خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
سه شنبه، 1 خرداد 1397 - 05:58   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  بعد از گولچ/ پرسپولیس در پرونده بن سون هم محکوم شد!
  بشار رسن یکماه دیگر پرسپولیس را ترک می کند
  آخرین فرصت اومانیا به مسئولان پارس جنوبی
  درخواست گادوین منشا از پرسپولیسی ها
  جدیدترین مصاحبه علی کریمی از اعتراض به مسئولین فدراسیون فوتبال تا حل مشکل بدهی باشگاه‌ ها
  برانکو در واکنش به جلسه تمدید قراردادش: روی جزئیات صحبت کردیم
  حرف آخر سرمربی پرسپولیس برای تمدید قرارداد !
  در فاصله 24 ساعت تا بازی حساس/ یک پرسپولیسی در اردوی صنعت نفت!
  برانکو دلایل کاملش برای اخراج رامین رضاییان را گفت
  فرصت برانکو به مسلمان در ترکیب پرسپولیس
  یادداشت و مقالات  

 صنایع کم‌آبی را چگونه مدیریت کردند؟ صنایع کم‌آبی را چگونه مدیریت کردند؟
دنیای معدن -۶۱ درصد معادن ایران در مناطق گرم و خشک قرار گرفته‌اند و از آنجایی که حمل‌ونقل مواد معدنی بسیار هزینه بر است، صنایع پایین‌دست آنها باید در نزدیکی معادن ساخته شوند.
دوشنبه، 24 اردیبهشت 1397 - 12:21

 رنج معدن رنج معدن
دنیای معدن - بارها در سخنرانی مسئولان مطرح شده که در ایران پتانسیل های معدنی بالایی وجود دارد، اما سوال پیش روی همین مسوولان این است که اگر در ایران پتانسیل معدنی و ذخایر بالایی وجود دارد پس چرا ایران به جایگاهی که شایسته بوده نرسیده است؟
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 - 16:20

 حمل بار معدنی؛ گزینه درجه۲ حمل بار معدنی؛ گزینه درجه۲
دنیای معدن -سهم ریل در جابه‌جایی بار فقط ۸ درصد است که سهم بارهای معدنی در این ۸ درصد نیز چندان نیست. از این رو استفاده از ریل در شرایطی که ما اکنون داریم گران در می‌آید.
یکشنبه، 19 فروردین 1397 - 15:10

 بهار معدن در ۹۷ رقم می‌خورد بهار معدن در ۹۷ رقم می‌خورد
دنیای معدن - سال ۹۷ را برای بخش معدن و صنایع معدنی باید سال درو کردن کاشته‌های بخش معدن در سال ۹۶ دانست.
چهارشنبه، 15 فروردین 1397 - 14:07

 همکاری سه ضلع برای اعتلای تولید و صادرات همکاری سه ضلع برای اعتلای تولید و صادرات
دنیای معدن -بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۱۳۹۶ از یک‌سو شاهد روزهای فشرده‌ای در راه‌اندازی، همچنین شروع به‌کار طرح‌های شاخص بود و از دیگر سو بازارهای جهانی نیز شاهد تقویت قیمت‌ها و رشد تقاضا برای تولیدات معدنی و صنایع معدنی شد.
دوشنبه، 28 اسفند 1396 - 11:08

به مناسبت نیم قرن حیات سبز ذوب آهن اصفهان
دنیای معدن -شاید آن روزی که نخستین تلاش‌ها برای تاسیس ذوب‌آهن آغاز شد و رویای دیرین ایرانیان از زمان سلسه قاجار به ثمر نشست، در ذهن هیچ کس نمی‌گنجید که روزگاری این غول دشت طبس به این نقطه برسد و چندین دهه تلاش بی‌وقفه را که آثار هر روزش بر پیکر آهنین آن باقی است، پشت سر گذارد.
شنبه، 26 اسفند 1396 - 20:44

اثرات افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری بخش معدن بر ارزش افزوده و صادرات بخش‌های مختلف اقتصادی ایران اثرات افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری بخش معدن بر ارزش افزوده و صادرات بخش‌های مختلف اقتصادی ایران
دنیای معدن - بخش معدن می تواند از طریق فراهم نمودن موادخام برای تولید، ایجاد اشتغال، ارزش افزوده و درآمدهای مالیاتی رشد و توسعه کشورها را تسریع بخشد.
شنبه، 26 اسفند 1396 - 12:38

 طلوع صنعت مدرن در ایران از افق ذوب‌آهن اصفهان طلوع صنعت مدرن در ایران از افق ذوب‌آهن اصفهان
علی حسین غریبی شاید آن روزی که اولین تلاش‌ها برای تاسیس ذوب‌آهن آغاز شد و رویای دیرین ایرانیان از زمان سلسله قاجار به‌ثمر نشست، در ذهن هیچ‌کس نمی‌گنجید که روزگاری این غول دشت طبس به این نقطه برسد و چندین دهه تلاش بی‌وقفه را که آثار هر روزش بر پیکر آهنین آن باقی است، پشت‌سر گذارد.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 12:15

روایتی از جنجال امریکا و تعرفه‌اش
دنیای معدن -افزایش تعرفه‌های واردات آلومینیوم و فولاد به امریکا و اختلاف آن با کشورهای گوناگون از آنجایی منشا می‌گیرد که در دولت اوباما از توان صنایع سنگین امریکایی کاسته شده و ترامپ با هدف توسعه اقتصادی ایالات متحده،
سه شنبه، 22 اسفند 1396 - 14:57

یادداشت اقتصادی/سوالاتی درباره عرضه شرکت توسعه معادن روی یادداشت اقتصادی/سوالاتی درباره عرضه شرکت توسعه معادن روی
دنیای معدن - هر فردی صاحب کنترل شرکت توسعه معادن روی شود عملا انحصار بازار خاکِ روی را به دلیل مدل خاص تولید و توزیع این بازار بدست خواهد آورد.
دوشنبه، 21 اسفند 1396 - 12:02

 توازن زنجیره فولاد از مسیر بورس کالا توازن زنجیره فولاد از مسیر بورس کالا
دنیای معدن - مدیر مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در مقاله ای ضمن معرفی کارکردها و ابزارهای مالی بورس کالا، تاثیر اقدامات این بورس در افزایش بهره وری و تخصیص بهینه منابع در بازار فولاد را مورد بررسی قرار داد.
شنبه، 19 اسفند 1396 - 16:41

تجارت نیمه جان پیش پای معدن تجارت نیمه جان پیش پای معدن
دنیای معدن - در این مطلب آمده است : «یکی از کارهای عجیب و غریبی که برای بنده هم تا آخر معلوم نشد که چرا این کار انجام گرفت، همراه کردنِ وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن بود، یعنی واقعا هنوز هم برای من حل نشده است.
پنجشنبه، 17 اسفند 1396 - 12:23

توسعه معادن در گرو چیست؟ توسعه معادن در گرو چیست؟
دنیای معدن -معادن سرمایه‌ای بزرگ و ارزشمند برای هر کشوری به شمار می‌آیند و استفاده بهینه از آنها می‌تواند زمینه را برای خودکفایی در بخش‌های مختلف صنعتی فراهم کند.
یکشنبه، 13 اسفند 1396 - 16:08

 مبادلات تهاتری فولاد به شرط تنوع مبادلات تهاتری فولاد به شرط تنوع
دنیای معدن -به نظر می‌رسد وقتی پول نباشد، صحبت از تهاتر به میان کشیده می‌شود و این یکی از مشکلات بزرگ اقتصادی است زیرا ارزش‌گذاری به یک مشکل بزرگ تبدیل و مطلوبیت کالا بین ارزش‌گذاری‌ها گم می‌شود.
یکشنبه، 13 اسفند 1396 - 16:06

 تاب‌آوری واحدهای فولاد تا کی؟ تاب‌آوری واحدهای فولاد تا کی؟
دنیای معدن -در چند دهه گذشته زنجیره فولاد به میزان قابل‌توجهی تکمیل شده که البته موضوع قابل‌توجه در تکمیل این زنجیره بی‌توجهی به موضوع آمایش سرزمین بوده است، موضوعی که می‌تواند تاب‌آوری و پایداری واحدهای فولادی در سال‌های آینده را با چالش‌هایی روبه‌رو کند.
دوشنبه، 7 اسفند 1396 - 16:06

 نظارت اورژانسی هم جواب نداد! نظارت اورژانسی هم جواب نداد!
دنیای معدن -با وجود تاکیداتی که برای استانداردسازی معادن از جمله معادن زغال سنگ صورت گرفته، به نظر می‌رسد طرح نظارت و رسیدگی به این معادن فروکش کرده و سایه خطر همچنان بر سر این معادن پهن است.
چهارشنبه، 2 اسفند 1396 - 13:35

 حکمرانی خوب، معدن و انتظارات بخش خصوصی حکمرانی خوب، معدن و انتظارات بخش خصوصی
دنیای معدن - متأسفانه شاهد تصمیمات و رفتارهایی از سوی دولتمردان و حتی نمایندگان مجلس هستیم که نمی توان با هیچ توجیه و استدلالی از کنار تضاد این تصمیمات با اولیه ترین اصل حکمرانی خوب گذر کرد.
دوشنبه، 30 بهمن 1396 - 17:10

استدلال زور یا زور استدلال استدلال زور یا زور استدلال
دنیای معدن -یک کارشناس اقتصادی نوشته: در چهارسال گذشته هرکجا صحبت از صنعت مس آذربایجان و توقف پروژه ذوب مس سونگون می‌شد، گاهی تیترهایی بر سردر رسانه‌ها نقش می‌بست که بیش از هر چیزی مشخصه آن، قومی بودن آن بود. آن «توقف»، موافقان و مخالفانی داشته و دارد، اما...
چهارشنبه، 25 بهمن 1396 - 16:03

 انعطاف‌پذیری در اقتصاد معدن انعطاف‌پذیری در اقتصاد معدن
دنیای معدن -در دهه گذشته میلادی، تمرکز بر توسعه معادن و آماده‌سازی آنها برای تولید بود. تقاضا برای عرضه، فراتر از حد منابع در دسترس بود و نرخ کامودیتی‌ها متناسب با میزان عرضه و تقاضا، افزایش یا کاهش می‌یافت.
چهارشنبه، 25 بهمن 1396 - 15:45

 داستان بی‌پایان عوارض سنگ آهن داستان بی‌پایان عوارض سنگ آهن
دنیای معدن -وضع عوارض بر صادرات سنگ‌آهن موضوعی است که سال‌هاست مطرح می‌شود اما هیچگاه به مرحله اجرایی نمی‌رسد.
دوشنبه، 23 بهمن 1396 - 15:45

 تاثیر برنامه اصلاح مالیات ترامپ بر آینده بازار‌های کالایی در ایران تاثیر برنامه اصلاح مالیات ترامپ بر آینده بازار‌های کالایی در ایران
دنیای معدن -اقتصاد ایالات متحده آمریکا به دلیل بالا بودن حجم صادرات، واردات، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و مبادلات بازرگانی، همواره به‌عنوان موتور محرک اقتصاد جهانی معرفی می‌شود. حال با ریاست جمهوری ترامپ، اقتصاد جهان همواره با تصمیمات آنی وی غافلگیر می‌شود که از آن جمله می‌توان به برنامه اصلاح مالیاتی وی اشاره کرد. در چنین فضای پر‌آشوبی بخش‌های اقتصادی ایران نیز ناچار به بازتعریف جایگاه فعالیت اقتصادی خود است.
دوشنبه، 23 بهمن 1396 - 12:14

 حرکت دسته‌جمعی معدنی‌ها برای احیای معادن حرکت دسته‌جمعی معدنی‌ها برای احیای معادن
دنیای معدن -پیشنهاد احیای معادن کوچک‌مقیاس که چندی پیش از سوی خانه معدن ایران مطرح شد مورد استقبال بسیاری از فعالان این بخش قرار گرفت و تصمیم گرفته شد ۵۰۰معدن در کشور احیا شود.
چهارشنبه، 18 بهمن 1396 - 14:03

آب، معضلی خیالی یا فاجعه‌ای پیش‌رو؟ آب، معضلی خیالی یا فاجعه‌ای پیش‌رو؟
دنیای معدن -شاید در گفتمان روزمره عبارت‌هایی مانند«جنگ‌های آینده با اهداف دستیابی به منابع آب خواهد بود» یا « سال‌های آینده، بحران اصلی جهانی، بحران دسترسی به منابع آب شیرین خواهد بود» یا «آب هست اما کم است» در ذهن ما مضامینی نه‌چندان نزدیک به واقعیت باشد.
چهارشنبه، 18 بهمن 1396 - 13:59

 چالش‌های فولادی چالش‌های فولادی
دنیای معدن -ترسیم چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴، به‌طور قطع نیازمند برنامه‌ریزی‌های منسجمی است و در همین راستا نیز از طرح جامع فولاد کشور پایان بهمن ۱۳۹۳ بهره‌برداری شد تا مسیر اجرایی شدن برنامه‌های رسیدن به این چشم‌انداز را هموار کند.
یکشنبه، 15 بهمن 1396 - 17:29

 معدنکاری در ۳ سطح معدنکاری در ۳ سطح
دنیای معدن -قانون، فناوری، سرمایه منقول و غیرمنقول و نیروی انسانی عواملی هستند که در توسعه بخش معدن کشورها می‌توانند موثر واقع شوند.
یکشنبه، 15 بهمن 1396 - 17:27

روابط عمومی و نقش آن در بنگاه‌های اقتصادی روابط عمومی و نقش آن در بنگاه‌های اقتصادی
دنیای معدن - از هنگامی که تمدن های اولیه انسانی شکل گرفت و بشر توانست با مراودات خود زندگی اجتماعی را تجربه کند روابط عمومی نیز آغاز شد، اما آنچه که هم اکنون به عنوان یک حرفه و شغل می‌شناسیم در حقیقت زاییدة شرایط اقتصادی, اجتماعی و سیاسی قرن اخیر است.
یکشنبه، 15 بهمن 1396 - 17:20

 پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت ایام دهه فجر پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت ایام دهه فجر
دنیای معدن - آغاز ایام دهه مبارک فجر، یادآور ساختن ایران عزیز بر مبنای عزت و سربلندی است. در طول 4 دهه گذشته شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی، سرلوحه خدمتگذاران این مرز و بوم بوده است. باید این نکته را مورد تاکید قرار داد که رهبری امام خمینی (ره)، تاثیری بی بدیل در شکل گیری و رشد نهال انقلاب در سرزمین ایران برجای گذاشت. عبور از بحران های اوایل انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، بدون حضور چنین شخصیتی امکان پذیر نبود. پس از آن نیز حضور رهبری معظم انقلاب توانست دوستداران این نظام را به آینده،‌ امیدوار کند.
شنبه، 14 بهمن 1396 - 18:41

 موانع جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ایران موانع جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ایران
دنیای معدن -سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی می‌تواند نقش اساسی در ایجاد اشتغال و افزایش رشد و توسعه اقتصادی ‌کشور ایفا کند و از بعد داخلی موجب تحرک بیشتر بخش‌های مختلف اقتصادی و از بعد خارجی نیز باعث ارائه جنبه‌ای مثبت از کشور در صحنه بین‌المللی و تقویت جایگاه سیاسی و امنیتی می‌شود؛
سه شنبه، 10 بهمن 1396 - 11:00

 توسعه متوازن با معدن توسعه متوازن با معدن
دنیای معدن -توسعه متوازن موضوعی است که باید در تمامی بخش‌ها مورد توجه قرار بگیرد یعنی یک منطقه تنها از نگاه صنعتی رشد پیدا نکند، بلکه در کنار آن باید فرهنگ و معیشت نیز ارتقا یابد تا بتوانیم شاهد کاهش مهاجرت به شهرهای بزرگ،
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 15:15

 خلأهایی که توازن را بر هم می‌زنند خلأهایی که توازن را بر هم می‌زنند
دنیای معدن - این روزها برخی واحدهای احیای مستقیم و آهن‌اسفنجی با کمبود گندله و کنسانتره روبه‌رو هستند و همین امر سبب شده این واحدها با تمام ظرفیت خود فعالیت نکنند،
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 15:13

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار