خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
جمعه، 31 فروردین 1397 - 10:38   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  بعد از گولچ/ پرسپولیس در پرونده بن سون هم محکوم شد!
  بشار رسن یکماه دیگر پرسپولیس را ترک می کند
  آخرین فرصت اومانیا به مسئولان پارس جنوبی
  درخواست گادوین منشا از پرسپولیسی ها
  جدیدترین مصاحبه علی کریمی از اعتراض به مسئولین فدراسیون فوتبال تا حل مشکل بدهی باشگاه‌ ها
  برانکو در واکنش به جلسه تمدید قراردادش: روی جزئیات صحبت کردیم
  حرف آخر سرمربی پرسپولیس برای تمدید قرارداد !
  در فاصله 24 ساعت تا بازی حساس/ یک پرسپولیسی در اردوی صنعت نفت!
  برانکو دلایل کاملش برای اخراج رامین رضاییان را گفت
  فرصت برانکو به مسلمان در ترکیب پرسپولیس
  سنگ آهن  

 افزایش تولید محصولات معدنی شرکت های بزرگ در سال 96 افزایش تولید محصولات معدنی شرکت های بزرگ در سال 96
دنیای معدن - میزان تولید اغلب محصولات معدنی شرکت های بزرگ طی سال 96 با افزایش همراه بود.
چهارشنبه، 29 فروردین 1397 - 13:08

 نارضایتی رانندگان تریلرِ سنگ آهن سیرجان از عدم افزایش کرایه ها نارضایتی رانندگان تریلرِ سنگ آهن سیرجان از عدم افزایش کرایه ها
دنیای معدن - رانندگان تریلرهای حمل بار شاغل که در سنگ آهن سیرجان مشغول به کار هستند، از عدم افزایش درآمد خود انتقاد دارند.
سه شنبه، 28 فروردین 1397 - 11:13

 سنگ‌آهن فعلا رو به بهبود سنگ‌آهن فعلا رو به بهبود
دنیای معدن -در بازار واردات سنگ‌آهن چین با توجه به بهبود مصرف فولاد، جو بازار بهتر شده و قیمت سنگ‌آهن کمی خود را بالا کشیده است.
سه شنبه، 28 فروردین 1397 - 07:44

 افت صادرات سنگ آهن برزیل در سه ماهه اول 2018 افت صادرات سنگ آهن برزیل در سه ماهه اول 2018
دنیای معدن -آمارهای تجاری برزیل که اخیرا توسط گمرک این کشور منتشر شد نشان داد که این کشور در مجموع سه ماهه اول امسال 84 میلیون و 180 هزار تن سنگ آهن و گندله صادر کرده است .
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 13:47

 عدم اطمینان به آینده، معاملات سنگ آهن را کاهش داد عدم اطمینان به آینده، معاملات سنگ آهن را کاهش داد
دنیای معدن - با وجود افزایش واردات سنگ آهن چین طی سال های اخیر، اما ذائقه بازار آن در حال تغییر است و همین امر نیز بر میزان صادرات ایران به این کشور تا حدی اثر گذاشت؛ چرا که بازار چین در حال جذب سنگ آهن پرعیار است. ضمن اینکه قیمت سنگ آهن نیز با کاهش مواجه شد. بنابراین در بورس کالای ایران به دلیل عدم اطمینان معامله گران کاهش معاملات رخ داده است.
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 13:44

 سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی چادرملو در اجرای مسوولیت های اجتماعی سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی چادرملو در اجرای مسوولیت های اجتماعی
دنیای معدن - عملیات احداث مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی شهرستان اردکان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز شد.
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 12:03

 زیر و بم طرح جامع فولاد کشور زیر و بم طرح جامع فولاد کشور
دنیای معدن -در سال ۱۳۹۳ به دلیل عدم توازن زنجیره فولاد و همچنین به منظور سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی یکپارچه در توسعه صنعت فولاد کشور و دستیابی به هدف سند چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ مطالعات طرح جامع فولاد کشور با محوریت سازمان ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران توسط شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک تدوین شد.
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 08:12

 مجموعه چادرملو در اقتصاد کشور نقش پر رنگی دارد مجموعه چادرملو در اقتصاد کشور نقش پر رنگی دارد
دنیای معدن - نماینده مردم اردکان گفت: فعالیت های پرثمر مجموعه چادرملو در اقتصاد کشور و منطقه نقش آفرین است، امیدوارم تعهدات اجتماعی صنایع با این پروژه مهم شتاب بگیرد.
شنبه، 25 فروردین 1397 - 17:02

 حضور ایران در سنگان افغانستان فعلا توجیهی ندارد حضور ایران در سنگان افغانستان فعلا توجیهی ندارد
دنیای معدن - اخبار منتشر شده، حکایت از تصمیم ایران برای ورود به آن بخش از معدن سنگان دارد که در افغانستان قرار گرفته است اما اجرایی شدن این طرح با چالش‌هایی همراه است که آن را چندان موجه نشان نمی‌دهد.
چهارشنبه، 22 فروردین 1397 - 10:30

 تعادل بازار سنگ آهن هند به هم خورد! تعادل بازار سنگ آهن هند به هم خورد!
دنیای معدن -افزایش چند ماه اخیر سنگ آهن وارداتی چین به عنوان معیاری برای قیمت سنگ آهن از یک سو و خبر تعطیلی معادن سنگ آهن هند از سوی دیگر، سبب شد تا قیمت داخلی سنگ آهن هند افزایش یابد. با این حال کارشناسان مؤسسه سی.آر.یو معتقد هستند که این افزایش قیمت موقتی است و تا پایان 2018، سطح قیمت پایین خواهد آمد.
چهارشنبه، 22 فروردین 1397 - 08:08

 جنگ تجاری جهان و افزایش قیمت ارز بازار سنگ آهن را هدایت می کنند جنگ تجاری جهان و افزایش قیمت ارز بازار سنگ آهن را هدایت می کنند
دنیای معدن -وضع عوارض واردات ۲۵ درصدی فولاد توسط آمریکا در انتهای سال گذشته را می توان در کل زنجیره قیمت فولاد و محصولات فولادی در چین و جهان تاثیرگذار دانست. با وجود این خبر و این رخداد از سوی دیگر اتفاق جدیدی در انتهای سال ۹۶ در چین رخ داد؛ موضوعی که بر اقتصاد این کشور و بازار سنگ آهن تاثیر می گذارد. بر این اساس قانون اساسی این کشور با تغییراتی مواجه شده و بر مبنای آن رئیس جمهوری این کشور خواهد توانست به صورت مادام العمر بر مسند ریاست جمهوری باقی بماند.
سه شنبه، 21 فروردین 1397 - 08:30

 بازار در احاطه دو فاکتور بازار در احاطه دو فاکتور
دنیای معدن - وضع عوارض واردات ۲۵ درصدی فولاد توسط آمریکا در انتهای سال گذشته را می‌توان در کل زنجیره قیمت فولاد و محصولات فولادی در چین و جهان تاثیرگذار دانست. با وجود این خبر و این رخداد از سوی دیگر اتفاق جدیدی در انتهای سال ۹۶ در چین رخ داد؛ موضوعی که بر اقتصاد این کشور و بازار سنگ‌آهن تاثیر می‌گذارد.
یکشنبه، 19 فروردین 1397 - 07:48

 میوه های بهشت معادن ایران در کام غیربومی ها میوه های بهشت معادن ایران در کام غیربومی ها
دنیای معدن - استان کرمان را به عنوان بهشت معادن می شناسند، اما همواره جای پرسش است که مردم این استان چه میزان از این بهشت بهره مند شده اند؟.
شنبه، 18 فروردین 1397 - 10:24

 تولید بیش از 19 میلیون تن فولاد خام در 11 ماهه 96 / افزایش 8.6 درصدی تولید سنگ آهن تولید بیش از 19 میلیون تن فولاد خام در 11 ماهه 96 / افزایش 8.6 درصدی تولید سنگ آهن
دنیای معدن - بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید 19 میلیون و 77 هزار و 700 تن فولاد خام در کشور در 11 ماه سال 96 و رشد 11.5 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال 95 است.
چهارشنبه، 15 فروردین 1397 - 12:07

 مشکل سنگ آهنی ها گوش ناشنوای دولت است مشکل سنگ آهنی ها گوش ناشنوای دولت است
دنیای معدن -سجاد غرقی در گفت وگویی با اشاره به در پیش بودن برگزاری پنجمین همایش بین المللی سنگ آهن ایران در ۱۸ اردبهشت سال جاری توضیح داد: عمدتا تشکل های صنفی نماینده بنگاه های خصوصی کوچک و متوسط هستند و باید با این اولویت پیشنهادهای کارشناسی ارائه دهند.
چهارشنبه، 15 فروردین 1397 - 09:44

 سنگ آهن به مدار صعود برگشت سنگ آهن به مدار صعود برگشت
دنیای معدن - قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز دوشنبه ۲.۳ دلار افزایش نشان داد و به ۶۵.۴ دلار رسید.
سه شنبه، 14 فروردین 1397 - 10:38

 کشورهای برتر ذخایر سنگ آهن خام / ایران رتبه دهم جهان در سال2017 کشورهای برتر ذخایر سنگ آهن خام / ایران رتبه دهم جهان در سال2017
دنیای معدن - ایران با دارا بودن 2میلیارد و 700میلیون تن ذخایر سنگ آهن خام در رتبه دهم جهان جای گرفت.
سه شنبه، 14 فروردین 1397 - 08:18

 بازار سنگ‌آهن در سال ۹۷ بازار سنگ‌آهن در سال ۹۷
دنیای معدن - پیش‌بینی‌ها از بازار خارجی سنگ‌آهن و محصولات آن در سال ۹۷ چه سمت و سویی دارد؟ کارشناسان و تحلیلگران معتبر دنیا از «مک کوئری» گرفته تا موسسه «اچ.بی.آی»، «موسسه پلتس» و «موسسه متال‌بولتن» بر این باورند که از فصل دوم سال ۲۰۱۸ که از نیمه فروردین سال ۹۷ خواهد بود، به مدت سه ماه کاهش قیمت سنگ‌آهن رخ خواهد داد به‌طوری‌که بیشترین افت قیمت سنگ‌آهن در آوریل، می‌ و ژوئن (نیمه فروردین تا نیمه تیرماه) رخ خواهد داد و بعد از آن بازار به یک ثبات نسبی خواهد رسید، در این‌باره فصل بهار را می‌توان، موعد بیشترین افت قیمت در مدت ۱۲ ماهه سال ۹۷ دانست؛ موضوعی که روی محصولات دیگر هم تاثیر خواهد گذاشت.
سه شنبه، 14 فروردین 1397 - 07:58

 عملیات آماده سازی معدن شرقی گلگهر آغاز می شود عملیات آماده سازی معدن شرقی گلگهر آغاز می شود
دنیای معدن -در مجمع عمومی شرکت معدنی صنعتی گلگهر سرمایه شرکت از ۳۰ هزار میلیارد ریال به ۴۸ هزار میلیارد ریال رسید.
دوشنبه، 28 اسفند 1396 - 11:39

 فعالان حوزه سنگ‌آهن درخصوص عرضه این محصول در بورس کالا چه نظری دارند؟ فعالان حوزه سنگ‌آهن درخصوص عرضه این محصول در بورس کالا چه نظری دارند؟
دنیای معدن - موضوع عرضه سنگ‌آهن در بورس کالا در آخرین روزهای سال ۹۶ در حالی با عرضه گندله در تالار این بورس در روز گذشته مطرح شد که این موضوع در حال تبدیل شدن به یک مطالبه جدی برای فعالان حوزه معادن سنگ‌آهن است،
یکشنبه، 27 اسفند 1396 - 08:54

 عرضه ۱۰ هزار تن گندله سنگ آهن در بورس کالا عرضه ۱۰ هزار تن گندله سنگ آهن در بورس کالا
دنیای معدن - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۲۶ اسفندماه، میزبان عرضه۱۰ هزار تن گندله سنگ آهن است.
شنبه، 26 اسفند 1396 - 10:31

رایزنی برای ورود تکنولوژی های جدید در حوزه استخراج به گل گهر رایزنی برای ورود تکنولوژی های جدید در حوزه استخراج به گل گهر
دنیای معدن -نشست مشترک مدیر عامل گل گهر و هیات کانادایی متشکل از مدیر عامل انجمن تامین کنندگان معدنی کانادا msda و تعدادی از مدیران عامل شرکتهای معدنی عضو این انجمن در محل دفتر مدیریت تامین و تدارک گل گهر برگزار گردید.
پنجشنبه، 24 اسفند 1396 - 13:30

 جزییات سرمایه گذاری کنسرسیوم ایرانی در معادن استرالیا جزییات سرمایه گذاری کنسرسیوم ایرانی در معادن استرالیا
دنیای معدن -وزیر توسعه استرالیای غربی از فعالیت گروه ایرانی برای پروژه حمل سنگ آهن از بندر جرالدتون خوش بین است. به نوشته روزنامه “استرالیای غربی” آلنا مک تیرنان (Alannah MacTiernan) گفته است که به امکان یک صنعت جدید در بخش سنگ آهن در غرب میانه استرالیا خوش بینی دارد.
پنجشنبه، 24 اسفند 1396 - 13:04

 سنگ آهن تکان خورد سنگ آهن تکان خورد
دنیای معدن - آخرین شاخص قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی در چین پس از افت قیمت های اخیر کمی خود را بالا کشید و با ۹۵ سنت رشد ۶۹.۹۵ دلار هر تن خشک سی اف آر شد.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 15:25

 تولید ۴۱۸ تن آهن اسفنجی در چهارمحال و بختیاری تولید ۴۱۸ تن آهن اسفنجی در چهارمحال و بختیاری
دنیای معدن - تولید آهن اسفنجی طی سال جاری در کارخانه فولاد سفیددشت استان چهارمحال و بختیاری به ۴۱۸ تن رسید.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 12:57

 دریافت عوارض صادرات سنگ‌آهن به تعویق افتاد دریافت عوارض صادرات سنگ‌آهن به تعویق افتاد
دنیای معدن - روز یکشنبه، آخرین جلسه ماهانه کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در امسال برگزار شد؛
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 11:41

 لزوم مشارکت شرکتهای فروشنده قطعات معدنی با انجمن سنگ آهن لزوم مشارکت شرکتهای فروشنده قطعات معدنی با انجمن سنگ آهن
دنیای معدن - یک مقام مسئول گفت: شرکتهای فروشنده قطعات معدنی باید با انجمن سنگ آهن ایران مشارکت کرده و همکاری خود را با صندوق بیمه سرمایه گذاران معدنی افزایش دهند.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 09:17

 خبری خوش برای سهامداران فولاد خوزستان؛ «فخوز» صاحب معدن سنگ آهن شد خبری خوش برای سهامداران فولاد خوزستان؛ «فخوز» صاحب معدن سنگ آهن شد
دنیای معدن - شرکت فولاد خوزستان کارخانه دو و نیم میلیون تنی کنسانتره توسعه ملی سنگان را در مزایده خریداری کرد و با این معامله مهم، صاحب معدن سنگ آهن شد و گام مهمی در رویکرد تحول در تکمیل زنجیره ارزش فولاد برداشت.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 09:05

سفیر اتریش در گل گهر؛ تفاهمنامه با "اوبر بانک" به جریان می افتد سفیر اتریش در گل گهر؛ تفاهمنامه با "اوبر بانک" به جریان می افتد
دنیای معدن -امروز سفیر اتریش برای پروژه 900 میلیون یورویی شرکت گل گهر میهمان آن شرکت بود.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 08:54

 پیش بینی بدبینانه نسبت به کاهش قیمت سنگ آهن در ادامه سال 2018 پیش بینی بدبینانه نسبت به کاهش قیمت سنگ آهن در ادامه سال 2018
دنیای معدن -بانک بارکلیس Barclays پیش بینی کرده که قیمت سنگ آهن تا ماه 2018 June به 55 دلار در هر تن برسد.
سه شنبه، 22 اسفند 1396 - 11:00

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار