خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
دوشنبه، 27 آذر 1396 - 14:25   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  قیمت آهن ,میلگرد 1396/09/27
  نوسازی و بازسازی؛ ضرورت توسعه معادن
  دولت به اکتشافات معدنی توجه کند
  کاهش بودجه، فرصت اکتشافات عمقی را از ما می‌گیرد
  فولادی‌ها باید سیاست صادراتی در پیش بگیرند
  بازار فولاد چین در هفته ای که گذشت
  رشد واردات قراضه به کره جنوبی
  رکود بازار بیلت جنوب شرق آسیا
 
   اخبار ورزشی  
  بعد از گولچ/ پرسپولیس در پرونده بن سون هم محکوم شد!
  بشار رسن یکماه دیگر پرسپولیس را ترک می کند
  آخرین فرصت اومانیا به مسئولان پارس جنوبی
  درخواست گادوین منشا از پرسپولیسی ها
  جدیدترین مصاحبه علی کریمی از اعتراض به مسئولین فدراسیون فوتبال تا حل مشکل بدهی باشگاه‌ ها
  برانکو در واکنش به جلسه تمدید قراردادش: روی جزئیات صحبت کردیم
  حرف آخر سرمربی پرسپولیس برای تمدید قرارداد !
  در فاصله 24 ساعت تا بازی حساس/ یک پرسپولیسی در اردوی صنعت نفت!
  برانکو دلایل کاملش برای اخراج رامین رضاییان را گفت
  فرصت برانکو به مسلمان در ترکیب پرسپولیس
  یادداشت و مقالات  

 از معدن «الماس‌بری» تا تخت جمشید از معدن «الماس‌بری» تا تخت جمشید
دنیای معدن -تخت جمشید بنای سنگی با شکوه و عجیبی است اما عجیب‌تر از آن معادن سنگ تخت جمشید است که در کنار این بنای عظیم قرار دارند. ده‌ها معدن در کوه‌های اطراف تخت جمشید وجود دارد.
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 11:53

 صنعتی با اشتغالزایی و رونق اقتصادی صنعتی با اشتغالزایی و رونق اقتصادی
دنیای معدن -صنعت فولاد به‌عنوان یک صنعت راهبردی و مادر در جهان شناخته شده که می‌تواند نقشی مهم و زیربنایی در ارتقای رفاه و اقتصاد هر کشور ایفا کند. با توجه به سهم فولاد در اقتصاد، این صنعت می‌تواند سهم بالایی از اشتغالزایی را به خود اختصاص دهد.
سه شنبه، 21 آذر 1396 - 13:14

 تشخیص اصل و فرع در اقتصاد و تولید تشخیص اصل و فرع در اقتصاد و تولید
دنیای معدن - شرایط اقتصاد ایران این روزها بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت و ضرورت توجه به صادرات را آشکار کرده‌است؛ کمبود تقاضای کل در بازار داخل، نبود ظرفیت‌های اشتغال‌زا، کمبود منابع دولتی برای ایجاد زیرساخت‌ها و... از جمله عواملی هستند که خروج از وضعیت فعلی را در گروِ توجه جدی به صادرات کرده‌اند.
دوشنبه، 20 آذر 1396 - 06:35

 مهاجرت‌هایی که با فعالیت معادن از بین می‌روند مهاجرت‌هایی که با فعالیت معادن از بین می‌روند
دنیای معدن -همواره نقش معادن کوچک‌مقیاس و متوسط در شهرستان‌های کشورمان پررنگ بوده و توانسته اشتغالزایی خوبی برای بومیان منطقه به همراه آورد.
چهارشنبه، 1 آذر 1396 - 12:01

تصویر دنیایی بدون معدن تصویر دنیایی بدون معدن
دنیای معدن -محیط زیست میراث بزرگ و امانتی است که باید از آن به خوبی نگهداری کرد تا به نسل آینده برسد. بی‌توجهی به برخی مسائل تا امروز بحران‌های زیادی را برای جهان ایجاد کرده است؛ بحران‌هایی که می‌تواند در آینده تهدیدی جدی برای مردمان این کره خاکی باشد.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 12:58

 آنچه چرخ معدن را می‌چرخاند آنچه چرخ معدن را می‌چرخاند
دنیای معدن -هر پروژه معدنی در هر نقطه‌ای از جهان با صرف سرمایه منقول و غیرمنقول و به مدد توانمندی نیروی انسانی به راه می‌افتد. با فناوری توسعه می‌یابد و با قانون پیش می‌رود؛
یکشنبه، 21 آبان 1396 - 12:35

 جهان، چشم به انتخابات چین دارد جهان، چشم به انتخابات چین دارد
دنیای معدن -انتخابات در کشور بزرگ و تاثیرگذار چین از ۲۶ مهر شروع شده و تا ۳ آبان ادامه دارد؛ انتخاباتی که بدون شک دامنه اثرگذاری آن بسیار فراتر از مرزهای جغرافیایی این کشور و حتی کشورهای همسایه است و از خاورمیانه گرفته تا اروپا و آن سوی اقیانوس اطلس را دربرمی‌گیرد.
سه شنبه، 2 آبان 1396 - 12:49

 علمی‌ها به میدان بیایند علمی‌ها به میدان بیایند
دنیای معدن -«علم بهتر است یا ثروت؟» جمله‌ای که ناخودآگاه خاطرات کلاس انشا را برای ما تداعی می‌کند اما می‌خواهیم این جمله را وارد بخش معدن کنیم. شاید در پاسخ به آن باید گفت، معدن امروز به هر دو فاکتور علم و ثروت نیاز دارد تا بتواند داشته‌های خود را وارد چرخه تولید کرده و به دنبال آن اشتغال و ثروت‌آفرینی را رقم زند.
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 13:32

 نانوفناوری و توسعه پایدار معدن نانوفناوری و توسعه پایدار معدن
دنیای معدن -بیشتر افراد علم نانو را به عنوان فناوری و دانشی نوین در نظر دارند اما در واقع تاریخچه این علم به ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد.
چهارشنبه، 5 مهر 1396 - 12:06

 معدن گردشگری را رونق می‌دهد معدن گردشگری را رونق می‌دهد
دنیای معدن -امروز شکل و نوع تفریحات مردم جامعه در حال تغییر است یعنی ذائقه مردم نسبت به گذشته متفاوت شده و به دنبال تفریحاتی جدید و شاید عجیب و غریب هستند. شاید گردشگری معدن بتواند ذائقه تفریحی مردم را در زمینه گردشگری‌های جدید پاسخگو باشد.
دوشنبه، 3 مهر 1396 - 11:50

 بخش خصوصی معدن چشم انتظار برنامه های وزیر جدید بخش خصوصی معدن چشم انتظار برنامه های وزیر جدید
دنیای معدن - بخش صنایع و معادن نیازمند صرف فاینانس نیست، برای حضور در بازارهای جهانی قراردادها باید به گونه ای تدوین شود که مدیریت بخش خصوصی با تسلط فنی و اجرایی بر پروژه ها بتواند در صورت نیاز و با توجه به شرایط دینامیکی بازار در پروژه تغییرات ایجاد کند.
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 13:04

 افراط و تفریط در استفاده از اعداد اقتصادی معدن افراط و تفریط در استفاده از اعداد اقتصادی معدن
دنیای معدن -بسیاری از متغیرهای اقتصادی در بخش معدن و صنایع معدنی، ماهیت کمّی دارند. برای نمونه در سطح خرد می‌توان به حجم سرمایه‌گذاری در یک معدن یا صنعت ویژه، نرخ بازگشت داخلی، دوره بازگشت سرمایه، قیمت تمام شده، درآمدها، هزینه‌ها و سودحاصل از یک فعالیت صنعتی و معدنی و... اشاره کرد.
یکشنبه، 26 شهریور 1396 - 11:35

 بحران آب مشکل اساسی کشور بحران آب مشکل اساسی کشور
دنیای معدن -بی شک مسئله آب و مدیریت منابع آبی نه تنها در ایران بلکه در جهان، یکی از بحران‌های جدی و پیش روی جوامع است.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 11:33

معادن، توسعه و اشتغال؛ واقع‌بین باشیم معادن، توسعه و اشتغال؛ واقع‌بین باشیم
دنیای معدن -گاه در تاکسی هم که بشینید کسی پیدا می شود که درباره غنای معادن ایران بگوید و دست آخر ادعا کند «اگر فقط همین معادن را به نفع ملت استخراج کنند، ثروتش برای اداره کشور و شغل درست کردن برای جوانان کافی است.
یکشنبه، 12 شهریور 1396 - 08:15

 نمایش معدن در ژانر اکتشافات نمایش معدن در ژانر اکتشافات
دنیای معدن - متاسفانه اکتشافات درچند سال اخیر تبدیل به یک ابزار تبلیغاتی شده به نحوی که زمانی وارد جزئیات میشویم اما واگرهای فراوانی دارد چراکه صرف ادعای اکتشاف نمیتواند برای ما بعنوان یک سنجه دقیق محسوب شود
شنبه، 11 شهریور 1396 - 16:27

 تلاش فراتر از تحریم تلاش فراتر از تحریم
دنیای معدن -اتوتک ۳۵ سال است که در ایران حضور دارد و در تمام این سال‌ها به عنوان شرکتی که اساس آن فنلاندی است و در زمینه ارائه فناوری‌های معدنی فعالیت دارد،
یکشنبه، 5 شهریور 1396 - 13:00

روابط عمومی یا بازاریابی، فروش خوب و موفق، حاصل کدامست؟
از دیرباز ، در فضای تجاری و محیط های کسب و کار، روابط عمومی ها و عوامل بازاریابی یا معادل انگلیسی آن، مارکتینگ، باوجود رقابتی ضمنی، همواره احساس قرابت
شنبه، 4 شهریور 1396 - 14:35

 اقدامات موثر وزیر منتخب در بخش معدن اقدامات موثر وزیر منتخب در بخش معدن
دنیای معدن - کارشناس اقتصادی ایمیدرو: با تمدید یکساله برنامه پنجم تا پایان سال ۹۵، سال ۹۶ به‌عنوان نخستین سال اجرای برنامه ششم تعیین شده است و در هفته گذشته نیز شاهد معرفی کابینه جدید از سوی ریاست محترم جمهوری بودیم که تقارن شروع برنامه ششم با شروع فعالیت کابینه جدید می‌تواند سرآغاز خوبی در برنامه محوری دولت قلمداد شود.
چهارشنبه، 25 مرداد 1396 - 11:59

 امنیت و تنها امنیت امنیت و تنها امنیت
دنیای معدن -وقتی سخن از همکاری معدنی بین ایران و افغانستان مطرح می‌شود، باید دید در چنین همکاری طرف ایرانی چه به‌دست می‌آورد و چه از دست می‌دهد؟ ایران در زمینه دانش فنی معدن از افغانستان توانمندتر است.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 12:12

 دوری از تکرار حوادث معدنی با قانون‌مداری دوری از تکرار حوادث معدنی با قانون‌مداری
دنیای معدن -انگار معادن زغال‌سنگ ایران قرار نیست روی آرامش و امنیت را به خود ببینند. حادثه، پشت حادثه آنهم به فاصله کمتر از ۳ ماه در معادن زغال‌سنگ و از دست رفتن جان کارگرانی که با سختی بسیار در این معادن روز را شب می‌کنند و شب را صبح.
دوشنبه، 16 مرداد 1396 - 14:45

 سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد
دنیای معدن - هفدهم مرداد ماه، روز خبرنگار و یادروز و پاسداشت طلایه‌داران وظیفه‌شناس و سخت‌کوش که با تراوش قلم‌هایشان، امواج آگاهی را به ساحل حق‌طلبی می رسانند،‌ تهنیت باد.
دوشنبه، 16 مرداد 1396 - 12:20

 معدن به مدد هنر به مردم معرفی شود معدن به مدد هنر به مردم معرفی شود
دنیای معدن -هنر به عنوان یکی از فرآیندهای اثرگذار بر ذهن انسان‌ها، در عصر حاضر جایگاه ویژه‌ای در میان مردم پیدا کرده و توانسته با خلق معانی و مفاهیم مورد نظر خود، در اذهان عموم مردم تجلی یابد.
دوشنبه، 9 مرداد 1396 - 14:29

 موزه‌های معدنی، حاصل پیوند بخش معدن و صنعت گردشگری موزه‌های معدنی، حاصل پیوند بخش معدن و صنعت گردشگری
دنیای معدن -درآمدزایی از طریق توسعه گردشگری در معادن برای فعالان بخش معدن جهان و معدنکارانی که دغدغه‌های آنها حول و حوش افت و خیز نرخ مواد معدنی می‌چرخد و برای مالکان صنایع معدنی که بر رشد ارزش سهام شرکت خود در بورس متمرکز هستند،
سه شنبه، 3 مرداد 1396 - 14:59

 تراژدی ترامپ برای فولاد تراژدی ترامپ برای فولاد
دنیای معدن -نشست گروه جی۲۰ هفته گذشته در هامبورگ برگزار شد؛ نشستی که قرار بود در آن ایالات متحده امریکا و دیگر اعضای آن در زمینه تصمیم ترامپ برای کاهش واردات فولاد به امریکا مذاکره کنند؛ و مذاکره‌ای که نتیجه آن برای کشورهای صادرکننده فولاد به امریکا مهم تلقی می‌شد،
یکشنبه، 25 تیر 1396 - 11:27

 واکاوی حقوق دولتی ناظر بر معادن واکاوی حقوق دولتی ناظر بر معادن
دنیای معدن -اخذ حقوق دولتی از بهره‌برداران و استخراج‌کنندگان مواد معدنی از سوی دولت (به نمایندگی وزارت صنعت، معدن و تجارت) به دلیل تلقی انفال از معادن و ریشه فقهی این موضوع بوده،
یکشنبه، 25 تیر 1396 - 11:25

 همراهی بخش خصوصی در توسعه بخش معدن همراهی بخش خصوصی در توسعه بخش معدن
دنیای معدن - به زودی شاهد آغاز به کار دولت جدید خواهیم بود اینک در شرایطی دولت یازدهم وارد هفته های پایانی خود می شود که با نگاهی به عملکرد گذشته و برنامه های آتی‌، می توان نگاهی به بخشی از سیاستگذاری های ایمیدرو در دولت تدبیر و امید انداخت. یکی از اقدامات دوره 4 سال گذشته این است که دولت تمام تلاش خود را معطوف به استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی کرد هرچند مسیری است که تازه آغاز شده اما دورنمای آن حضور قدرتمند شرکت های خصوصی در اقتصاد و به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی است.
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 08:54

 ناامنی‌هایی که با آموزش امن می‌شوند ناامنی‌هایی که با آموزش امن می‌شوند
دنیای معدن -حادثه در معادن و توجه نکردن به مقوله ایمنی یکی از نکاتی است که باید مورد توجه مسئولان بخش معدن و همچنین بهره‌برداران معادن قرار گیرد زیرا با گذشتن تنها ۴ ماه از سال ۱۳۹۶ حوادثی در معادن کشور رخ داده و تلخ‌ترین آنها معدن زمستان یورت است که بخش عمده آن به دلیل نبود
دوشنبه، 12 تیر 1396 - 13:43

 رفتارهای پرریسک سرمایه‌گذاران معدنی رفتارهای پرریسک سرمایه‌گذاران معدنی
دنیای معدن -مطالعات زیادی در زمینه انواع اشتباهات و خطاهای ادراکی و چگونگی اثر این خطاها بر تصمیم‌گیری مالی سرمایه‌گذاران انجام شده و نتیجه مطالعات این بوده که همواره تصمیمات سرمایه‌گذاران تحت تاثیر خطاها قرار می‌گیرد.
یکشنبه، 11 تیر 1396 - 11:39

 دو تصویر از بخش معدن و صنایع معدنی دو تصویر از بخش معدن و صنایع معدنی
دنیای معدن - در آستانه روز ملی و بزرگداشت هفته معدن با نگاهی به 4 سال گذشته با دو تصویر روبرو می شویم.
سه شنبه، 2 خرداد 1396 - 08:18

 روابط عمومی بخش معدن و صنایع معدنی یک آلترناتیو درجذب سرمایه گذار روابط عمومی بخش معدن و صنایع معدنی یک آلترناتیو درجذب سرمایه گذار
دنیای معدن -مهدی گودرزی کارشناسان ارشد رشته علوم ارتباطات اجتماعی - شروع به کار روابط عمومی در ایران و جهان از طریق بخش صنعت صورت گرفته است. با توسعه بخش معدن و صنایع معدنی روابط عمومی در حال تکامل و حرفه ای شدن است. تخصصی شدن روابط عمومی دربخش ,معدن و صنایع معدنی جهت افزایش بهره وری و جذب سرمایه اقتصادی است.
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1396 - 13:36

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار