خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 8 تیر 1396 - 18:47   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  مروارید سیاه نظاره‌گر تمرینات قرمزهای پایتخت
  حضور منشا در تمرین پرسپولیس / دویدن با وزنه‌هایی که به کمر بازیکنان بسته شده بود
  چرا طارمی به دنبال جدایی است؟
  نقل و انتقالات ؛ واکنش باشگاه پرسپولیس به پیشنهاد نجومی د‍ژاگه
  انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال
  مارکو نفس پرسپولیسی‌ها را گرفت/ منشا آفتابی شد
  حضور بختیار در پرسپولیس و تراکتور ممنوع!
  مرخصی 2 روزه برای پرسپولیسی ها
  برگزاری تمرین صبح یکشنبه سرخپوشان با حضور منشا
  از ذخیره های طلایی برانکو تا نیمکت جوان منصوریان / رونمایی از استقلال و پرسپولیس 96
  زغال سنگ  

 ۳۷ معدن زغال‌سنگ در آستانه تعطیلی ۳۷ معدن زغال‌سنگ در آستانه تعطیلی
دنیای معدن - شرکت دولتی زغال‌سنگ هند با در اختیار داشتن ۴۱۳ معدن زغال‌سنگ این کشور از تصمیم خود برای تعطیلی ۳۷ معدن به دلیل کاهش سود اقتصادی آن خبر می‌دهد، تعدادی که هر چند چندان تاثیرگذار نمی‌نماید، اما همچنان بر ضعف موضع زغال‌سنگ در بازار جهانی تاکید دارد.
یکشنبه، 4 تیر 1396 - 12:34

 افزایش تلفات انفجار در معدن زغال سنگ در کلمبیا به 11 نفر افزایش تلفات انفجار در معدن زغال سنگ در کلمبیا به 11 نفر
دنیای معدن - امدادگران کلمبیایی از افزایش تلفات حادثه انفجار در یک معدن غیرقانونی زغال سنگ در مرکز کلمبیا به 11 نفر خبر دادند
یکشنبه، 4 تیر 1396 - 09:51

 تعیین تکلیف وضعیت زغال سنگ یکی از چالش های بزرگ استان کرمان تعیین تکلیف وضعیت زغال سنگ یکی از چالش های بزرگ استان کرمان
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: 200 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن استان کرمان وصول و به خزانه کشور واریز شده است.
شنبه، 3 تیر 1396 - 11:44

 تعیین تکلیف وضعیت زغال سنگ یکی از چالش های بزرگ استان کرمان تعیین تکلیف وضعیت زغال سنگ یکی از چالش های بزرگ استان کرمان
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: 200 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن استان کرمان وصول و به خزانه کشور واریز شده است.
شنبه، 3 تیر 1396 - 10:13

 ۴۳ روز از بهار سیاه زمستان یورت گذشت؛ گزارش نهایی حادثه منتشر نشد/ تکلیف نامشخص ۱۹۰ معدنچی ۴۳ روز از بهار سیاه زمستان یورت گذشت؛ گزارش نهایی حادثه منتشر نشد/ تکلیف نامشخص ۱۹۰ معدنچی
دنیای معدن - ۴۳ روز از چهارشنبه سیاه معدن زمستان یورت می گذرد و و هنوز گزارش قطعی علت حادثه مشخص نشده است. ۶۰ معدنچی از ۲۵۰ معدنچی بیکار شده به کار بازگشته اند و تکلیف ۱۹۰ معدنچی مشخص نیست.
جمعه، 2 تیر 1396 - 11:07

 نشست وزرای صنعت و کار درباره رفع مشکلات زغالسنگ برگزار می شود نشست وزرای صنعت و کار درباره رفع مشکلات زغالسنگ برگزار می شود
دنیای معدن - نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: در پی نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار کرمان قرار است در هفته جاری نشست وزرای صنعت و کار در خصوص رفع مشکلات زغال سنگ برگزار شود.
سه شنبه، 30 خرداد 1396 - 11:17

ناگفته‌هایی از انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر ناگفته‌هایی از انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر
دنیای معدن -انفجار معدن آزادشهر به عنوان نماینده بخش معدن کشور و اشتغال بیش از ۱۴۰ هزار نفر نشان داد وضعیت در معادن بسیار اسفبارتر از آن است که نشان می دهد.
سه شنبه، 30 خرداد 1396 - 09:16

 بازی تردیدآمیز چین در بازار زغال‌سنگ بازی تردیدآمیز چین در بازار زغال‌سنگ
دنیای معدن -بهای زغال‌سنگ در بازارهای جهانی که از نوامبر 2016 تاکنون حدود 35 دلار افت کرده است به نظر می‌رسد در حال ترمیم این روند کاهشی است به‌طوری‌که در مقایسه سالانه قیمت‌های این محصول شاهد رشد 45 درصدی قیمت و در مقیاس ماهانه شاهد رشد 8 درصدی قیمت‌ها هستیم. به عبارتی بازار در فاصله 4 ماه گذشته توانسته بخشی از افت شدید قیمت زغال‌سنگ را در فاصله نوامبر تا ژانویه (مطابق نمودار همراه) هضم و تعدیل کند.
سه شنبه، 30 خرداد 1396 - 09:10

 سیاست‌های ترامپ هم زغال سنگ را نجات نداد سیاست‌های ترامپ هم زغال سنگ را نجات نداد
دنیای معدن - در شرایطی که ایالات متحده امریکا به دنبال سیاست‌های ترامپ پرچمدار احیای زغال‌سنگ در جهان شده است، گزارش منتشر شده از شرکت انگلیسی «پی‌بی» از کاهش چشمگیر تولید این ماده خبر می‌دهد.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 12:53

 از بازار سنگ آهن و زغال سنگ چه خبر؟ از بازار سنگ آهن و زغال سنگ چه خبر؟
دنیای معدن - در حال حاضر قیمت زغال سنگ صادراتی استرالیا به کمتر از ۱۴۰ دلار هر تن فوب رسیده و خرید ها محتاطانه تر شده است.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 14:49

 چهل روز گذشت، کارگران بیکارشده سانحه معدن را بیمه نکردند/ ربیعی دغدغه کارگران ندارد چهل روز گذشت، کارگران بیکارشده سانحه معدن را بیمه نکردند/ ربیعی دغدغه کارگران ندارد
دنیای معدن - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت کار باید هر چه سریع تر از برادران عزیزمان، کارگران بیکار شده معدن آزادشهر حمایت کند.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 14:42

 زغال سنگ در کف 9 ماه اخیر زغال سنگ در کف 9 ماه اخیر
دنیای معدن - زغال سنگ صادراتی استرالیا به کمتر از 140 دلار هر تن فوب رسیده است.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 12:30

 انتشار ابعاد تازه ای از حادثه معدن زمستان یورت انتشار ابعاد تازه ای از حادثه معدن زمستان یورت
دنیای معدن - عضو کمیته حقیقت یاب معدن زمستان یورت، گفت:هنوز به این نظر قطعی دست نیافته ایم که آیا گرد ذغال در انفجار معدن نقشی داشته یا خیر و یا صرفا گاز متان سبب این انفجار شده است.
شنبه، 27 خرداد 1396 - 15:59

 میزان تولید زغالسنگ به 67 سال پیش برگشت میزان تولید زغالسنگ به 67 سال پیش برگشت
دنیای معدن - وب سایت بی پی گلوبال از کاهش 6.2 درصدی تولید جهانی زغالسنگ در سال گذشته میلادی خبرداد. این میزان برابر با تولید 67سال پیش است.
شنبه، 27 خرداد 1396 - 13:39

دلایل انفجار معدن آزادشهر/نظام مهندسی معدن کوتاهی کرده است دلایل انفجار معدن آزادشهر/نظام مهندسی معدن کوتاهی کرده است
دنیای معدن -کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گزارش خود از سازمان نظام مهندسی معدن به عنوان ناظر اصلی بر حفظ ایمنی در معادن نام برد و اعلام کرد: معدن زمستان یورت فاقد سیستم تهویه مکانیزه بوده است.
چهارشنبه، 24 خرداد 1396 - 14:14

 انفجار ناشی از گاز جمع شـده در قسمتی از تونل بود انفجار ناشی از گاز جمع شـده در قسمتی از تونل بود
دنیای معدن -براساس گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره معدن زمستان یورت، هواساز موجود در معدن که در دهانه تونل نصب شده بود، همچنین لودر ویژه تونل، در معدن موجود نبوده و پس از حادثه به محل آورده شده است.
سه شنبه، 23 خرداد 1396 - 12:17

 صادرات زغال‌سنگ کره‌شمالی به صفر رسید صادرات زغال‌سنگ کره‌شمالی به صفر رسید
دنیای معدن -تحریم‌های سازمان ملل برضد کره‌شمالی و ممنوعیت صدور زغال‌سنگ این کشور به چین حجم زغال‌سنگ صادراتی این کشور را در ماه گذشته میلادی به صفر رساند.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 12:55

 کک نفتی در مسیر صنعتی شدن کک نفتی در مسیر صنعتی شدن
دنیای معدن - پژوهشگاه صنعت نفت با همکاری مشترک سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) موفق به دستیابی به فناوری کک نفتی گردید و همچنین واحد نیمه صنعتی آن در شهریور ماه ۹۴ با حضور مدیران دو سازمان افتتاح شد. فرآیند ککینگ یک فرآیند ارتقاء کیفیت مهم و متداول در پالایشگاه های دنیا محسوب می شود و فراورده های میان تقطیر و کک به عنوان محصولات این فرآیند هستند که کک آن در صنایع فلزی مانند آلومینیوم سازی و فولاد مورد استفاده قرار می گیرد.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 12:02

 دو ماه از طلب مزدی کارگران معدن زغال سنگ «طزره» باقیمانده است دو ماه از طلب مزدی کارگران معدن زغال سنگ «طزره» باقیمانده است
دنیای معدن - منابع کارگری در سمنان از تعویق ۲ماهه در پرداخت حقوق و مزایای بیش از هزار نفر از کارگران معدن زغال سنگ طزره خبر می دهند.
شنبه، 20 خرداد 1396 - 09:03

 جلسه بررسی مشکلات معادن زغال سنگ استان گلستان برگزار شد جلسه بررسی مشکلات معادن زغال سنگ استان گلستان برگزار شد
دنیای معدن -به منظور بررسی مشکلات معادن زغالسنگ استان و ارائه گزارش آخرین وضعیت و اقدامات صورت پذیرفته توسط بهره برداران در معادن تحت پوشش آنها، جلسه ای در محل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان برگزار شد.
چهارشنبه، 10 خرداد 1396 - 12:23

 پول می دهند تا اعتراض کارگران معدن بخوابد/به ایمنی معادن زغال سنگ یک ذره توجه نمی شود پول می دهند تا اعتراض کارگران معدن بخوابد/به ایمنی معادن زغال سنگ یک ذره توجه نمی شود
دنیای معدن - رئیس کمیسیون معدن خانه اقتصاد با بیان اینکه مسئولان امروز در حال پرداخت دیه و خسارات وارده به کارگران هستند تا شاید از این طریق مانع گسترش اعتراضات از سوی کارگران شوند،گفت:متأسفانه آنها یک ذره هم برای ایمنی معادن زغال سنگ احساس وظیفه نکرده اند.
سه شنبه، 9 خرداد 1396 - 15:13

 بیکاری ۱۰۰۰ کارگر در قطب معدنی مازندران بیکاری ۱۰۰۰ کارگر در قطب معدنی مازندران
دنیای معدن - سوادکوه - تعطیلی و واگذاری معادن در سوادکوه مازندران، حدود هزار کارگر را در این شهرستان به عنوان قطب معدنی استان، خانه نشین و بیکار کرده است.
چهارشنبه، 3 خرداد 1396 - 12:55

 خریداران جهانی زغال سنگ در انتظار کاهش قیمت ها خریداران جهانی زغال سنگ در انتظار کاهش قیمت ها
دنیای معدن -قیمت ها در بازار صادرات زغال سنگ استرالیا تحت فشار است و خریدارها همچنان عقب نشسته اند چون موجودی انبارهایشان بالاست و انتظار دارند قیمت ها نیز نزولی باشند.
چهارشنبه، 3 خرداد 1396 - 12:37

 بانک ها به معادن زغالسنگ تسهیلات نمی دهند بانک ها به معادن زغالسنگ تسهیلات نمی دهند
دنیای معدن -رییس کمیته زغالسنگ خانه معدن ایران گفت : صنعت زغالسنگ کشور نیاز به حمایت دارد، اما بانک ها تسهیلاتی برای این بخش اختصاص نمی دهد و از آن پشتیبانی لازم را به عمل نمی آورد .
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1396 - 13:53

 ذخیره 147 میلیون تنی ذغال سنگ در منطقه معدنی نیروگاه حرارتی طبس ذخیره 147 میلیون تنی ذغال سنگ در منطقه معدنی نیروگاه حرارتی طبس
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی از ذخیره 147 میلیون تنی ذغال سنگ حرارتی در منطقه معدنی مزینو طبس خبر داد.
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1396 - 13:49

 سوختگی شدید و عوارض ناشی از آن مهمترین دلیل مرگ معدنچیان یورت بود سوختگی شدید و عوارض ناشی از آن مهمترین دلیل مرگ معدنچیان یورت بود
دنیای معدن - مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان گفت: سوختگی شدید و عوارض ناشی از آن ،ضربه مغزی ناشی از شکستگی جمجمه و نارسایی تنفسی ناشی از قرار گرفتن در فضای محبوس معدن، از مهمترین دلایل مرگ معدنچیان یورت بود.
شنبه، 30 اردیبهشت 1396 - 15:37

 پیش بینی ریسک صعودی برای زغال سنگ در فصل دوم سال پیش بینی ریسک صعودی برای زغال سنگ در فصل دوم سال
دنیای معدن -خیرا موسسه مورگان استنلی اظهار داشته که پیش بینی های قیمت زغال سنگ در سه ماه دوم سال جاری با توجه به نوسانات اخیر قیمت پس از کاهش عرضه استرالیا و کاهش محدودیت های چین در پایین آوردن تولید با ریسک صعودی روبروست.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 - 12:25

 کارگر معدن مقصر نیست کارگر معدن مقصر نیست
دنیای معدن - عدم دسترسی به تکنولوژی‌های جدید، فقدان کارکنان آموزش‌دیده و نبود سرمایه کافی برای نوسازی باعث بروز حادثه در معدن یورت استان گلستان شده است و نمی‌توان وزن بیشتری برای یک عامل در نظر گرفت.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 - 12:02

 معدن یورت گلستان کاملا خصوصی است/ عدم رعایت اصول ایمنی عامل اصلی وقوع حادثه معدن یورت گلستان کاملا خصوصی است/ عدم رعایت اصول ایمنی عامل اصلی وقوع حادثه
دنیای معدن - هر چند عدم رعایت اصول ایمنی در استفاده از استارتر لوکوموتیو عامل وقوع حادثه معدن زمستان یورت آزاد شهر بود، اما برخی چهره های سیاسی و رسانه های منتقد در ادامه روند زیرسئوال بردن عملکرد دولت، با دستاویز قرار دادن این حادثه تلخ، سعی در ناتوان جلوه دادن دولت یازدهم برای بهره برداری های سیاسی خود دارند.
دوشنبه، 25 اردیبهشت 1396 - 15:57

 زغال سنگ به سقوط ادامه می دهد زغال سنگ به سقوط ادامه می دهد
دنیای معدن - زغال سنگ استرالیا با منظم شدن روند حمل بار از کویینزلند و کمبود تقاضا همچنان رو به پایین است. به گزارش ایفنا، قیمت به زیر 200 دلار هر تن فوب رسیده است و هفته گذشته تا 25 دلار دیگر افت داشت. ظاهرا افت قیمت های بیشتر نیز اجتناب ناپذیر است.
دوشنبه، 25 اردیبهشت 1396 - 12:01

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار