خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
جمعه، 14 آذر 1399 - 05:14   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  افزایش ۱۰ دلاری قیمت طلای جهانی
  کم رنگ بودن نقش معادن آهن سنگان در اقتصاد مردم خواف
  حمایت همه‌جانبه مدیرعامل شرکت مس از افزایش سطح مدیریت بحران در استان
  ضرورت فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی
 
   اخبار ورزشی  
  یحیی روی فوق ستاره نقل و انتقالات دست گذاشت!
  تلاش می‌کنیم پرسپولیسی‌ها در ورزشگاه وطنی آسیب نبینند/ برای بازی با پرسپولیس در آزادی تهدید نشده ایم!
  واکنش مدیرعامل باشگاه سپاهان به تعویق دیدار با پرسپولیس!
  پدیده نوظهور استقلال و محمود فکری را بشناسید ؛ صیادمنش جدید استقلال!
  خبری مهم درباره مدیرعامل جدید استقلال انتخاب شد!
  بازی پرسپولیس در آستانه لغو!!
  نیسان بهترین گزینه برای انتقام پرسپولیس!
  خبر خوشی که به یحیی رسید!
  رونمایی از تیم منتخب هفته چهارم لیگ برتر فوتبال
  آخرین خبر از وضعیت محمد انصاری، مدافع پرسپولیس
  سنگ های قیمتی  

 ضرورت فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ضرورت فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی
دنیای معدن -سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی با فرآوری هم اشتغال مناسبی ایجاد می‌کنند و هم ارزشی چند ده و چند صد برابر پیدا می‌کنند، این در حالی است متاسفانه در این زمینه اقدام مناسبی در کشور و استان همدان صورت نگرفته است.
پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 23:27

 رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: "اتاق گوهر سنگ ها" در گمرک تشکیل می شود رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: "اتاق گوهر سنگ ها" در گمرک تشکیل می شود
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: "اتاق گوهرسنگ ها" در بخش گمرک فرودگاه ها برای تسهیل در ورود مواد اولیه و صدور کالای ساخته شده ایجاد می شود.
چهارشنبه، 5 آذر 1399 - 12:16

 ظرفیت مغفول سنگ های قیمتی در مشهد مقدس/ قوانین دست و پاگیر مانع صادرات است ظرفیت مغفول سنگ های قیمتی در مشهد مقدس/ قوانین دست و پاگیر مانع صادرات است
دنیای معدن -استان خراسان رضوی به خصوص شهر مشهد مقدس از دیرباز در حوزه سنگ های قیمتی ظرفیت بی بدیلی داشته اند که متأسفانه به دلیل سوء مدیریت های گسترده مغفول مانده است.
سه شنبه، 27 آبان 1399 - 11:29

فروش فله‌ای سنگ‌های زینتی فروش فله‌ای سنگ‌های زینتی
دنیای معدن -فروش فله‌ای تنها مختص زعفران، پسته و دیگر کالاهای مرغوب ایرانی نیست. سنگ‌های زینتی ایران هم به‌صورت فله‌ای از کشور خارج می‌شوند و به گفته منصور نامدار‌زندی، عضو هیئت‌مدیره اتحادیه تولیدکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی این سنگ‌ها به ترکیه و دیگر نقاط جهان می‌روند تا پس از فراوری و برندسازی، ارزش‌افزوده 300درصدی گوهرسنگ‌های ایران نصیب کشورهای دیگر شود. سنگ‌های قیمتی تولید داخل به دلیل بوروکراسی اداری بسیار گران تمام می‌شوند،
دوشنبه، 26 آبان 1399 - 10:10

 غریب پور: تسریع در توسعه صنعت گوهرسنگ در قالب تدوین تفاهم نامه با 4 استانداری/ تامین مالی برای احداث واحدهای فرآوری در استان ها توسط ایمیدرو غریب پور: تسریع در توسعه صنعت گوهرسنگ در قالب تدوین تفاهم نامه با 4 استانداری/ تامین مالی برای احداث واحدهای فرآوری در استان ها توسط ایمیدرو
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: اجرای برنامه های این سازمان در توسعه صنعت گوهرسنگ استان های خراسان رضوی، قم، کرمان، اصفهان در قالب تفاهم نامه با استانداری ها سرعت می گیرد. وی افزود: ایمیدرو آمادگی دارد تا تامین مالی واحدهای فرآوری گوهرسنگ ها در استان ها را از محل منابع صندوق سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به عهده گیرد.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 10:11

 قم در حوزه سنگ‌های قیمتی ظرفیتی غنی دارد قم در حوزه سنگ‌های قیمتی ظرفیتی غنی دارد
دنیای معدن -معاون وزیر صمت در جلسه ویدیو کنفرانسی با استاندار: استان قم در کنار استان‌های خراسان، کرمان و اصفهان دارای ظرفیت‌های غنی در حوزه سنگ‌های قیمتی است.
سه شنبه، 20 آبان 1399 - 13:21

 معاونت علمی پایگاه صادراتی سنگهای قیمتی راه اندازی می کند معاونت علمی پایگاه صادراتی سنگهای قیمتی راه اندازی می کند
دنیای معدن - رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگهای قیمتی ایران گفت: پایگاه صادراتی در مرز ایران و افغانستان در راستای صادرات این سنگها به زودی راه اندازی می شود.
دوشنبه، 28 مهر 1399 - 10:29

 ضوابط زیست محیطی در فعالیت های معدنی کشور به دقت رعایت می شود ضوابط زیست محیطی در فعالیت های معدنی کشور به دقت رعایت می شود
دنیای معدن - مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد که در فعالیت های اکتشافی و استخراجی در بخش معدن ضوابط زیست محیطی به دقت بررسی و رعایت می شود.
شنبه، 26 مهر 1399 - 15:41

عضو انجمن ملی سنگ ایران: دولت کمکی به صادرات سنگ نمی‌کند عضو انجمن ملی سنگ ایران: دولت کمکی به صادرات سنگ نمی‌کند
دنیای معدن- در شرایط تحریم که صادارت به سختی انجام می‌شود، عوارض ۲۰درصدی روی صادرات سنگ، کار را برای تولیدکنندگان سنگ و فعالان حوزه معدن سخت کرده است.
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 13:02

نشست مجازی «ظرفیت های گردشگری معدن» برگزار می شود نشست مجازی «ظرفیت های گردشگری معدن» برگزار می شود
دنیای معدن- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران از برگزاری نشست مجازی ظرفیت های گردشگری مجازی با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن کشور همزمان با هفته گردشگری خبر داد.
چهارشنبه، 9 مهر 1399 - 13:39

 افتتاح 2 بازارچه گوهرسنگ در مشهد و تهران تا پایان امسال افتتاح 2 بازارچه گوهرسنگ در مشهد و تهران تا پایان امسال
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه افتتاح «بازارچه گوهرسنگ مشهد» تا اوایل آذر و «بازارچه گوهرسنگ تهران» تا 15 اسفند امسال خبر داد.
سه شنبه، 8 مهر 1399 - 08:36

 معدن فیروزه خراسان رضوی مزیت گردشگری دارد معدن فیروزه خراسان رضوی مزیت گردشگری دارد
دنیای معدن -سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: معدن فیروزه این استان واقع در شهرستان فیروزه که محصول آن با عنوان فیروزه نیشابور معروف شده بیش از جنبه معدنی، دارای مزیت مهم در حوزه گردشگری است.
شنبه، 5 مهر 1399 - 08:33

 افتتاح اولین کارگاه تراش سنگ‌های قیمتی در خوی افتتاح اولین کارگاه تراش سنگ‌های قیمتی در خوی
دنیای معدن - با هدف توسعه هنر صنعت سنگ تراشی، اولین کارگاه تراش سنگ های قیمتی در خوی آغاز بکار کرد.
دوشنبه، 31 شهریور 1399 - 19:38

 بارقه‌ امید برای رونق بازار گوهرسنگ‌ها بارقه‌ امید برای رونق بازار گوهرسنگ‌ها
دنیای معدن - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به عرصه شناسایی ظرفیت‌های سنگ‌های قیمتی کشور و تقویت فعالیت و رفع موانع در این زمینه ورود کرده که با این رویداد، فصل جدیدی در بازار گوهرسنگ‌های خراسان رضوی آغاز شده و امید به رونق این بازار و تسهیل صادرات و واردات آن افزایش یافته است.
یکشنبه، 23 شهریور 1399 - 09:31

 غریب پور: مقامات ارشد نظام، پشتیبان توسعه صنعت گوهرسنگ ها/تدوین الزامات در 9 کمیته تخصصی ایمیدرو با کمک بخش خصوصی غریب پور: مقامات ارشد نظام، پشتیبان توسعه صنعت گوهرسنگ ها/تدوین الزامات در 9 کمیته تخصصی ایمیدرو با کمک بخش خصوصی
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به اینکه توسعه صنعت گوهرسنگ ها مورد حمایت مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است، گفت: اقدامات ایمیدرو در 9 کمیته تخصصی این صنعت، متمرکز بر هم اندیشی با انجمن های بخش خصوصی است و شاهد یک همگرایی ملی در سطوح مختلف کشور هستیم.
سه شنبه، 18 شهریور 1399 - 10:28

 غریب پور: هپکو در آستانه امضای قرارداد تولید ماشین آلات معدنی است/ رییس هیات مدیره شستا: در فعال سازی هپکو، احساس تنهایی نمی کنیم/ رییس خانه معدن: توافقات انجام شده، آماده سفارش دهی هستیم غریب پور: هپکو در آستانه امضای قرارداد تولید ماشین آلات معدنی است/ رییس هیات مدیره شستا: در فعال سازی هپکو، احساس تنهایی نمی کنیم/ رییس خانه معدن: توافقات انجام شده، آماده سفارش دهی هستیم
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: با توجه به شرایطی که برای تسهیل فعالیت های هپکو ایجاد شده، این شرکت در آستانه امضای قرارداد با شرکت های متقاضی داخلی است.
یکشنبه، 16 شهریور 1399 - 08:58

مشارکت ایمیدرو در آموزش فرآوری سنگهای قیمتی خراسان رضوی مشارکت ایمیدرو در آموزش فرآوری سنگهای قیمتی خراسان رضوی
دنیای معدن -معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ایمیدرو با مشارکت در آموزش فرآوری سنگ های قیمتی و اکتشاف معادن در این استان موافقت کرد.
شنبه، 15 شهریور 1399 - 18:13

 اشتغال 168 نفر هنرجوی دپارتمان آموزش گوهر سنگ شرق کشور/ برگزاری 5 دوره آموزشی تخصصی گوهرشناسی با همکاری ایمیدرو اشتغال 168 نفر هنرجوی دپارتمان آموزش گوهر سنگ شرق کشور/ برگزاری 5 دوره آموزشی تخصصی گوهرشناسی با همکاری ایمیدرو
دنیای معدن - رئیس مرکز آموزش فنی حرفه ای شهرستان فردوس از اشتغال 168 نفر هنرجوی دپارتمان آموزش گوهر سنگ شرق کشور طی 2 سال اخیر خبر داد.
شنبه، 15 شهریور 1399 - 15:53

 خام فروشی جان معادن گوهرسنگ را گرفت! خام فروشی جان معادن گوهرسنگ را گرفت!
دنیای معدن - خام فروشی در حوزه سنگ های قیمتی، جان این معادن را که امکان تصاحب دو درصد از بازار گوهرسنگ های جهان را داشت، گرفته است.
شنبه، 15 شهریور 1399 - 07:44

 رتبه ایران در سومین تجارت پرسود جهان رتبه ایران در سومین تجارت پرسود جهان
دنیای معدن - مدیر موزه علوم زمین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی رتبه جهانی ایران در فناوری فرآوری سنگ های قیمتی را پنجاهم ذکر کرد و گفت: در حالی ایران سنگ های قیمتی خود را به صورت خام صادر می کند که برخی از کشورها مانند هند و چین این سنگ های خام را خریداری می کنند تا علاوه بر ایجاد اشـتغال، منابع ارزی قابل توجهی را با فرآوری و تراش این نوع سنگ ها جذب کنند.
پنجشنبه، 13 شهریور 1399 - 08:17

 گام ایمیدرو برای تحقق منویات رهبری گام ایمیدرو برای تحقق منویات رهبری
دنیای معدن - گزارش های تازه از وضعیت سهام شرکت های فناوری جهان نشان می دهد که ارزش سهام غول های فناوری در 13 سال اخیر 4 برابر شده و از سال 2007 که ارزش سهام شرکت های غول فناوری به اندازه 25 درصد ارزش کل بازار سرمایه اروپا بوده در سال 2020 به میزان 104 درصد ارزش بازار سرمایه اروپا رسیده و کل بازار سهام اروپا با این همه شرکت های مختلف کمتر از ارزش سهام غول های فناوری جهان ارزش دارد.
چهارشنبه، 12 شهریور 1399 - 10:17

 فصل جدید توسعه سنگ های قیمتی فصل جدید توسعه سنگ های قیمتی
دنیای معدن - معاون وزیر صمت گفت: دستیابی به سهم نیم درصد از ارزش بازار جهانی جواهرات در سال ۱۴۰۵ به ارزش ۳.۸۳ میلیارد دلار و سهم یک درصدی تا سال ۱۴۱۰ به ارزش ۹.۷۷ میلیارد دلار، چشم اندازی است که برای این صنعت در آینده متصور هستیم.
سه شنبه، 4 شهریور 1399 - 22:12

 اتفاق بزرگی در حوزه سنگ های قیمتی در حال شکل گیری است / از ۹ ماه پیش اقدام به رفع دغدغه رهبری در خام فروشی کرده ایم اتفاق بزرگی در حوزه سنگ های قیمتی در حال شکل گیری است / از ۹ ماه پیش اقدام به رفع دغدغه رهبری در خام فروشی کرده ایم
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: اتفاق بزرگی در توسعه سنگ های قیمتی در حال شکل گیری است که افزایش اشتغال و درآمدزایی جدیدی را برای بخش معدن در پی دارد.
سه شنبه، 4 شهریور 1399 - 11:47

 تاکید مقام معظم رهبری بر جلوگیری از خام فروشی سنگ های قیمتی تاکید مقام معظم رهبری بر جلوگیری از خام فروشی سنگ های قیمتی
دنیای معدن - رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با هیات دولت، بر جلوگیری از خام فروشی سنگ های قیمتی تاکید کردند.
دوشنبه، 3 شهریور 1399 - 08:54

 بررسی طرح مطالعاتی احداث کارخانه های استیل کورد و آلومینیوم فلوئورید/ دستور بروزرسانی جامع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی بررسی طرح مطالعاتی احداث کارخانه های استیل کورد و آلومینیوم فلوئورید/ دستور بروزرسانی جامع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی
دنیای معدن - طرح مطالعاتی احداث کارخانه های استیل کورد و آلومینیوم فلوئورید با حضور عباس نعیمی قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو، در نشست کمیته سرمایه گذاری این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. نعیمی همچنین در این جلسه تاکید کرد که طرح جامع گوهرسنگ ها بروز رسانی شود.
یکشنبه، 26 مرداد 1399 - 08:44

 راه اندازی بازارچه گوهر سنگ ها در خراسان رضوی ؛ به زودی /معادن گوهر سنگ 10 استان امسال غربالگری می شوند راه اندازی بازارچه گوهر سنگ ها در خراسان رضوی ؛ به زودی /معادن گوهر سنگ 10 استان امسال غربالگری می شوند
دنیای معدن - قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: بازارچه گوهر سنگ ها در استان خراسان رضوی، به زودی راه اندازی می شود.
دوشنبه، 20 مرداد 1399 - 09:29

 راه اندازی دو بازار گوهرسنگ در خراسان رضوی به تصویب ایمیدرو رسید راه اندازی دو بازار گوهرسنگ در خراسان رضوی به تصویب ایمیدرو رسید
دنیای معدن -معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: راه اندازی دو مکان در مشهد و منطقه مرزی دوغارون برای بازار فرآوری و فروش گوهرسنگها به تصویب سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) رسیده است که به زودی محل آنها نهایی می شود.
دوشنبه، 20 مرداد 1399 - 07:00

 پاشنه آشیل بازاریابی صادرات سنگ پاشنه آشیل بازاریابی صادرات سنگ
دنیای معدن -سنگ تزئینی مزیتی اقتصادی در شهرستان محلات از توابع استان مرکزی است که جان مایه حیات آن در بازاریابی و بازار شناسی نهفته است اما اکنون تنگناهایی در صادرات این محصول معدنی وجود دارد که به عنوان پاشنه آشیل این حوزه اثربخشی آن را در درآمدزایی و اقتصاد کمرنگ کرده است.
یکشنبه، 5 مرداد 1399 - 07:32

 غریب پور: "فلزات نادر"، "گوهرسنگ ها" و "سنگ های تزیینی"،‌ روی میز همکاری ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت است غریب پور: "فلزات نادر"، "گوهرسنگ ها" و "سنگ های تزیینی"،‌ روی میز همکاری ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت است
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان و دانشگاه علم و صنعت بر روی سه موضوع "عناصر و فلزات نادر خاکی"، "گوهرسنگ ها" و "سنگ های تزئینی"، فعالیت مشترک خواهند داشت.
دوشنبه، 30 تیر 1399 - 13:06

 راه اندازی کمیته گوهر سنگ ها در خراسان جنوبی راه اندازی کمیته گوهر سنگ ها در خراسان جنوبی
دنیای معدن - نماینده خانه معدن ایران از راه اندازی کمیته گوهر سنگ ها در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: خراسان جنوبی استانی مورد توجه در حوزه گوهر سنگ ها است.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 08:18

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار