خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 27 مهر 1396 - 23:20   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  دوئل آبی‌های قدیم و جدید در جام حذفی!
  آقای حاشیه استقلال!
  شفر برای خارجی‌های استقلال نقشه کشید!
  مهاجم استقلال به فولاد می رود
  وینفرد شفر به مجیدی نه گفت یا افتخاری و توفیقی؟!
  مخالف اصلی حضور فرهاد مجیدی در استقلال؟
  پنج قاتل پرسپولیس در یک قاب!
  پرسپولیس و خاک های زیرِموکت فوتبال ایران
  استقلال به دنبال بازگرداندن رضایی؟
  زوج جدید خط دفاعی استقلال
  سیمان  

 بازاریابی مشکل اصلی صنعت سیمان کشور بازاریابی مشکل اصلی صنعت سیمان کشور
دنیای معدن - چالش های پیش روی تولید و صادرات صنعت سیمان موجب شد تا فعالان بخش خصوصی دو نسخه کوتاه مدت و بلندمدت برای رفع چالش های این صنعت را مدنظر قرار دهند.
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 09:54

 چرا سیمان ایران به روسیه نمی‌رسد؟ چرا سیمان ایران به روسیه نمی‌رسد؟
دنیای معدن -مدتی می‌شود که ایران با مازاد سیمان روبه‌روست. این در حالی است که بازار عراق را هم به دلیل افزایش چشمگیر تعرفه‌ها از دست داده‌ایم و حالا روسیه به عنوان کشوری پهناور که با ایران مرز آبی مشترک دارد، می‌تواند مقصد صادراتی خوبی باشد، اما صنعت سیمان در انتقال محصول خود از طریق آب‌ها موانع قابل توجهی پیش رو دارد.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 12:34

ذخیره قطعی بیش از 318 میلیون تن انواع مواد معدنی در شهرستان درمیان ذخیره قطعی بیش از 318 میلیون تن انواع مواد معدنی در شهرستان درمیان
دنیای معدن -مسئول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت درمیان گفت: در حال حاضر ذخیره قطعی معادن این شهرستان 318 میلیون و 943 هزار و 150 تن است.
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 12:37

 فاز ۴ کارخانه سیمان شهرستان دورود راه اندازی شود فاز ۴ کارخانه سیمان شهرستان دورود راه اندازی شود
دنیای معدن - نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس بر لزوم به روز کردن تکنولوژی کارخانه سیمان دورود تأکید کرد و گفت: فاز ۴ کارخانه سیمان دورود راه اندازی شود.
سه شنبه، 11 مهر 1396 - 12:11

 عراق و روسیه بازار سیمان را جبران می کند/ مُسکن های داخلی تقاضا را تحریک نکرد عراق و روسیه بازار سیمان را جبران می کند/ مُسکن های داخلی تقاضا را تحریک نکرد
دنیای معدن - اوج گیری بازار مصرف داخلی و صادراتی سیمان طی سال های گذشته نویدبخش آینده ای مناسب در این بازار بود، اما شرایط رکودی و کاهش سطح تقاضا، تمامی پیش بینی ها از این بازار را به حاشیه برد.
دوشنبه، 10 مهر 1396 - 14:31

 دعوت افغانستان از ایران برای سرمایه گذاری در بخش معادن این کشور دعوت افغانستان از ایران برای سرمایه گذاری در بخش معادن این کشور
دنیای معدن - رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان گفت: افغان ها علاقمندند که ایران در بخش معادن غنی آهن و مس این کشور سرمایه گذاری کند در حالی که بوروکراسی شدید اداری این کشور مانع جدی سرمایه گذاری در این بخش است.
چهارشنبه، 5 مهر 1396 - 12:17

 پروژه سیمان تهران تا بهمن ماه افتتاح می شود پروژه سیمان تهران تا بهمن ماه افتتاح می شود
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد: یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت ، معدن و تجارت تهران راه اندازی ، پروژه ملی خط تولید سیمان می باشد که امیدواریم تا بهمن سالجاری به بهره برداری برسد.
سه شنبه، 4 مهر 1396 - 11:08

 سرمایه ارزی طرح سیمان سفید ازنا تامین شد سرمایه ارزی طرح سیمان سفید ازنا تامین شد
دنیای معدن -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه سیمان سفید ازنا با واگذاری 17.5 میلیون یورو سرمایه ارزی به سرمایه گذار آغاز شد.
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 13:18

افتتاح شرکت سیمان نی ریز با تسهیلات بانک صنعت و معدن افتتاح شرکت سیمان نی ریز با تسهیلات بانک صنعت و معدن
دنیای معدن - شرکت سیمان نی ریز با 884 میلیون یوان چین تسهیلات مصوب ارزی بانک صنعت و معدن به بهره برداری می رسد .
سه شنبه، 28 شهریور 1396 - 18:27

 صنعت سیمان در آرزوی رونق سال 90 صنعت سیمان در آرزوی رونق سال 90
دنیای معدن - رکود در صنعت ساخت و ساز کشورمان در کنار کاهش صادرات سیمان باعث شده تولید سیمان در کشورمان تقریبا 23 درصد نسبت به سال قبل کاهش یابد و کارخانه ها با حجم بسیار کم و صرفا جهت خاموش نشدن کوره های تولید به فعالیت خود ادامه می دهند.
یکشنبه، 26 شهریور 1396 - 08:26

 حل معضل دلال های بی هویت با راه اندازی بورس سیمان حل معضل دلال های بی هویت با راه اندازی بورس سیمان
دنیای معدن - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ضمن تکذیب هرگونه افزایش قیمت سیمان در بازار، قیمت این محصول را طبق قیمت های مصوب سال ۹۳ دانست و از راه اندازی بورس سیمان خبر داد و گفت: با راه اندازی بورس سیمان دلال های بی هویت در این عرصه حذف می شوند.
دوشنبه، 20 شهریور 1396 - 12:31

قیمت سیمان افزایش نیافته است/ اعمال قیمت های سال 1393 قیمت سیمان افزایش نیافته است/ اعمال قیمت های سال 1393
دنیای معدن -دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تکذیب هرگونه افزایش قیمت سیمان در بازار، خاطرنشان کرد: امروز قیمت سیمان در کل کشور مطابق با قیمت های مصوب سال 1393 است، زیرا تولید در مقایسه با میزان تقاضا بالاست و به همین دلیل نتوانستیم افزایش قیمت داشته باشیم.
دوشنبه، 20 شهریور 1396 - 08:26

 دولت از سیمان دست بکشد/ کارخانه های متخلف به صنف اعتقادی ندارند دولت از سیمان دست بکشد/ کارخانه های متخلف به صنف اعتقادی ندارند
دنیای معدن - تحرکات بخش صنعت ساختمان در ماه های گذشته تاثیر مستقیم بر صنعت سیمان و افزایش تقاضا و مصرف داشته است.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 12:08

 رشد ۴ درصدی تقاضا و مصرف سیمان در ۵ ماه گذشته رشد ۴ درصدی تقاضا و مصرف سیمان در ۵ ماه گذشته
دنیای معدن - لطفی: تحرکات بخش صنعت ساختمان در ماه های گذشته تاثیر مستقیم بر صنعت سیمان و افزایش تقاضا و مصرف داشته است.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 11:04

 تولید محصول گلخانه با گرمای دودکش کارخانه سیمان تولید محصول گلخانه با گرمای دودکش کارخانه سیمان
دنیای معدن - در راستای اقتصاد مقاومتی از گرمای دودکش کارخانه سیمان زاوه برای تولید محصولات گلخانه ای استفاده می شود.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 10:58

نرخ فروش هر تن سیمان در بازار چقدر است؟ نرخ فروش هر تن سیمان در بازار چقدر است؟
دنیای معدن - سیمان سفید ۲۵کیلویی با قیمت 198 هزار تومان به فروش می رسد.
شنبه، 18 شهریور 1396 - 11:43

 افت ۲۳ درصدی تولید سیمان در چهار سال اخیر افت ۲۳ درصدی تولید سیمان در چهار سال اخیر
دنیای معدن - بر اساس گزارش عملکرد دولت یازدهم در بخش معدن و صنایع معدنی، سیمان در میان دیگر تولیدات معدنی نسبت به پیش از آغاز دولت با افت حدود ۲۳ درصدی تولید همراه بود.
سه شنبه، 14 شهریور 1396 - 10:47

 بازاریابی، بهترین گزینه نجات کارخانه سیمان ایلام از بحران است بازاریابی، بهترین گزینه نجات کارخانه سیمان ایلام از بحران است
دنیای معدن - مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ایلام گفت: بازاریابی و یافتن بازارهای فروش جدید بهترین گزینه برای نجات کارخانه سیمان ایلام از بحران است.
دوشنبه، 13 شهریور 1396 - 13:25

 افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تاثیر آن بر قیمت مسکن افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تاثیر آن بر قیمت مسکن
دنیای معدن - در هفته های اخیر ، افزایش شدید قیمت برخی مصالح ساختمانی در بازار، موجب تحولاتی در بازار ساخت و ساز شده است که در نهایت می تواند به ضرر مصرف کننده نهایی یعنی خریدار مسکن منجر شود.
یکشنبه، 12 شهریور 1396 - 13:18

خرید یک تن سیمان چقدر تمام می شود؟ خرید یک تن سیمان چقدر تمام می شود؟
دنیای معدن -یک تن سیمان بنایی در بازار با قیمت 100 هزار تومان به فروش می رسد.
یکشنبه، 12 شهریور 1396 - 08:37

 رقابت منفی تولیدکنندگان، مهم‌ترین مشکل صنعت سیمان رقابت منفی تولیدکنندگان، مهم‌ترین مشکل صنعت سیمان
دنیای معدن -صنعت سیمان را می‌توان یکی از موفق‌ترین صنایع معدنی دانست، اما با رکود بازار مسکن و پروژه‌های عمرانی، میزان تقاضا در این حوزه با کاهش همراه و در نتیجه رقابت در بازارهای داخلی کمی دشوار شد،
شنبه، 11 شهریور 1396 - 12:18

 دست خالی تولیدکنندگان ایرانی از بازار ۲۰ میلیون تنی سیمان عراق/ تعرفه واردات از ایران دو برابر عربستان دست خالی تولیدکنندگان ایرانی از بازار ۲۰ میلیون تنی سیمان عراق/ تعرفه واردات از ایران دو برابر عربستان
دنیای معدن - یک کارشناس صنعت سیمان با اشاره به بی نصیب ماندن تولیدکنندگان ایرانی از بازار ۲۰ میلیون تنی سیمان عراق،گفت: تعرفه واردات سیمان ایران به عراق بیش از ۲ برابر تعرفه واردات از عربستان است که وزارت خارجه باید برای رفع آن رایزنی کند.
دوشنبه، 6 شهریور 1396 - 11:19

 دستور لحظه آخری نعمت زاده؛ صدور مجوز تأسیس کارخانه های سیمان متوقف شد دستور لحظه آخری نعمت زاده؛ صدور مجوز تأسیس کارخانه های سیمان متوقف شد
دنیای معدن - در پی اعتراض برخی تولیدکنندگان در مورد اشباع ظرفیت تولید سیمان در کشور، نعمت زاده وزیر سابق صنعت در روزهای پایانی کارش در وزارت صنعت صدور مجوز احداث کارخانه های جدید سیمانی را ممنوع اعلام کرد.
شنبه، 4 شهریور 1396 - 14:27

 افزایش ۵ درصدی تعرفه سیمان و جایگزینی سیمان عربستان با ایران در عراق افزایش ۵ درصدی تعرفه سیمان و جایگزینی سیمان عربستان با ایران در عراق
دنیای معدن - مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر با اشاره به افزایش ۵ درصدی تعرفه سیمان ایران به عراق و جایگزینی سیمان عربستان،درخواست از وزیر آینده صنعت را ارائه داد.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 - 11:09

 آخرین وضعیت تولید و فروش صنعت سیمان/ ١٠ درصد از تخفیف ها حذف شد آخرین وضعیت تولید و فروش صنعت سیمان/ ١٠ درصد از تخفیف ها حذف شد
دنیای معدن -با وجود اینکه خبر آزاد شدن موصل اعلام شده اما با توجه به اینکه این شهر مین گذاری شده، تا زمانی که پاکسازی آن به طور کامل انجام نشده باشد نمی توانند نسبت به بازسازی آن اقدام کنند.
سه شنبه، 17 مرداد 1396 - 08:50

 ایران و غنا چند تفاهمنامه همکاری در زمینه انرژی و معادن امضا کردند ایران و غنا چند تفاهمنامه همکاری در زمینه انرژی و معادن امضا کردند
دنیای معدن - در دیدار دوستانه هیات ایرانی به ریاست 'علی ربیعی' وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و 'الحاجی محمد باومیا' معاون رئیس جمهوری کشور غنا چند تفاهمنامه همکاری در زمینه ساخت مخازن ال پی جی (گازمایع)، سدسازی، ساخت کارخانه دارو و اکتشاف معادن امضا شد.
دوشنبه، 16 مرداد 1396 - 07:55

 سهم ناچیز معادن، در توسعه و اشتغال زایی نهاوند/ ظرفیتی که به فراموشی سپرده شده است سهم ناچیز معادن، در توسعه و اشتغال زایی نهاوند/ ظرفیتی که به فراموشی سپرده شده است
دنیای معدن - نهاوند سرشار از معادن و ذخایر معدنی مهمی است و در این زمینه جایگاه ویژه ای در کشور و استان دارد که البته غفلت و عدم پیگیری مسئولان سبب شده تا این معادن ارزشمند سهم ناچیزی در توسعه این شهرستان داشته باشند.
یکشنبه، 8 مرداد 1396 - 13:05

 سال گذشته ۵.۵ میلیارد دلار محصولات معدنی صادرشده است سال گذشته ۵.۵ میلیارد دلار محصولات معدنی صادرشده است
دنیای معدن -معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته 5 میلیارد و 500میلیون دلار محصولات معدنی صادرشده است و ۶۵۰ هزار نفر در صنایع معدنی مشغول فعالیت هستند.
شنبه، 7 مرداد 1396 - 11:47

 دلیل گرانی اخیر سیمان چیست؟ دلیل گرانی اخیر سیمان چیست؟
دنیای معدن - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه قیمت سیمان در ۹ ماهه نخست امسال تغییری نخواهد کرد، گفت: قیمت پایه سیمان گران نشده اما برخی خرده فروشی ها هزینه های حمل و نقل را لحاظ کرده و همین امر موجب افزایش قیمت سیمان شده است.
چهارشنبه، 4 مرداد 1396 - 09:54

 همه سیمانی‌ها با افزایش نرخ موافق نیستند همه سیمانی‌ها با افزایش نرخ موافق نیستند
دنیای معدن -آخرین نرخ مصوب برای افزایش نرخ سیمان به خرداد سال ۹۳ بازمی‌گردد و تاکنون این صنعت خاکستری با افزایش قیمتی روبه‌رو نبوده است.
دوشنبه، 26 تیر 1396 - 11:47

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار