خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
جمعه، 15 فروردین 1399 - 10:37   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  تولید جهانی 64 میلیون تن آلومینیوم در سال 2019 میلادی/بیش از 50 درصد تولید در اختیار چین
  ضرورت حمایت از صنایع پایین دستی در دوران تحریم و کرونا
 
   اخبار ورزشی  
  زمان ازسرگیری تمرینات گروهی بارسلونا مشخص شد
  جواب مهاجم معروف قرمزها به شایعه مسافرکشی‌اش
  وقتی کاپیتان منچستریونایتد ستاره جنجالی پرسپولیس را تنبیه کرد!
  فنونی‌زاده: وقت آن است که فوتبال را ۲ یا ۳ سال تعطیل کنند/ سپاهان می‌تواند جام مفرغی را ببرد
  وقتی کاپیتان منچستریونایتد ستاره جنجالی پرسپولیس را تنبیه کرد!
  روایت استوکس از تنبیه‌اش بوسیله روی کین به دلیل تاخیر
  آقای گلی علیپور با عبور از مورچه اتمی استقلال
  واکنش ستاره قرمزها به تعریف و تمجیدها
  زمان بازگشت سرمربی استقلال به تهران
  دردسری که کرونا برای «فرهاد مجیدی» درست کرد!
  مس  

ثبت رکورد فروش بی‌سابقه در تاریخ شرکت مس ثبت رکورد فروش بی‌سابقه در تاریخ شرکت مس
دنیای معدن -«کیارش مهرانی» با تبریک آغاز سال نو گفت: خوشحال هستیم که با حمایت و همراهی دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و اعضای هیات‌مدیره موفق به تحقق برنامه‌های مالی و اقتصادی شرکت مس فراتر از برنامه پیش‌بینی شده و همپای برنامه‌‌های تولیدی شرکت شدیم.
پنجشنبه، 14 فروردین 1399 - 18:52

بومی‌سازی 2672 قطعه در صنعت مس طی پنج سال گذشته بومی‌سازی 2672 قطعه در صنعت مس طی پنج سال گذشته
دنیای معدن -ذبیحی با تبریک آغاز سال جدید و تشکر از حمایت‌های دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس برای تعمیق بومی‌سازی و ساخت داخل در صنعت مس گفت: در 5 سال گذشته 2672 قطعه بومی‌سازی شده است و از سال 98 امکان‌سنجی ساخت 1710 قطعه دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است.
چهارشنبه، 13 فروردین 1399 - 09:40

 سرمایه گذاری ۴۰۰۰میلیارد ریالی در توسعه مس سونگون در سال۹۸ سرمایه گذاری ۴۰۰۰میلیارد ریالی در توسعه مس سونگون در سال۹۸
دنیای معدن -شریفی با بیان این مطلب به مهم ترین اقداماتی که در حوزه توسعه در سال 1398 در مجتمع مس سونگون انجام شد اشاره کرد و گفت: در سال 1398، در راستای تحقق اهداف شرکت ملی صنایع مس ایران و مأموریت های محوله، علاوه بر مدیریت فعالیت های اجرایی پروژه های جاری شامل خط انتقال آب خام از سد حاجیلرچای به مجتمع مس سونگون، اجرای خط لوله انتقال باطله، ترفیع سد باطله ، فعالیت های زیربنایی سایت توسعه ، پروژه های گازرسانی به مجتمع مس سونگون و کارخانه آهک اهر ، پروژه های طرح جامع برق و هیپ لیچینگ، اقدام به پیگیری و اخذ مجوزهای لازم جهت شروع فعالیت های اجرایی پروژه های تولید کاتد 100 هزارتنی سونگون، توسعه معدن، خط انتقال و سد باطله جدید سونگون و جایگاه سوخت کردیم.
سه شنبه، 12 فروردین 1399 - 17:23

صنعت مس شهربابک سبز شد صنعت مس شهربابک سبز شد
دنیای معدن -مهندس حسن مهدوی‌پور مدیر مجتمع مس شهربابک گفت: با اجرای طرح توسعه ذوب و کارخانه اسیدسولفوریک خاتون‌آباد در سال گذشته صنعت مس شهربابک سبز شد.
دوشنبه، 11 فروردین 1399 - 10:02

تولید 250 هزار تن کاتد برای نخستین بار در تاریخ شرکت مس/رشد 125 درصدی در فروش تولید 250 هزار تن کاتد برای نخستین بار در تاریخ شرکت مس/رشد 125 درصدی در فروش
دنیای معدن -اردشیر سعدمحمدی با بیان اینکه شرکت مس در دوره 1ماهه منتهی به پایان اسفند98 از محل فروش محصولات خود 25,187میلیارد ریال درآمد داشته است گفت: خوشحال هستیم در حوزه فروش موفق به ثبت رکورد فروش 220هزار و700میلیارد ریالی برای نخستین‌بار در تاریخ شرکت شدیم.
یکشنبه، 10 فروردین 1399 - 09:44

شرکت مس با اجرای طرح جامع سیستم‌های یکپارچه شفاف و هوشمند شد شرکت مس با اجرای طرح جامع سیستم‌های یکپارچه شفاف و هوشمند شد
دنیای معدن -مهندس «آرمان حسنی» با بیان اینکه مطالعات، امکان سنجی و ساخت زیرساخت‌های لازم برای شروع طرح جامع سیستم‌های یکپارچه از اوایل سال 98 آغاز شد، گفت: در ابتدا پیش‌بینی ما این بود که در اردیبهشت سال99 فاز اول سیستم‌‏های تولید شده به بهره‌برداری برسد[...]
یکشنبه، 10 فروردین 1399 - 09:42

آینده اطمینان‌بخش صندوق بازنشستگی صنعت مس آینده اطمینان‌بخش صندوق بازنشستگی صنعت مس
دنیای معدن -«حجت ا... موسوی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس گفت: در راستای اطمینان بخشی بازنشستگان نسبت به آینده صندوق یکی از مهم‌ترین پارامترها، برنامه‌ریزی جهت بهبود اکچوئری صندوق و اطمینان از توانایی پرداخت تعهدات بازنشستگی و پایش مداوم آن در سال گذشته بود.
جمعه، 8 فروردین 1399 - 13:08

رشد بیش از دو برابری سود تلفیقی شرکت‌های تابعه افق مس رشد بیش از دو برابری سود تلفیقی شرکت‌های تابعه افق مس
دنیای معدن -مهندس محراب احمدیان گفت: در سال گذشته ساماندهی و بهینه‌سازی عملکرد شرکت‌های تابعه در دستور کار شرکت قرار گرفت به‌طوری‌که شاهد رشد بیش از دو‌برابری سود تلفیقی در شش‌ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 بودیم.
جمعه، 8 فروردین 1399 - 08:36

آینده درخشان شرکت نوآوران در عرصه فعالیت‌های معدنی آینده درخشان شرکت نوآوران در عرصه فعالیت‌های معدنی
دنیای معدن -دکتر «غلامرضا هاشمی» مدیرعامل شرکت مهندسی و معدنی نوآوران مس با تبریک آغاز سال نو و قدردانی از حمایت‌های دکتر اردشیرسعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در حضور موثرتر شرکت نوآوران در فعالیت‌های معدنی کشور گفت: طی 25 سال گذشته [...]
چهارشنبه، 6 فروردین 1399 - 11:31

بازدهی 300 درصدی «سرچشمه» برای سهامداران بازدهی 300 درصدی «سرچشمه» برای سهامداران
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه به‌عنوان یکی از نخستین شرکت‌های برآمده از تجربۀ خصوصی‌سازی در کشور، با سرمایۀ 5100 میلیارد ریال وارد سی‌‌ودوسالگی عمر خود شد درباره عملکرد شرکت مس در سال1398 [...]
سه شنبه، 5 فروردین 1399 - 11:09

ضرورت توسعه پایدار در سال جهش تولید ضرورت توسعه پایدار در سال جهش تولید
دنیای معدن -مهندس «بهروز رحمتی» گفت: ارتقاء حجم منابع اکتشافی شرکت و کشف ذخایر جدید معدنی مس به‌ویژه طی دو سال اخیر و افزایش قابل‌توجه ذخایر زمین‌شناسی معادن مختلف شرکت، ضرورت توسعه پایدار برای افزایش و جهش در تولید را دوچندان کرده است.
دوشنبه، 4 فروردین 1399 - 14:45

حضور مؤثر در تأمین فوری نیازهای شبکه بهداشت و درمان درجهت مبارزه با کرونا/جهش شرکت مس در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی حضور مؤثر در تأمین فوری نیازهای شبکه بهداشت و درمان درجهت مبارزه با کرونا/جهش شرکت مس در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی
دنیای معدن -«حیدر ضیغمی» مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس ازحضور مؤثر شرکت مس در تأمین فوری نیازهای شبکه بهداشت و درمان درجهت مبارزه با کرونا خبر داد.
یکشنبه، 3 فروردین 1399 - 12:29

مسیر روبه رشد توسعه در شرکت مس برای جهش تولید مسیر روبه رشد توسعه در شرکت مس برای جهش تولید
دنیای معدن -دکتر «اردشیر سعدمحمدی» مدیرعامل شرکت مس ضمن تبریک آغاز سال نو و با بیان اینکه تمامی برنامه‌ریزی‌ها در شرکت مس در سال 1398 بر مبنای خلق رکوردهای خوب در حوزه تولید بود تا منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه رونق تولید محقق شود، افزود:همچنین در سال [...]
شنبه، 2 فروردین 1399 - 11:38

عملکرد درخشان شرکت مس در سال رونق تولید عملکرد درخشان شرکت مس در سال رونق تولید
دنیای معدن -دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با صدور پیامی عید نوروز و فرارسیدن بهار سال 1399 خورشیدی را به مردم ایران و همۀ فعالان صنعت مس کشور تبریک گفت
پنجشنبه، 29 اسفند 1398 - 10:06

تسهیل در حمل محصولات صادراتی شرکت مس با گسترش خطوط ریلی تسهیل در حمل محصولات صادراتی شرکت مس با گسترش خطوط ریلی
دنیای معدن -دکتر اردشیر سعدمحمدی گفت: این تفاهم‌نامه مشتمل بر احداث 25 کیلومتر ریل در خاتون‌آباد، سرچشمه و بندرعباس و خرید 600 واگن و ایزوتانک و احداث سه ایستگاه تخلیه و بارگیری به ارزش 450 میلیارد تومان است.
چهارشنبه، 28 اسفند 1398 - 10:49

انعقاد ۳ تفاهم نامه حوزه ریلی " مس" و گل گهر" شرکت راه آهن انعقاد ۳ تفاهم نامه حوزه ریلی " مس" و گل گهر" شرکت راه آهن
دنیای معدن - مراسم انعقاد ۳ تفاهم نامه سرمایه گذاری در حوزه ریلی بین شرکت های ملی صنایع مس و معدنی و صنعتی گل گهر با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال به امضا رسید.
چهارشنبه، 28 اسفند 1398 - 08:03

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد
دنیای معدن -شماره تازه مجله «عصرمس» با پرونده‌ای ویژه درباره کارنامه شرکت مس در سال 1398، با سردبیری «مجتبی احمدی» منتشر شد. همراه با انتشار این شماره، سومین شماره نشریه «مس‌آباد» با سردبیری «لیلا ملت‌دوست» نیز منتشر شد.
سه شنبه، 27 اسفند 1398 - 12:52

 موجودی های انباری مس چین افزایشی شد موجودی های انباری مس چین افزایشی شد
دنیای معدن -موجودی مس بورس شانگهای در هفته گذشته، در بحبوحه نشانه هایی مبنی بر وقفه هایی در تولید چین و حتی با وجود تقلاهایی برای بهبود تقاضا از آسیب هایی که از ویروس کرونای جدید دیده، با 10 درصد رشد به بالاترین سطح چهار سال گذشته صعود کرد.
سه شنبه، 27 اسفند 1398 - 09:13

 کمک شرکت های معدن و صنایع معدنی برای مقابله با کرونا از 36 میلیارد تومان عبور کرد؛ 100 میلیارد تومان دیگر پرداخت می شود کمک شرکت های معدن و صنایع معدنی برای مقابله با کرونا از 36 میلیارد تومان عبور کرد؛ 100 میلیارد تومان دیگر پرداخت می شود
دنیای معدن - رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو خبر داد: ارزش کمک های نقدی بلاعوض شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی برای مقابله با ویروس کرونا، به 36.8 میلیارد تومان رسیده است.
دوشنبه، 26 اسفند 1398 - 17:31

 تولید کاتد مس به بیش از ۲۲۴.۳ هزار تن رسید تولید کاتد مس به بیش از ۲۲۴.۳ هزار تن رسید
دنیای معدن -جداول آماری عملکرد شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو گویای تولید ۲۲۴ هزار و ۳۳۱ تن کاتد مس در دوره ۱۱ ماهه امسال است که در مقایسه با دوره مشابه پارسال بدون تغییر ماند.
یکشنبه، 25 اسفند 1398 - 09:28

افزایش سودآوری شرکت مس افزایش سودآوری شرکت مس
دنیای معدن -دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس گفت: با پیگیری‌های متعدد و در نتیجه تعامل خوب متولیان حوزه معدن در وزارت صمت با شرکت ملی صنایع مس ایران حقوق و عوارض دولتی شرکت مس 3 درصد کاهش یافت.
شنبه، 24 اسفند 1398 - 09:15

خدمات ارزشمند شرکت مس در توسعه و آبادانی ورزقان خدمات ارزشمند شرکت مس در توسعه و آبادانی ورزقان
دنیای معدن -حسن یحیوی فرماندار ورزقان در گفت‌وگو با مس پرس گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون در سال جاری خدمات ارزشمندی با هدف توسعه و آبادانی شهرستان ورزقان انجام داده است.
جمعه، 23 اسفند 1398 - 10:55

مساعدت‌های مالی و تجهیزاتی شرکت مس برای مقابله با کرونا مساعدت‌های مالی و تجهیزاتی شرکت مس برای مقابله با کرونا
دنیای معدن -دکتر مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان از مشارکت موثر شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سرچشمه در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان رفسنجان خبر داد.
سه شنبه، 20 اسفند 1398 - 08:35

اقدامات خوب شرکت مس برای پیشگیری از «کرونا» در شهربابک/ صنعت مس شهربابک سبز می شود اقدامات خوب شرکت مس برای پیشگیری از «کرونا» در شهربابک/ صنعت مس شهربابک سبز می شود
دنیای معدن -دکتر سعید قائینی فرماندار شهرستان شهربابک با اشاره به تعامل خوب شرکت مس و مجتمع مس شهربابک با مجموعه‌های دولتی شهرستان، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، شرکت مس تعامل بسیار خوبی را با فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشته است.
یکشنبه، 18 اسفند 1398 - 11:17

 تولید حدود 21.9 میلیون تن مس تصفیه شده/ افزایش اندک قیمت مس پس از کاهش ناشی از کرونا تولید حدود 21.9 میلیون تن مس تصفیه شده/ افزایش اندک قیمت مس پس از کاهش ناشی از کرونا
دنیای معدن - کارخانه های مس جهانی حدود 21.9 میلیون تن مس تصفیه شده طی 11 ماهه 2019 میلادی، تولید کردند.
شنبه، 17 اسفند 1398 - 10:10

تشکیل کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجه با کرونا در شرکت مس تشکیل کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجه با کرونا در شرکت مس
دنیای معدن -مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا، با دستور دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و تاکید ایشان بر انجام اقدامات پیشگیرانه در سطح ستاد و مجتمع‌ها، کمیته هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در مواجه با کرونا تشکیل شد.
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 09:11

 عرضه ورق فولادی، مس و آلومینیوم در تالار نقره ای عرضه ورق فولادی، مس و آلومینیوم در تالار نقره ای
دنیای معدن - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۱۳ اسفند ماه میزبان عرضه ۱۳۰ هزار و ۱۳۰ تن ورق گرم، ۵۶۰ تن مس مفتول، ۲۰۰ تن سیم و مفتول مسی، یک هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم است.
دوشنبه، 12 اسفند 1398 - 09:59

شرکت مس در 11 ماهه سال 98، فراتر از برنامه عمل کرد شرکت مس در 11 ماهه سال 98، فراتر از برنامه عمل کرد
دنیای معدن -دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان بهمن‌ماه 1398 موفق شد در حوزه تولید، فروش، اکتشاف و توسعه فراتر از برنامه عمل کند و با فروش بیش از 20 هزار میلیارد تومان از آخرین تعدیل اعلام‌شده برای سال 98 فراتر برود.
یکشنبه، 11 اسفند 1398 - 09:56

کاهش 50درصدی تعرفه واردات مس تصفیه‌شده از آمریکا کاهش 50درصدی تعرفه واردات مس تصفیه‌شده از آمریکا
دنیای معدن -چین تعرفه‌های واردات فلزات و مواد معدنی از ایالات‌متحده آمریکا، ازجمله کاتدهای مس و فلزات نادر را به نصف کاهش داد.
یکشنبه، 11 اسفند 1398 - 09:55

فروش شرکت مس از 20 هزار میلیارد تومان عبور کرد/شرکت مس پیشتاز در تحقق برنامه‌های تولید فروش شرکت مس از 20 هزار میلیارد تومان عبور کرد/شرکت مس پیشتاز در تحقق برنامه‌های تولید
دنیای معدن -دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: مجموع فروش شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان بهمن‌ماه سال 1398، به 20 هزار و 182 میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 145 درصدی فروش داشته است.
سه شنبه، 6 اسفند 1398 - 09:35

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار