خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 7 اردیبهشت 1396 - 09:47   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  بمب جدید استقلال کاوه رضایی را فراری می دهد
  شیخ‌ویسی: صعود کنار هواداران شیرین‌تر است
  اصرار شدید برانکو برای جذب بازیکن استقلال
  منصوریان: خدا را شکر می‌کنم که شرمنده هواداران نشدیم
  هت تریک شاگردان منصوریان/ این تخصص استقلالی هاست
  محرمانه از رختکن استقلال / درگیری مهدی رحمتی و خسرو حیدری
  احتمال سرگروهی استقلال حتی با شکست!
  اصرار شدید برانکو برای جذب بازیکن استقلال
  شرایط پیچیده گروه استقلال
  منشا:نه استقلال،نه پرسپولیس؛قراردادی نبستم/اندازه طارمی شانس دارم
  سرب و روی  

 افزایش 36 درصدی تولید کنسانتره سرب نخلک در سال 95 افزایش 36 درصدی تولید کنسانتره سرب نخلک در سال 95
دنیای معدن - میزان تولید کنسانتره مجتمع معدنی سرب نخلک طی سال گذشته، 36 درصد رشد یافت.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 10:30

 شمش روی ایران به 14 کشور جهان راه یافت/ رشد 22.5 درصدی تولید پارسال شمش روی ایران به 14 کشور جهان راه یافت/ رشد 22.5 درصدی تولید پارسال
دنیای معدن -مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران گفت: بیش از 90 درصد شمش تولیدی ایران به بازارهای هدف برون مرزی در 14 کشور صادر می شود.
سه شنبه، 5 اردیبهشت 1396 - 08:41

 ظرفیت‌های مغفول صنعت سرب و روی ظرفیت‌های مغفول صنعت سرب و روی
دنیای معدن -حدود ۸۰ واحد فرآوری در صنعت روی و ۱۰ واحد فرآوری در صنعت سرب در کشور مشغول به فعالیت هستند که این واحدها با حدود ۴۰درصد ظرفیت کار می‌کنند. با این وجود نیز نیمی از تولیدات داخلی به خارج از کشور صادر می‌شود.
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 - 12:23

 تولیدکنندگان روی صادرات متمرکز شوند تولیدکنندگان روی صادرات متمرکز شوند
دنیای معدن -مدیرعامل فولاد یزد معتقد است به‌رغم افزایش تولید داخلی فولاد در سال جاری، با کاهش یا ثبات تقاضا رو به رو خواهیم بود؛ اتفاقی که اگر مدیریت نشود، به بحران تبدیل می‌شود.
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 - 09:16

نگرانی کارگران معدن انگوران از امنیت شغلی/کارگربومی تعدیل نمی شود نگرانی کارگران معدن انگوران از امنیت شغلی/کارگربومی تعدیل نمی شود
دنیای معدن -معدن انگوران هر از چندگاهی خبرساز می شود از سهمیه خاک واحدهای روی تا تعدیل نیروهای بومی همه مواردی هستند که در خصوص معدن انگوران مطرح می شود و این روزها تعدیل نیرو حاشیه ساز شده است.
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 11:56

 افزایش ده ها برابری عملیات معدنکاری در معدن مهدی آباد افزایش ده ها برابری عملیات معدنکاری در معدن مهدی آباد
دنیای معدن - مدیر مجتمع سرب و روی و باریت مهدی آباد گفت: حجم عملیات باطله برداری و استخراج از معدن مهدی آباد 20 تا 30 برابر افزایش می یابد.
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 10:29

آغاز استخراج زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران تا خرداد آغاز استخراج زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران تا خرداد
دنیای معدن - مدیر مجتمع سرب و روی انگوران از آغاز استخراج زیرزمینی سولفوره کانسنگ معدن سرب و روی انگوران تا خرداد امسال خبر داد.
جمعه، 25 فروردین 1396 - 14:13

 سود سهام معادن کرومیت اسفندوقه به کارگران سهامدار پرداخت نمی شود سود سهام معادن کرومیت اسفندوقه به کارگران سهامدار پرداخت نمی شود
دنیای معدن - حدود ۶۵۰ نفر از کارگران وبازنشستگان سهامدار شرکت معادن کرومیت اسفندقه کرمان ، خواستار رسیدگی به مشکل خود در دریافت سود سهام این شرکت شدند .
دوشنبه، 21 فروردین 1396 - 13:05

 ورق سرب و روی برمی گردد ورق سرب و روی برمی گردد
دنیای معدن - نمودارهای قیمت جهانی از رشد قیمت سرب و روی خبر می دهد و رئیس هیات مدیره انجمن صادرکنندگان سرب و روی ایران نیز با تایید این نکته، امسال را نیز با توجه به افتتاح معدن مهدی آباد سالی امیدبخش تر از قبل توصیف کرد.
چهارشنبه، 16 فروردین 1396 - 12:53

 تولید سرب و روی معدن کوشک بافق 1.5 برابر افزایش یافت تولید سرب و روی معدن کوشک بافق 1.5 برابر افزایش یافت
دنیای معدن - رییس واحد کانه آرایی مجتمع سرب و روی کوشک بافق گفت : با اجرای طرح توسعه در این مجتمع معدنی ، میزان تولید با افزایش یک و نیم برابری به 24هزار تن در سال افزایش یافته است.
سه شنبه، 24 اسفند 1395 - 12:36

 تولید سرب و روی معدن کوشک بافق 1.5 برابر افزایش یافت تولید سرب و روی معدن کوشک بافق 1.5 برابر افزایش یافت
دنیای معدن -رئیس واحد کانه آرایی مجتمع سرب و روی کوشک بافق گفت : با اجرای طرح توسعه در این مجتمع معدنی ، میزان تولید با افزایش یک و نیم برابری به 24هزار تن در سال افزایش یافته است.
دوشنبه، 23 اسفند 1395 - 14:17

 تابش: شورای عالی معادن در استان ها تشکیل می شود تابش: شورای عالی معادن در استان ها تشکیل می شود
دنیای معدن -رئیس مجمع نمایندگان استان یزد از تشکیل شورای عالی معادن در استان ها و نظارت بر فعالیت های معادن بر مبنای قانون بودجه سال آینده خبر داد.
یکشنبه، 22 اسفند 1395 - 16:12

 نعمت زاده: ایران می تواند 4 درصد فلز روی جهان را تامین کند نعمت زاده: ایران می تواند 4 درصد فلز روی جهان را تامین کند
دنیای معدن -وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمهوری اسلامی می تواند سهم چهار درصدی در تولید فلز روی جهان داشته باشد.
شنبه، 21 اسفند 1395 - 16:05

اتحاد بخش خصوصی برای طرح یک میلیارد دلاری روی مهدی آباد اتحاد بخش خصوصی برای طرح یک میلیارد دلاری روی مهدی آباد
دنیای معدن - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: قرارداد سرمایه گذاری معدن روی مهدی آباد، در اختیار شرکت های خصوصی و انجمن های تخصصی روی کشور قرار گرفت. کرباسیان تاکید کرد:‌ امضا شدن این قرارداد جزو وعده هایی بود که در ابتدای دولت یازدهم،‌ داده شده بود و امروز به ثمر نشست.
شنبه، 21 اسفند 1395 - 14:29

امضای قرارداد بزرگ ترین طرح روی ایران با سرمایه گذاری بخش خصوصی امضای قرارداد بزرگ ترین طرح روی ایران با سرمایه گذاری بخش خصوصی
دنیای معدن -بزرگ ترین قرارداد صنعت روی ایران با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت، رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد و کنسرسیومی از شرکت های خصوصی،‌ امضا شد.
شنبه، 21 اسفند 1395 - 14:21

 از «سنگ جوری» نخلک تا کار در معادن زغال‌سنگ از «سنگ جوری» نخلک تا کار در معادن زغال‌سنگ
دنیای معدن - اینکه گفته می‌شود معدنکاری کار زمخت و خشنی است دلیلی برای حضور نیافتن بانوان یا نداشتن علاقه به معادن نبوده است. پیشینه حضور زنان در معادن به دهه‌های گذشته برمی‌گردد که به عنوان فعال معدنی در معادن مشغول کار بودند و به شکل تجربی معدنکاری را فرا گرفتند.
چهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 13:21

 ۱۲۰۰میلیارد تومان طرح جدید در صنعت سرب و روی ۱۲۰۰میلیارد تومان طرح جدید در صنعت سرب و روی
دنیای معدن -طرح‌های جدیدی در صنعت سرب و روی در حال تعریف است که برای آن حدود ۱۲۰۰میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. این موضوع را مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران در اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی «IMIS۲» عنوان کرد.
پنجشنبه، 5 اسفند 1395 - 17:57

 مدیرعامل جدید شرکت سرب و روی ایران معرفی شد مدیرعامل جدید شرکت سرب و روی ایران معرفی شد
دنیای معدن - «اسحاق رزاقی»، با حکم مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی سرب و روی ایران معرفی شد.
سه شنبه، 3 اسفند 1395 - 13:06

 فعال معدنی: بیش از 30 درصد ظرفیت 450 هزار تنی ذوب روی فعال است فعال معدنی: بیش از 30 درصد ظرفیت 450 هزار تنی ذوب روی فعال است
دنیای معدن -رییس اتحادیه صادرکنندگان سرب و روی ایران می گوید، امروز از ظرفیت 450 هزارتنی ذوب روی کشور به میزان 150 هزار تن ( 33 درصد ) شمش روی تولید می شود.
دوشنبه، 25 بهمن 1395 - 14:42

 تداوم رکوردشکنی‌ روی در بازارهای جهانی تداوم رکوردشکنی‌ روی در بازارهای جهانی
دنیای معدن - رکوردشکنی‌های ممتد فلز روی موجب شده تا بتوانیم این فلز را به‌عنوان موفق‌ترین کالا در سایر بازارهای مشابه مورد بررسی قرار دهیم؛ هرچند که در صورت ورود این بازار به یک فاز تعدیل و تثبیت می‌توان به ثبات این بازار در روزهای آینده خوش‌بین بود. در بازارهای جهانی شاهد رشد ممتد قیمت‌ها هستیم،
یکشنبه، 24 بهمن 1395 - 10:30

 بازار امن صادراتی یا تکمیل زنجیره ارزش؟ بازار امن صادراتی یا تکمیل زنجیره ارزش؟
دنیای معدن -خام‌فروشی در هر شرایطی نقطه ضعف به شمار می‌آید و این موضوع در همه جای دنیا به صورت عرف درآمده است. حالا با درنظر گرفتن شرایط امروز جهان، آهن‌قراضه، کنسانتره روی، سرب، مس و کانی‌های مس‌دار، حتی کنسانتره سایر فلزات که فاصله‌ای تا تبدیل شدن به فلز ندارند همیشه کالاهای پراهمیتی محسوب می‌شوند.
شنبه، 23 بهمن 1395 - 14:09

 مهدی آباد، بزرگترین معدن روی ایران در مسیر توسعه قرار گرفت مهدی آباد، بزرگترین معدن روی ایران در مسیر توسعه قرار گرفت
دنیای معدن - مدیر مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد به برنامه های توسعه این معدن اشاره کرد و گفت: این معدن به عنوان بزرگترین معدن سرب و روی ایران، با اقدامات انجام شده طی 3 سال گذشته، در مسیر توسعه قرار گرفت.
جمعه، 22 بهمن 1395 - 10:30

 حجم تولیدات یزد ۴برابر جمعیت کشور است/شناسایی ۳۲ماده معدنی در یزد حجم تولیدات یزد ۴برابر جمعیت کشور است/شناسایی ۳۲ماده معدنی در یزد
دنیای معدن - یزد ـ رئیس صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به اینکه جمعیت استان یزد در مجموع ۱.۱ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهد، گفت: حجم تولیدات استان یزد چهار برابر جمعیت کشور است.
پنجشنبه، 21 بهمن 1395 - 22:59

 سهم ۵۰درصدی چین در مصرف روی جهان سهم ۵۰درصدی چین در مصرف روی جهان
دنیای معدن -چین با حدود ۳۰ درصد از تولید روی جهان و پرو با ۱۴ درصد رتبه نخست و دوم را به خود اختصاص داده‌اند. فلز روی بعد از آهن، آلومینیوم و مس جزو پرمصرف‌ترین فلزات غیرآهنی است. مهم‌ترین کاربرد این فلز در صنعت گالوانیزه برای جلوگیری از خوردگی فولاد است.
چهارشنبه، 20 بهمن 1395 - 14:35

 سرمایه‌گذار در مهدی‌آباد اکتشاف می‌کند سرمایه‌گذار در مهدی‌آباد اکتشاف می‌کند
دنیای معدن -معدن سرب و روی مهدی‌آباد را می‌توان یکی از پر خبرترین معادن ایران در سال ۹۵ دانست؛ معدنی که بهره‌برداری از آن با مسائل بسیاری مواجه بود و در نهایت کنسرسیوم مبین با برنده شدن توانست به تمامی این داستان‌ها پایان دهد و تکلیف بهره‌برداری از مهدی‌آباد را مشخص کند.
چهارشنبه، 13 بهمن 1395 - 14:03

 بهره‌گیری از دانش روز در اکتشافات ایمپاسکو بهره‌گیری از دانش روز در اکتشافات ایمپاسکو
دنیای معدن -شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) به‌عنوان بازوی اجرایی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) می‌تواند در دوران پسابرجام نقش مهمی در جذب سرمایه‌های خارجی به معدن و صنایع معدنی داشته باشد.
دوشنبه، 11 بهمن 1395 - 13:29

 پیش بینی افزایش قیمت روی تا 3 هزار دلار پیش بینی افزایش قیمت روی تا 3 هزار دلار
دنیای معدن - یک موسسه تحلیل بازار کامودیتی در تازه ترین گزارش خود، از افزایش قیمت فلز روی تا 3 هزار دلار در سال 2017 خبر داد.
شنبه، 9 بهمن 1395 - 14:41

 سرب و روی دو فلز پاراژنز سرب و روی دو فلز پاراژنز
دنیای معدن -با توجه به شرایط و محیط تشکیل کانسارهای سرب و روی، این دوفلز دارای ژنز مرتبط با یکدیگر هستند.
شنبه، 9 بهمن 1395 - 14:10

 بهره‌برداری از معدن زیرزمینی انگوران تا سال ۹۷ بهره‌برداری از معدن زیرزمینی انگوران تا سال ۹۷
دنیای معدن -تولید محصولات معدنی همچون شمش روی که امروزه بازار آن در جهان حسابی داغ شده، در دستور کار بسیاری از کشورهای دارای فناوری و صاحب ذخایر معدنی جهان قرار گرفته و آنها سرمایه‌گذاری فراوانی در این حوزه انجام داده‌اند.
شنبه، 9 بهمن 1395 - 14:09

 چاراویماق به قطب سرمایه گذاری در بخش معدن تبدیل می شود چاراویماق به قطب سرمایه گذاری در بخش معدن تبدیل می شود
دنیای معدن -مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: شهرستان چاراویماق که همجوار با معادن بزرگ فلزی انگوران زنجان و زرشوران تکاب است، به یکی از قطب های سرمایه گذاری در بخش معدنی و فلزی تبدیل می شود.
شنبه، 2 بهمن 1395 - 14:23

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار