خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
چهارشنبه، 25 تیر 1399 - 07:35   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  مهاجم صنعت نفت: جبران شکست بازی رفت مقابل استقلال به ما انگیزه می دهد
  به دنبال حل مشکلات یا به دنبال برندسازی؟
  غلامپور، کریم باقری استقلال؟!
  اعلام برنامه سفر استقلالی‌ها به آبادان
  جزئیات دردناک تصادف سرژیک تیموریان برادر آندو
  منیعی و عنایتی برنده دوئل استقلالی‌ها؛ ناکامی عجیب مدعیان و پرواز قوی سپید برای بقا
  استقلالی‌ها همچنان نگران سفر به آبادان
  کرونایی های استقلال آمدند اما مجوز تمرین نگرفتند
  اتهام عجیب پرسپولیسی‌ها به استقلال ؛ غلامی و یزدانی آخرین نفرات خواهند بود؟
  جزئیات دردناک تصادف سرژیک تیموریان برادر آندو
  اکتشافات معدنی  

 اجرای ۱۵ کیلومتر راه دسترسی به معادن مهاباد اجرای ۱۵ کیلومتر راه دسترسی به معادن مهاباد
دنیای معدن -معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از اجرای ۱۵ کیلومتر راه دسترسی به معادن مهاباد خبرداد.
سه شنبه، 24 تیر 1399 - 11:47

 ایمیدرو 66درصد از اهداف نقشه راه معدن و صنایع معدنی را محقق کرده است ایمیدرو 66درصد از اهداف نقشه راه معدن و صنایع معدنی را محقق کرده است
دنیای معدن - قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو تاکنون 66درصد از اهداف نقشه راه معدن و صنایع معدنی را محقق کرده است.
سه شنبه، 24 تیر 1399 - 11:42

استفاده فعالان بخش معدن از تجهیزات نوین و فناوری روز استفاده فعالان بخش معدن از تجهیزات نوین و فناوری روز
دنیای معدن - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از فعالان بخش معدن و فراوری های مواد معدنی خواست تا فعالیت های خود را بر مبنای علم و دانش روز و تجهیزات و فناوری نوین دنیا تطبیق دهند.
سه شنبه، 24 تیر 1399 - 09:56

 تمدید سه ماهه اعتبار پروانه های اکتشاف معادن تعطیل در استان سمنان تمدید سه ماهه اعتبار پروانه های اکتشاف معادن تعطیل در استان سمنان
دنیای معدن - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افزایش سه ماهه اعتبار پروانه های اکتشاف معدنی در استان خبر داد.
دوشنبه، 23 تیر 1399 - 12:19

 استخراج سالیانه بیش از یک میلیون تن مواد معدنی از معادن نیشابور استخراج سالیانه بیش از یک میلیون تن مواد معدنی از معادن نیشابور
دنیای معدن - نیشابور به دلیل موقعیت خاص مکانى و قدمت بالای تاریخی خود، موقعیت مناسبى از نظر ظرفیت و تنوع ذخایر معدنى دارد.
دوشنبه، 23 تیر 1399 - 07:38

 اشتغال بیش از ۵ هزار نفر در معادن آذربایجان غربی اشتغال بیش از ۵ هزار نفر در معادن آذربایجان غربی
دنیای معدن -رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: پنج هزار و ۷۹ نفر هم اکنون در بخش معدن این استان فعالیت دارند که البته این رقم با افزایش سرمایه گذاری ها در این بخش مهم اقتصادی، قابل افزایش است.
دوشنبه، 23 تیر 1399 - 07:37

 ۴۰ معدن غیرفعال استان زنجان فعالیت خود را از سر خواهند گرفت ۴۰ معدن غیرفعال استان زنجان فعالیت خود را از سر خواهند گرفت
دنیای معدن - رئیس امور معادن سازمان صمت استان زنجان گفت:۴۰ معدن غیرفعال استان زنجان فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 20:15

تکمیل چرخه اکتشاف در کشور با سیاستگذاری واحد حیاتی است تکمیل چرخه اکتشاف در کشور با سیاستگذاری واحد حیاتی است
دنیای معدن - معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور گفت : تکمیل چرخه اکتشاف در کشور با سیاستگذاری واحد، حیاتی است.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 12:36

 آیا "ومعادن" عرضه اولیه ای دارد/ ۱۴۰۰، سال آغاز افتتاح طرح ها آیا "ومعادن" عرضه اولیه ای دارد/ ۱۴۰۰، سال آغاز افتتاح طرح ها
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: در حال حاضر این شرکت به غیر از افزایش سرمایه شرکت شهید قندی که در جریان بوده قصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در زیرمجموعه های خود را ندارد.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 12:33

 پایش 490 معدن کوچک طی بهار امسال؛ 9 معدن در مدار فعال سازی قرار گرفتند پایش 490 معدن کوچک طی بهار امسال؛ 9 معدن در مدار فعال سازی قرار گرفتند
دنیای معدن - گزارش سه ماهه طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس حاکی است، از 490 معدن پایش شده کشور (اخذ آمار 31 استان)، 9 معدن در مدار احیا و فعال سازی قرار گرفتند. این اقدامات به رغم شرایط تحریمی و محدودیت های کرونا،‌ انجام شده است.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 11:33

 معادن خراسان جنوبی روی لبه تیغ / عمق مشکلات بیشتر شد معادن خراسان جنوبی روی لبه تیغ / عمق مشکلات بیشتر شد
دنیای معدن -معادن خراسان جنوبی در شرایط بحرانی قرار گرفته اند و بنا به گفته کارشناسان اگر به این بخش کمک نشود در سال آینده خبری از رونق معدن و فعالیت های معدنی در استان نخواهد بود.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 08:19

 ۲۲ محدوده معدنی درهرمزگان آماده واگذاری است ۲۲ محدوده معدنی درهرمزگان آماده واگذاری است
دنیای معدن - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: امسال ۲۲ محدوده اکتشافی و بهره برداری معادن در استان به شرکت های دارای صلاحیت فنی ومالی واگذار می شود.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 08:04

 لزوم پایان دادن به خام فروشی در بخش معدن لزوم پایان دادن به خام فروشی در بخش معدن
دنیای معدن - استاندار آذربایجان شرقی، توسعه و تسریع در بهره‌برداری از پروژه‌های مس سونگون را از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت ارشد استان برشمرد و گفت: این مجموعه، خیر و برکت زیادی را برای استان به همراه داشته و امیدواریم این روند استمرار داشته باشد.
شنبه، 21 تیر 1399 - 20:33

فولادی‌ها نگران این هستند که سهمی از سنگ آهن کشور نداشته باشند فولادی‌ها نگران این هستند که سهمی از سنگ آهن کشور نداشته باشند
دنیای معدن -مدیر اکتشاف ایمیدرو ورود فولاد مبارکه به اکتشاف را واکنش این صنعت به اهتمام سنگ آهنی ها به تولید فولاد می‌داند.
شنبه، 21 تیر 1399 - 13:54

 استراتژی توسعه ای ایمیدرو در تامین مالی طرح های توسعه ای شرکت ها از "محل سود" استراتژی توسعه ای ایمیدرو در تامین مالی طرح های توسعه ای شرکت ها از "محل سود"
دنیای معدن - خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: گروه فولاد مبارکه هشت طرح توسعه ای خود را با سرمایه مورد نیاز 909 میلیون یورو و 10 هزار میلیارد تومان تا 1403 به بهره برداری می رساند. به گفته دکتر غریب پور، این مهم در حالی عملیاتی می شود که طبق سیاست های ایمیدرو، استراتژی تامین مالی طرح های توسعه شرکت های بزرگ از محل سود، در دستور کار است.
شنبه، 21 تیر 1399 - 12:47

 فقط نیمی از واحدهای معدنی استان قزوین فعال هستند فقط نیمی از واحدهای معدنی استان قزوین فعال هستند
دنیای معدن -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۲۰۰ واحد معدنی در استان قزوین داریم که فقط ۵۰ درصد آنها فعال هستند که البته این واحدها هم با ظرفیت کامل کار نمی کنند.
شنبه، 21 تیر 1399 - 11:55

 موانع قانونی پیش روی معادن خراسان جنوبی/ انباشت مشکلات زیرساختی موانع قانونی پیش روی معادن خراسان جنوبی/ انباشت مشکلات زیرساختی
دنیای معدن - بیرجند-نائب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به رنج معادن خراسان جنوبی از کمبود زیر ساخت ها گفت: این زیر ساخت ها فقط به بخش برق و آب محدود نمی شود.
شنبه، 21 تیر 1399 - 11:49

 امضای تفاهم نامه 3 جانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و سازمان صمت سیستان و بلوچستان در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" امضای تفاهم نامه 3 جانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و سازمان صمت سیستان و بلوچستان در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید"
دنیای معدن - معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در حاشیه سفر سرپرست وزارت صمت به استان سیستان و بلوچستان در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید"، تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به امضا رسید.
شنبه، 21 تیر 1399 - 07:02

 برنامه ریزی برای بازگشت بیش از ۴ هزار معدن به چرخه تولید برنامه ریزی برای بازگشت بیش از ۴ هزار معدن به چرخه تولید
دنیای معدن -آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت گویای وجود حدود چهار هزار و ۴۰۰ معدن راکد و غیرفعال در سطح کشور است که فعال سازی آنها علاوه بر ارزش اقتصادی، امکان ایجاد اشتغال آفرینی در مناطق کمتر برخوردار را نیز فراهم می کند.
جمعه، 20 تیر 1399 - 13:06

 «معدن، گنج پنهان»|ناگفته‌هایی از بی‌مهری‌ها به معدن/ معدن ۱.۵ میلیارد تنی سنگ آهن رها شده؛ سالانه ۱۴۰ میلیارد دلار را از دست می‌دهیم «معدن، گنج پنهان»|ناگفته‌هایی از بی‌مهری‌ها به معدن/ معدن ۱.۵ میلیارد تنی سنگ آهن رها شده؛ سالانه ۱۴۰ میلیارد دلار را از دست می‌دهیم
دنیای معدن - یک کارشناس بخش معدن با بیان اینکه ریسک سرمایه گذاری در بخش معدن بالاست، از بخشنامه هایی می گوید که منجر به تعطیلی ده‌ها معدن شده است.
جمعه، 20 تیر 1399 - 09:28

 یکی از بخشنامه های مربوط به بهره برداری از ذخایر معدن ابطال شد یکی از بخشنامه های مربوط به بهره برداری از ذخایر معدن ابطال شد
دنیای معدن - با شکایت سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری یکی از بخشنامه های مربوط به بهره برداری از ذخایر معدن را ابطال کرد.
جمعه، 20 تیر 1399 - 09:21

 غریب پور: شناسایی بیش از 50 محدوده امیدبخش در استان یزد غریب پور: شناسایی بیش از 50 محدوده امیدبخش در استان یزد
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو در سه پهنه استان یزد، شامل بخشی از پهنه ایران مرکزی واقع در این استان(شناسایی 31 محدوده امیدبخش)، بلوک 7 آباده –جازموریان(یک محدود امیدبخش) و دهشیر(شناسایی 23 محدوده امیدبخش) فعالیت های اکتشافی داشته و به ذخایر قابل توجهی دست پیدا کرده است.
پنجشنبه، 19 تیر 1399 - 17:07

مجمع عمومی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات برگزار شد مجمع عمومی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات برگزار شد
دنیای معدن -مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات برای پایان سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 صبح روز پنجشنبه 19 تیرماه 99 در محل سالن تلاش برگزار شد.
پنجشنبه، 19 تیر 1399 - 16:57

 معادن ما می توانند جای نفت را بگیرند معادن ما می توانند جای نفت را بگیرند
دنیای معدن -نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی، بااشاره به ظرفیت معادن کشور گفت: معادن ما می توانند جای نفت را بگیرند و ارزآوری و اشتغالزایی داشته باشند.
پنجشنبه، 19 تیر 1399 - 08:00

 ظرفیت های معدنی نیازمند توجه/ایمیدور دین خود به کهگیلویه و بویراحمد را اداء می کند؟ ظرفیت های معدنی نیازمند توجه/ایمیدور دین خود به کهگیلویه و بویراحمد را اداء می کند؟
دنیای معدن - استان‌ کهگیلویه و بویراحمد دارای استعداد و ظرفیت خوبی در بخش معادن است و نیازمند توجه ویژه‌ای است که سازمان ایمیدور در تلاش برای به نتیجه رساندن طرح‌های معدنی در استان است.
چهارشنبه، 18 تیر 1399 - 12:51

 آموزش هدفمند ایمیدرو برای توسعه معادن کوچک آموزش هدفمند ایمیدرو برای توسعه معادن کوچک
دنیای معدن - مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: این سازمان، آموزش های هدفمند را برای توسعه معادن کشور به ویژه معادن کوچک به اجرا گذاشته است.
چهارشنبه، 18 تیر 1399 - 12:18

 معادن دارای پروانه بهره برداری آذربایجان غربی به ۴۸۵ مورد رسید معادن دارای پروانه بهره برداری آذربایجان غربی به ۴۸۵ مورد رسید
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته حجم سرمایه گذاری در بخش معدن استان ۴۷ درصد رشد داشته است.
چهارشنبه، 18 تیر 1399 - 07:58

 ایلام در بعد معدن غنی اما کم کار/اهلیت سرمایه گذار حوزه معدن شرط لازم برای اعطای مجوز است/نیازمند احیای ظرفیت ها در حوزه معدن هستیم ایلام در بعد معدن غنی اما کم کار/اهلیت سرمایه گذار حوزه معدن شرط لازم برای اعطای مجوز است/نیازمند احیای ظرفیت ها در حوزه معدن هستیم
دنیای معدن -قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای معادن استان بر احیای ظرفیت ها در حوزه معدن تاکید کرد و گفت: استان ایلام در بعد معدن سرشار از منابع خدادادی است اما فعالیت خاصی برای بهره برداری و استفاده مناسب از این منابع انجام نمی شود.
چهارشنبه، 18 تیر 1399 - 07:56

 طراحی مدل توسعه معادن و صنایع معدنی در استان های کمتر توسعه یافته/ نگاه ویژه به شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و فعال سازی معادن راکد طراحی مدل توسعه معادن و صنایع معدنی در استان های کمتر توسعه یافته/ نگاه ویژه به شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و فعال سازی معادن راکد
دنیای معدن - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طراحی مدلی برای توسعه معادن و صنایع معدنی در شهرهای کمتر توسعه یافته 12 استان را با کمک سازمان های توسعه ای وزارتخانه دنبال می کنیم.
سه شنبه، 17 تیر 1399 - 18:09

 واگذاری معادن فعال کوچک در قالب مجموعه ای واگذار می شود واگذاری معادن فعال کوچک در قالب مجموعه ای واگذار می شود
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: واگذاری معادن فعال کوچک به شرکت ها و بخش خصوصی در قالب مجموعه های ۱۰ تایی و بیشتر انجام می شود.
سه شنبه، 17 تیر 1399 - 15:44

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار