خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
دوشنبه، 5 تیر 1396 - 18:28   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  مروارید سیاه نظاره‌گر تمرینات قرمزهای پایتخت
  حضور منشا در تمرین پرسپولیس / دویدن با وزنه‌هایی که به کمر بازیکنان بسته شده بود
  چرا طارمی به دنبال جدایی است؟
  نقل و انتقالات ؛ واکنش باشگاه پرسپولیس به پیشنهاد نجومی د‍ژاگه
  انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال
  مارکو نفس پرسپولیسی‌ها را گرفت/ منشا آفتابی شد
  حضور بختیار در پرسپولیس و تراکتور ممنوع!
  مرخصی 2 روزه برای پرسپولیسی ها
  برگزاری تمرین صبح یکشنبه سرخپوشان با حضور منشا
  از ذخیره های طلایی برانکو تا نیمکت جوان منصوریان / رونمایی از استقلال و پرسپولیس 96
  سنگ آهن  

 بورس، بخشی از پازل سرمایه‌گذاری در سنگ‌آهن بورس، بخشی از پازل سرمایه‌گذاری در سنگ‌آهن
دنیای معدن -۱۰ روز پیش جلسه‌ای با عنوان «میز صنعت سنگ‌آهن» در بورس تهران برگزار شد، در این جلسه که با حضور مدیرعامل بورس تهران، مدیران عامل شرکت‌های سنگ‌آهن، سهامداران عمده این شرکت‌ها و اعضای انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن، خانه معدن ایران و ایمیدرو برگزار شد،
یکشنبه، 4 تیر 1396 - 12:39

 چیـن، عـراق و امــارات، بازار مهم ایران چیـن، عـراق و امــارات، بازار مهم ایران
دنیای معدن -براساس تازه‌ترین تحلیل آماری، وضعیت صادرات شاخص اقلام عمده گروه معدن و صنایع معدنی در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۵ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۸/۵ درصدی از نظر ارزشی و ۳۹/۳درصدی از نظر وزنی همراه بوده است.
یکشنبه، 4 تیر 1396 - 12:35

 وضعیت خوب بازار سنگ آهن علی رغم مازاد عرضه وضعیت خوب بازار سنگ آهن علی رغم مازاد عرضه
دنیای معدن - قیمت نقدی سنگ آهن وارداتی در چین جمعه اخیر به بهبود ادامه داد. بازار فولاد چین از تقاضای سنگ آهن حمایت نمود.
شنبه، 3 تیر 1396 - 12:55

 وضعیت خوب بازار سنگ آهن علی رغم مازاد عرضه وضعیت خوب بازار سنگ آهن علی رغم مازاد عرضه
دنیای معدن -قیمت نقدی سنگ آهن وارداتی در چین جمعه اخیر به بهبود ادامه داد. بازار فولاد چین از تقاضای سنگ آهن حمایت نمود.
شنبه، 3 تیر 1396 - 12:50

 تکمیل چرخه ارزش «عسلویه معدنی» ایران / ظرفیت تولید گندله به 42 میلیون تن می رسد تکمیل چرخه ارزش «عسلویه معدنی» ایران / ظرفیت تولید گندله به 42 میلیون تن می رسد
دنیای معدن - با شروع کار آزمایشی واحد پنج میلیون تنی گندله سازی مبارکه در منطقه سنگان با حضور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و دو واحد ۲.۵ میلیون تنی دیگر، ظرفیت تولید گندله در ایران به ۴۲ میلیون تن می رسد.
شنبه، 3 تیر 1396 - 10:22

 تعیین تکلیف وضعیت زغال سنگ یکی از چالش های بزرگ استان کرمان تعیین تکلیف وضعیت زغال سنگ یکی از چالش های بزرگ استان کرمان
دنیای معدن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: 200 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن استان کرمان وصول و به خزانه کشور واریز شده است.
شنبه، 3 تیر 1396 - 10:13

 کارخانه گندله سازی فولادمبارکه در سنگان به مرحله تولیدآزمایشی رسید/ایجاداشتغال برای10هزار نفر کارخانه گندله سازی فولادمبارکه در سنگان به مرحله تولیدآزمایشی رسید/ایجاداشتغال برای10هزار نفر
دنیای معدن -کارخانه پنج میلیون تنی گندله سازی سنگان واقع در شهر سنگان با سرمایه گذاری فولاد مبارکه اصفهان، روز چهارشنبه به مرحله تولید آزمایشی رسید.
جمعه، 2 تیر 1396 - 10:59

 لنگی زنجیره فولاد با کمبود کنسانتره لنگی زنجیره فولاد با کمبود کنسانتره
دنیای معدن - برخی واحدهای احیای مستقیم و آهن اسفنجی با کمبود گندله و کنسانتره روبه‌رو شده‌اند که این امر سبب شده این واحدها با تمام ظرفیت خود تولید نداشته باشند.
سه شنبه، 30 خرداد 1396 - 13:50

 سنگ آهن در چین فعلا رو به بهبود سنگ آهن در چین فعلا رو به بهبود
دنیای معدن -در بازار فولاد چین خریداران سنگ آهن مطمئن شده اند که رونق بازار فولاد مدتی ادامه دارد از این رو تقاضای سنگ آهن بهتر شده و قیمت آن بالا رفته است.
سه شنبه، 30 خرداد 1396 - 13:43

 سقوط قیمت سنگ آهن متوقف شد سقوط قیمت سنگ آهن متوقف شد
دنیای معدن - بعد از طی شدیدترین افت قیمت سنگ آهن در دو سال اخیر سقوط قیمت این محصول نزدیک به دو هفته است که متوقف شده است.
سه شنبه، 30 خرداد 1396 - 12:10

 رشد 43 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ رشد 43 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ
دنیای معدن - میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی طی 2 ماه نخست سال 96، 43 درصد رشد یافت.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 15:00

 ترمز صادرات سنگ آهن ایران کشیده شد ترمز صادرات سنگ آهن ایران کشیده شد
دنیای معدن - رئیس امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: افزایش هزینه های حمل دریایی و تخفیف شرکت های فورتسکیو و هند برای سنگ آهن با عیار زیر ۵۸ سبب شده ترمز صادرات سنگ آهن ایران کشیده شود.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 12:27

 صادرات فرآورده های معدنی به ٨ میلیارد دلار خواهد رسید/برنامه ای برای خرید یارانه ای مواد معدنی نداریم صادرات فرآورده های معدنی به ٨ میلیارد دلار خواهد رسید/برنامه ای برای خرید یارانه ای مواد معدنی نداریم
دنیای معدن - معاون وزیرصنعت گفت:تکمیل چرخه اقتصادی موارد معدنی در اولویت قرار گرفته و امیدواریم که صادرات این بخش به ٨ میلیارد دلار برسد.
دوشنبه، 29 خرداد 1396 - 09:57

 از بازار سنگ آهن و زغال سنگ چه خبر؟ از بازار سنگ آهن و زغال سنگ چه خبر؟
دنیای معدن - در حال حاضر قیمت زغال سنگ صادراتی استرالیا به کمتر از ۱۴۰ دلار هر تن فوب رسیده و خرید ها محتاطانه تر شده است.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 14:49

 ارزش صادرات مجموع معدن و صنایع معدنی به یک میلیارد و 20 میلیون دلار رسید ارزش صادرات مجموع معدن و صنایع معدنی به یک میلیارد و 20 میلیون دلار رسید
دنیای معدن - طی 2 ماهه منتهی به اردیبهشت سال 96 یک میلیارد و 20 میلیون دلار و به وزن 7 میلیون و 683 هزارتن مجموع معدن و صنایع معدنی از کشور صادر شده است.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 14:44

 رشد ۱۰۷ درصدی اشتغال در معادن در 55 سال رشد ۱۰۷ درصدی اشتغال در معادن در 55 سال
دنیای معدن - آخرین آمار تفکیکی از اشتغال در حوزه معدن از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۹۰ و آخرین اعلام مسئولان از اشتغال در این بخش نشان می دهد که در بخش معدن بیش از ۱۰۷.۵ درصد رشد وجود داشته است.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 12:31

 موجودی سنگ آهن بنادر چین کمی کاهش یافت موجودی سنگ آهن بنادر چین کمی کاهش یافت
دنیای معدن -سنگ آهن وارداتی در چین باز هم کمی بالا رفته که به دلیل بهبود قیمت فولاد و بازارهای فیوچرز بود.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 12:29

 ثبات اقتصاد ملی و جهانی، رشد صنعت معدن را رقم می زند ثبات اقتصاد ملی و جهانی، رشد صنعت معدن را رقم می زند
دنیای معدن - دبیر کل اتحادیه صادرکنندگان و تولید کنندگان محصولات معدنی عنوان کرد: جمع ثبات بازارهای جهانی، ثبات بازار داخلی و سیاست گذاری های دولت فضا را مناسب کرده است و می توان به نمودار های صعودی و رشد صنعت معدن امیدوار بود.
شنبه، 27 خرداد 1396 - 13:57

 گل گهر در حال بررسی برنامه خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا است گل گهر در حال بررسی برنامه خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا است
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از احتمال خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا توسط این شرکت با مشارکت تعدادی از شرکت های فولادی خبر داد.
شنبه، 27 خرداد 1396 - 13:52

 چه خبر از بازار سنگ آهن چین چه خبر از بازار سنگ آهن چین
دنیای معدن -بهبود فعالیت بازار فولاد چین قیمت سنگ آهن را بهبود بخشیده ولی در کل مازاد عرضه بر میزان رشد قیمت اثر منفی داشته است.
شنبه، 27 خرداد 1396 - 13:47

 قیمت سنگ آهن به کف 12 ماه اخیر نزدیک شد قیمت سنگ آهن به کف 12 ماه اخیر نزدیک شد
دنیای معدن -روز گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین به کمترین سطح قیمت 12 ماه اخیر نزدیک شد چرا که مازاد عرضه و ارزانی سایر مواد اولیه از جمله قراضه بر میزان معاملات سنگ آهن اثر منفی گذاشت.
چهارشنبه، 24 خرداد 1396 - 14:55

 سنگ آهن به بالای 55 دلار برگشت سنگ آهن به بالای 55 دلار برگشت
دنیای معدن - دوشنبه اخیر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین با توجه به رشد قیمت فولاد در روزهای گذشته و بهبود تقاضا رشدی جزیی داشت.
سه شنبه، 23 خرداد 1396 - 12:22

 اعتراض برخی تشکل های معدنی به عدم دعوت در نشست وزارت صنعت اعتراض برخی تشکل های معدنی به عدم دعوت در نشست وزارت صنعت
دنیای معدن -در پی عدم دعوت از برخی تشکل‌ها در نشست خبری دیروز(دوشنبه) وزارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور معاون وزیر صنعت و برخی تشکل های معدنی برگزار شده بود، انجمن سنگ آهن و اتحادیه تولیدکنندگان محصولات معدنی با برگزاری نشستی با خبرنگاران اعتراض خود را اعلام کردند.
سه شنبه، 23 خرداد 1396 - 10:32

 احتمال وضع عوارض صادرات سنگ آهن تا پایان دولت یازدهم احتمال وضع عوارض صادرات سنگ آهن تا پایان دولت یازدهم
دنیای معدن - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عوارض صادرات سنگ آهن با پیگیری تشکل ها به تعویق افتاد، گفت: وزارت صنعت در تلاش است طبق قانون تا قبل از پایان دولت یازدهم، برای صادرات مواد خام و با ارزش افزوده پایین، عوارض وضع کند و پیشنهادات لازم را در این رابطه به دولت ارائه می کند.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 14:27

 حیات معادن کوچک در گرو توجه دولت به بازار حیات معادن کوچک در گرو توجه دولت به بازار
دنیای معدن -نمودارهای جهانی سنگ‌آهن در ۲ماه گذشته از افت ۴۰درصدی نرخ سنگ‌آهن خبر می‌دهند این در حالی است که تا پیش از این بازار این ماده معدنی روند رو به بهبودی داشت و تا مرز ۶۰دلار به پیش رفت.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 12:51

 دستور نعمت زاده برای تشکیل کمیته بررسی خام فروشی مواد معدنی/ عوارض صادرات سنگ آهن برعکس وضع شد دستور نعمت زاده برای تشکیل کمیته بررسی خام فروشی مواد معدنی/ عوارض صادرات سنگ آهن برعکس وضع شد
دنیای معدن - معاون معدنی وزیر صنعت از دستور وزیر برای تشکیل کمیته ماده ۳۷ جهت بررسی موضوع خام فروشی مواد معدنی خبر داد و گفت: پیشنهاد وضع عوارض صادرات به شورای اقتصاد ارایه می شود.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 11:49

 ۹۰درصد معادن سنگ آهن تعطیل شد ۹۰درصد معادن سنگ آهن تعطیل شد
دنیای معدن - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: از ۱۴۵ معدن فعال کوچک و متوسط حوزه سنگ آهن در سال ۹۲ فقط ۹ معدن دایر در حال حاضر است.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 10:02

 کمبود عجیب فولاد در چین کمبود عجیب فولاد در چین
دنیای معدن -چین بزرگترین فولادساز جهان به گونه‌ای باورنکردنی با کمبود فولاد روبه‌رو شده است. این را گروه معدنی فورتسکیومتالز می‌گوید و علت آن را شکافی می‌داند که بین نرخ کامودیتی استخراج شده یا همان سنگ‌آهن و نرخ آلیاژی که کامودیتی به آن تبدیل می‌شود، وجود دارد.
یکشنبه، 21 خرداد 1396 - 11:34

 سنگ آهن در چین ارزان تر شد سنگ آهن در چین ارزان تر شد
دنیای معدن - آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد وارداتی به چین 54 دلار و 90 سنت هر تن خشک سی اف آر در جمعه اخیر ثبت شده که 1.2 دلار هر تن خشک افت داشته است.
شنبه، 20 خرداد 1396 - 12:25

 سنگ آهن 56 دلار شد سنگ آهن 56 دلار شد
دنیای معدن - افت قیمت فولاد و مازاد عرضه سنگ آهن قیمت این ماده اولیه را پایین تر آورده و انتظار می رود روزهای آتی روند نزولی ادامه داشته باشد.
شنبه، 20 خرداد 1396 - 09:59

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار