خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
شنبه، 23 آذر 1398 - 04:13   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  هماهنگی شرکت مس با دانش و تکنولوژی روز دنیا/ اقدامات خوب شرکت مس در حوزه ساخت داخل
  معرفی طرح های فولادی برتر سال ۹۸ در کنفرانس ملی سازه و فولاد
 
   اخبار ورزشی  
  اعتماد به نفس واقعی با ورزش رزمی جودو
  مربی رزمی کار فولاد خوزستان مقام اول را بدست آورد
  کسب مقام سوم بانوی قایقران فولادی
  نخستین پیروزی فولاد هرمزگان در لیگ دسته سه فوتبال
  ما به آینده فوتبال می‌اندیشیم
  فولاد هرمزگان میزبان خلیج فارس میناب
  خط و نشان فولاد هرمزگان برای رقبا در دومین روز مسابقات فوتسال کارکنان ایمیدرو
  برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان ایمیدرو در بندرعباس
  گفتگوی خبرنگار روابط عمومی با ناظر واحد تربیت بدنی و تفریحات سالم در شرکت فولاد خوزستان
  مراسم معارفه دکتر حبیب الله رضایی به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه فولاد خوزستان برگزار شد
  یادداشت و مقالات  

 نگاهی به نقش نگهداری، تعمیرات و بهره وری در فولاد خوزستان نگاهی به نقش نگهداری، تعمیرات و بهره وری در فولاد خوزستان
دنیای معدن -نگهداری و تعمیرات در فولاد خوزستان با استفاده از روش‌های متداول و نوین و به‌صورت نیمه‌متمرکز انجام میشود، به این معنی که بخشی از آن در تیم‌های مستقر در واحدهای بهره برداری و قسمتی که عمدتا شکل تخصصی در زمینه های برق، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق، سازه های صنعتی و تعمیر تجهیزات مکانیکی دارند به‌وسیله واحدهای پشتیبانی صورت می گیرد.
چهارشنبه، 20 آذر 1398 - 11:11

 دغدغه های فعالان بخش خصوصی معدن نشان می دهد/دست انداز بخشنامه های آنی برسر راه توسعه دغدغه های فعالان بخش خصوصی معدن نشان می دهد/دست انداز بخشنامه های آنی برسر راه توسعه
دنیای معدن -نقش معدن در رشد اقتصادی می تواند بسیار موثر باشد ، با توجه به اینکه درآمدهای نفتی کاهش یافته و بودجه چندانی را در اختیار دولت قرار نمی دهد ، این مسئله مهم تر هم می شود
چهارشنبه، 6 آذر 1398 - 11:16

 موانع اکتشاف در عمق موانع اکتشاف در عمق
دنیای معدن - ما اکتشافات سطحی را در کشور به خوبی پوشش داده ایم اما در اکتشافات عمقی نسبت به بسیاری از کشورها عقب هستیم
دوشنبه، 4 آذر 1398 - 13:18

 فقدان نگاه صادراتی دولت در بخش فقدان نگاه صادراتی دولت در بخش
دنیای معدن -امروزه صادرات بیش از هر زمان دیگری مرکز توجه و سیاست‌گذاری کشورها قرار گرفته است،
سه شنبه، 30 مهر 1398 - 08:27

 سیاستگذاری؛ سرچشمه خلق فرصت های توسعه سیاستگذاری؛ سرچشمه خلق فرصت های توسعه
دنیای معدن - پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه صنعت، ارتباط مستقیم با سیاستگذاری های مدیران عالی و ارشد یک سیستم دارد. در واقع این سیاستگذاران هستند که با تدوین استراتژی، مسیر پیش رو را ترسیم و فرصت هایی را برای جامعه خلق می کنند. در هر دهه ای که کشورمان شاهد توسعه در بخش های اصلی بوده باید نگاهی به گذشته و آینده نگری مدیران آن دوره داشت. امروزه چنانچه توسعه صنعت فولاد، امری بدیهی و پیش نیاز حرکت بسیاری از صنایع پایین دستی شده، به نگاه مدیران دهه های گذشته بازمی گردد. اگرچه پیشتر نوع سیاستگذاری به گونه ای بود که دولت را طراح و مجری پروژه های توسعه ای معرفی می کرد اما امروزه با توجه به تغییراتی که از ابتدای سال های 1380 ایجاد شده، به آهستگی شاهد کمرنگ شدن جایگاه دولت و تقویت بخش خصوصی شده ایم.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 15:07

بازیگران اصلی صنایع فلزی غیرآهنی بازیگران اصلی صنایع فلزی غیرآهنی
دنیای معدن -ایران از جمله کشورهایی است که از لحاظ منابع طبیعی در دنیا بی‌نظیر است؛
سه شنبه، 9 مهر 1398 - 08:24

 بخش معدن؛ سنگری قابل اتکا بخش معدن؛ سنگری قابل اتکا
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت. در پیام خداداد غریب پور آمده است: دفاع مقدس، واژه ای در قاموس حماسه های غرور آفرین ملتی انقلابی و شریف است. حماسه ای که با جانفشانی دلاور مردان و زنان این مرز بوم برای دفاع از کیان، آب و خاک رقم خورد و امروز این حکایت ماندگار موجب شده تا قدرت و اقتدار ایران اسلامی به نقطه ای برسد که روز به روز اتکا به توانمندی های داخلی، افزایش یابد.
یکشنبه، 31 شهریور 1398 - 13:01

 هفته دولت؛ آغازگر حرکتی نو در بخش معدن هفته دولت؛ آغازگر حرکتی نو در بخش معدن
دنیای معدن -سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،‌ هفته دولت در سال‌جاری را آغازگر حرکتی جدید برای تحقق اهداف بخش معدن و صنایع معدنی می‌داند.
دوشنبه، 4 شهریور 1398 - 06:38

تحول در بخش تولید اطلاعات پایه معدنی کشور و اکتشافات عمقی جهت دستیابی به ذخایر پنهان در کلاس جهانی تحول در بخش تولید اطلاعات پایه معدنی کشور و اکتشافات عمقی جهت دستیابی به ذخایر پنهان در کلاس جهانی
دنیای معدن -اصولاً ذخایر طبیعی هر کشوری از جمله ذخایر معدنی آن در کنار نیروهای متخصص و با تجربه زیربنای توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود. ایران به دلیل واقع شدن در مسیر کمربند کوهزایی جهانی آلپ – هیمالیا دارای پتانسیل های معدنی متنوع و ذخایر ارزشمند فلزی و غیرفلزی در بین 15 کشور برتر جهان قرار گرفته و حدود 7 درصد از ذخایر جهان در قالب 68 ماده معدنی در ایران قرار دارد.
سه شنبه، 22 مرداد 1398 - 10:56

 روز صنعت، روز همگرایی روز صنعت، روز همگرایی
دنیای معدن -امروز روز صنعت و معدن است، فعالان صنعتی و معدنی کشور در حالی امروز گردهم می‌آیند که در خط مقدم تولید با مسائل متعددی رو‌به‌رو هستند.
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 10:24

آمادگی برای عملیاتی کردن نقشه راه توسعه صنعت مس آمادگی برای عملیاتی کردن نقشه راه توسعه صنعت مس
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در پیامی آمادگی این مجموعه را برای عملیاتی کردن نقشه راه صنعت مس ایران اعلام کرد.دکتر «اردشیر سعدمحمدی» در پیامی به مناسبت روز «ملی صنعت و معدن» با تبریک این رویداد مهم، از تلاش و زحمات تمامی مدیران، کارکنان و سربازان جبهه تولید در حوزه صنعت و معدن به‌ویژه صنعت مس کشور تقدیر کرد.
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 06:28

پیام مدیرعامل فولاد خوزستان به مناسبت دهم تیرماه، روز ملی صنعت و معدن پیام مدیرعامل فولاد خوزستان به مناسبت دهم تیرماه، روز ملی صنعت و معدن
دنیای معدن -متن پیام به شرح ذیل می باشد. بسم الله الرحمن الرحیم تمامی دست اندرکاران گروه فولاد خوزستان با بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و اجرای دقیق سیاست‌ های کلی شرکت، برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه بین المللی گام های موثری برداشته اند.
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 06:26

 تاثیر کارخانه‌های فرآوری سیار در کاهش هزینه‌های تولید معادن کوچک و متوسط تاثیر کارخانه‌های فرآوری سیار در کاهش هزینه‌های تولید معادن کوچک و متوسط
دنیای معدن -امروزه با افزایش هزینه‌های حمل و نقل مواد معدنی برای برخی معادن کوچک و متوسط که عیار ماده معدنی پایین و نیاز به فرآوری ضروری است، دیگر جابه‌جایی ماده معدنی برای انتقال تا کارخانه‌های فرآوری از مسافت‌های زیاد مقرون به صرفه نیست، زیرا هزینه‌های جابه‌جایی موجب می‌شود تا بخشی از ارزش افزوده عیار را در خود هضم کند.
یکشنبه، 2 تیر 1398 - 08:08

 جای خالی نظرخواهی از فعالان بخش معدن در تصمیم‌گیری‌ها جای خالی نظرخواهی از فعالان بخش معدن در تصمیم‌گیری‌ها
دنیای معدن - یکی از مهم‌ترین‌ اقدامات مدیریت ارشد در هر کشوری، استفاده از تمام ظرفیت‌ها و نظرات به منظور تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بر‌اساس عقل جمعی است.
چهارشنبه، 29 خرداد 1398 - 08:15

موفقیت کنسرسیوم در گرو نگاه ویژه مسوولان موفقیت کنسرسیوم در گرو نگاه ویژه مسوولان
دنیای معدن -بخش معدن، به ویژه بخش اکتشاف آن از بخش‌های ریسک پذیر است و دولت‌ها مکلف هستند اکتشاف معادن را به‌عنوان وظیفه‌ای حاکمیتی انجام دهند، چون بخش خصوصی بیشتر تمایل به فعالیت در بخش بهره‌برداری و فرآوری معادن دارد و علاقه‌ای به فعالیت اکتشاف و مطالعاتی ندارد.
شنبه، 18 خرداد 1398 - 07:15

 نگرش استراتژیک به رونق تولید نگرش استراتژیک به رونق تولید
دنیای معدن - بخش معدن و صنایع معدنی به رغم فشارهایی که از سال گذشته بر اقتصاد کشور وارد شده،‌ همچنان به عنوان حوزه ای پیشرو خودنمایی می کند. این امر به سبب پیش بینی هایی است که مدیران و کارشناسان این بخش از دهه گذشته به این سو داشته اند. رشد ارزش افزوده، تولید و صادرات در زنجیره های فولاد،‌ مس و آلومینیوم نمونه های بارزی از این حرکت هستند که از سال های گذشته -به ویژه دهه کنونی- آغاز و اکنون به بار نشسته است.
چهارشنبه، 1 خرداد 1398 - 09:23

 کارگر؛ جانی بر پیکره تولید کارگر؛ جانی بر پیکره تولید
دنیای معدن - ۱۱ اردیبهشت بهانه ای است تا به جایگاه شریف ترین انسان ها بیندیشیم؛ انسان هایی که نیروی پرتوان چرخ توسعه صنعت و معدن کشور هستند و البته تولید و توسعه بدون حضور این قشر، به کالبدی بی جان می مانند.
چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 07:32

 نگاهی دوباره به توسعه فولاد نگاهی دوباره به توسعه فولاد
دنیای معدن - در روزهایی که جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در کشور برگزار می‌شود، باید اذعان کرد به‌رغم تمامی مشکلات و چالش‌هایی که وجود داشته، حوزه فولاد در شرایطی قرار گرفته که می‌توان آن را سرآمد توسعه بخش معدن و صنایع معدنی قلمداد کرد. کسب رتبه دهم جهانی در تولید فولاد، خبری جدید و مسرت‌بخش است که حکایت از همگرایی دولت و بخش‌خصوصی دارد که توانسته‌اند در یک مسیر، ارتقای جایگاه فولاد ایران را رقم بزنند.
سه شنبه، 9 بهمن 1397 - 09:58

 ناظمی:مدیر استاندارد روابط عمومی ناظمی:مدیر استاندارد روابط عمومی
دنیای معدن - غلامرضا فروغی نیااولین بار در مناقشه برای واگذاری سهام فولاد اکسین با او آشنا شدم.
چهارشنبه، 26 دی 1397 - 13:19

توسعه سنگان و توجه به مقوله انسانی توسعه سنگان و توجه به مقوله انسانی
دنیای معدن -سنگان امروزه به نماد توسعه و فرآوری سنگ آهن تبدیل شده است.
چهارشنبه، 26 دی 1397 - 12:06

خودباوری؛ مقدمه شکوفایی تولید بومی خودباوری؛ مقدمه شکوفایی تولید بومی
دنیای معدن -افزایش اتکا به توانمندی داخلی در تامین قطعات مورد نیاز خطوط تولید، یا آن چه که اصطلاحا «بومی سازی» نامیده می شود، بیش تر از جنبه «اقتصادی» مورد تاکید قرار گرفته است. اما واقعیت این است که اتکا به تولید بومی دستاوردهای مهم اجتماعی، سیاسی و علمی را در پی دارد که گاه به مراتب مهم تر از ارزش اقتصادی صرف بومی سازی فرایندهاست.
سه شنبه، 25 دی 1397 - 11:39

قصه پرغصه فعالیت معدنکاری در ندوشن قصه پرغصه فعالیت معدنکاری در ندوشن
دنیای معدن - صدای انفجار، لرزه و زوزه بلدوزرها در دل کوه، گوش ها را می خراشد و گرد و غبار چهره طبیعت زیبای شهرمان ندوشن را مکدر می کند و گاهی غرش تریلی های حامل مواد معدنی، آرامش شب و روز را از مردم منطقه می رباید.
چهارشنبه، 19 دی 1397 - 09:20

 وقتی سرچشمه سر و سامان گرفت وقتی سرچشمه سر و سامان گرفت
دنیای معدن - «محمدتقی توکلی» دومین مدیرعامل شرکت سهامی معدن مس کرمان است که در سال 1354 و بعد از دورۀ مدیرعاملی دکتر «رضا نیازمند» به این سمت انتخاب شد. در ادامه گفت وگو با دومین مدیرعامل شرکت مس را بخوانید.
شنبه، 15 دی 1397 - 15:59

 لزوم جوان‌گرایی در بخش معدن لزوم جوان‌گرایی در بخش معدن
دنیای معدن -خش معدن کشور سال‌هاست از چالش فقدان استراتژی مدرن و یکپارچه، موازی‌کاری بین نهادها و سازمان‌های مختلف دست‌اندرکار بخش معدن و تداخل قانونی منابع طبیعی و قانون معادن رنج می‌برد. در نهایت این عوامل منجر به از دست رفتن بخش بزرگی از بازار صادرات مواد معدنی، ایجاد محیط کسب‌و‌کار نامساعد، عدم توسعه متوازن در حلقه‌های مختلف زنجیره ارزش محصولات معدنی، بهره‌وری پایین و عدم رقابت‌پذیری در صادرات محصولات معدنی شده است.
دوشنبه، 10 دی 1397 - 09:28

دانشگاه و صنعت فولاد به یک اندازه مقصرند دانشگاه و صنعت فولاد به یک اندازه مقصرند
دنیای معدن -یکی از عواملی که سبب شکل‌گیری واحدهای غیراصولی فولادی در سطح کشور شده، بیگانگی دانشگاه با صنعت فولاد است. فولادسازی یک صنعت پیچیده است که نیازمند فناوری‌هایی در سطوح بالاست.
یکشنبه، 27 آبان 1397 - 14:09

 بازار فولاد در آستانه تحولات جدید بازار فولاد در آستانه تحولات جدید
دنیای معدن -در چند هفته گذشته، به دلایل متعددی تقاضای مصرف‌کننده نهایی فولاد از یکسو کاهشی شد و از سوی دیگر حجم عرضه‌های داخلی افزایش یافت.
شنبه، 5 آبان 1397 - 13:24

 ملاحظات زیست‌محیطی در فعالیت‌های معدنی ملاحظات زیست‌محیطی در فعالیت‌های معدنی
دنیای معدن -انجام هر فعالیت توسعه‌ای، ممکن است درصدی به محیط‌زیست آسیب وارد کند، به عبارت دیگر استفاده از منابع طبیعی بدون تخریب، امری غیرممکن است.
چهارشنبه، 2 آبان 1397 - 13:44

 لزوم پیوستن به زنجیره جهانی صنعت فولاد لزوم پیوستن به زنجیره جهانی صنعت فولاد
دنیای معدن -تولید مواد اولیه برای صنعت فولاد کشور از آن رو اهمیت دارد که در سال‌های گذشته این زنجیره نامتوازن شده است و کمبودهایی در زمینه حفظ مواد اولیه آن وجود دارد.
چهارشنبه، 11 مهر 1397 - 08:15

 توجه به گردش مالی معادن توجه به گردش مالی معادن
دنیای معدن -دفاتر و حساب مالی بیشتر معادن کوچک و متوسط در همان منطقه‌ای است که فرآورده‌های معدنی در آن استخراج می‌شوند.
سه شنبه، 3 مهر 1397 - 13:56

ایمیدرو چگونه بدین جایگاه دست یافت ایمیدرو چگونه بدین جایگاه دست یافت
دنیای معدن - این روزها سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،‌ توانسته با تلاش های چند ساله و مداوم، جایگاه خود را به عنوان سازمانی خدمتگزار در توسعه کشور به منصه ظهور بگذارد و تثبیت کند. روز گذشته نیز در مجمع سالانه ایمیدرو، جناب دکتر شریعتمداری وزیر محترم صنعت معدن و تجارت که همواره پشتیبان استراتژی و برنامه های ایمیدرو بوده، بر همین امر تاکید وزرید و جداگانه در سخنان خود،‌ به شاخص هایی اشاره کرد که ایمیدرو را به عنوان نمادی از اقتصاد مقاومتی معرفی می کند.
یکشنبه، 25 شهریور 1397 - 14:08

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار