خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
چهارشنبه، 25 تیر 1399 - 09:28   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  استفاده از پساب شیوه ای مطمئن برای تامین آب صنایع سنگان است
  قیمت آهن ,میلگرد 1399/04/25
  تامین پایدار خوراک کارخانه های کنسانتره و گندله سازی منطقه سنگان توسط ایمیدرو/ روزانه 30 هزار تن سنگ آهن در عسلویه شرق استخراج می شود
  دیدار مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با استاندار کرمان
 
   اخبار ورزشی  
  مهاجم صنعت نفت: جبران شکست بازی رفت مقابل استقلال به ما انگیزه می دهد
  به دنبال حل مشکلات یا به دنبال برندسازی؟
  غلامپور، کریم باقری استقلال؟!
  اعلام برنامه سفر استقلالی‌ها به آبادان
  جزئیات دردناک تصادف سرژیک تیموریان برادر آندو
  منیعی و عنایتی برنده دوئل استقلالی‌ها؛ ناکامی عجیب مدعیان و پرواز قوی سپید برای بقا
  استقلالی‌ها همچنان نگران سفر به آبادان
  کرونایی های استقلال آمدند اما مجوز تمرین نگرفتند
  اتهام عجیب پرسپولیسی‌ها به استقلال ؛ غلامی و یزدانی آخرین نفرات خواهند بود؟
  جزئیات دردناک تصادف سرژیک تیموریان برادر آندو
  یادداشت و مقالات  

 نگاهی به پرونده مشارکت فولاد مبارکه در یک طرح استراتژیک ملی ۱۰۰۰ کیلومتر حماسۀ فولاد و نفت نگاهی به پرونده مشارکت فولاد مبارکه در یک طرح استراتژیک ملی ۱۰۰۰ کیلومتر حماسۀ فولاد و نفت
دنیای معدن - در اولین روزهای ماه جاری، خبر مشارکت قابل‌تحسین فولاد مبارکه در راه‌اندازی خط لولۀ انتقال نفت گوره به جاسک که به بیان مقام معظم رهبری یک طرح استراتژیک و مهم برای دولت بوده، رسانه‌ای شد و ظرفیت بالای بخش صنعت داخلی در رشد و توسعه و خودکفایی کشورمان را به رخ همگان کشید. به همین مناسبت در این شماره تلاش کردیم ابعاد و زوایای مختلف این مشارکت استراتژیک را برای شما به‌تفصیل بیان کنیم.
یکشنبه، 22 تیر 1399 - 14:20

 صنعت مس؛ صنعتی بی‌بدیل و بی‌رقیب در اقتصاد ایران صنعت مس؛ صنعتی بی‌بدیل و بی‌رقیب در اقتصاد ایران
دنیای معدن - بر پایه نظرات و پیش‌بینی‌های کارشناسان حوزه اقتصادی و تحلیلگران بین‌المللی، آینده صنعت مس به دلیل نقش استراتژیکی که در حوزه توسعه و پی‌ریزی اقتصاد سبز دارد
پنجشنبه، 19 تیر 1399 - 08:24

 یادداشتی از مهدی کرباسیان به مناسبت افتتاح خط لوله نفت ترش گوره - جاسک یادداشتی از مهدی کرباسیان به مناسبت افتتاح خط لوله نفت ترش گوره - جاسک
دنیای معدن - این پروژه ملی از آن جهت اهمیت دارد که با همت تلاشگران ایرانی، فناوری ساخت لوله انتقال نفت ترش در داخل میسر شد و موجب صرفه جویی ۳۰۰ میلیون دلاری برای کشور شده است.
چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 09:02

 تسهیل گری و راهبری، زمینه ساز تقویت حضور بخش خصوصی تسهیل گری و راهبری، زمینه ساز تقویت حضور بخش خصوصی
دنیای معدن - روز صنعت و معدن، متعلق به بخش خصوصی است و در واقع هر آنچه که تمامی دستگاه ها و نهادها برای تسهیل کسب و کار در بخش معدن و صنایع معدنی انجام می دهند برای تقویت جایگاه بخش خصوصی است. ایمیدرو نیز در جایگاه تنها سازمان توسعه ای این حوزه تلاش می کند در این روز به بیان خلاصه ای از اقدامات خود برای اثرگذاری روزافزون بخش خصوصی در حوزه معدن و صنایع معدنی بپردازد.
سه شنبه، 10 تیر 1399 - 10:00

 اولویت سرمایه گذاری در معادن عمیق اولویت سرمایه گذاری در معادن عمیق
دنیای معدن - ایران کشوری معدنی است و با توجه به حجم بسیار پایین اکتشافات می توان گفت که ما در این حوزه با وجود کارهای خوبی که در دولت یازدهم و دوازدهم صورت گرفته، با عقب ماندگی تاریخی روبه رو هستیم.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 09:53

 «صنعت مس» در مسیر درخشان جهش تولید «صنعت مس» در مسیر درخشان جهش تولید
«تولید»، «فروش»، «توسعه» و «جهش در فعالیت‌های مربوط به حوزه مسوولیت‌ اجتماعی با هدف رفع محرومیت در مناطق کم‌برخوردار» چهار استراتژی راهبردی شرکت مس در سال گذشته برای تحقق رونق تولید و فراهم کردن زیرساخت‌های جهش تولید و گسترش عدالت اجتماعی در سال گذشته بود.
شنبه، 20 اردیبهشت 1399 - 07:33

 الزامات و پیش‌نیازهای جهش تولید الزامات و پیش‌نیازهای جهش تولید
دنیای معدن - بدون تعریف دقیق و فهم مشترک از جهش تولید نمی‌توان سازوکار مناسب و با اهداف قابل حصول طراحی کرد، بنابراین ابتدا به تعریف و بعد به الزامات جهش تولید می‌پردازیم.
جمعه، 19 اردیبهشت 1399 - 07:57

 یادداشت:ایجاد رانت با دخالت های غیرکارشناسی وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار در بورس کالا یادداشت:ایجاد رانت با دخالت های غیرکارشناسی وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار در بورس کالا
دنیای معدن - منتخب مردم زنجان در مجلس معتقد است دخالت های غیرکارشناسی وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار در بورس کالا باعث ایجاد رانت و التهاب در برخی بازارها شده است.
یکشنبه، 14 اردیبهشت 1399 - 10:24

 مدیر عامل فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه مولد و عامل جهش تولید و رونق اقتصادی مدیر عامل فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه مولد و عامل جهش تولید و رونق اقتصادی
دنیای معدن - آنچه می‌خوانیدبرگرفته از یادداشتی از مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه درخصوص نقش فولاد مبارکه در رونق اقتصادی و جهش تولید است . با ما همراه باشید.
شنبه، 13 اردیبهشت 1399 - 19:04

 استارتاپ ها زمینه ساز ارایه خدمات پشتیبانی و کالاهای دانش بنیان استارتاپ ها زمینه ساز ارایه خدمات پشتیبانی و کالاهای دانش بنیان
دنیای معدن -یادداشتی از سید رضا عظیمی؛ مدیراجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مقیاس
جمعه، 12 اردیبهشت 1399 - 08:07

اقتصاد حوزه معدن در پساکرونا اقتصاد حوزه معدن در پساکرونا
دنیای معدن -یادداشتی از حسام مقدمعلی؛ معاون اکتشاف و بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران
جمعه، 22 فروردین 1399 - 09:56

رویکرد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی در سال جهش تولید رویکرد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی در سال جهش تولید
دنیای معدن - امسال با تدبیر رهبر معظم انقلاب به نام «جهش تولید» نامگذاری شده است، این مهم در ادامه نامگذاری سال های پیش، برنامه ای بلند مدت و هدفدار بوده که حرکت در این مسیر می‌تواند کشور را به نقطه مطلوب خود نزدیک کند.
جمعه، 22 فروردین 1399 - 09:43

 تحریم و آبدیده شدن صنعت فولاد تحریم و آبدیده شدن صنعت فولاد
دنیای معدن -تقریبا ۲۰ ماه از خروج ایالات متحده آمریکا از توافقنامه برجام می‌گذرد، بلافاصله پس از این تصمیم خصمانه دولت آمریکا در اردیبهشت ماه سال ۹۷ بود که وزارت خزانه‌داری این کشور متنی را منتشر کرد.
سه شنبه، 13 اسفند 1398 - 08:53

 استارتاپ ها زمینه ساز ارایه خدمات پشتیبانی و کالاهای دانش بنیان استارتاپ ها زمینه ساز ارایه خدمات پشتیبانی و کالاهای دانش بنیان
دنیای معدن - مدیراجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در یادداشتی، اهمیت استارتاپ ها (شرکت های دانش بنیان) را در توسعه بخش معدن تشریح می کند.
دوشنبه، 5 اسفند 1398 - 15:53

 پیش‌نیاز لایحه مشارکت عمومی- خصوصی پیش‌نیاز لایحه مشارکت عمومی- خصوصی
دنیای معدن - ضرورت انجام خصوصی‌سازی و کوچک کردن اندازه دولت‌ها در دنیا کاملا به اثبات رسیده‌ است، اما در ایران که پیش‌تر به دلیل تکیه بر درآمدهای نفتی، بر لزوم و اهمیت مهیا کردن بستر جریان کوچک‌سازی دولت نپرداخته بود، در سال‌های اخیر باتوجه به کاهش فروش نفت و کسری بودجه دولت، بحث انتقال بخشی از فعالیت‌های دولت به بخش خصوصی، به‌عنوان یک راهکار مهم مطرح شده است.
یکشنبه، 27 بهمن 1398 - 08:44

 ضرورت اصلاح سیاست‌های معدنی ضرورت اصلاح سیاست‌های معدنی
دنیای معدن - همان‌طوری‌که در اخبار آمده است اخیرا موضوع احیا و فعال سازی معادن کوچک در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته و اقدامات ارزشمندی نیز تاکنون در جهت بررسی موضوع و نیز تهیه و تدارک سازوکارها و ابزار و منابع لازم برای تحول در این وضعیت با همکاری و همراهی تنگاتنگ خانه معدن صورت پذیرفته است.
دوشنبه، 21 بهمن 1398 - 07:43

 گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود
دنیای معدن - جمشید ملارحمان، مدیرعامل جدید شرکت گل گهر در یادداشتی از اهمیت فولادی منطقه گل گهر سخن گفت و در همین راستا اهمیت بومی سازی در این منطقه را تبیین کرد.
دوشنبه، 30 دی 1398 - 11:11

 سایه تحریم‌ها بر سر صنایع فلزی سایه تحریم‌ها بر سر صنایع فلزی
دنیای معدن -درحال‌حاضر ایران در بین ۶۰ کشور جهان رتبه دهم تولید‌کننده فولاد را به خود اختصاص داده و پیش‌بینی شده با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی در ۱۴۰۴ به جایگاه هفتمین فولادساز جهان برسیم.
دوشنبه، 30 دی 1398 - 08:34

 بومی‌سازی فولاد؛ حرکت در یک ساختار بومی‌سازی فولاد؛ حرکت در یک ساختار
دنیای معدن -صنعت فولاد ایران، اکنون در ریل «تغییر رویکرد در مسیر بومی‌سازی» قرار گرفته است.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 08:53

 چرا صنعت فولاد در صادرات موفق نیست؟ چرا صنعت فولاد در صادرات موفق نیست؟
دنیای معدن -تشدید نااطمینانی‌، تحریم‌های بی‌سابقه، کاهش درآمدهای نفتی، شرایط مالی دولت و کم‌رمقی سمت تقاضا به‌عنوان عواملی شناسایی شده‌اند که می‌توانند رشد اقتصادی ایران را در چند فصل پیش‌رو منفی کنند.
دوشنبه، 23 دی 1398 - 08:05

 ضرورت تکمیل زنجیره فولاد ضرورت تکمیل زنجیره فولاد
دنیای معدن -صنعت فولاد را می‌توان یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشوری برشمرد؛ به‌گونه‌ای که حتی مصرف سرانه فولاد به‌عنوان شاخصی به‌منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است.
شنبه، 21 دی 1398 - 08:12

 دانش، لازمه بومی‌سازی صنعت فولاد دانش، لازمه بومی‌سازی صنعت فولاد
دنیای معدن - تعریف‌های متعددی برای بومی‌سازی آورده شده است، یکی از آنها که می‌تواند در صنعت فولاد کاربردی‌تر باشد، مطلب را این‌گونه بیان می‌کند: «بومی‌سازی فرآیندی است که امکان استفاده حداکثری از دانش و تکنولوژی ساخت قطعات و مواد را از طریق استفاده از پتانسیل‌های داخل و خارج کشور فراهم می‌سازد.»
یکشنبه، 15 دی 1398 - 08:25

ضرورت ایجاد توازن در زنجیره فولاد ضرورت ایجاد توازن در زنجیره فولاد
دنیای معدن - با توجه به چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ باید گفت صنعت فولاد با چالش‌های بسیاری برای تامین مواد اولیه و به تبع آن تحقق هدف‌گذاری پیش‌بینی شده، مواجه است.
شنبه، 7 دی 1398 - 10:14

 رخدادهای بازار سنگ‌آهن جهان در ۲۰۱۹ رخدادهای بازار سنگ‌آهن جهان در ۲۰۱۹
دنیای معدن -رخدادهای بزرگ جهانی و ادامه‌دار شدن جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین بر صنایع بزرگ از جمله صنعت فولاد و ماده اولیه سنگ‌آهن بی‌تاثیر نبوده است،
دوشنبه، 2 دی 1398 - 09:04

وقتی صادر کنندگان سنگ آهن جای معدن دار  می نشینند وقتی صادر کنندگان سنگ آهن جای معدن دار می نشینند
دنیای معدن -اعضاء هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران ، 20 آذرماه در ذوب آهن اصفهان حضور یافتند تا در خصوص تامین پایدار سنگ آهن این شرکت با مسئولین آن گفتگو و تبادل نظر نمایند . مهندس محمد جعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن در یادداشتی به تحلیل مباحث مطرح شده درا ین جلسه پرداخته که در پی می آید :
شنبه، 30 آذر 1398 - 11:36

 نقاط ضعف صنعت فولاد نقاط ضعف صنعت فولاد
دنیای معدن -صنعت فولاد ایران در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده است. ایران از دومین واردکننده فولاد دنیا در سال ۸۸ با تولید ۲۸ میلیون تن در سال جاری (برآورد) و تصاحب جایگاه ایتالیا اینک در رتبه دهم تولید‌کنندگان فولاد دنیا قرار گرفته است.
شنبه، 30 آذر 1398 - 08:50

 پیام مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به مناسبت فرا رسیدن 25 آذر و آغاز هفته پژوهش پیام مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به مناسبت فرا رسیدن 25 آذر و آغاز هفته پژوهش
دنیای معدن -جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی پیامی، فرا رسیدن 25 آذر و آغاز هفته پژوهش را تبریک گفت.
دوشنبه، 25 آذر 1398 - 11:21

نقدی بر لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با نگاهی بر بخش معدن
دنیای معدن -رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با برشمردن نقاط ضعف بودجه ۹۹ در بخش معدن گفت: رشد ۸۹ درصدی درآمد حاصل از بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن در این بودجه در نظر گرفته شد.
یکشنبه، 24 آذر 1398 - 17:26

برخی نمایندگان خوزستانی مانع واگذاری سهام فولاداکسین به فولادخوزستان! برخی نمایندگان خوزستانی مانع واگذاری سهام فولاداکسین به فولادخوزستان!
دنیای معدن -طبق اطلاع واصله از منابع موثق در حالیکه بیش از یک هفته از امضای قرارداد واگذاری ۶۰ درصد سهام شرکت فولاد اکسین به فولاد خوزستان از سوی علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان می گذرد
یکشنبه، 24 آذر 1398 - 14:15

 مزیت‌های نسبی ایران در صنعت فولاد مزیت‌های نسبی ایران در صنعت فولاد
دنیای معدن - پیشرفت‌های عظیم و گسترده تکنولوژی دیجیتال، تغییرات شگرفی را در زمینه ایجاد کسب و کار جدید در کشورهای جهان موجب شده است و امروزه همه کشورها، در هر مرحله‌ای از توسعه اقتصادی، می‌توانند در این زمینه گام گذارند.
یکشنبه، 24 آذر 1398 - 08:48

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار