خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
دوشنبه، 30 دی 1398 - 21:41   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  مهندس امینی به عنوان «رییس هیات مدیره فولاد خراسان» منصوب شد
  گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود
  انعکاس دستاوردهای بومی سازی فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان، چادرملو و ورق خودرو چهارمحال در بومی سازی
  فراز و فرود صادرات فولاد ایران
  نورد گرم 2 فولاد مبارکه مانع از ارزبری می شود/ نورد گرم 2 باعث خودکفایی کشور می شود
  مجتمع فولاد خراسان، شصت و یکمین شرکت برتر کشور شد
  بومی سازی 70 نوع قطعه و تجهیز در فولاد سفیددشت
  افت حمل سنگ آهن ریوتینتو در سال 2019
  افزایش 400 هزار تنی تولید سیمان تاجیکستان در سال 2019
  افزایش ظرفیت استخراج مواد معدنی در کاشان
 
   اخبار ورزشی  
  سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان معرفی شد
  ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان یکی از بسترهای مهم اجتماعی و فرهنگی است
  بانوان کاراته کار فولاد خوزستان قهرمان مسابقات باشگاهی شهرستان اهواز شدند
  فولاد خوزستان قهرمان مسابقات تنیس روی میز ایمیدرو شد
  قهرمانی تیم فوتسال فولاد هرمزگان ذر مسابقات کارگری هرمزگان
  قهرمانی تیم والیبال بانوان فولاد خوزستان
  اعتماد به نفس واقعی با ورزش رزمی جودو
  مربی رزمی کار فولاد خوزستان مقام اول را بدست آورد
  کسب مقام سوم بانوی قایقران فولادی
  نخستین پیروزی فولاد هرمزگان در لیگ دسته سه فوتبال
  مصاحبه ها  

احیای معادن کوچک با هدف توسعه مناطق محروم در دستور کار است احیای معادن کوچک با هدف توسعه مناطق محروم در دستور کار است
دنیای معدن -معاون سابق وزیر صنعت با اشاره به آغاز برنامه احیای معادن کوچک با هدف توسعه مناطق محروم از سال ۹۶، گفت: این طرح، در معادن روباز به ویژه سنگ آهن، مواد معدنی فلزی و غیرفلزی در دست انجام است.
شنبه، 5 مرداد 1398 - 12:54

استقبال از سرمایه گذاری در معادن کوچک مقیاس استقبال از سرمایه گذاری در معادن کوچک مقیاس
دنیای معدن -طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، سال هاست که در اندیشه توسعه دولت ها قرار گرفته است و در این مسیر مشکلاتی شامل دانش فنی و مهندسی اکتشاف، استخراج و فرآوری، آموزش تخصصی ایمنی و فنی، تامین زیرساخت ها، تامین منابع مالی مورد بررسی قرار گرفته است .
شنبه، 5 مرداد 1398 - 07:34

 تامین اعتبارات در راستای بازسازی و احیای معادن کوچک تامین اعتبارات در راستای بازسازی و احیای معادن کوچک
دنیای معدن - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری و فعالیت های معدنی گفت: احیا و بازسازی معادن کوچک به عنوان طرحی ملی همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد که از طریق ضمانت نامه های این صندوق و سپرده اعتباری شرکت های بزرگ مشروط می توانند اعتبارات 18 درصدی دریافت کنند.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 10:39

۴ هزار معدن در کشور فعال نیست ۴ هزار معدن در کشور فعال نیست
دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به حدود چهار هزار معدن غیرفعال در سطح کشور گفت: سیاست دولت در چارچوب برنامه احیای معادن کوچک که از طرح های اقتصاد مقاومتی است، تکیه و جذب مشارکت بخش خصوصی در این عرصه است که منجر به رونق تولید شود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 09:22

 ترسیم ۳ مسیر برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط ترسیم ۳ مسیر برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط
دنیای معدن - ۸ مرداد، همایش نهضت راه‌اندازی معادن کوچک و متوسط که به عنوان یک طرح اقتصاد مقاومتی در نهاد ریاست جمهوری تصویب شده، قرار است برگزار شود.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 13:03

 نسخه ایمیدرو برای معادن کوچک؛ تخصیص منابع حقوق دولتی برای طرح‌های زیربنایی نسخه ایمیدرو برای معادن کوچک؛ تخصیص منابع حقوق دولتی برای طرح‌های زیربنایی
دنیای معدن - مدیریت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با اعلام اینکه یکی از دغدغه‌های جدی معادن کوچک استان‌ها موضوع زیر ساخت‌ها است، گفت: قرار شده از محل حقوق دولتی منابعی در اختیار طرح ایجاد زیر بناها قرار گیرد.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 16:47

 مزیت‌های نسبی فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس مزیت‌های نسبی فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس
دنیای معدن -احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس موجب تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور می‌شود.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 07:41

احیای معادن کوچک رویکرد صادراتی هم می تواند داشته باشد احیای معادن کوچک رویکرد صادراتی هم می تواند داشته باشد
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ضمن اعلام اینکه امسال احیای معادن کوچک در چارچوب اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس قرار دارد، گفت: این معادن علاوه بر تامین نیاز داخل، می تواند رویکرد به بازارهای صادراتی داشته باشد.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 07:30

 واکنش مدیرعامل آلومینا به خطرات زیست محیطی معدن بوکسیت شاهوار واکنش مدیرعامل آلومینا به خطرات زیست محیطی معدن بوکسیت شاهوار
دنیای معدن -در روزهای گذشته فعالان محیط زیستی نسبت به فعالیت معدن روباز بوکسیت شاهوار در شاهرود هشدار دادند که با واکنش مدیر عامل شرکت آلومینای ایران روبرو شد. وی می‌گوید این معدن بخش کوچکی از شهرستان شاهرود محسوب می‌شود و قابلیت آسیب‌رسانی به محیط زیست را ندارد.
شنبه، 14 مهر 1397 - 07:41

معدن زیر سایه سیاست و نفت معدن زیر سایه سیاست و نفت
دنیای معدن - چند سالی است که به واسطه کاهش قیمت نفت در دنیا، بخش معدن به عنوان دومین منبع درآمدی دولت مورد توجه قرار گرفته است.
یکشنبه، 20 اسفند 1396 - 20:46

 صادرات اولویت ما نیست؛ نیاز داخل را تامین می‌کنیم صادرات اولویت ما نیست؛ نیاز داخل را تامین می‌کنیم
دنیای معدن -این روزها فولادسازان ایرانی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند و تلاش بسیاری برای مطرح کردن این صنعت در سطح خاورمیانه و جهان انجام داده‌اند؛ تا جایی که امروز کشورمان به عنوان چهاردهمین تولیدکننده فولاد در جهان شناخته شده است.
شنبه، 30 دی 1396 - 15:47

 رییس سازمان زمین شناسی: خبر داشتیم که تهران می لرزد رییس سازمان زمین شناسی: خبر داشتیم که تهران می لرزد
دنیای معدن - راضیه لک، رییس سازمان زمین شناسی گفت: زمان دقیق وقوع زلزله معلوم نبود، به همین خاطر اطلاع رسانی نکردیم اما آماده بودیم.
یکشنبه، 24 دی 1396 - 14:03

 اولتیماتوم آلومینومی ها برای صادرات! اولتیماتوم آلومینومی ها برای صادرات!
دنیای معدن -مدیرعامل ایرالکو ضمن انتقاد از اینکه خرید آلومینیوم در بورس کالا از تقاضای مطرح شده بسیار کمتر است، گفت: اگر این روند تا پایان هفته ادامه داشته باشد، محصول خود را به بازارهای صادراتی ارسال می کنیم.
چهارشنبه، 20 دی 1396 - 13:13

 ابزارهای جدید بیمه ای برای معدنی ها در راه است ابزارهای جدید بیمه ای برای معدنی ها در راه است
دنیای معدن - بدون شک یکی از اهداف شکل گیری صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی حمایت از واحدهای معدنی متوسط و کوچک مقیاسی است که پا به عرصه فرآوری گذاشته اند، البته نکته مهم در ادامه این حمایت ها پرداخت به موقع معوقات خواهد بود.
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 14:51

 خیز 20 میلیون تنی برای صادرات فولاد خیز 20 میلیون تنی برای صادرات فولاد
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ضمن تایید رشد 13 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2017 میلادی (11 دی تا 10 خرداد) گفت: تحقق افزایش تولید، نشانه برنامه ریزی اصولی در مسیر سند چشم‌انداز 1404 است.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 13:24

فرصت سرمایه گذاری در قطب صنعتی کشور فراهم است فرصت سرمایه گذاری در قطب صنعتی کشور فراهم است
دنیای معدن - نخستین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، متالوژی، تجهیزات و صنایع وابسته و نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلان معدنی و راهسازی با حضور شرکت های داخلی و خارجی از 12 تا 15 بهمن ماه امسال در استان هرمزگان و نمایشگاه دائمی شهر بندرعباس برگزار می شود.
دوشنبه، 6 دی 1395 - 17:40

توسعه همکاری ذوب آهن و بورس کالا در دستور کار/ لزوم فروش محصولات سایر فولادسازان در بورس توسعه همکاری ذوب آهن و بورس کالا در دستور کار/ لزوم فروش محصولات سایر فولادسازان در بورس
دنیای معدن - عرضه اولیه اوراق سلف تیر آهن ذوب آهن در بورس 17 اسفند 94 (201).JPG ذوب آهن اصفهان به دلایلی همچون شفافیت، کاهش رانت و واسطه گری، محصولاتش را در بورس کالای ایران عرضه می کند و راه اندازی معاملات گواهی سپرده محصولات ذوب آهن از طریق بورس کالا نیز در دستور کار است.
شنبه، 26 تیر 1395 - 18:52

افزایش تولید، اولویت مبارکه برای سال جاری افزایش تولید، اولویت مبارکه برای سال جاری
دنیای معدن -بهرام سبحانی، افزایش تولید را جزء اولویت های اصلی در فولاد مبارکه دانست.
یکشنبه، 12 اردیبهشت 1395 - 12:22

مبارزه با خام فروشی با تدوین برنامه‌ای بلند مدت مبارزه با خام فروشی با تدوین برنامه‌ای بلند مدت
دنیای معدن -رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود بر توسعه بخش معدن و مبارزه با خام فروشی تاکید داشته‌اند. این در حالی است که دولت یازدهم نیز تلاش خود را در جلوگیری از خام فروشی متمرکز کرده تا بتواند زنجیره ارزش در بخش معدن را تکمیل کند.
شنبه، 28 شهریور 1394 - 11:43

استفاده دولت از کمک های مادی و معنوی بخش خصوصی در فعالیت‌های معدنی استفاده دولت از کمک های مادی و معنوی بخش خصوصی در فعالیت‌های معدنی
دنیای معدن -مبارزه با خام فروشی می‌تواند گامی موثر در تکمیل زنجیره ارزش باشد، اما پیش از آن باید تجهیزات مورد نیاز برای فرآوری محصولات معدنی در اختیار فعالان معدنی به ویژه فعالان بخش خصوصی قرار بگیرد.
یکشنبه، 15 شهریور 1394 - 12:28

ارتباط بخش معدن با دانشگاه کلید اشتغال‌زایی برای فارغ التحصیلان معدنی ارتباط بخش معدن با دانشگاه کلید اشتغال‌زایی برای فارغ التحصیلان معدنی
دنیای معدن -ارتباط نزدیک بخش صنعت و معدن با دانشگاه می‌تواند علاوه بر توسعه و پیشرفت بخش‌های اقتصادی، منجر به ایجاد اشتغال در کشور شود. هرچند بخش معدن از مزیت‌ها و فرصت‌های بسیاری در جهت اشتغال‌ و درآمدزایی برخوردار است اما متاسفانه تعداد بسیاری از فارغ التحصیلان رشته‌های معدنی برای یافتن شغلی مناسب با مشکل مواجه می‌شوند. حال با ایجاد ارتباط میان دانشگاه و سازمان های مرتبط با بخش معدن می‌توان از ظرفیت نسل جوان و تازه نفس بیش از گذشته استفاده کرد.
شنبه، 31 مرداد 1394 - 11:46

برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی در بهمن ماه برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی در بهمن ماه
دنیای معدن -مدیرعامل شرکت رستاک پاد ویژن از برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه معدن، صنایع معدنی، سیمان، متالورژی و صنایع وابسته از 6 الی 9 بهمن‌ماه سال جاری با حضور گسترده شرکت‌های داخلی و خارجی در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش خبر داد.
یکشنبه، 18 مرداد 1394 - 12:34

رشد بخش معدن در گرو توسعه اکتشاف رشد بخش معدن در گرو توسعه اکتشاف
دنیای معدن -توافق تاریخی میان ایران و 1+5 دروازه ای جدید را به روی بخش اقتصاد کشور از جمله بخش معدن باز کرده است. فعالان این بخش معتقدند با ورود سرمایه گذاران خارجی و همچنین توسعه بازارهای بین المللی برای صنایع تولیدی کشور می توانداتفاقاتی خوب را در بخش اقتصاد ایران رقم زد.
شنبه، 17 مرداد 1394 - 10:18

تخفیف 70درصدی حقوق دولتی تاثیر چندانی بر حل بحران سنگ اهن ندارد تخفیف 70درصدی حقوق دولتی تاثیر چندانی بر حل بحران سنگ اهن ندارد
دنیای معدن - کاهش قیمت های جهانی سنگ آهن این روزها دیگر خبری جدید در این حوزه محسوب نمی شود زیرا فعالان این حوزه و تحلیلگران آن از سال گذشته با آغاز روند نزولی قیمت‌ها پیش بینی این موضوع را کرده بودند که تا اواخر سال 2016 فعالان حوزه سنگ آهن منتظر افزایش قیمت ها نباشند. بازی که ابتدا از سوی برزیل، استرالیا و چین آغاز شد و توانست بر کشورهای دیگر تولید کننده سنگ آهن از جمله ایران تاثیر گذار باشد.
دوشنبه، 22 تیر 1394 - 14:37

اکتشاف در جهان تابعی از بازار است اکتشاف در جهان تابعی از بازار است
دنیای معدن -افزایش تقاضا در بازارهای جهانی افزایش تکاپو در بخش معدن را به همراه دارد. این تکاپو در تمامی حوزه های معدن از اکتشاف تا بهره برداری و فرآوری دیده می شود. اما بدون شک رونق بازار محصولات معدنی تمایل فعالان این بخش برای اکتشاف بیشتر را به دنبال دارد.
شنبه، 6 تیر 1394 - 11:49

مواد معدنی آب های آزاد در قلمرو کشورهای پیشرو مواد معدنی آب های آزاد در قلمرو کشورهای پیشرو
دنیای معدن -تمایل برای بهره برداری از منابع معدنی موجود در بستر دریاها با کاهش عیار و ذخایر برخی معادن رو به افزایش است. البته در این میان باید به این نکته اشاره داشت که بهره برداری از ذخایر موجود در بستر دریاها نیازمند تکنولوژی ها و فناوری های جدید است.
دوشنبه، 25 خرداد 1394 - 12:05

قوانین محیط زیست برای معدنکاران شفاف باشد قوانین محیط زیست برای معدنکاران شفاف باشد
دنیای معدن -بدون شک فعالیت های معدنی به ویژه اکتشاف و استخراج با تخریب محیط زیست همراه است به همین دلیل تا به امروز بخش معدن درمقابل بخش محیط زیست قرار گرفته است. در صورتی که شفاف بودن قوانین محیط زیست می تواند میزان تخریب محیط زیست را به حداقل برساند.
شنبه، 9 خرداد 1394 - 16:05

دولت مشکل میان معدنکاران و معارضان محلی را حل کند دولت مشکل میان معدنکاران و معارضان محلی را حل کند
دنیای معدن -معدنکاران در کنار مشکلاتی که در بازارهای داخلی و خارجی دارند در مراحل اکتشاف و استخراج و بهره برداری با مشکلی تحت عنوان معارضان محلی رو به رو هستند که می تواند مسیر انها برای رسیدن به بازار را کمی سخت تر کند.
جمعه، 1 خرداد 1394 - 15:51

هندوستان ایران میزبان سرمایه گذاران خارجی هندوستان ایران میزبان سرمایه گذاران خارجی
دنیای معدن -روزهای اخیر شاهد تکاپوی هیات های اقتصادی از کشورهای دیگر بودیم به طوری که حتی امریکا نیز هیاتی را به همراه هیات آلمانی به ایران فرستاد تا بتواند زمینه همکاری های اقتصادی را ایجاد کند. حال نوبت به هندی ها رسیده است تا برای همکاری در چابهار به ایران بیایند. در روزهای آینده هیات تجاری هندی برای سرمایه گذاری به چابهار خواهند آمد.
شنبه، 19 اردیبهشت 1394 - 12:39

اصلاح آیین نامه ها از سوی دولت گامی اساسی در کاهش خام فروشی اصلاح آیین نامه ها از سوی دولت گامی اساسی در کاهش خام فروشی
دنیای معدن -جلوگیری از خام فروشی محصولات معدنی موضوعی است که مسئولان دولتی به شدت بر روی آن متمرکز شده اند و تلاش می کنند هر چه سریع تر آن را متوقف کنند.
چهارشنبه، 9 اردیبهشت 1394 - 11:41

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار