مجدد آن پس از آهن بیشترین استفاده را در جهان دارد. زمانی که این فلز سبک با مواد دیگر ترکیب شود خواص و کاربردهای دیگر پیدا می‌کند که می‌تواند به ارزش‌افزوده آن بیفزاید.
چهارشنبه، 12 مهر 1396 - 12:16

کاهش دسته جمعی قیمت فلزات گرانبها و طلای سیاه کاهش دسته جمعی قیمت فلزات گرانبها و طلای سیاه
دنیای معدن - طی عاملات روز دوشنبه در بازار فلزات لندن، فروش نقدی مس با کاهش رو به رو شد و به 6 هزار و 455 دلار رسید. قیمت نفت تگزاس با کاهش 0.1 درصدی در هر بشکه 50 دلار معامله شد در حالی که قیمت نفت برنت، با افت 0.16 درصدی به هر بشکه 56 دلار رسید.
سه شنبه، 11 مهر 1396 - 14:28

 بسته‌شدن مرزهای عراق بهای آلومینیوم را افزایش داد بسته‌شدن مرزهای عراق بهای آلومینیوم را افزایش داد
دنیای معدن -بهای آلومینیوم داخلی بالای ۹۰درصد تابعی از نرخ‌های جهانی است، اما با وجود روند کاهشی نرخ جهانی آلومینیوم در داخل کشور همچنان شاهد روند صعودی قیمت‌های داخلی هستیم. موضوعی که برخی از تولیدکنندگان را نگران از دست دادن مشتریان خود کرده است.
سه شنبه، 11 مهر 1396 - 12:07

 فعال بخش خصوصی: مراقب از دست رفتن بازارهای صادراتی مواد معدنی باشیم/بازنگری در تعریف مواد خام فعال بخش خصوصی: مراقب از دست رفتن بازارهای صادراتی مواد معدنی باشیم/بازنگری در تعریف مواد خام
دنیای معدن -رئیس هیات مدیره انجمن معدن کاران سرب و روی کشور گفت: تصمیم گیری برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد زنجیره ارزش افزوده و در نتیجه اشتغالزایی و درآمدزایی بیشتر، تصمیم بسیار خوبی است اما باید مراقب بود چنین تصمیم هایی به کاهش اشتغال معادن و از دست رفتن بازارهای صادراتی نینجامد.
سه شنبه، 11 مهر 1396 - 09:28

 در بحث واگذاری معادن ایجاد قراردادهایی شبیه قراردادهای نفتی الزامی است/دولت مکلف به رساندن ظرفیت تولید آلومینیوم به 1 و نیم میلیون تن است در بحث واگذاری معادن ایجاد قراردادهایی شبیه قراردادهای نفتی الزامی است/دولت مکلف به رساندن ظرفیت تولید آلومینیوم به 1 و نیم میلیون تن است
دنیای معدن - سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس، گفت: در حوزه زنجیره ارزش آلمینیوم از معدن، استخراج، فراوری و محصولات آلومینیومی در کشور ظرفیت بالایی وجود دارد و دولت مکلف است تا به ظرفیت 1 و نیم میلیون تنی دست پیدا کند.
دوشنبه، 10 مهر 1396 - 14:39

 غفلت از ارزش تولیدات آلیاژی غفلت از ارزش تولیدات آلیاژی
دنیای معدن -زمانی که صنایع فلزی به مرحله تولید آلیاژی می‌رسند بدان معناست که زنجیره ارزش‌افزوده از ماده معدنی تا مرحله پایانی، مسیر را به‌درستی طی کرده است و می‌تواند حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد. این موضوع علاوه بر تولید فولاد و آلومینیوم می‌تواند درباره مس نیز صحت داشته باشد.
دوشنبه، 10 مهر 1396 - 14:26

 شکایت سازمان بازرسی کشور از آلومینیوم المهدی به شورای رقابت/پیگیری دیده بان شفافیت از سازمان خصوصی سازی شکایت سازمان بازرسی کشور از آلومینیوم المهدی به شورای رقابت/پیگیری دیده بان شفافیت از سازمان خصوصی سازی
دنیای معدن - عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت:سازمان بازرسی کل کشور از آلومینیوم المهدی و هرمزال برای واگذاری غیر قانونی به شورای رقابت شکایت کرده است.
چهارشنبه، 5 مهر 1396 - 12:20

 صدور پروانه بهره برداری شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان صدور پروانه بهره برداری شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان
دنیا ی معدن - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از صدور پروانه بهره برداری شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با سرمایه گذاری بالغ بر 36میلیارد تومان در شهرستان مسجدسلیمان خبر داد.
چهارشنبه، 5 مهر 1396 - 12:19

 صنعت آلومینیوم متولی ندارد/ به نصف هدف تولید هم نمی رسیم صنعت آلومینیوم متولی ندارد/ به نصف هدف تولید هم نمی رسیم
دنیای معدن - آلومینیوم با اینکه یکی از صنایع با مزیت در حوزه انرژی است و می تواند یک قطب تولید باشد، رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران می گوید این ماه ها صنعت آلومینیوم متولی ندارد و به کلی رها شده است.
دوشنبه، 3 مهر 1396 - 13:03

 قیمت انواع فلزات در بازار بورس لندن/کبالت رکورددار قیمت ها قیمت انواع فلزات در بازار بورس لندن/کبالت رکورددار قیمت ها
دنیای معدن - بررسی قیمت انواع فلزات در بازار بورس لندن نشان می دهد که طی یکماه گذشته این بازار پر نوسان بوده که در این میان فلز کبالت رکورددار قیمت ها است.
یکشنبه، 2 مهر 1396 - 12:46

 راهکار دیگ‌های دربسته برای کاهش آلایندگی آلومینیوم راهکار دیگ‌های دربسته برای کاهش آلایندگی آلومینیوم
دنیای معدن -آلومینیوم یکی از صنایع آلاینده به‌شمار می‌رود که آلودگی آن نیز جزو آلاینده‌های پرخطر است. از این‌رو باید این واحدهای تولیدی را در خارج از شهر و با فاصله آن تاسیس کرد تا میزان آلایندگی آن را برای شهرنشین‌ها به حداقل ممکن رساند.
شنبه، 1 مهر 1396 - 13:01

 واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزآل روی میز شورای رقابت واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزآل روی میز شورای رقابت
دنیای معدن - شورای رقابت این هفته واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزآل را بررسی می کند.
شنبه، 1 مهر 1396 - 12:18

 رشد قیمت مس به دومین روز معاملاتی رسید رشد قیمت مس به دومین روز معاملاتی رسید
دنیای معدن - طی معاملات روز سه شنبه در بازار فلزات لندن، فروش نقدی مس با افزایش رو به رو شد و به 6 هزار و 492 دلار رسید.
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 11:48

 حمایت‌های طلایی برای فلز نقره‌ای حمایت‌های طلایی برای فلز نقره‌ای
دنیای معدن -آخرین قیمت‌های ثبت شده در بورس فلزات لندن نشان می‌دهد که بهای نقدی آلومینیوم پس از رشد روز دوشنبه به 2 هزار و 66 دلار و 5 سنت رسید که به نسبت واقعیت‌های این بازار و افزایش نرخ هفته‌های قبل در سطوحی نسبتا مطلوب قرار دارد؛
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 08:09

 انتصاب «ثقفی» و «کمالی» به عنوان اعضای هیات مدیره ایرالکو انتصاب «ثقفی» و «کمالی» به عنوان اعضای هیات مدیره ایرالکو
دنیای معدن - مهدی ثقفی و حسین کمالی به عنوان دو عضو جدید هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) منصوب شدند.
سه شنبه، 28 شهریور 1396 - 18:12

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار