خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
دوشنبه، 7 فروردین 1396 - 05:12   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  کاپیتان باید از تیم ملی خداحافظی کند
  کدام مهاجم مثل طارمی تاثیرگذار است؟
  نکونام به تیم ملی برمی گردد
  زمان حضور منصوریان در تمرین استقلال
  رئالی ها مشتاق خرید ستاره مد نظر بارسا
  پیروزی برابر قطر حاصل ضریب هوشی بالای بازیکنان ما بود / بازی راحتی مقابل چین نخواهیم داشت
  قرار بود محرومیت رحمتی بخشیده شود / کی روش می خواهد اول بازنده بازی نباشد بعد به برد فکر می کند
  ایران سومین تیم شوت‌زن آسیا
  ملی‌پوشی که به دعوت نشدنش اعتراض نکرد/او با اخلاق کی‌روش آشنا است!
  آلبوم ای‌اف‌سی برای تولد آقای گل جهان
  مس  

 رشد پا به پای مس ایران با جهان رشد پا به پای مس ایران با جهان
دنیای معدن - بر اساس گزارشات در ۱۱ ماه سال ۱۳۹۵، تولید در کاتد ۹۸ درصد برنامه محقق شده و در کنسانتره مس و مس محتوای معدنی به ترتیب سه و هفت درصد بالاتر از هدف برنامه پوشش داده شده و این در حالی است که میزان تولید معادن جهانی طی ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۶ میلادی نیز ۵.۱ درصد افزایش یافته است.
چهارشنبه، 25 اسفند 1395 - 11:46

قیمت آهن ,میلگرد 1395/12/25 قیمت آهن ,میلگرد 1395/12/25
دنیای معدن -قیمت آهن ,میلگرد 1395/12/25
چهارشنبه، 25 اسفند 1395 - 11:09

 اسماعیلی رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع مس ایران شد اسماعیلی رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع مس ایران شد
دنیای معدن - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،از مشخص شدن هیئت رئیسه هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع مس ایران در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبرداد.
سه شنبه، 24 اسفند 1395 - 16:42

 افزایش 5 درصدی تولید معادن مس جهان افزایش 5 درصدی تولید معادن مس جهان
دنیای معدن - میزان تولید معادن جهانی طی 11 ماهه سال2016 میلادی، 5.1 درصد افزایش یافت.
سه شنبه، 24 اسفند 1395 - 10:14

 افزایش 34 درصدی تولید مس محتوا و 36 درصدی کنسانتره مس افزایش 34 درصدی تولید مس محتوا و 36 درصدی کنسانتره مس
دنیای معدن - مقایسه تولید نیمه اول سال 95 با نیمه اول سال 92 نشان از رشد تولید کنسانتره مس به میزان 36.5 درصد، کاتد حدود 3.8 درصد و مس محتوای معدنی به عنوان شاخص تولید شرکت به میزان 34.2 درصد دارد.
دوشنبه، 23 اسفند 1395 - 10:56

 از بازدید مجتمع مس سونگون تا تحقق اقتصاد مقاومتی در دامنه های سبلان از بازدید مجتمع مس سونگون تا تحقق اقتصاد مقاومتی در دامنه های سبلان
دنیای معدن - جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از پروژه های صنعتی در آذربایجان و اردبیل به این دو استان سفر کردند.
شنبه، 21 اسفند 1395 - 16:30

 صادرات کنسانتره مس به سود کشور نیست صادرات کنسانتره مس به سود کشور نیست
دنیای معدن -جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت از معدن مس سونگون در استان آذربایجان‌شرقی بازدید کردند.
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 13:19

 دولت یازدهم؛ آغازگر روند شناسایی ذخایر عناصر نادر خاکی دولت یازدهم؛ آغازگر روند شناسایی ذخایر عناصر نادر خاکی
دنیای معدن - تمرکز بر اکتشاف فلزهایی مانند مس، آهن و طلا در گذشته همراه با ضعف فناوری و دانش فرآوری عناصر نادر سبب غفلت از شناسایی ذخایر این عناصر شده بود؛ شکافی که در دولت یازدهم برای جبران آن نخستین گام ها برداشته شد.
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 12:45

 نباید درباره افق بازار فلزات اساسی هیجان زده بود نباید درباره افق بازار فلزات اساسی هیجان زده بود
دنیای معدن -در بخش نخست مطلب حاضر به بررسی وضعیت بازار آلومینیوم و مس و افق بازار این دو فلز در سال جاری میلادی پرداختیم. در ادامه، شرایط حاکم بر بازار سرب، روی، قلع و نیکل را بررسی می‌کنیم. تحلیلگران متال بولتن بر مبنای عواملی که بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند متوسط قیمت‌ها در سال جاری میلادی را پیش‌بینی کرده‌اند.
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 10:04

 افزایش 10 درصدی تولید کنسانتره مس افزایش 10 درصدی تولید کنسانتره مس
دنیای معدن - میزان تولید کنسانتره مس کشور طی 11 ماهه سال 95 با رشد 10 درصدی مواجه شد.
سه شنبه، 17 اسفند 1395 - 13:32

 بازدید جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از معدن مس سونگون بازدید جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از معدن مس سونگون
دنیای معدن - جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه وزیر صنعت،معدن و تجارت از معدن مس سونگون در استان آذربایجان شرقی بازدید کردند.
سه شنبه، 17 اسفند 1395 - 13:16

 تردید در 3 لبه بازار فلزات رنگی تردید در 3 لبه بازار فلزات رنگی
دنیای معدن - مس در پایان هفته گذشته به قیمت هرتن5 هزار و 930 دلار به فروش رسید که 30 درصد از قیمت‌های 4 ماه گذشته آن بالاتر است (هرچند از مرز 6 هزار دلار نیز عبور کرد). این نشان می‌دهد همه چیز به سرعت آمادگی آن را دارد که در بازارهای جهانی تغییر شکل دهد. تا پیش از این پیش‌بینی‌ها از روند بازارهای جهانی کالایی متعادل بود اما ناگهان چند عامل در کمتر از 6 ماه بازارهای کالایی را با نوسانات شدید روبه‌رو‌ کردند و این نشان می‌دهد این بازارها پتانسیل‌های لازم را برای رونق لااقل از بعد قیمتی دارا هستند. با این حال کارشناسان جهانی می‌گویند به همین نسبت نمی‌توان با قطعیت از پایداری این متغیرها سخن به میان آورد چراکه این احتمال وجود دارد که ضدمحرک‌هایی نیز وجود داشته باشند که بتوانند بازار را با روندی معکوس روبه‌رو سازند.
دوشنبه، 16 اسفند 1395 - 10:22

 مس استحصال شده آذربایجان شرقی از گمرکات استان صادر نمی شود/دپوی کنسانتره مس استان در بندرعباس مس استحصال شده آذربایجان شرقی از گمرکات استان صادر نمی شود/دپوی کنسانتره مس استان در بندرعباس
دنیای معدن - قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه مس استحصال شده آذربایجان شرقی از گمرکات استان صادر نمی شود، گفت: با مدیران مس آذربایجان داشتیم تا صادرات خود را از گمرکات استان انجام دهند.
یکشنبه، 15 اسفند 1395 - 13:40

 رشد تقاضا و قیمت فلز سرخ در بورس کالای ایران رشد تقاضا و قیمت فلز سرخ در بورس کالای ایران
دنیای معدن -تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران در روزهای پایانی سال جاری با افزایش تقاضای فلز مس مواجه شده است در حالی که در چند سال گذشته شرکت‌های عرضه‌کننده محصولات مس با کمبود تقاضا مواجه بودند.به گزارش «ایسنا» از هفته گذشته تمامی محصولات مس عرضه شده در بورس کالای ایران با تقاضای بالا از سوی خریداران و رقابت قیمت در این تالار معاملاتی روبه‌رو شدند.طی چند سال گذشته شرکت ملی صنایع مس ایران و سایر شرکت‌های عرضه‌کننده محصولات مسی در بورس کالا با معضل مازاد عرضه مواجه می‌شدند، اما در سه ماه گذشته روند معاملات تغییر مسیر داده است.
یکشنبه، 15 اسفند 1395 - 10:19

 مس در روزهای خوب؛ با آینده ای مبهم مس در روزهای خوب؛ با آینده ای مبهم
دنیای معدن - در حالی که قیمت مس در سال جاری روند امید بخشی را طی کرد، اما پیش بینی ها از افت تولید آن تا سال ۲۰۲۰ خبر می دهند.
شنبه، 14 اسفند 1395 - 15:39

 مس در کشاکش جدال فری‌پورت و اندونزی مس در کشاکش جدال فری‌پورت و اندونزی
دنیای معدن - اختلاف شرکت امریکایی «فری‌پورت‌مَک‌موران» و دولت اندونزی بر سر معدن گِرَسبِرگ عرضه جهانی مس را تهدید می‌کند.
شنبه، 14 اسفند 1395 - 14:03

 مس مرز ۶ هزار دلاری را شکست مس مرز ۶ هزار دلاری را شکست
دنیای معدن -در روز اول ماه مارس حسب روال هر ماه، چین عملکرد PMI بخش تولید و سرویس خود را منتشر کرده و انتشار آن موجب رشد ۴۰ دلاری مس در بازارهای جهانی شده است.
شنبه، 14 اسفند 1395 - 10:12

 کاهش رشد جهانی ظرفیت تولید مس تا سال 2020 کاهش رشد جهانی ظرفیت تولید مس تا سال 2020
دنیای معدن - در حالی که رشد سالانه ظرفیت تولید جهانی مس کاتد طی پنج سال، اخیر 4 درصد به ثبت رسیده اما پیش بینی ها نشان می دهد که تا سال 2020 این میزان به 2.5 درصد کاهش می یابد.
چهارشنبه، 11 اسفند 1395 - 14:03

 صنعت مس طعم شیرین برجام را چشیده است صنعت مس طعم شیرین برجام را چشیده است
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه رئیس جمهوری پیشران سیاست های بین المللی است، گفت: صنعت مس طعم شیرین گشایش های برجام را چشیده است و از این بابت از رئیس جمهوری تشکر می کنیم.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 17:02

 کرباسیان خبر داد: راه اندازی کارخانه مس چهل کوره با فناوری ایرانی کرباسیان خبر داد: راه اندازی کارخانه مس چهل کوره با فناوری ایرانی
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: کارخانه کنسانتره مس چهل کوره با فناوری ایرانی طراحی و راه اندازی شده است.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 15:37

 رییس جمهوری، معدن و کارخانه فرآوری مس چهل کوره را افتتاح کرد رییس جمهوری، معدن و کارخانه فرآوری مس چهل کوره را افتتاح کرد
دنیای معدن - معدن و کارخانه فرآوری مس چهل کوره در محدوده زاهدان با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد. این برنامه افتتاح از طریق ویدئو کنفرانس و از محل فرودگاه بین المللی زاهدان صورت گرفت.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 13:00

 معدن و کارخانه فرآوری مس چهل کوره با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد معدن و کارخانه فرآوری مس چهل کوره با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد
دنیای معدن - معدن و کارخانه فرآوری مس چهل کوره نصرت آباد شهرستان زاهدان واقع در مرکز سیستان و بلوچستان امروز/سه شنبه/ با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس از محل فرودگاه بین المللی زاهدان افتتاح شد.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 12:15

 نتیجه مثبت کنترل آلایندگی‌‌ها درمس خاتون‌آباد نتیجه مثبت کنترل آلایندگی‌‌ها درمس خاتون‌آباد
دنیای معدن -مسوولان سازمان محیط زیست کشوری و استانی در بازدید از غرفه شرکت ملی مس در نمایشگاه محیط زیست از اقدام‌های مثبت این شرکت در زمینه کنترل آلایندگی تقدیر کردند.معاون سازمان محیط زیست در این دیدار پس از شنیدن گزارش اقدامات زیست‌محیطی شرکت مس در منطقه خاتون‌آباد گفت:
دوشنبه، 9 اسفند 1395 - 10:34

 مجموع ظرفیت تولید مس ( واحد) در طرح توازن 260 هزار تن است مجموع ظرفیت تولید مس ( واحد) در طرح توازن 260 هزار تن است
دنیای معدن - مدیر کل دفتر نظارت امور معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: در طرح ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه مورد نیاز در توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار مجموع ظرفیت تولید مس ( واحد) از سال 95 تا 99 ، 260 هزارو 400 تن است.
یکشنبه، 8 اسفند 1395 - 22:19

 فرصتی برای رونق داخلی فرصتی برای رونق داخلی
دنیای معدن -مهکامه علیقلی: قیمت مس در طول یک‌سال گذشته از ۴هزار و۳۰۰ دلار به ۶هزار دلار رسید و رشد ۴۰درصدی را تجربه کرد. قیمت این فلز در بورس فلزات لندن نیز در چند روز گذشته سقف قیمتی ۶هزار دلار را شکست و وارد فاز تثبیت نرخ جدید این فلز شد. قیمت این فلز سرخ در دوماهی که از انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا می‌گذرد ۱۳درصد رشد داشته است.
چهارشنبه، 4 اسفند 1395 - 14:10

 حرکت مس از ثبات پایدار به التهاب شکننده حرکت مس از ثبات پایدار به التهاب شکننده
دنیای معدن -خودنمایی تقاضا در بازار داخلی مس موجب شد تا عرضه‌های مس کاتد در بورس کالا با رقابت و رشد نرخ مورد داد و ستد قرار بگیرد. این در حالی است که در بازارهای جهانی مس نیز شاهد تثبیت نسبی قیمت‌ها پس از ثبت رکورد قیمتی بالای 6 هزار دلار هستیم که نشان‌دهنده شرایط نسبتا مطلوبی در بازارهای جهانی است. با توجه به این موارد و امیدواری به تعدیل و تثبیت نرخ‌ها در بازارهای جهانی مس و همچنین انتظار تثبیت شرایط در بازار داخلی، می‌توان به بازگشت آرامش به این بازار خوش‌بین بود؛ هرچند نمی‌توان از هجوم تقاضا برای خرید مس کاتد در بورس کالای ایران در مقایسه با عرضه‌ها غافل شد. به نظر می‌رسد این شرایط به سمت بهبود گام بردارد.
دوشنبه، 2 اسفند 1395 - 08:37

 تولید مس یک معدن در شیلی متوقف شد تولید مس یک معدن در شیلی متوقف شد
دنیای معدن - نمایندگان کارگران معدن مس اسکوندیدا در شیلی دیشب تصمیم گرفتند که مداخله دولت در اختلاف با کارفرمای خود (شرکت BHP) را بپذیرند و به هیچ وجه از درخواست افزایش حقوق خود صرف نظر نکنند.
چهارشنبه، 27 بهمن 1395 - 15:19

 موافقت مجلس با تفحص از شرکت ملی مس ایران موافقت مجلس با تفحص از شرکت ملی مس ایران
دنیای معدن - نمایندگان مجلس با درخواست جمعی از نمایندگان جهت تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران موافقت کردند.
یکشنبه، 24 بهمن 1395 - 15:10

 افزایش 11 درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان دی افزایش 11 درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان دی
دنیای معدن - تولید کنسانتره مس کشور در 10 ماه منتهی به پایان دی ماه سال جاری در مجموع 11 درصد افزایش یافت. در این مدت تولید مس کاتد نیز با رشد 3درصدی همراه شد.
یکشنبه، 24 بهمن 1395 - 10:33

 بازار امن صادراتی یا تکمیل زنجیره ارزش؟ بازار امن صادراتی یا تکمیل زنجیره ارزش؟
دنیای معدن -خام‌فروشی در هر شرایطی نقطه ضعف به شمار می‌آید و این موضوع در همه جای دنیا به صورت عرف درآمده است. حالا با درنظر گرفتن شرایط امروز جهان، آهن‌قراضه، کنسانتره روی، سرب، مس و کانی‌های مس‌دار، حتی کنسانتره سایر فلزات که فاصله‌ای تا تبدیل شدن به فلز ندارند همیشه کالاهای پراهمیتی محسوب می‌شوند.
شنبه، 23 بهمن 1395 - 14:09

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار