خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
سه شنبه، 23 مهر 1398 - 10:37   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  قیمت آهن ,میلگرد 1398/07/23
 
   اخبار ورزشی  
  مربی رزمی کار فولاد خوزستان مقام اول را بدست آورد
  کسب مقام سوم بانوی قایقران فولادی
  نخستین پیروزی فولاد هرمزگان در لیگ دسته سه فوتبال
  ما به آینده فوتبال می‌اندیشیم
  فولاد هرمزگان میزبان خلیج فارس میناب
  خط و نشان فولاد هرمزگان برای رقبا در دومین روز مسابقات فوتسال کارکنان ایمیدرو
  برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان ایمیدرو در بندرعباس
  گفتگوی خبرنگار روابط عمومی با ناظر واحد تربیت بدنی و تفریحات سالم در شرکت فولاد خوزستان
  مراسم معارفه دکتر حبیب الله رضایی به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه فولاد خوزستان برگزار شد
  کسب 4 عنوان نایب قهرمانی توسط تیمهای فولاد خوزستان؛ سکوهای افتخار زیر پای فولادمردان
  اکتشافات معدنی  

 پذیرش پروانه بهره برداری معدن به عنوان وثیقه اجرایی شود پذیرش پروانه بهره برداری معدن به عنوان وثیقه اجرایی شود
دنیای معدن -رئیس اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه عدم تمکین برخی بانک ها از قوانین موجود ازجمله مشکلات صنعت و معدن در استان است، گفت: پذیرش پروانه بهره برداری معدن به عنوان وثیقه باید اجرایی شود.
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 14:13

 افزایش ۳۳ درصدی استخراج از معادن مهاباد افزایش ۳۳ درصدی استخراج از معادن مهاباد
دنیای معدن -مسوول امور معادن مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۹ هزار تُن انواع مواد معدنی از معادن فعال این شهرستان استخراج شده که ۳۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر است.
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 13:57

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بازداشت شد معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بازداشت شد
دنیای معدن -دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با دستور قضایی بازداشت موقت شده است.
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 13:55

 پی جویی در معدن آلبلاغ منتظر حل مناقشه میان محیط زیست و ایمیدرو پی جویی در معدن آلبلاغ منتظر حل مناقشه میان محیط زیست و ایمیدرو
دنیای معدن - معاون صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پی جویی و اکتشاف در معدن آلبلاغ اسفراین با حل مناقشه میان سازمان محیط زیست و ایمیدرو آغاز می شود.
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 13:53

سرمایه گذاری ۶۵۴ میلیارد ریالی در معادن چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری ۶۵۴ میلیارد ریالی در معادن چهارمحال و بختیاری
دنیای معدن - از ابتدای امسال حدود ۶۵۴ میلیارد ریال در معادن استان چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری شد.
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 10:41

 ورود بخش خصوصی به اکتشافات معدنی ورود بخش خصوصی به اکتشافات معدنی
دنیای معدن -رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از بزرگ‌ترین آزادسازی و واگذاری محدوده‌های اکتشافی کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد.
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 09:57

 ۱۱ محدوده معدنی امیدبخش در استان اردبیل شناسایی شد ۱۱ محدوده معدنی امیدبخش در استان اردبیل شناسایی شد
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در نتیجه عملیات اکتشافی انجام شده در استان ۱۱ مورد محدوده امیدبخش شناسایی و برای آنها پروانه اکتشاف صادر شد.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 16:13

 اجرای واحد تولید کنسانتره آهن کرمانشاه، 6 معدن را فعال می کند اجرای واحد تولید کنسانتره آهن کرمانشاه، 6 معدن را فعال می کند
دنیای معدن - مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: با اجرایی شدن طرح تولید کنسانتره آهن (از هماتیت کم عیار) در استان کرمانشاه، 6 معدن فعال می شود.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 16:08

 سیاستگذاری؛ سرچشمه خلق فرصت های توسعه سیاستگذاری؛ سرچشمه خلق فرصت های توسعه
دنیای معدن - پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه صنعت، ارتباط مستقیم با سیاستگذاری های مدیران عالی و ارشد یک سیستم دارد. در واقع این سیاستگذاران هستند که با تدوین استراتژی، مسیر پیش رو را ترسیم و فرصت هایی را برای جامعه خلق می کنند. در هر دهه ای که کشورمان شاهد توسعه در بخش های اصلی بوده باید نگاهی به گذشته و آینده نگری مدیران آن دوره داشت. امروزه چنانچه توسعه صنعت فولاد، امری بدیهی و پیش نیاز حرکت بسیاری از صنایع پایین دستی شده، به نگاه مدیران دهه های گذشته بازمی گردد. اگرچه پیشتر نوع سیاستگذاری به گونه ای بود که دولت را طراح و مجری پروژه های توسعه ای معرفی می کرد اما امروزه با توجه به تغییراتی که از ابتدای سال های 1380 ایجاد شده، به آهستگی شاهد کمرنگ شدن جایگاه دولت و تقویت بخش خصوصی شده ایم.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 16:07

سهم بخش معدن در صادرات به ۳۳ درصد رسید سهم بخش معدن در صادرات به ۳۳ درصد رسید
دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در پنج ماهه نخست امسال سهم بخش معدن و صنایع معدنی در صادرات غیرنفتی به ۳۳ درصد رسید، درحالی که در دوره مشابه پارسال این میزان ۲۰ درصد بود.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 12:46

کشاورزی بافق، زیر سایه سنگین معادن کشاورزی بافق، زیر سایه سنگین معادن
دنیای معدن -سایه سنگین معادن بافق بر بخش کشاورزی این شهرستان و به ویژه نخیلات موجب شده تا نسبت جمعیت کارگر و کشاورز در منطقه دستخوش تغییراتی شود.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 11:59

افزایش ۴ برابری ذخایر شورابه ای افزایش ۴ برابری ذخایر شورابه ای
دنیای معدن -با توجه به اکتشافات انجام شده در منطقه خور و بیابانک، ذخایر شورابه از ۴۵۰ میلیون متر مکعب به ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است و اقدامات لازم جهت دریافت گواهی کشف از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی صورت گرفته است.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 11:55

 وزارت صمت از حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه معدن حمایت ویژه می کند وزارت صمت از حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه معدن حمایت ویژه می کند
دنیای معدن - ظرفیت تولید کنسانتره مس این واحد سالیانه بالغ بر ۳۰ هزار تن و سرمایه گذاری اولیه در شرکت مس انجرد بالغ بر 2 هزار و 500 میلیارد ریال است که زمینه اشتغال حدود ۳۵۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.
شنبه، 20 مهر 1398 - 11:53

 تاکید بر تکمیل ظرفیت های خالی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی/ سامانه نیازهای پژوهشی شرکت های معدن و صنایع معدنی توسط ایمیدرو رونمایی شد تاکید بر تکمیل ظرفیت های خالی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی/ سامانه نیازهای پژوهشی شرکت های معدن و صنایع معدنی توسط ایمیدرو رونمایی شد
دنیای معدن - مدیر نشست هم اندیشی و هم افزایی پژوهش با بنگاه های منتخب توسط مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو برگزار شد.
شنبه، 20 مهر 1398 - 11:01

 ارتقای سطح اکتشاف، نیازمند همکاری دانشگاه ها، پژوهشکده ها و استارتاپ هاست ارتقای سطح اکتشاف، نیازمند همکاری دانشگاه ها، پژوهشکده ها و استارتاپ هاست
دنیای معدن - مدیر اکتشاف ایمیدرو گفت: ارتقای سطح اکتشاف معادن، نیازمند همکاری دانشگاه ها، پژوهشکده ها و استارتاپ هاست
شنبه، 20 مهر 1398 - 09:23

 انعقاد تفاهم نامه همکاری پژوهشی ایمیدرو با انجمن مهندسی معدن؛ به زودی انعقاد تفاهم نامه همکاری پژوهشی ایمیدرو با انجمن مهندسی معدن؛ به زودی
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان به زودی تفاهم نامه همکاری با انجمن مهندسی معدن ایران را برای اجرای پروژه های پژوهشی امضا می کند.
چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 14:08

 عملیات اجرایی احداث خط دوم مسیر سنگان- خواف- رشتخوار- تربت حیدریه آغاز شد عملیات اجرایی احداث خط دوم مسیر سنگان- خواف- رشتخوار- تربت حیدریه آغاز شد
دنیای معدن - عملیات اجرایی خط دوم مسیر سنگان- رشتخوار- خواف- سنگان با حضور خداداد غریب پور رئیس هیأت عامل ایمیدرو، خیراله خادمی معاون وزیر راه و جمعی از مسوولان محلی استان خراسان رضوی آغاز شد.
چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 14:06

 غریب پور: ایمیدرو توسعه زیرساخت ها را همزمان با توسعه معادن انجام می دهد غریب پور: ایمیدرو توسعه زیرساخت ها را همزمان با توسعه معادن انجام می دهد
دنیای معدن - رئیس هیأت عامل ایمیدرو در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط دوم مسیر سنگان- خواف- رشتخوار- تربت حیدریه تاکید کرد: این سازمان علاوه بر توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، توسعه زیرساخت ها را نیز انجام می دهد.
چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 14:01

 افزایش 8.9 درصدی صدور گواهی کشف معادن/ افزایش 7.3 درصدی اشتغال در بخش پروانه بهره برداری افزایش 8.9 درصدی صدور گواهی کشف معادن/ افزایش 7.3 درصدی اشتغال در بخش پروانه بهره برداری
دنیای معدن -میزان صدور گواهی کشف معادن کشور طی 5 ماهه نخست امسال، 8.9 درصد افزایش یافت.
چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 10:54

 رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: سرمایه گذاری و ورود به بخش خصوصی لازمه انقلاب معدنی رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: سرمایه گذاری و ورود به بخش خصوصی لازمه انقلاب معدنی
دنیای معدن - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: پتانسیل های بسیاری برای سرمایه گذاری در حوزه معادن وجود دارد و اگر دولت می خواهد انقلاب معدنی در ایران ایجاد کند، باید ضمن فراهم کردن بسترهای آن برای بخش خصوصی از فعالان معدنی نیز به صورت واقعی حمایت کند.
سه شنبه، 16 مهر 1398 - 12:48

 ارائه راهکارهای کلینیکی برای 103 معدن کوچک مقیاس ارائه راهکارهای کلینیکی برای 103 معدن کوچک مقیاس
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو از ارائه راهکارهای کلینیکی و عملیاتی برای فعال سازی و توسعه 103 معدن کوچک مقیاس خبر داد.
سه شنبه، 16 مهر 1398 - 12:38

 استخراج بیش از یک میلیون و 900 تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری/افزایش 4 درصدی نسبت به سال گذشته استخراج بیش از یک میلیون و 900 تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری/افزایش 4 درصدی نسبت به سال گذشته
دنیای معدن - سرپرست معاونت امور معادن سازمان صمت گفت: امسال تاکنون افزون بر یک میلیون و 900 تن موادمعدنی از معادن استان استخراج شده است.
سه شنبه، 16 مهر 1398 - 10:10

 استخراج 36 نوع ماده معدنی از معادن استان مرکزی استخراج 36 نوع ماده معدنی از معادن استان مرکزی
دنیای معدن - رییس صنعت معدن استان مرکزی گفت: 36 نوع ماده معدنی در معادن استان در حال استخراج است که بیشترین تعداد مربوط به معادن تراورتن به میزان ۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۷ فقره است.
سه شنبه، 16 مهر 1398 - 10:06

 حاشیه های معدنی در دل مصلی حاشیه های معدنی در دل مصلی
دنیای معدن - هشتمین همایش و نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی امسال نیز در دل مصلی امام خمینی (ره) برپا شده و میزبان شرکت هایی از ۱۸ کشور است، اما ورود و خروج شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه بدلیل بسته بودن اغلب درهای مصلی چندان آسان نیست.
دوشنبه، 15 مهر 1398 - 15:43

 "سودآوری" را بر سوددهی ترجیح می دهیم/ صادرات، در اوج تحریم ها رشد یافت "سودآوری" را بر سوددهی ترجیح می دهیم/ صادرات، در اوج تحریم ها رشد یافت
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه سود انباشته شده بخش معدن و صنایع معدنی صرف توسعه خواهد شد، گفت: با توجه به استراتژی بلند مدت در دستیابی به اهدف این حوزه، سودآوری را بر سوددهی ترجیح می دهیم.
دوشنبه، 15 مهر 1398 - 12:45

 10 معدن تعطیل شده قم فعال شد 10 معدن تعطیل شده قم فعال شد
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از فعال شدن ۱۰ معدن استان که در سال ۹۷ غیرفعال شده بود خبر داد.
دوشنبه، 15 مهر 1398 - 12:19

 فعالیت معادن جدید منوط به ایجاد واحدهای فرآوری شد/ سرمایه ستیزی در لایه های پایین فعالیت معادن جدید منوط به ایجاد واحدهای فرآوری شد/ سرمایه ستیزی در لایه های پایین
دنیای معدن - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان هرگونه اعطای مجوز به معادن جدید در این استان را منوط به ایجاد واحدهای فرآوری در جوار معادن دانست.
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 16:12

 تا کی معادن خواب آلود در خراسان شمالی تا کی معادن خواب آلود در خراسان شمالی
دنیای معدن - راه افتادن بخش معدن، با اقدامات اداری کنونی، میسر نیست و باید چراغ معادن استان را خبره ها روشن کنند.
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 16:11

 ایمیدرو مسئول اجرا و پیگیری حدود 46 درصد از سیاست های نقشه راه ایمیدرو مسئول اجرا و پیگیری حدود 46 درصد از سیاست های نقشه راه
دنیای معدن - نقشه راه توسعه و توانمندسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر پایه شناسایی ظرفیت ها و مزیت های معادن و صنایع معدنی کشور و چشم انداز بازارهای جهانی و همچنین بر اساس نگاهی راهبردی و کلان به جایگاه معادن و صنایع معدنی در اقتصاد ملی، تهیه شده است.
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 15:23

معرفی آخرین دستاورد شرکت های دانش بنیان در حوزه معدن معرفی آخرین دستاورد شرکت های دانش بنیان در حوزه معدن
دنیای معدن -پاویون شرکت های دانش بنیان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور معرفی آخرین دستاورد شرکت های فعال در این حوزه برپا می شود.
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 13:07

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار