خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
چهارشنبه، 26 مهر 1396 - 07:08   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  فرو ریختن معدن زغال سنگ در ترکیه
  ۳۹ مجوز بهره برداری معدنی طی نیمه نخست امسال در مرکزی صادرشده است
 
   اخبار ورزشی  
  جابر انصاری به دیدار مقابل نساجی می رسد
  دستیار ارزان قیمت و جدید روی نیمکت استقلال
  غیبت مهدی قائدی در تمرین تیم امید استقلال
  اکبرپور: هواداران در دربی منتظر یک هدیه هستند
  پرونده قلیان‌کشی ۲ بازیکن استقلال و پرسپولیس در کمیته اخلاق!
  از یک بچه 18 ساله در استقلال چه توقعی دارید؟
  آیا ایراد از بیت‌سعید و شهباززاده و دیگر مهاجمان استقلال است؟
  تفحص از استقلال و پرسپولیس کلید خورد
  پایان هشت شاکی در استقلال
  عضو هیات مدیره استقلال ممنوع‌المصاحبه شد!
  اکتشافات معدنی  

 ۳۹ مجوز بهره برداری معدنی طی نیمه نخست امسال در مرکزی صادرشده است ۳۹ مجوز بهره برداری معدنی طی نیمه نخست امسال در مرکزی صادرشده است
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳۹ مجوز بهره برداری معدنی طی نیمه نخست امسال در استان مرکزی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 18:02

 حوزه معادن خراسان جنوبی آسیب شناسی شود/معرفی طرح های سرمایه گذاری حوزه معادن خراسان جنوبی آسیب شناسی شود/معرفی طرح های سرمایه گذاری
دنیای معدن - استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حوزه معدن استان باید آسیب شناسی شود، گفت: فهرست جامع طرح های قابل سرمایه گذاری در این بخش تهیه شود.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 13:32

 ۵۱ کشور جهان مهمان بزرگترین نمایشگاه معدنی ایران ۵۱ کشور جهان مهمان بزرگترین نمایشگاه معدنی ایران
دنیای معدن -رویداد Minex۲۰۱۷ یکی از بزرگترین عناوین معدنی ایران است که از نقاط حائز اهمیت این نمایشگاه در دوره ششم، حضور پررنگ بخش خصوصی، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی بود.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 13:00

 آماده جذب 30 میلیارد دلار از فاینانس های چین، کره و اتریش هستیم/ 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری معدنی در مناطق محروم آماده جذب 30 میلیارد دلار از فاینانس های چین، کره و اتریش هستیم/ 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری معدنی در مناطق محروم
دنیای معدن - مهدی کرباسیان گفت: باید در نظر داشته باشیم که اکثر معادن کشور در مناطق محروم هستند و اگر یک معدن فعال شود اشتغال مناسبی در آن منطقه ایجاد می شود.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 11:21

 برگزاری دومین دوره جامع آموزش بین المللی زمین شناسی و اکتشافی برگزاری دومین دوره جامع آموزش بین المللی زمین شناسی و اکتشافی
دنیای معدن - دومین دوره جامع آموزش بین المللی زمین شناسی و اکتشافی تیپ های کانه زایی فلزی توسط ایمیدرو طی روزهای 29 مهر تا 5 آبان (شنبه تا پنجشنبه هفته آتی) برگزار می شود.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 09:41

 حوزه معدن منفعل و به طرف غیرفعال شدن حرکت می کند حوزه معدن منفعل و به طرف غیرفعال شدن حرکت می کند
دنیای معدن -رئیس خانه معدن استان کرمانشاه گفت: عملکرد معاونت معدنی در چهار سال گذشته قابل قبول نیست و حوزه معدن منفعل بوده و به طرف غیرفعال شدن حرکت کرده است.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 09:27

 کشف معادن جدید و تحقق اهداف اشتغال زایی کشف معادن جدید و تحقق اهداف اشتغال زایی
دنیای معدن - حمایت از بخش خصوصی در حوزه معادن ،می تواند به وضعیت فعلی معدنکاران و ایجاد شغل های بیشتر در آینده کمک کند.
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 09:23

معادن، فرصتی که تهدید می کند معادن، فرصتی که تهدید می کند
دنیای معدن - سرمایه گذارانی که شش هکتار مجوز می گیرند و 84 هکتار از مراتع را تخریب می کنند
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 13:47

 علمی‌ها به میدان بیایند علمی‌ها به میدان بیایند
دنیای معدن -«علم بهتر است یا ثروت؟» جمله‌ای که ناخودآگاه خاطرات کلاس انشا را برای ما تداعی می‌کند اما می‌خواهیم این جمله را وارد بخش معدن کنیم. شاید در پاسخ به آن باید گفت، معدن امروز به هر دو فاکتور علم و ثروت نیاز دارد تا بتواند داشته‌های خود را وارد چرخه تولید کرده و به دنبال آن اشتغال و ثروت‌آفرینی را رقم زند.
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 13:32

اکتشاف،حلقه مفقوده معادن کشور است/بخش خصوصی از سرمایه گذاری می ترسد اکتشاف،حلقه مفقوده معادن کشور است/بخش خصوصی از سرمایه گذاری می ترسد
دنیای معدن - در حالیکه طی ۳۵ سال گذشته حجم فعالیت های اکتشافی دنیا ۱۰ برابر شده، اما ایران فعالیت های چشمگیری در زمینه اکتشافات معدنی انجام نداده است.
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 09:51

 معرفی توانمندی‌های معدنی ایران در نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۷ معرفی توانمندی‌های معدنی ایران در نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۷
دنیای معدن -ششمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی ایران (ماینکس ۲۰۱۷)،که با حضور سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و آسیایی برگزار شد شاهد معرفی ده‌ها پروژه معدنی در سه حوزه اکتشاف، استخراج و فرآوری در مناطق مختلف کشور برای جذب سرمایه‌های خارجی بود.
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 09:43

 ظرفیت‌های مغفول مانده بهره‌برداری از معادن ظرفیت‌های مغفول مانده بهره‌برداری از معادن
دنیای معدن - ایران به دلیل داشتن معادن غنی درجهان از جایگاه بالایی برخوردار است اما تاکنون نتوانسته در این بخش به دستاورد قابل‌توجهی برسد .به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معادن و صنایع معدنی جزو مهم‌ترین بخش‌های کشور در جهت رشد اقتصادی و اشتغالزایی است و برخی کارشناسان در ارزش‌گذاری، این حوزه را با حوزه نفت برابر می‌دانند. کارشناسان بر این باورند که توسعه‌یافتگی همه‌جانبه در جوامع امروزی، مستلزم رشد و توسعه در معدن و صنایع معدنی است، به‌گونه‌ای که یکی از مزیت‌ها در کشور پس از نفت و گاز، مواد معدنی و صنایع مرتبط با آن است.
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 09:42

 ۷۷ پروانه اکتشاف معدن در استان سمنان صادر شد ۷۷ پروانه اکتشاف معدن در استان سمنان صادر شد
دنیای معدن -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به صدور ۷۷پروانه اکتشاف معدن، گفت: سالانه ۲۳ میلیون تن مواد معدنی در استان تولید می شود.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 16:54

اتهام زنی های ترامپ چیزی جز هیاهو نیست/ هوشیاری سپاه نقشه دشمنان را خنثی می کند اتهام زنی های ترامپ چیزی جز هیاهو نیست/ هوشیاری سپاه نقشه دشمنان را خنثی می کند
دنیا رییس خانه معدن ایران اتهام زنی و برچسب زنی در اظهارات رییس جمهور امریکا را چیزی جز هیاهو ندانست و گفت: هوشیاری نیروهای فداکار سپاه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بارها و بارها، نقشه دشمنان را خنثی و خیانتکاران را رسوای دوران کرده است. ی معدن -
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 12:43

 صادرات محصولات معدنی در چنبره حمل‌ونقل گران صادرات محصولات معدنی در چنبره حمل‌ونقل گران
دنیای معدن -مزیت نرخ تمام‌شده صادراتی به دلیل نبود زیرساخت‌های حمل‌ونقل، از محصولات صادراتی معدنی سلب شده و از نظر حجمی نیز صادرات را در مضیقه گذاشته است.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 12:38

 خصوصی‌ها برای حضور در معدن توانمند شوند خصوصی‌ها برای حضور در معدن توانمند شوند
دنیای معدن -با اجرای اصل ۴۴ در بخش‌های مختلف واگذاری‌هایی به بخش خصوصی انجام شد که در این میان برخی معتقدند این واگذاری‌ها واقعی و درست انجام نشده است.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 12:37

 ۱۵درصدی که محرومیت‌زدایی می‌کند ۱۵درصدی که محرومیت‌زدایی می‌کند
دنیای معدن -نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان ملت از دولت، اجرای قانون معادن، برنامه ششم توسعه و ماده ۳۵ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را خواستارند.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 12:36

 آمایش سرزمین و جذب سرمایه خارجی آمایش سرزمین و جذب سرمایه خارجی
دنیای معدن -جذب سرمایه در بخش معدن و صنایع معدنی از نکات بسیار مهمی است که سرعت توسعه در این بخش را افزایش می‌دهد اما آن چیزی که لازمه این اتفاق است در کنار استفاده از ابزارهای نوین برای جذب سرمایه و تامین مالی، موضوع آمایش سرزمین است. متاسفانه امروز در بحث آمایش سرزمین بیشتر به موضوع توان اکولوژیکی پرداخته می‌شود.
یکشنبه، 23 مهر 1396 - 12:33

تغییر مواد انفجاری علت مسمومیت پنج معدنکار بزرگترین معدن خاک نسوزغرب کشور تغییر مواد انفجاری علت مسمومیت پنج معدنکار بزرگترین معدن خاک نسوزغرب کشور
دنیای معدن - تغییر نوع مواد انفجاری علت مسمومیت پنج معدنکار بزرگترین معدن خاک نسوزغرب کشوراعلام شد.
پنجشنبه، 20 مهر 1396 - 21:30

 یک مسئول: شرایط برای تولید مواد با ارزش افزوده بالا و جلوگیری از خام فروشی در بخش معدن مهیا نیست یک مسئول: شرایط برای تولید مواد با ارزش افزوده بالا و جلوگیری از خام فروشی در بخش معدن مهیا نیست
دنیای معدن -رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به ابلاغ فهرست کالاهای صادراتی مشمول لغو معافیت مالیاتی که شامل تولیدات معدنی نیز می شود، گفت: فضا برای تحقق این موضوع در بخش معدن مهیا نیست.
پنجشنبه، 20 مهر 1396 - 11:52

 آغاز مراحل اجرایی معدن فسفات چرام آغاز مراحل اجرایی معدن فسفات چرام
دنیای معدن - معدن فسفات چرام پس از ۵۰ سال انتظار و با حمایت دولت وارد عملیات اجرایی شد.
پنجشنبه، 20 مهر 1396 - 11:50

 ایران جزو ۱۲ کشور اول معدنی جهان قرار دارد ایران جزو ۱۲ کشور اول معدنی جهان قرار دارد
دنیای معدن - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: ایران در بین ۱۲ کشور اول معدنی دنیا قرار دارد.
چهارشنبه، 19 مهر 1396 - 15:35

 لطمه اقتصاد نفتی بر صنعت معدن کشور لطمه اقتصاد نفتی بر صنعت معدن کشور
دنیای معدن -ارزیابی‌ها بیانگر این واقعیت مهم است که بخش معادن زیرزمینی در اقتصاد ایران در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار دارد. نتایج به‌دست آمده نشان می‌دهد این بخش نه‌تنها در مسیر تبدیل شدن به یک ثروت بین نسلی و حرکت به سمت رشد و توسعه پایدار قرار ندارد، بلکه حتی به سکون و پسرفت اقتصادی کشور نیز دامن زده است.
چهارشنبه، 19 مهر 1396 - 12:57

توسعه R&D از اهداف برگزاری نمایشگاه Minex2107 است/ دولت تسهیل حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور را دنبال می کند توسعه R&D از اهداف برگزاری نمایشگاه Minex2107 است/ دولت تسهیل حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور را دنبال می کند
دنیای معدن -معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه دولت با تسهیل حضور سرمایه گذاران خارجی دنبال افزایش تولید و اشتغال در کشور است، گفت: توسعه همکاری های پژوهشی و R&D از اولویت های مهم برگزاری نمایشگاه Minex2107 است.
چهارشنبه، 19 مهر 1396 - 09:12

رئیس خانه صنعت و معدن :جذب سرمایه های خارجی در بخش معدن مستلزم ثبات در تصمیم گیریهااست رئیس خانه صنعت و معدن :جذب سرمایه های خارجی در بخش معدن مستلزم ثبات در تصمیم گیریهااست
دنیای معدن - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ثبات در تصمیم گیریها، امنیت سرمایه و پایین بودن رتبه ریسک کشور، نکات کلیدی جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی در عرصه معدن کشور است.
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 16:35

نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی در ارومیه برگزار می شود نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی در ارومیه برگزار می شود
دنیای معدن -رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: چهارمین نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی در ارومیه برگزار می شود.
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 16:31

اعتراض محیط‌زیستی‌ها به زیاده‌خواهی معدنی‌ها اعتراض محیط‌زیستی‌ها به زیاده‌خواهی معدنی‌ها
دنیای معدن -اعتراض به فعالیت‌های معدنی همواره یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های محیط‌زیستی‌ها بوده و خواهد بود هرچند همواره در واکنش به اعتراض آنها با یک جمله پاسخ داده می‌شود؛ امروز اساس زندگی بر محصولات معدنی است و از قضا محیط‌زیستی‌ها هم این را می‌دانند!
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 12:54

صیانت از محیط‌زیست با انرژی‌های تجدیدپذیر صیانت از محیط‌زیست با انرژی‌های تجدیدپذیر
دنیای معدن -نخستین کارگاه آموزشی نانو فناوری در معدن و صنایع معدنی در محل خانه معدن ایران برگزار شد.
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 12:53

ذخیره قطعی بیش از 318 میلیون تن انواع مواد معدنی در شهرستان درمیان ذخیره قطعی بیش از 318 میلیون تن انواع مواد معدنی در شهرستان درمیان
دنیای معدن -مسئول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت درمیان گفت: در حال حاضر ذخیره قطعی معادن این شهرستان 318 میلیون و 943 هزار و 150 تن است.
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 12:37

پیش بینی تولید ۷۰۰ میلیون تن ماده معدنی تا سال ۱۴۰۴/ پتانسیل ۲۵۰ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی پیش بینی تولید ۷۰۰ میلیون تن ماده معدنی تا سال ۱۴۰۴/ پتانسیل ۲۵۰ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی
دنیای معدن -رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران با اشاره به پیش بینی جذب ۲۵۰ میلیارد دلار منابع خارجی در بخش معدن در برنامه ششم،گفت: تولید مواد معدنی تا سال ۱۴۰۴ به ۷۰۰ میلیون تن خواهد رسید.
سه شنبه، 18 مهر 1396 - 12:31

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار