خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 18:06   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  منصوریان: به احتمال زیاد فردا بازی را با جباری شروع می کنیم
  با استقلال جام می‌گیرم و می‌روم!
  دایی: میناوند نظرش را گفته، چه ربطی به پسرش و خانواده‌اش دارد؟/ فقط به 3 امتیاز بازی با استقلال فکر می‌کنیم
  نقاط ضعف استقلال در سه هفته ابتدایی لیگ
  درخواست استقلال از مگویان
  اعتراض تراکتور به جریمه هواداران مقابل استقلال
  بیت سعید: از این هفته گل می زنم!
  دایی: دوست نداریم به استقلال امتیاز بدهیم
  صحبت های منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار با سایپا و واکنشش به سوال درباره میناوند
  حمایت دایی از میناوند
  سیمان  

 افزایش ۵ درصدی تعرفه سیمان و جایگزینی سیمان عربستان با ایران در عراق افزایش ۵ درصدی تعرفه سیمان و جایگزینی سیمان عربستان با ایران در عراق
دنیای معدن - مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر با اشاره به افزایش ۵ درصدی تعرفه سیمان ایران به عراق و جایگزینی سیمان عربستان،درخواست از وزیر آینده صنعت را ارائه داد.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 - 12:09

 آخرین وضعیت تولید و فروش صنعت سیمان/ ١٠ درصد از تخفیف ها حذف شد آخرین وضعیت تولید و فروش صنعت سیمان/ ١٠ درصد از تخفیف ها حذف شد
دنیای معدن -با وجود اینکه خبر آزاد شدن موصل اعلام شده اما با توجه به اینکه این شهر مین گذاری شده، تا زمانی که پاکسازی آن به طور کامل انجام نشده باشد نمی توانند نسبت به بازسازی آن اقدام کنند.
سه شنبه، 17 مرداد 1396 - 09:50

 ایران و غنا چند تفاهمنامه همکاری در زمینه انرژی و معادن امضا کردند ایران و غنا چند تفاهمنامه همکاری در زمینه انرژی و معادن امضا کردند
دنیای معدن - در دیدار دوستانه هیات ایرانی به ریاست 'علی ربیعی' وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و 'الحاجی محمد باومیا' معاون رئیس جمهوری کشور غنا چند تفاهمنامه همکاری در زمینه ساخت مخازن ال پی جی (گازمایع)، سدسازی، ساخت کارخانه دارو و اکتشاف معادن امضا شد.
دوشنبه، 16 مرداد 1396 - 08:55

 سهم ناچیز معادن، در توسعه و اشتغال زایی نهاوند/ ظرفیتی که به فراموشی سپرده شده است سهم ناچیز معادن، در توسعه و اشتغال زایی نهاوند/ ظرفیتی که به فراموشی سپرده شده است
دنیای معدن - نهاوند سرشار از معادن و ذخایر معدنی مهمی است و در این زمینه جایگاه ویژه ای در کشور و استان دارد که البته غفلت و عدم پیگیری مسئولان سبب شده تا این معادن ارزشمند سهم ناچیزی در توسعه این شهرستان داشته باشند.
یکشنبه، 8 مرداد 1396 - 14:05

 سال گذشته ۵.۵ میلیارد دلار محصولات معدنی صادرشده است سال گذشته ۵.۵ میلیارد دلار محصولات معدنی صادرشده است
دنیای معدن -معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته 5 میلیارد و 500میلیون دلار محصولات معدنی صادرشده است و ۶۵۰ هزار نفر در صنایع معدنی مشغول فعالیت هستند.
شنبه، 7 مرداد 1396 - 12:47

 دلیل گرانی اخیر سیمان چیست؟ دلیل گرانی اخیر سیمان چیست؟
دنیای معدن - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه قیمت سیمان در ۹ ماهه نخست امسال تغییری نخواهد کرد، گفت: قیمت پایه سیمان گران نشده اما برخی خرده فروشی ها هزینه های حمل و نقل را لحاظ کرده و همین امر موجب افزایش قیمت سیمان شده است.
چهارشنبه، 4 مرداد 1396 - 10:54

 همه سیمانی‌ها با افزایش نرخ موافق نیستند همه سیمانی‌ها با افزایش نرخ موافق نیستند
دنیای معدن -آخرین نرخ مصوب برای افزایش نرخ سیمان به خرداد سال ۹۳ بازمی‌گردد و تاکنون این صنعت خاکستری با افزایش قیمتی روبه‌رو نبوده است.
دوشنبه، 26 تیر 1396 - 12:47

 ۴۳ درصد معادن مصالح ساختمانی استان بوشهر فعال است ۴۳ درصد معادن مصالح ساختمانی استان بوشهر فعال است
دنیای معدن - معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۲۲۴ واحد معدنی طبقه یک که مصالح ساختمانی است در استان بوشهر وجود دارد که ۴۳ درصد آنها فعال است.
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 15:49

 قاچاق خاک عامل کاهش صادرات سیمان است/دولت چاره اندیشی کند قاچاق خاک عامل کاهش صادرات سیمان است/دولت چاره اندیشی کند
دنیای معدن - دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران افزایش قاچاق خاک را عامل کاهش صادرات سیمان کشور معرفی کرد و گفت: دولت باید برای قاچاق خاک یک فکر جدی کند.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 12:34

 استخراج یک میلیون و ۵۰۰ تن مواد خام معدنی استخراج یک میلیون و ۵۰۰ تن مواد خام معدنی
دنیای معدن - از ابتدای امسال، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ تن مواد خام معدنی از معادن استان چهارمحال و بختیاری استخراج شد.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 09:55

 سرعت‌گیرهای رونق سیمان در بورس کالا سرعت‌گیرهای رونق سیمان در بورس کالا
دنیای معدن -صنعت سیمان ایران فراز‌و‌نشیب‌های زیادی را طی سال‌های مختلف متحمل شده است که مهمترین این موضوعات را باید در مساله بازار و فروش دانست؛ موضوعی که به عوامل متعددی همچون عرضه و تقاضا، شرایط مناسب فروش، کشف بازارهای جدید و البته حفظ آنها بر می‌گردد.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 09:42

 راه صادرات به عراق باز می‌شود راه صادرات به عراق باز می‌شود
دنیای معدن - بازار صنعت سیمان سال گذشته با بسته شدن بازارهای عراق که یکی از بازارهای مهم صادراتی ایران در سال‌های گذشته بود، با کاهش آمار صادرات روبه‌رو شد.
سه شنبه، 23 خرداد 1396 - 12:19

 صنعت سیمان تا ۱۴۱۵ نیاز به افزایش ظرفیت تولید ندارد صنعت سیمان تا ۱۴۱۵ نیاز به افزایش ظرفیت تولید ندارد
دنیای معدن - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اعلام اینکه صنعت سیمان امروز نیازی به افزایش ظرفیت ندارد، افزود: امروز اعمال افزایش قیمت با وجود افزایش هزینه های تولید اقدام مناسبی نیست.
شنبه، 20 خرداد 1396 - 12:42

 سیمان را زیرقیمت می فروشند/ رقابت منفی بین تولیدکنندگان سیمان سیمان را زیرقیمت می فروشند/ رقابت منفی بین تولیدکنندگان سیمان
دنیای معدن - رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان کشورگفت: درحال حاضر مهم ترین خطری که صنعت سیمان با آن رو به روست « رقابت منفی بین تولیدکنندگان» است.
یکشنبه، 7 خرداد 1396 - 13:34

 رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی
دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع معدنی از دستیابی به بازارهای جدید در عرصه فروش سیمان داخلی خبر داد و گفت: امروز نباید صادرات را به کشورهای همسایه محدود کنیم، سال‌های آینده شاهد ارتقای ظرفیت صادرات سیمان از طریق حمل‌ونقل دریایی خواهیم بود.
چهارشنبه، 3 خرداد 1396 - 12:43

 رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی رشد صادرات سیمان؛ از مسیر حمل‌ونقل دریایی
دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع معدنی از دستیابی به بازارهای جدید در عرصه فروش سیمان داخلی خبر داد و گفت: امروز نباید صادرات را به کشورهای همسایه محدود کنیم، سال‌های آینده شاهد ارتقای ظرفیت صادرات سیمان از طریق حمل‌ونقل دریایی خواهیم بود.
سه شنبه، 2 خرداد 1396 - 11:27

 صدور هشت میلیون و 640هزار دلار سیمان صدور هشت میلیون و 640هزار دلار سیمان
دنیای معدن - این میزان صادرات هشت میلیون و 640هزار دلار ارزآوری برای استان داشت
شنبه، 30 اردیبهشت 1396 - 12:27

 ساخت کارخانه یک میلیون تنی سیمان در ونزوئلا نشانه توانمندی ایران است ساخت کارخانه یک میلیون تنی سیمان در ونزوئلا نشانه توانمندی ایران است
دنیای معدن -رییس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) می گوید، جمهوری اسلامی ایران در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی بگونه ای ارتقا یافته که در کشور ونزوئلا در آمریکای لاتین یک کارخانه سیمان با ظرفیت یک میلیون تن احداث کرده و است و اکنون در چرخه تولید قرار دارد.
دوشنبه، 25 اردیبهشت 1396 - 16:37

 بازار سرمایه با قدرت به سمت کارایی پیش می رود / آخرین خبرها از وضعیت صنعت سیمان بازار سرمایه با قدرت به سمت کارایی پیش می رود / آخرین خبرها از وضعیت صنعت سیمان
دنیای معدن - احمدزاده اصل درباره وضعیت کلی بازار سرمایه معتقد است: ظرفیت های بازار سرمایه در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است و ارزش جایگزینی نسبت به ارزش ذاتی سهام تفاوت زیادی دارد و شکاف عمیقی بین این دو ایجاد شده که اگر شاخص کل به 100 هزار واحد هم برسد این شکاف پر نمی شود.
سه شنبه، 19 اردیبهشت 1396 - 13:07

 کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ کلنگ زنی می شود کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ کلنگ زنی می شود
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان گفت:کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ با حضور یکی از مسئولان ارشد کشور کلنگ زنی می شود.
دوشنبه، 18 اردیبهشت 1396 - 11:07

 افزایش قیمت سیمان در چرت بهاری وزارت صنعت/ بی اعتنایی کارخانه ها به موضعگیری معاون وزیر افزایش قیمت سیمان در چرت بهاری وزارت صنعت/ بی اعتنایی کارخانه ها به موضعگیری معاون وزیر
دنیای معدن - در حالی که معاون معدنی وزیر صنعت هفته گذشته اعلام کرد که قیمت سیمان نباید افزایش یابد و برای این کار هماهنگی با تولیدکنندگان نداشته ایم، فروش سیمان توسط کارخانه ها همچنان با نرخ های جدید انجام می شود.
شنبه، 9 اردیبهشت 1396 - 13:08

 یارانه ۱۳۵۰ میلیارد تومانی دولت برای تولید سیمان مازاد بر نیاز کشور یارانه ۱۳۵۰ میلیارد تومانی دولت برای تولید سیمان مازاد بر نیاز کشور
دنیای معدن - رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام این که برای تولید ۱۵ میلیون تن سیمان مازاد نیاز کشور ۱۳۵۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود، گفت: در استفاده از رویه های بتنی در روکش جاده ها دچار یک غفلت تاریخی هستیم.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 13:51

 نرخ سیمان تغییری نمی کند نرخ سیمان تغییری نمی کند
دنیای معدن - معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه اکنون ظرفیت واحد های تولید کننده سیمان به 83 میلیون تن رسیده و میزان مصرف به مراتب کمتر از تولید است گفت: نرخ سیمان در سال جاری تغییری نمی کند.
یکشنبه، 3 اردیبهشت 1396 - 10:57

 هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان به سود تولید و بازار مصرف است/ رقابت منفی برای حفظ بازار ومشتری هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان به سود تولید و بازار مصرف است/ رقابت منفی برای حفظ بازار ومشتری
دنیای معدن -عضو انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه هماهنگی کارفرمایان صنعت سیمان در بازار داخل و خارج کشور به سود تولید و بازار مصرف است، گفت : هرگونه رقابت منفی ضربه به کل صنعت محسوب می شود.
سه شنبه، 29 فروردین 1396 - 12:56

 تأمین ۶۰۰۰ تن سیمان برای بازسازی مناطق سیل زده توسط بنیاد مستضعفان تأمین ۶۰۰۰ تن سیمان برای بازسازی مناطق سیل زده توسط بنیاد مستضعفان
دنیای معدن - بنیاد مستضعفان در راستای امداد رسانی به سیل زدگان استان های آذربایجان های شرقی و غربی، ۶ هزار تن سیمان مورد نیاز برای بازسازی منازل، مدارس و پل های تخریب شده در این دو استان را تأمین می کند.
سه شنبه، 29 فروردین 1396 - 12:55

 هند واردات سیمان از ایران را بررسی می کند هند واردات سیمان از ایران را بررسی می کند
دنیای معدن - کنفدراسیون اتحادیه های توسعه دهنده املاک هند در حال بررسی این مسئله است که در صورت عدم کنترل افزایش ناگهانی قیمت سیمان در این کشور اقدام به واردات سیمان از کشورهای ایران، کره یا دیگر کشورها نماید.
سه شنبه، 29 فروردین 1396 - 10:08

 قیمت سیمان تغییر نکرده است/مخالفت دولت با تغییر روش قیمت گذاری قیمت سیمان تغییر نکرده است/مخالفت دولت با تغییر روش قیمت گذاری
دنیای معدن - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ضمن پیش بینی رونق بازار سیمان در اردیبهشت ماه،گفت: هیچ تغییر قیمتی در فروش سیمان اعمال نشده است.
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 11:34

 سیمان گران نشده است/ پیش بینی رونق در بازار سیمان گران نشده است/ پیش بینی رونق در بازار
دنیای معدن - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ضمن پیش بینی رونق بازار سیمان در اردیبهشت ماه، تصریح کرد که هیچ تغییر قیمتی در فروش سیمان اعمال نشده است و طبق تاکید سازمان حمایت مصرف کنندگان این محصول به قیمت درب کارخانه عرضه می شود.
یکشنبه، 27 فروردین 1396 - 11:43

 چشم‌انداز سیمان در سال ۹۶ چشم‌انداز سیمان در سال ۹۶
دنیای معدن -وضعیت بازار داخلی و صادراتی برای صنعت سیمان چندان تفاوتی با سال ۹۵ نخواهد داشت. از این‌رو با توجه به شرایط موجود، پیرو برنامه‌ریزی‌های سال گذشته باید در سال جدید نیز گام برداشت.
دوشنبه، 21 فروردین 1396 - 13:53

 سیمان در وضعیت بحرانی! سیمان در وضعیت بحرانی!
دنیای معدن - طبق تازه ترین تحلیل آماری وضعیت صادرات اقلام عمده گروه معدن و صنایع معدنی صادرات کشور در این بخش طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۵ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن از لحاظ ارزشی ۱۰ و از لحاظ وزنی ۲۴ درصد رشد داشته است که در این خصوص وضعیت مربوط به سیمان به دلیل تمرکز بر بازار عراق وضعیتی بحرانی ارزیابی می شود.
یکشنبه، 20 فروردین 1396 - 11:49

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار