خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
سه شنبه، 29 مرداد 1398 - 12:44   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  خط و نشان فولاد هرمزگان برای رقبا در دومین روز مسابقات فوتسال کارکنان ایمیدرو
  برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان ایمیدرو در بندرعباس
  گفتگوی خبرنگار روابط عمومی با ناظر واحد تربیت بدنی و تفریحات سالم در شرکت فولاد خوزستان
  مراسم معارفه دکتر حبیب الله رضایی به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه فولاد خوزستان برگزار شد
  کسب 4 عنوان نایب قهرمانی توسط تیمهای فولاد خوزستان؛ سکوهای افتخار زیر پای فولادمردان
  بعد از گولچ/ پرسپولیس در پرونده بن سون هم محکوم شد!
  بشار رسن یکماه دیگر پرسپولیس را ترک می کند
  آخرین فرصت اومانیا به مسئولان پارس جنوبی
  درخواست گادوین منشا از پرسپولیسی ها
  حرف آخر سرمربی پرسپولیس برای تمدید قرارداد !
  زغال سنگ  

 تعیین تکلیف بازنشستگی ۳۲۰۰ نفر از نیروهای شرکت زغال سنگ کرمان تعیین تکلیف بازنشستگی ۳۲۰۰ نفر از نیروهای شرکت زغال سنگ کرمان
دنیای معدن - استاندار کرمان گفت: ۳ هزار و۲۰۰ نفر با توجه به قانون مشاغل سخت و زیان آور از شرکت زغال سنگ شرایط بازنشسته را دارند که برای این موضوع به ۱۲۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
شنبه، 26 مرداد 1398 - 13:05

 ابهام در علت افزایش ۴۵۰درصدی هزینه های فروش عمومی و اداری شرکت ابهام در علت افزایش ۴۵۰درصدی هزینه های فروش عمومی و اداری شرکت
دنیای معدن - سود سهام شناسایی شده عمدتا از محل سود دریافتی از شرکت های زغال سنگ پرورده طبس، زغال سنگ نگین طبس، معادن منگنز ایران و فولاد افزا سپاهان بوده است.
چهارشنبه، 23 مرداد 1398 - 12:25

 انتقاد از بکارگیری کارگران بازنشسته در معدن زغال سنگ البرز شرقی/ تامین اجتماعی: بازرسان اعزام می شوند انتقاد از بکارگیری کارگران بازنشسته در معدن زغال سنگ البرز شرقی/ تامین اجتماعی: بازرسان اعزام می شوند
دنیای معدن - کارگران شاغل در معدن زغال سنگ طزره از به کارگیری تعدادی از افراد بازنشسته در بخش خدمات فنی تونل مادر از سوی یکی از شرکت های پیمانکاری انتقاد کردند.
چهارشنبه، 23 مرداد 1398 - 11:51

 84 نیروگاه زغالسنگ آلمان در لیست تعطیلی؛ هدف حفظ کره زمین است 84 نیروگاه زغالسنگ آلمان در لیست تعطیلی؛ هدف حفظ کره زمین است
دنیای معدن - آلمان 84 نیروگاه که با ،‌ برق تولید می کند را با هدف نجات کره زمین تعطیل می کند. 40درصد از برق تولیدی این کشور با استفاده از زغالسنگ تامین می شود.
یکشنبه، 20 مرداد 1398 - 11:21

 3 پیشنهاد و 2 ضرورت برای توسعه حوزه زغال سنگ 3 پیشنهاد و 2 ضرورت برای توسعه حوزه زغال سنگ
دنیای معدن - مرکز پژوهش های مجلس برای توسعه حوزه زغال سنگ کشور 3 پیشنهاد و 2 ضرورت ارائه داد.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 13:49

 ماجرای مرگ بی صدای ۳ کارگر در معدن تاریکدره سوادکوه / چه کسی پاسخگو است؟ ماجرای مرگ بی صدای ۳ کارگر در معدن تاریکدره سوادکوه / چه کسی پاسخگو است؟
دنیای معدن -دادخواهی مرگ مظلومانه معدنچیان مدتی است که در اولویت مطالبه گران مطرح شده است. کارگرانی که بدون چشم داشتی و تنها برای اندکی رزق و روزی حلال و گاهی چندین ماه بدون حقوق سر کار خود حاضر می شوند. در همین حین به دلایل مختلفی اعم از کمبود نظارت بر ایمنی کارگران معدن و موارد دیگر شاهد فوت مظلومانه آن ها هستیم.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 07:39

 سالانه دو میلیون نفر در جهان به خاطر بیماری های شغلی فوت می کنند/ گرانی تجهیزات معادن، تهدیدی جدی برای ایمنی است/ یک میلیون و سیصد هزار کد کارگاهی به ازای حدود ۹۰۰ بازرس کار وجود دارد سالانه دو میلیون نفر در جهان به خاطر بیماری های شغلی فوت می کنند/ گرانی تجهیزات معادن، تهدیدی جدی برای ایمنی است/ یک میلیون و سیصد هزار کد کارگاهی به ازای حدود ۹۰۰ بازرس کار وجود دارد
دنیای معدن - علی مظفری (مدیرکل بازرسی کارِ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) می گوید: ایمنی کار از نخستین قربانیان تضعیف شرایط اقتصادی کارگاه ها به شمار می رود.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 08:03

 عرضه زغال سنگ در بورس کالا حتمی است عرضه زغال سنگ در بورس کالا حتمی است
دنیای معدن - رئیس کمیته اقتصادی انجمن زغال سنگ کشور در خصوص عرضه سنگ آهن گفت: قیمت زغال سنگ شناور و تابعی از شمش فولاد خوزستان شده است که این ها تمامی مقدمات عرضه سنگ آهن در بورس کالا است.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 10:01

 بخشی از سود مالکانه زغال سنگ معدن زمستان یورت به استان بازگردد بخشی از سود مالکانه زغال سنگ معدن زمستان یورت به استان بازگردد
دنیای معدن - استاندار گلستان با حضور در معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر ضمن گفتگو با کارگران معدن، مشکلات آنها را بررسی کرد و خواستار بازگشت بخشی از سود مالکانه زغال سنگ این معدن شد.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 18:42

 چرا حوادث شغلی در معادن افزایش یافته است؟ چرا حوادث شغلی در معادن افزایش یافته است؟
دنیای معدن - یک عضو هئیت مدیره نظام مهندسی معدن مازندران، چند عامل اصلی را در افزایش حوادث منجر فوت در معادن زغال سنگ کشور دخیل می داند؛ به گفته ی او، ایمنی چندان جدی گرفته نمی شود و نظارت و بازرسی جدی تر نیز یک ضرورت است.
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 09:07

 مازاد زغال‎سنگ در بورس انرژی عرضه شود/ ایران بیش از حد به منابع گاز و مشتقات آن تکیه کرده است مازاد زغال‎سنگ در بورس انرژی عرضه شود/ ایران بیش از حد به منابع گاز و مشتقات آن تکیه کرده است
دنیای معدن - دبیر انجمن زغال سنگ ایران با اشاره به خبری مبنی بر توسعه ظرفیت های صنعت زغال سنگ با کمک بازار سرمایه گفت: مقرر شده در مرحله اول، تولیدکنندگان زغال سنگ حرارتی ترغیب به عرضه محصولات خود در بورس شوند و در مرحله دوم، مازاد زغال سنگ کک شو در بورس عرضه شود.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 10:58

 تولید بیش از 170 هزار تن کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو تولید بیش از 170 هزار تن کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو
دنیای معدن - شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) طی 3 ماهه نخست امسال، بیش از 170 هزار تن کنسانتره تولید کردند.
شنبه، 5 مرداد 1398 - 14:50

 احتمال مرگ ۴ معدنچی در هند بر اثر رانش زمین احتمال مرگ ۴ معدنچی در هند بر اثر رانش زمین
دنیای معدن - مقام های هندی از احتمال مرگ چهار نفر و جراحت ۹ تن دیگر بر اثر رانش زمین در یک معدن زغال سنگ در ایالت «اودیسا» خبر دادند.
چهارشنبه، 2 مرداد 1398 - 12:37

 کارخانه استحصال طلا در خراسان جنوبی احداث می شود کارخانه استحصال طلا در خراسان جنوبی احداث می شود
دنیای معدن -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: کارخانه استحصال طلا با سرمایه گذاری بیش از ۸۰ میلیارد تومان در حوزه شهرستان های نهبندان و خوسف به زودی احداث می شود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 10:50

 بورس به کمک توسعه صنعت ذغال سنگ می آید بورس به کمک توسعه صنعت ذغال سنگ می آید
دنیای معدن -رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه ذغال سنگ از عناصر مهم ثروت ملی کشور است، افزود: صنعت ذغال سنگ پتانسیل چند هزار میلیارد تومانی دارد اما سهم بازار سرمایه از این میزان منطقی نیست و ما کمک می کنیم مسیر توسعه این صنعت در بورس هموار شود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 10:15

 "بی اچ پی"، آماده کاهش تولید زغالسنگ شد / چرخش به سمت بازار ژاپن و تایوان "بی اچ پی"، آماده کاهش تولید زغالسنگ شد / چرخش به سمت بازار ژاپن و تایوان
دنیای معدن - تولید زغالسنگ شرکت بی اچ پی بیلیتون در استرالیا طی یکسال آینده کاهش می یابد.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 15:37

سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی در زغالسنگ البرز مرکزی چشم انتظار خوراک سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی در زغالسنگ البرز مرکزی چشم انتظار خوراک
دنیای معدن -توسعه صنعت فولاد به روش کوره بلند(سیستمی که سهم ۷۵ درصدی در تولید فولاد جهان دارد) در کشورمان، وابستگی به سوخت زغالسنگ دارد که اکنون میزان تولید با مصرف همخوانی نداشته و این امر پیامد واردات برای این بخش را بدنبال دارد.
سه شنبه، 25 تیر 1398 - 13:36

تولید کنسانتره البرز مرکزی با فعال شدن "گلیران" و "کردآباد" افزایش می یابد/ دستگاه های اسپیرال بومی سازی شده است تولید کنسانتره البرز مرکزی با فعال شدن "گلیران" و "کردآباد" افزایش می یابد/ دستگاه های اسپیرال بومی سازی شده است
دنیای معدن - مدیر عامل شرکت زغالسنگ البرز مرکزی گفت: تولید کنسانتره در این شرکت با تعیین تکلیف و فعال شدن معادن گلیران و کردآباد،‌ افزایش خواهد یافت.
دوشنبه، 24 تیر 1398 - 16:52

 برنامه تولید 600 هزار تن کنسانتره زغال سنگ طبس طی امسال برنامه تولید 600 هزار تن کنسانتره زغال سنگ طبس طی امسال
دنیای معدن - مجتمع زغال سنگ طبس برنامه استخراج بیش از یک میلیون تن زغال سنگ خام و همچنین تولید 600 هزار تن کنسانتره طی امسال را هدفگذاری کرد.
شنبه، 22 تیر 1398 - 11:21

 جمعه سیاه در بازار جهانی سنگ آهن جمعه سیاه در بازار جهانی سنگ آهن
دنیای معدن -قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز جمعه با 8.05 دلار کاهش 114.25 دلار معامله شد.
شنبه، 15 تیر 1398 - 10:44

 پایان روزگار سرد زغال سنگ کرمان تدبیر دولت را می طلبد پایان روزگار سرد زغال سنگ کرمان تدبیر دولت را می طلبد
دنیای معدن -مشکلات بسیاری طی سالهای گذشته گریبانگیر معادن زغال سنگ استان کرمان شده که در سال رونق تولید با تدبیر و برنامه ریزی اساسی دولتمردان، می توان بر روزگار سرد این معادن پایان داد و در راستای توسعه صنعتی زیان ده را به سوددهی رساند.
چهارشنبه، 12 تیر 1398 - 10:43

 اختلاف 100 دلاری قیمت ذغال سنگ ایران با بازار جهانی/ سال آینده واردات ما 2 برابر خواهد شد/ تنها راه تشویق سرمایه گذار اصلاح قیمت ها است اختلاف 100 دلاری قیمت ذغال سنگ ایران با بازار جهانی/ سال آینده واردات ما 2 برابر خواهد شد/ تنها راه تشویق سرمایه گذار اصلاح قیمت ها است
دنیای معدن - دبیر انجمن ذغال سنگ ایران گفت: در همه بخش ها ما به دنبال واردات بودیم به طوریکه در دولت دهم، در زمان هایی ما حتی صنایع دستی از چین وارد می کردیم. وقتی قیمت دلار به صورت مصنوعی پایین نگه شود، مصرف کننده به دنبال واردات می رود.
چهارشنبه، 12 تیر 1398 - 10:39

 خطرناک ترین بیماری های شغلی در معدن کاران خطرناک ترین بیماری های شغلی در معدن کاران
دنیای معدن - ایمنی و بهداشت در معادن از مؤلفه هایی است که ارتباط تنگاتنگی با اقتصاد معادن، مسائل انسانی، اجتماعی و حتی محیط زیستی دارد.
سه شنبه، 11 تیر 1398 - 08:42

 اشتغال ۱۲هزار نفر در معادن خراسان جنوبی اشتغال ۱۲هزار نفر در معادن خراسان جنوبی
دنیای معدن - ۱۲هزار نفر در معادن خراسان جنوبی مشغول بکار کردند که بیشترین این افراد در معادن ذغال سنگ کار می کنند.
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 11:32

 افزایش یارانه زغال سنگ در کشورهای گروه ۲۰ به رغم بحران آب وهوایی افزایش یارانه زغال سنگ در کشورهای گروه ۲۰ به رغم بحران آب وهوایی
دنیای معدن - کشورهای عضو گروه ۲۰ به رغم بحران آب وهوایی، یارانه نیروگاه های سوخت زغال سنگ را سه برابر افزایش داده اند.
سه شنبه، 4 تیر 1398 - 13:59

 مرگ معدنچیان از طزره تا سوادکوه/ نام هایی که حتی برای سلبریتی ها جذاب نیست! مرگ معدنچیان از طزره تا سوادکوه/ نام هایی که حتی برای سلبریتی ها جذاب نیست!
دنیای معدن - در هفته آخر خرداد ماه، پنج کارگر در معادن زغال سنگِ کشور جان خود را از دست دادند؛ دو سال بعد از «یورت» هنوز معادن کشور، ایمنی کافی ندارند و جان کارگران در معرض خطر است؛ اما چرا و «مسئولیت» با کیست؟
یکشنبه، 2 تیر 1398 - 10:09

 نبود تجهیزات هوارسانی علت مرگ کارگران البرز مرکزی اعلام شد/ در خواست برای پلمب معدن نبود تجهیزات هوارسانی علت مرگ کارگران البرز مرکزی اعلام شد/ در خواست برای پلمب معدن
دنیای معدن - معاون معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: نبود تجهیزات هوارسانی علت مرگ ۲ کارگر معدن البرز مرکزی در منطقه سوادکوه بوده است.
شنبه، 1 تیر 1398 - 12:02

 ضرورت سرمایه گذاری در توسعه و تجهیز معادن زغال سنگ ضرورت سرمایه گذاری در توسعه و تجهیز معادن زغال سنگ
دنیای معدن - اگرچه هنوز قیمت های جهانی زغال سنگ تقریبا 1.5 برابر محصول داخلی است؛ ولی با توجه به بهای تمام شده، حاشیه سود صنعت امروز برای جذب سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ مناسب تر شده است.
شنبه، 1 تیر 1398 - 08:55

جان باختن 2 کارگر براثر گازگرفتگی معدنی در سوادکوه جان باختن 2 کارگر براثر گازگرفتگی معدنی در سوادکوه
دنیای معدن - دو کارگر یکی از معادن زغال سنگ سوادکوه به دلیل گاز گرفتگی جان باختند.
پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 11:12

 مرگ یک کارگر معدنچی دیگر، این بار در معدن زغال سنگ دیزن کلای نور مرگ یک کارگر معدنچی دیگر، این بار در معدن زغال سنگ دیزن کلای نور
دنیای معدن - منابع کارگری در شهرستان نور در استان مازندران، از مرگ یک معدنچی در معدن زغال سنگ روستای دیزین کلای منطقه «لاویچ» بر اثر سقوط از ارتفاع خبر دادند.
سه شنبه، 28 خرداد 1398 - 12:23

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار