خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 8 تیر 1396 - 18:47   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  مروارید سیاه نظاره‌گر تمرینات قرمزهای پایتخت
  حضور منشا در تمرین پرسپولیس / دویدن با وزنه‌هایی که به کمر بازیکنان بسته شده بود
  چرا طارمی به دنبال جدایی است؟
  نقل و انتقالات ؛ واکنش باشگاه پرسپولیس به پیشنهاد نجومی د‍ژاگه
  انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال
  مارکو نفس پرسپولیسی‌ها را گرفت/ منشا آفتابی شد
  حضور بختیار در پرسپولیس و تراکتور ممنوع!
  مرخصی 2 روزه برای پرسپولیسی ها
  برگزاری تمرین صبح یکشنبه سرخپوشان با حضور منشا
  از ذخیره های طلایی برانکو تا نیمکت جوان منصوریان / رونمایی از استقلال و پرسپولیس 96
  سیمان  

 قاچاق خاک عامل کاهش صادرات سیمان است/دولت چاره اندیشی کند قاچاق خاک عامل کاهش صادرات سیمان است/دولت چاره اندیشی کند
دنیای معدن - دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران افزایش قاچاق خاک را عامل کاهش صادرات سیمان کشور معرفی کرد و گفت: دولت باید برای قاچاق خاک یک فکر جدی کند.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 12:34

 استخراج یک میلیون و ۵۰۰ تن مواد خام معدنی استخراج یک میلیون و ۵۰۰ تن مواد خام معدنی
دنیای معدن - از ابتدای امسال، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ تن مواد خام معدنی از معادن استان چهارمحال و بختیاری استخراج شد.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 09:55

 سرعت‌گیرهای رونق سیمان در بورس کالا سرعت‌گیرهای رونق سیمان در بورس کالا
دنیای معدن -صنعت سیمان ایران فراز‌و‌نشیب‌های زیادی را طی سال‌های مختلف متحمل شده است که مهمترین این موضوعات را باید در مساله بازار و فروش دانست؛ موضوعی که به عوامل متعددی همچون عرضه و تقاضا، شرایط مناسب فروش، کشف بازارهای جدید و البته حفظ آنها بر می‌گردد.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 09:42

 راه صادرات به عراق باز می‌شود راه صادرات به عراق باز می‌شود
دنیای معدن - بازار صنعت سیمان سال گذشته با بسته شدن بازارهای عراق که یکی از بازارهای مهم صادراتی ایران در سال‌های گذشته بود، با کاهش آمار صادرات روبه‌رو شد.
سه شنبه، 23 خرداد 1396 - 12:19

 صنعت سیمان تا ۱۴۱۵ نیاز به افزایش ظرفیت تولید ندارد صنعت سیمان تا ۱۴۱۵ نیاز به افزایش ظرفیت تولید ندارد
دنیای معدن - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اعلام اینکه صنعت سیمان امروز نیازی به افزایش ظرفیت ندارد، افزود: امروز اعمال افزایش قیمت با وجود افزایش هزینه های تولید اقدام مناسبی نیست.
شنبه، 20 خرداد 1396 - 12:42

 سیمان را زیرقیمت می فروشند/ رقابت منفی بین تولیدکنندگان سیمان سیمان را زیرقیمت می فروشند/ رقابت منفی بین تولیدکنندگان سیمان
دنیای معدن - رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان کشورگفت: درحال حاضر مهم ترین خطری که صنعت سیمان با آن رو به روست « رقابت منفی بین تولیدکنندگان» است.
یکشنبه، 7 خرداد 1396 - 13:34

 رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی
دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع معدنی از دستیابی به بازارهای جدید در عرصه فروش سیمان داخلی خبر داد و گفت: امروز نباید صادرات را به کشورهای همسایه محدود کنیم، سال‌های آینده شاهد ارتقای ظرفیت صادرات سیمان از طریق حمل‌ونقل دریایی خواهیم بود.
چهارشنبه، 3 خرداد 1396 - 12:43

 رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی
دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع معدنی از دستیابی به بازارهای جدید در عرصه فروش سیمان داخلی خبر داد و گفت: امروز نباید صادرات را به کشورهای همسایه محدود کنیم، سال‌های آینده شاهد ارتقای ظرفیت صادرات سیمان از طریق حمل‌ونقل دریایی خواهیم بود.
سه شنبه، 2 خرداد 1396 - 11:27

 صدور هشت میلیون و 640هزار دلار سیمان صدور هشت میلیون و 640هزار دلار سیمان
دنیای معدن - این میزان صادرات هشت میلیون و 640هزار دلار ارزآوری برای استان داشت
شنبه، 30 اردیبهشت 1396 - 12:27

 ساخت کارخانه یک میلیون تنی سیمان در ونزوئلا نشانه توانمندی ایران است ساخت کارخانه یک میلیون تنی سیمان در ونزوئلا نشانه توانمندی ایران است
دنیای معدن -رییس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) می گوید، جمهوری اسلامی ایران در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی بگونه ای ارتقا یافته که در کشور ونزوئلا در آمریکای لاتین یک کارخانه سیمان با ظرفیت یک میلیون تن احداث کرده و است و اکنون در چرخه تولید قرار دارد.
دوشنبه، 25 اردیبهشت 1396 - 16:37

 بازار سرمایه با قدرت به سمت کارایی پیش می رود / آخرین خبرها از وضعیت صنعت سیمان بازار سرمایه با قدرت به سمت کارایی پیش می رود / آخرین خبرها از وضعیت صنعت سیمان
دنیای معدن - احمدزاده اصل درباره وضعیت کلی بازار سرمایه معتقد است: ظرفیت های بازار سرمایه در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است و ارزش جایگزینی نسبت به ارزش ذاتی سهام تفاوت زیادی دارد و شکاف عمیقی بین این دو ایجاد شده که اگر شاخص کل به 100 هزار واحد هم برسد این شکاف پر نمی شود.
سه شنبه، 19 اردیبهشت 1396 - 13:07

 کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ کلنگ زنی می شود کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ کلنگ زنی می شود
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان گفت:کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ با حضور یکی از مسئولان ارشد کشور کلنگ زنی می شود.
دوشنبه، 18 اردیبهشت 1396 - 11:07

 افزایش قیمت سیمان در چرت بهاری وزارت صنعت/ بی اعتنایی کارخانه ها به موضعگیری معاون وزیر افزایش قیمت سیمان در چرت بهاری وزارت صنعت/ بی اعتنایی کارخانه ها به موضعگیری معاون وزیر
دنیای معدن - در حالی که معاون معدنی وزیر صنعت هفته گذشته اعلام کرد که قیمت سیمان نباید افزایش یابد و برای این کار هماهنگی با تولیدکنندگان نداشته ایم، فروش سیمان توسط کارخانه ها همچنان با نرخ های جدید انجام می شود.
شنبه، 9 اردیبهشت 1396 - 13:08

 یارانه ۱۳۵۰ میلیارد تومانی دولت برای تولید سیمان مازاد بر نیاز کشور یارانه ۱۳۵۰ میلیارد تومانی دولت برای تولید سیمان مازاد بر نیاز کشور
دنیای معدن - رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام این که برای تولید ۱۵ میلیون تن سیمان مازاد نیاز کشور ۱۳۵۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود، گفت: در استفاده از رویه های بتنی در روکش جاده ها دچار یک غفلت تاریخی هستیم.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 13:51

 نرخ سیمان تغییری نمی کند نرخ سیمان تغییری نمی کند
دنیای معدن - معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه اکنون ظرفیت واحد های تولید کننده سیمان به 83 میلیون تن رسیده و میزان مصرف به مراتب کمتر از تولید است گفت: نرخ سیمان در سال جاری تغییری نمی کند.
یکشنبه، 3 اردیبهشت 1396 - 10:57

 هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان به سود تولید و بازار مصرف است/ رقابت منفی برای حفظ بازار ومشتری هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان به سود تولید و بازار مصرف است/ رقابت منفی برای حفظ بازار ومشتری
دنیای معدن -عضو انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان در بازار داخل و خارج کشور به سود تولید و بازار مصرف است، گفت : هرگونه رقابت منفی ضربه به کل صنعت محسوب می شود.
سه شنبه، 29 فروردین 1396 - 12:56

 تأمین ۶۰۰۰ تن سیمان برای بازسازی مناطق سیل زده توسط بنیاد مستضعفان تأمین ۶۰۰۰ تن سیمان برای بازسازی مناطق سیل زده توسط بنیاد مستضعفان
دنیای معدن - بنیاد مستضعفان در راستای امداد رسانی به سیل زدگان استان های آذربایجان های شرقی و غربی، ۶ هزار تن سیمان مورد نیاز برای بازسازی منازل، مدارس و پل های تخریب شده در این دو استان را تأمین می کند.
سه شنبه، 29 فروردین 1396 - 12:55

 هند واردات سیمان از ایران را بررسی می کند هند واردات سیمان از ایران را بررسی می کند
دنیای معدن - کنفدراسیون اتحادیه های توسعه دهنده املاک هند در حال بررسی این مسئله است که در صورت عدم کنترل افزایش ناگهانی قیمت سیمان در این کشور اقدام به واردات سیمان از کشورهای ایران، کره یا دیگر کشورها نماید.
سه شنبه، 29 فروردین 1396 - 10:08

 قیمت سیمان تغییر نکرده است/مخالفت دولت با تغییر روش قیمت گذاری قیمت سیمان تغییر نکرده است/مخالفت دولت با تغییر روش قیمت گذاری
دنیای معدن - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ضمن پیش بینی رونق بازار سیمان در اردیبهشت ماه،گفت: هیچ تغییر قیمتی در فروش سیمان اعمال نشده است.
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 11:34

 سیمان گران نشده است/ پیش بینی رونق در بازار سیمان گران نشده است/ پیش بینی رونق در بازار
دنیای معدن - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ضمن پیش بینی رونق بازار سیمان در اردیبهشت ماه، تصریح کرد که هیچ تغییر قیمتی در فروش سیمان اعمال نشده است و طبق تاکید سازمان حمایت مصرف کنندگان این محصول به قیمت درب کارخانه عرضه می شود.
یکشنبه، 27 فروردین 1396 - 11:43

 چشم‌انداز سیمان در سال ۹۶ چشم‌انداز سیمان در سال ۹۶
دنیای معدن -وضعیت بازار داخلی و صادراتی برای صنعت سیمان چندان تفاوتی با سال ۹۵ نخواهد داشت. از این‌رو با توجه به شرایط موجود، پیرو برنامه‌ریزی‌های سال گذشته باید در سال جدید نیز گام برداشت.
دوشنبه، 21 فروردین 1396 - 13:53

 سیمان در وضعیت بحرانی! سیمان در وضعیت بحرانی!
دنیای معدن - طبق تازه ترین تحلیل آماری وضعیت صادرات اقلام عمده گروه معدن و صنایع معدنی صادرات کشور در این بخش طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۵ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن از لحاظ ارزشی ۱۰ و از لحاظ وزنی ۲۴ درصد رشد داشته است که در این خصوص وضعیت مربوط به سیمان به دلیل تمرکز بر بازار عراق وضعیتی بحرانی ارزیابی می شود.
یکشنبه، 20 فروردین 1396 - 11:49

 تکمیل خط تولید کارخانه سیمان دهلران ۴۵ میلیارد تومان اعتبار می خواهد تکمیل خط تولید کارخانه سیمان دهلران ۴۵ میلیارد تومان اعتبار می خواهد
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان ایلام گفت: ۴۵ میلیارد تومان برای تکمیل خط تولید کارخانه سیمان دهلران نیاز است.
جمعه، 18 فروردین 1396 - 10:21

 سایه سنگین رکود از صنایع سیمان کنار می رود؟ /خطر در کمین بازارهای صادراتی سیمان ایران سایه سنگین رکود از صنایع سیمان کنار می رود؟ /خطر در کمین بازارهای صادراتی سیمان ایران
دنیای معدن - درحالی که رکود در صنایع وارد چهارمین سال خود می شود، صنایع سیمانی برای از دست رفتن بازارهای صادراتی خود ابراز نگرانی می کنند.
سه شنبه، 15 فروردین 1396 - 13:12

 عرضه سیمان و فولاد در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه سیمان و فولاد در تالار محصولات صنعتی و معدنی
دنیای معدن - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه میزبان عرضه ۲ هزار تن سیمان تیپ ۱، یک هزار و ۸۱۳ تن سبد میلگرد و سبد مخلوط، ۴۰ هزار تن شمش بلوم و ۴۵ هزار تن تختالc است.
چهارشنبه، 25 اسفند 1395 - 13:28

 افزایش قیمت‌ سیمان به تعویق افتاد افزایش قیمت‌ سیمان به تعویق افتاد
دنیای معدن -بازار سیمان گویی به رشد قیمت‌ها چندان امیدوار نیست و رقابت منفی بعد از بازار فولاد، در بازار سیمان نیز خودنمایی می‌کند. رکود در بازار سیمان جدی تر از چیزی است که بتوان قیمت این کالا را در بازار داخلی به‌صورت‌های مختلف افزایش داد. برتری عرضه بر تقاضا تاکنون مهم‌ترین دلیل برای رخوت حاکم بر نوسان قیمت سیمان است و تا زمانی که تقاضا به کمک رونق پروژه‌های عمرانی یا از جهش شتابان صادرات بهبود پیدا نکند، ممکن است شرایط سخت فعلی باز هم ادامه یابد.
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 10:03

 اولین صادر کننده سیمان در جهان هستیم اولین صادر کننده سیمان در جهان هستیم
دنیای معدن - وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح طرح سیمان مارگون در یاسوج گفت: اولین صادر کننده سیمان در جهان هستیم و امیدواریم با افزایش ساخت و ساز در کشورهای همجوار صادرات ما به بیش از بیست میلیون تن افزایش یابد.
شنبه، 14 اسفند 1395 - 12:54

 کارخانه سیمان مارگون بویراحمد باحضورمعاون رئیس جمهوری بهره برداری شد کارخانه سیمان مارگون بویراحمد باحضورمعاون رئیس جمهوری بهره برداری شد
دنیای معدن -فاز دوم کارخانه سیمان مارگون (هلال خاورمیانه) کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن تولید کلینکر روز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.
شنبه، 14 اسفند 1395 - 12:03

 فاز دوم کارخانه سیمان مارگون با حضور معاون رئیس جمهوری افتتاح می شود فاز دوم کارخانه سیمان مارگون با حضور معاون رئیس جمهوری افتتاح می شود
دنیای معدن -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: فاز دوم کارخانه سیمان مارگون با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه 14 اسفند بهره برداری می شود.
پنجشنبه، 12 اسفند 1395 - 12:39

 حضور فرانسویها در بازار سیمان عراق/صادرات سیمان ایران به عراق متوقف شد حضور فرانسویها در بازار سیمان عراق/صادرات سیمان ایران به عراق متوقف شد
دنیای معدن - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، با اشاره به سرمایه گذاری فرانسویها در صنعت سیمان عراق، گفت: عراق به دنبال خودکفایی و توسعه صنایع خود است که ایران نیز برای حضور مستمر در این کشور باید سرمایه گذاریهای مشترک داشته باشد.
سه شنبه، 26 بهمن 1395 - 18:02

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار