خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
یکشنبه، 29 مرداد 1396 - 23:45   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  قیمت آهن ,میلگرد 1396/05/29
  امسال مصرف فولاد چین بالاتر می رود
  کاهش نرخ شمش فولاد از سوی برخی از فولادی‌ها
  هند در بازار میلگرد آسیا
  پرهیز دولت دوازدهم از مداخله در بخش معدن
  افزایش 30 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ«طبس» و «البرز مرکزی»
  اعطای تندیس زرین سرآمدی به روابط عمومی فولاد مبارکه
  حقوق کارگران معدن زرشوران پرداخت شده است
  با کسب 241 رای؛ شریعتمداری از مجلس رای اعتماد گرفت
  افت جزیی بازار ورق چین
 
   اخبار ورزشی  
  خشم محسن بنگر بابت بی‌اعتنایی مسئولان پرسپولیس
  تغییر آرم روی پیراهن پرسپولیس برای دیدار با الاهلی
  پرسپولیس در بازی رفت مقابل الاهلی گل نخورد، صعود می‌کند/ طارمی از من گلزن‌تر است/ ستاره‌ها قدر روزهای بودن در پرسپولیس را بدانند
  دو پرسپولیسی به اروپا می روند
  اومانیا: برای پرسپولیس احترام قائلم ولی بازیکن پارس‌جنوبی هستم
  گرشاسبی: محرومیت "پرسپولیس" از تمامی بازی ها کاملاً جدی است
  مقایسه آماری بازیکنان پرسپولیس با الاهلی از سوی AFC
  برهانی هم از استقلال به AFC شکایت کرد
  جزییات قطع همکاری قرمزها با اسپانسر ۲ ساله / راه پرسپولیس و استقلال جدا شد
  پرسپولیس و استقلال در راه ساختارسازی
  یادداشت و مقالات  

 اقدامات موثر وزیر منتخب در بخش معدن اقدامات موثر وزیر منتخب در بخش معدن
دنیای معدن - کارشناس اقتصادی ایمیدرو: با تمدید یکساله برنامه پنجم تا پایان سال ۹۵، سال ۹۶ به‌عنوان نخستین سال اجرای برنامه ششم تعیین شده است و در هفته گذشته نیز شاهد معرفی کابینه جدید از سوی ریاست محترم جمهوری بودیم که تقارن شروع برنامه ششم با شروع فعالیت کابینه جدید می‌تواند سرآغاز خوبی در برنامه محوری دولت قلمداد شود.
چهارشنبه، 25 مرداد 1396 - 12:59

 امنیت و تنها امنیت امنیت و تنها امنیت
دنیای معدن -وقتی سخن از همکاری معدنی بین ایران و افغانستان مطرح می‌شود، باید دید در چنین همکاری طرف ایرانی چه به‌دست می‌آورد و چه از دست می‌دهد؟ ایران در زمینه دانش فنی معدن از افغانستان توانمندتر است.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 13:12

 دوری از تکرار حوادث معدنی با قانون‌مداری دوری از تکرار حوادث معدنی با قانون‌مداری
دنیای معدن -انگار معادن زغال‌سنگ ایران قرار نیست روی آرامش و امنیت را به خود ببینند. حادثه، پشت حادثه آنهم به فاصله کمتر از ۳ ماه در معادن زغال‌سنگ و از دست رفتن جان کارگرانی که با سختی بسیار در این معادن روز را شب می‌کنند و شب را صبح.
دوشنبه، 16 مرداد 1396 - 15:45

 سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد
دنیای معدن - هفدهم مرداد ماه، روز خبرنگار و یادروز و پاسداشت طلایه‌داران وظیفه‌شناس و سخت‌کوش که با تراوش قلم‌هایشان، امواج آگاهی را به ساحل حق‌طلبی می رسانند،‌ تهنیت باد.
دوشنبه، 16 مرداد 1396 - 13:20

 معدن به مدد هنر به مردم معرفی شود معدن به مدد هنر به مردم معرفی شود
دنیای معدن -هنر به عنوان یکی از فرآیندهای اثرگذار بر ذهن انسان‌ها، در عصر حاضر جایگاه ویژه‌ای در میان مردم پیدا کرده و توانسته با خلق معانی و مفاهیم مورد نظر خود، در اذهان عموم مردم تجلی یابد.
دوشنبه، 9 مرداد 1396 - 15:29

 موزه‌های معدنی، حاصل پیوند بخش معدن و صنعت گردشگری موزه‌های معدنی، حاصل پیوند بخش معدن و صنعت گردشگری
دنیای معدن -درآمدزایی از طریق توسعه گردشگری در معادن برای فعالان بخش معدن جهان و معدنکارانی که دغدغه‌های آنها حول و حوش افت و خیز نرخ مواد معدنی می‌چرخد و برای مالکان صنایع معدنی که بر رشد ارزش سهام شرکت خود در بورس متمرکز هستند،
سه شنبه، 3 مرداد 1396 - 15:59

 تراژدی ترامپ برای فولاد تراژدی ترامپ برای فولاد
دنیای معدن -نشست گروه جی۲۰ هفته گذشته در هامبورگ برگزار شد؛ نشستی که قرار بود در آن ایالات متحده امریکا و دیگر اعضای آن در زمینه تصمیم ترامپ برای کاهش واردات فولاد به امریکا مذاکره کنند؛ و مذاکره‌ای که نتیجه آن برای کشورهای صادرکننده فولاد به امریکا مهم تلقی می‌شد،
یکشنبه، 25 تیر 1396 - 12:27

 واکاوی حقوق دولتی ناظر بر معادن واکاوی حقوق دولتی ناظر بر معادن
دنیای معدن -اخذ حقوق دولتی از بهره‌برداران و استخراج‌کنندگان مواد معدنی از سوی دولت (به نمایندگی وزارت صنعت، معدن و تجارت) به دلیل تلقی انفال از معادن و ریشه فقهی این موضوع بوده،
یکشنبه، 25 تیر 1396 - 12:25

 همراهی بخش خصوصی در توسعه بخش معدن همراهی بخش خصوصی در توسعه بخش معدن
دنیای معدن - به زودی شاهد آغاز به کار دولت جدید خواهیم بود اینک در شرایطی دولت یازدهم وارد هفته های پایانی خود می شود که با نگاهی به عملکرد گذشته و برنامه های آتی‌، می توان نگاهی به بخشی از سیاستگذاری های ایمیدرو در دولت تدبیر و امید انداخت. یکی از اقدامات دوره 4 سال گذشته این است که دولت تمام تلاش خود را معطوف به استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی کرد هرچند مسیری است که تازه آغاز شده اما دورنمای آن حضور قدرتمند شرکت های خصوصی در اقتصاد و به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی است.
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 09:54

 ناامنی‌هایی که با آموزش امن می‌شوند ناامنی‌هایی که با آموزش امن می‌شوند
دنیای معدن -حادثه در معادن و توجه نکردن به مقوله ایمنی یکی از نکاتی است که باید مورد توجه مسئولان بخش معدن و همچنین بهره‌برداران معادن قرار گیرد زیرا با گذشتن تنها ۴ ماه از سال ۱۳۹۶ حوادثی در معادن کشور رخ داده و تلخ‌ترین آنها معدن زمستان یورت است که بخش عمده آن به دلیل نبود
دوشنبه، 12 تیر 1396 - 14:43

 رفتارهای پرریسک سرمایه‌گذاران معدنی رفتارهای پرریسک سرمایه‌گذاران معدنی
دنیای معدن -مطالعات زیادی در زمینه انواع اشتباهات و خطاهای ادراکی و چگونگی اثر این خطاها بر تصمیم‌گیری مالی سرمایه‌گذاران انجام شده و نتیجه مطالعات این بوده که همواره تصمیمات سرمایه‌گذاران تحت تاثیر خطاها قرار می‌گیرد.
یکشنبه، 11 تیر 1396 - 12:39

 دو تصویر از بخش معدن و صنایع معدنی دو تصویر از بخش معدن و صنایع معدنی
دنیای معدن - در آستانه روز ملی و بزرگداشت هفته معدن با نگاهی به 4 سال گذشته با دو تصویر روبرو می شویم.
سه شنبه، 2 خرداد 1396 - 09:18

 روابط عمومی بخش معدن و صنایع معدنی یک آلترناتیو درجذب سرمایه گذار روابط عمومی بخش معدن و صنایع معدنی یک آلترناتیو درجذب سرمایه گذار
دنیای معدن -مهدی گودرزی کارشناسان ارشد رشته علوم ارتباطات اجتماعی - شروع به کار روابط عمومی در ایران و جهان از طریق بخش صنعت صورت گرفته است. با توسعه بخش معدن و صنایع معدنی روابط عمومی در حال تکامل و حرفه ای شدن است. تخصصی شدن روابط عمومی دربخش ,معدن و صنایع معدنی جهت افزایش بهره وری و جذب سرمایه اقتصادی است.
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1396 - 14:36

 برندینگ، همپای صادرات مواد معدنی با ارزش افزوده بالاتر برندینگ، همپای صادرات مواد معدنی با ارزش افزوده بالاتر
دنیای معدن - یکی دیگر از مباحثی که در عرصه برندینگ ارزش پیدا می‌کند، صادرات مواد معدنی با ارزش افزوده بالاتر و به عبارت دیگر صادرات مواد بالادستی است تا هم نیروی کار ایرانی در این امر دخیل شود و به اشتغال‌آفرینی بینجامد و هم محصول ایرانی در عرصه صادرات قدرتمندتر عمل کند.
سه شنبه، 19 اردیبهشت 1396 - 12:12

 معدن چشم‌انتظار انتخابات معدن چشم‌انتظار انتخابات
دنیای معدن -زنگ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری به صدا در آمده و شور و شوقی در میان مردم به پا کرده است. این روزها بازار گمانه‌زنی‌ها بسیار داغ است و این گمانه‌زنی‌ها پس از برگزاری نخستین مناظره میان نامزدهای انتخاباتی، شدیدتر از قبل شد. البته هرچه به ۲۹ اردیبهشت نزدیک می‌شویم این هیجان افزایش پیدا می‌کند.
دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396 - 12:05

 نقش تشکل‌های بخش خصوصی در برندسازی نقش تشکل‌های بخش خصوصی در برندسازی
دنیای معدن -چند سالی است که تشکل‌های بخش خصوصی بسیار فعال شده و توانسته‌اند در نشست‌های بین‌المللی، اعتماد به برندهای ایرانی را در بین خریداران ایجاد کنند؛ مانند انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن کشور.
یکشنبه، 10 اردیبهشت 1396 - 13:25

 لزوم توجه به اقتصاد دانش‌بنیان در معدن لزوم توجه به اقتصاد دانش‌بنیان در معدن
دنیای معدن -ادبیات اقتصاد دانش‌بنیان مدت‌هاست در محافل مختلف علمی - سیاسی دنیا مطرح شده است. تفاوت در شرایط کشورها و میزان توسعه‌یافتگی آنها موجب شده اندیشمندان و حتی نهادهای گوناگون، اقتصاد دانش‌بنیان را از ابعاد گوناگون بررسی و تعاریف و شاخص‌های متفاوتی ارائه کنند.
شنبه، 2 اردیبهشت 1396 - 13:49

 «سالکو» گامی برای اشتغالزایی جوانان «سالکو» گامی برای اشتغالزایی جوانان
دنیای معدن -ظرفیت‌های بسیار خوبی از صنایع معدنی در کشور وجود دارد که بدون شک نتیجه در اختیار داشتن ذخایر فراوان مواد معدنی است. باید تلاش کرد از این نعمت‌های الهی بهترین بهره را برد.
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 - 12:19

 ظرفیت اشتغالزایی در صنایع معدنی ظرفیت اشتغالزایی در صنایع معدنی
دنیای معدن -با توجه به اینکه امسال سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید، اشتغال» نامیده شده، باید با فعال کردن معادن و صنایع معدنی بتوان بیش از پیش در جهت اشتغالزایی در این حوزه گام برداشت.
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 12:14

 عوامل موثر بر برندینگ مواد معدنی عوامل موثر بر برندینگ مواد معدنی
دنیای معدن -در مبحث برندینگ به موضوعات و عوامل زیادی باید توجه کرد. نخستین مسئله، کیفیت محصول و تداوم آن است.
یکشنبه، 27 فروردین 1396 - 12:49

 چشم‌انداز سیمان در سال ۹۶ چشم‌انداز سیمان در سال ۹۶
دنیای معدن -وضعیت بازار داخلی و صادراتی برای صنعت سیمان چندان تفاوتی با سال ۹۵ نخواهد داشت. از این‌رو با توجه به شرایط موجود، پیرو برنامه‌ریزی‌های سال گذشته باید در سال جدید نیز گام برداشت.
دوشنبه، 21 فروردین 1396 - 13:53

 تحریم‌ها و تاثیر آنها بر موضوع برندینگ تحریم‌ها و تاثیر آنها بر موضوع برندینگ
دنیای معدن -یکی از موضوعاتی که سبب شده ایران در برندینگ کالای معدنی موفق نباشد، مسئله تحریم‌های ۱۰ سال اخیر است. این تحریم‌ها تاثیر منفی بسیاری بر توسعه تجارت ایران گذاشته و سبب خودداری بسیاری از شرکت‌های خارجی برای عقد قرارداد با ایران به دلیل احتمال اعمال جریمه‌های سنگین امریکا و اتحادیه اروپا شده است.
یکشنبه، 20 فروردین 1396 - 12:48

 بررسی نقش انسان و معدن در ایجاد زلزله بررسی نقش انسان و معدن در ایجاد زلزله
دنیای معدن -دلایل متعددی در ایجاد زمین‌لرزه‌های مصنوعی در زمین وجود دارد که یکی از آنها از سوی انسان‌ها انجام می‌شود.
چهارشنبه، 16 فروردین 1396 - 13:25

 کرباسیان از نگاهی دیگر؛ بهانه نوروزی کرباسیان از نگاهی دیگر؛ بهانه نوروزی
دنیای معدن - مدیران همواره رفتاری کاری و اداری در سازمان ها یا شرکت های تحت مدیریت خود دارند اما گاهی لازم است بُعد دیگری از شخصیت حرفه ای یا خصوصی آن ها نیز دیده شود و چه ایامی بهتر از نوروز که با وجوه دیگر افکار یک مدیر سرد و گرم چشیده به نام مهدی کرباسیان آشنا شویم.
جمعه، 4 فروردین 1396 - 09:29

 شکوفایی ۲۰۱۷ محصول تصمیم افکار عمومی شکوفایی ۲۰۱۷ محصول تصمیم افکار عمومی
دنیای معدن -۲۰۱۶ میلادی تمام شد؛ سالی که بازار اقلام معدنی بخش زیادی را با رکود سپری کرد و بار رکود و کسادی بازار بر شانه‌های غول‌های معدنی سنگینی می‌کرد، آن قدر که کاترپیلار بزرگترین سازنده ماشین‌آلات سنگین از جمله تجهیزات معدنی برای سبک کردن فشار آن، واحد تولیدی خود را در بلژیک تعطیل کرد و به دنبال این تعطیلی ۲۰۰۰ نفر بیکار شدند.
پنجشنبه، 19 اسفند 1395 - 19:54

 پیش‌بینی بازار مواد معدنی بدون رانت اطلاعاتی پیش‌بینی بازار مواد معدنی بدون رانت اطلاعاتی
دنیای معدن -اگرچه فعالان معدنی همواره سعی دارند با برنامه‌ریزی بلندمدت و ارائه استراتژی کارآمد به رشد اقتصادی کمک کنند اما توجه کافی نداشتن به بخش معدن در کشور و حضور واسطه‌ها و افراد سودجو و محدودیت دسترسی به اطلاعات و آمار صحیح اقتصادی،
دوشنبه، 16 اسفند 1395 - 13:22

 از ترامپ همین انتظار می‌رود از ترامپ همین انتظار می‌رود
دنیای معدن -ترامپ می‌خواهد یادداشتی امضا کند تا شرکت‌های مصرف‌کننده مواد معدنی ایالات‌متحده دیگر دغدغه این را نداشته باشند که باید به مقامات کشور درباره منبع موادی مانند قلع، کُبالت و طلا که در ساخت محصولات خود از آنها استفاده می‌کنند توضیحی دهند تا همه هم و غم آنها صرف تولید شود و درپی آن شرایط اقتصادی ایالات‌متحده بهبود یابد.
چهارشنبه، 27 بهمن 1395 - 14:04

 عظمت معدن را دیدیم عظمت معدن را دیدیم
دنیای معدن -سفر به استان یزد و بازدید از معادن سنگ‌آهن آن باعث شد از نزدیک عظمت فعالیت در بخش معدن را ببینیم و از زحماتی که در این بخش کشیده می‌شود، درک بهتری داشته باشیم.
چهارشنبه، 20 بهمن 1395 - 14:32

 وظایف سازمان حفاظت محیط‌زیست در معادن وظایف سازمان حفاظت محیط‌زیست در معادن
دنیای معدن -فعالیت‌های معدنی و استخراج مواد خام در عین حال که از ضرورت‌های توسعه صنعت هر کشور است یکی از موثرترین مشکلات محیط‌زیست نیز تلقی می‌شود.
سه شنبه، 19 بهمن 1395 - 14:21

 آموزش هزینه یا سرمایه‌گذاری در معدن؟ آموزش هزینه یا سرمایه‌گذاری در معدن؟
دنیای معدن -ارتقای دانش فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید سازمان‌های توسعه‌ای معدنی در کنار سایر وظایف خود به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
یکشنبه، 17 بهمن 1395 - 12:56

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار