خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
جمعه، 15 فروردین 1399 - 10:49   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  تولید جهانی 64 میلیون تن آلومینیوم در سال 2019 میلادی/بیش از 50 درصد تولید در اختیار چین
  ضرورت حمایت از صنایع پایین دستی در دوران تحریم و کرونا
 
   اخبار ورزشی  
  زمان ازسرگیری تمرینات گروهی بارسلونا مشخص شد
  جواب مهاجم معروف قرمزها به شایعه مسافرکشی‌اش
  وقتی کاپیتان منچستریونایتد ستاره جنجالی پرسپولیس را تنبیه کرد!
  فنونی‌زاده: وقت آن است که فوتبال را ۲ یا ۳ سال تعطیل کنند/ سپاهان می‌تواند جام مفرغی را ببرد
  وقتی کاپیتان منچستریونایتد ستاره جنجالی پرسپولیس را تنبیه کرد!
  روایت استوکس از تنبیه‌اش بوسیله روی کین به دلیل تاخیر
  آقای گلی علیپور با عبور از مورچه اتمی استقلال
  واکنش ستاره قرمزها به تعریف و تمجیدها
  زمان بازگشت سرمربی استقلال به تهران
  دردسری که کرونا برای «فرهاد مجیدی» درست کرد!
  سنگ های قیمتی  

 آغاز هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند آغاز هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند
دنیای معدن - هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران با حضور پژوهشگران ۲۱ دانشگاه کشور از امروز در دانشگاه بیرجند آغاز به کار کرد.
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 - 13:51

 اجرای نقشه راه صنعت گوهر سنگ از سال 99 / برگزاری گردهمایی گوهرسنگ ها در 14 اسفند اجرای نقشه راه صنعت گوهر سنگ از سال 99 / برگزاری گردهمایی گوهرسنگ ها در 14 اسفند
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو از اجرای نقشه راه صنعت گوهر سنگ از سال 99 خبر داد. دکتر غریب پور همچنین گفت: اسفند امسال گردهمایی واکاوی چالش ها و راهکارهای توسعه هنر صنعت گوهر سنگ ها برگزار می شود.
سه شنبه، 29 بهمن 1398 - 11:10

 اهداف توسعه ای ایمیدرو در زمینه سنگ های قیمتی اعلام شد/ از تدوین طرح جامع گوهرسنگ ها تا افزایش سهم کشور در تجارت جهانی اهداف توسعه ای ایمیدرو در زمینه سنگ های قیمتی اعلام شد/ از تدوین طرح جامع گوهرسنگ ها تا افزایش سهم کشور در تجارت جهانی
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو از تهیه طرح جامع سنگ های قیمتی توسط ایمیدرو خبر داد و گفت: ایمیدرو به عنوان متولی، کارگروه سنگ های قیمتی را راه اندازی خواهد کرد.
چهارشنبه، 27 آذر 1398 - 14:31

 زیان 55 میلیون دلاری تاجیک ها از کاهش قیمت فلزات غیر آهنی زیان 55 میلیون دلاری تاجیک ها از کاهش قیمت فلزات غیر آهنی
دنیای معدن - وزارت صنایع و فناوری های جدید تاجیکستان از خسارت بیش از 55 میلیون دلاری بخش معدن این کشور در پی کاهش قیمت فلزات غیر آهنی در بازار جهانی خبر داد.
چهارشنبه، 20 آذر 1398 - 15:43

تاکید غریب پور بر لزوم تدوین طرح جامع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تاکید غریب پور بر لزوم تدوین طرح جامع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو بر لزوم تدوین طرح جامع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تاکید کرد.
سه شنبه، 5 آذر 1398 - 15:42

 الماس آبی ۱۵میلیون دلار فروش رفت الماس آبی ۱۵میلیون دلار فروش رفت
دنیای معدن - شرکت پترا دایاموندز یک سنگ آبی ۲۰ قیراطی را به مبلغ حدود ۱۵ میلیون دلار فروخت.
یکشنبه، 26 آبان 1398 - 10:38

 سند راهبردی فلزات گران بها و سنگ های قیمتی تدوین می شود سند راهبردی فلزات گران بها و سنگ های قیمتی تدوین می شود
دنیای معدن -رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی ایران از تدوین سند راهبردی فلزات گران بها و سنگ های قیمتی با همکاری بخش خصوصی، دانشگاه ها و وزارت صمت خبر داد.
چهارشنبه، 1 آبان 1398 - 12:26

 رکود دریکی ازعرصه های مهم کارآفرینی و ارزآوری/صنعت سنگ درجامی زند رکود دریکی ازعرصه های مهم کارآفرینی و ارزآوری/صنعت سنگ درجامی زند
دنیای معدن - صنعت سنگ کشور امروز با یک سوم از ظرفیت تولید خود به درجا زدن ادامه می دهد، درحالی که با رونق تولید وصادرات این بخش می توان یکی از بزرگترین عرصه های کارآفرینی و ارزآوری کشور رافعال کرد.
چهارشنبه، 13 شهریور 1398 - 10:18

 تکرار تراژدی سیمان این بار برای سنگ در بازار عراق تکرار تراژدی سیمان این بار برای سنگ در بازار عراق
دنیای معدن -دبیر کل انجمن سنگ ایران گفت: عمده بازار سنگ های فرآوری شده ما عراق است که سنگ های متوسط به آنجا صادر می شود و سنگ های خوب و درجه یک به بازار اروپا و کشورهای پیشرفته می رود ضمن آنکه ۹۰ درصد سنگ بلوک که جزئی از مواد اولیه سنگ محسوب می شود به چین صادر می شود.
یکشنبه، 21 بهمن 1397 - 09:15

 معادن سنگ تزئینی کوچک مقیاس توسعه می یابند معادن سنگ تزئینی کوچک مقیاس توسعه می یابند
دنیای معدن - براساس تفاهم نامه صورت گرفته میان طرح احیا و توسعه معادن کوچک مقیاس (شرکت تهیه و تولید مواد معدنی) با 2 تشکل معدنی، معادن سنگ تزئینی کوچک مقیاس توسعه می یابند.
شنبه، 21 مهر 1397 - 10:03

برنامه افتتاح مرکز تخصصی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در فردوس برنامه افتتاح مرکز تخصصی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در فردوس
دنیای معدن - مرکز تخصصی و کارگاه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان فردوس با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو افتتاح می شود.
یکشنبه، 7 مرداد 1397 - 09:44

 سنگ های تزئینی در گرداب خام فروشی! / برنامه ای برای افزایش صادرات سنگ های گران بها وجود ندارد سنگ های تزئینی در گرداب خام فروشی! / برنامه ای برای افزایش صادرات سنگ های گران بها وجود ندارد
دنیای معدن - رونق صنعت تولید سنگ های تزیینی، نیازمند طرح برنامه جدید در این حوزه و کاهش خام فروشی است.
یکشنبه، 31 تیر 1397 - 07:47

 اختصاص 1890 میلیون ریال برای ایجاد مرکز تخصصی تراش سنگ های قیمتی فردوس/ مرکز تخصصی سنگ های قیمتی خراسان جنوبی، مهر افتتاح می شود اختصاص 1890 میلیون ریال برای ایجاد مرکز تخصصی تراش سنگ های قیمتی فردوس/ مرکز تخصصی سنگ های قیمتی خراسان جنوبی، مهر افتتاح می شود
دنیای معدن - سرپرست مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو از اختصاص 1890 میلیون ریال تسهیلات برای راه اندازی و ایجاد مرکز تخصصی و کارگاه آموزشی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استان خراسان جنوبی (شهرستان فردوس) خبر داد.
سه شنبه، 19 تیر 1397 - 11:30

 شناسایی بیش از 60 نوع سنگ قیمتی و نیمه قیمتی در سیستان و بلوچستان شناسایی بیش از 60 نوع سنگ قیمتی و نیمه قیمتی در سیستان و بلوچستان
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت گنجینه هنر زاهدان گفت: شناسایی بیش از ۶۰ نوع سنگ قیمتی و نیمه قیمتی در سیستان و بلوچستان فرصتی برای اشتغال و کارآفرینی فراهم کرده است .
یکشنبه، 10 تیر 1397 - 13:12

 درخشش سنگ‌های قیمتی در کانادا درخشش سنگ‌های قیمتی در کانادا
دنیای معدن -بخش معدن در غرب کانادا به تولید جواهر و سنگ‌های قیمتی روی آورده و حاکی است که آینده این صنعت در غرب کانادا به طلا، یشم، الماس و البته زیبایی منحصر به فرد آمولیت مزین است.
دوشنبه، 28 خرداد 1397 - 11:52

 عرضه توانمندی های حوزه سنگ های قیمتی از سوی سازمان زین شناسی عرضه توانمندی های حوزه سنگ های قیمتی از سوی سازمان زین شناسی
دنیای معدن - از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نمایشگاه سنگ ها و کانی ها، صنایع و تجهیزات وابسته در مهرماه برگزار می شود.
سه شنبه، 8 خرداد 1397 - 09:20

 درآمد هنگفت داعش از استخراج غیر قانونی معادن در افغانستان درآمد هنگفت داعش از استخراج غیر قانونی معادن در افغانستان
دنیای معدن - گروه تروریستی داعش سالانه صدها هزار دلار از استخراج غیر قانونی معادن در ولایت «ننگرهار» افغانستان درآمد دارد.
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 - 10:36

 دو درصد سنگ تزیینی کشور در لرستان قرار دارد دو درصد سنگ تزیینی کشور در لرستان قرار دارد
دنیای معدن - معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: دو درصد سنگ تزیینی کشور در استان قرار دارد.
دوشنبه، 17 اردیبهشت 1397 - 12:58

 معادن سنگ همدان، ظرفیت های مغفول مانده معادن سنگ همدان، ظرفیت های مغفول مانده
دنیای معدن - صادرات سنگ درهمدان از نبود کارخانجات به روز رنج می برد و البته این مهم، ظرفیت های اشتغالزایی استان را تحت تاثیر قرار داده است.
یکشنبه، 26 فروردین 1397 - 14:21

 فرآوری سنگ های نیمه قیمتی ظرفیتی برای ایجاد اشتغال است فرآوری سنگ های نیمه قیمتی ظرفیتی برای ایجاد اشتغال است
دنیای معدن - یک صنعتگر رشته تراش سنگ های نیمه قیمتی در خراسان جنوبی گفت: دشت های این استان غنی از سنگ های نیمه قیمتی است که شناسایی، جمع آوری و تراش این نعمت خداوندی ضمن ایجاد اشتغال می تواند سهم زیادی در رونق اقتصاد استان داشته باشد.
سه شنبه، 14 فروردین 1397 - 16:09

 نظامیان آمریکایی و طالبان در حال تاراج معادن افغانستان نظامیان آمریکایی و طالبان در حال تاراج معادن افغانستان
دنیای معدن - نماینده استان هلمند افغانستان اعلام کرد نظامیان آمریکایی و طالبان سرگرم استخراج و تاراج معادن این استان هستند.
شنبه، 12 اسفند 1396 - 18:51

 سهم ایران از تجارت جهانی سنگ های قیمتی ناچیز است سهم ایران از تجارت جهانی سنگ های قیمتی ناچیز است
دنیای معدن - مدیر موزه علوم زمین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امروز حجم تجارت جهانی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به یکهزار میلیارد دلار می رسد، اما ایران سهم ناچیز سالیانه حدود پنج صدم درصد از این رقم را به خود اختصاص داده است.
چهارشنبه، 9 اسفند 1396 - 13:42

 شناسایی بیش از ۲۰۰ نوترکیب معدنی در جهان شناسایی بیش از ۲۰۰ نوترکیب معدنی در جهان
دنیای معدن -برای نخستین بار بیش از ۲۰۰ نوع ماده معدنی شناسایی شده‌اند که اساس شکل‌گیری آنها تنها به فعالیت‌های معدنی انسان برمی‌گردد. به عبارت ساده‌تر فعالیت معدنی، عامل آفرینش مواد معدنی جدید شده است.
شنبه، 5 اسفند 1396 - 14:14

 محدوده‌ها ثبت قانونی شوند، برداشت غیرمجاز نخواهیم داشت محدوده‌ها ثبت قانونی شوند، برداشت غیرمجاز نخواهیم داشت
دنیای معدن - معادن گوهرسنگ در بسیاری از نقاط کشور پراکنده شده‌اند و بدون اینکه نظارتی بر آنها وجود داشته باشد مردم منطقه از این ذخایر برداشت می‌کنند و آن را در گوشه‌وکنار شهرهای خود به فروش می‌رسانند یا به کلانشهرهایی همچون تهران آمده و در خیابان‌های پرتردد از راه دستفروشی می‌فروشند.
چهارشنبه، 2 اسفند 1396 - 14:57

وقتی کرایه بار از خود محصول گران‌تر می‌شود/ سنگی که روی دست کارگران معدن سنگ گذاشته شده وقتی کرایه بار از خود محصول گران‌تر می‌شود/ سنگی که روی دست کارگران معدن سنگ گذاشته شده
دنیای معدن -عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی از رکود حاکم بر معادن سنگ گلایه کرد و از بیکار شدن بخش زیادی از کارگران معادن سنگ اصفهان خبر داد.
سه شنبه، 1 اسفند 1396 - 13:39

هدف گذاری 2 میلیارد دلاری برای صادرات سنگ واقع بینانه است هدف گذاری 2 میلیارد دلاری برای صادرات سنگ واقع بینانه است
دنیای معدن -دبیر انجمن سنگ ایران گفت: براساس برنامه ریزی در شورای سیاست گذاری صنعت سنگ برای یک دوره پنج ساله، دستیابی به 2 میلیارد دلار ارزش صادرات این بخش پیش بینی شد که واقع بینانه است.
سه شنبه، 24 بهمن 1396 - 13:04

 صاحبان معادن سنگ های تزئینی به خام فروشی عادت کرده اند صاحبان معادن سنگ های تزئینی به خام فروشی عادت کرده اند
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خام فروشی و پرت سنگ در سنگ بری ها را دو آفت بزرگ سنگ های تزیینی استان دانست و گفت: سه دهه خام فروشی سنگ تزئینی برای کردستان کافی است و معدن داران باید به صورت جدی به فرآوری رو بیاورند تا اشتغال و ارزش افزوده آن به خود معدنداران و مردم استان برگردد.
دوشنبه، 9 بهمن 1396 - 14:31

 تشخیص سِره از ناسرِه در سنگ‌های قیمتی تشخیص سِره از ناسرِه در سنگ‌های قیمتی
دنیای معدن -صدور شناسنامه گوهر در ایران با آسیب‌ها، خطرها، بایدها و نبایدهایی همراه است. گفته می‌شود در بسیاری از موارد لازم است شناسنامه‌هایی که برای سنگ‌های قیمتی صادر می‌شود بررسی شوند.
یکشنبه، 1 بهمن 1396 - 14:54

 میزبانی جزیره کیش از سومین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی میزبانی جزیره کیش از سومین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی
دنیای معدن - سومین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در جزیره کیش برگزار می شود.
چهارشنبه، 24 آبان 1396 - 17:43

 کشمکش‌هایی که معدن را متضرر می‌کند کشمکش‌هایی که معدن را متضرر می‌کند
دنیای معدن - مشکلات و چالش‌های معدنکاران سنگ‌تزئینی با منابع طبیعی و محیط‌زیست باعث کند شدن روند فعالیت‌های معدنی به‌ویژه اکتشافات معدنی شده است.
دوشنبه، 1 آبان 1396 - 15:33

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار