خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
پنجشنبه، 3 فروردین 1396 - 20:46   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
 
   اخبار ورزشی  
  فوت هوادار نساجی در‌پی اعلام حکم کمیته انضباطی
  رونمایی از تیم منتخب هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا/ طارمی تنها نماینده ایرانی‌ها +عکس
  شانس خوب پرسپولیس؛ خطر یک خرید ناموفق دیگر از بیخ گوش سرخ ها گذشت
  خبر تازه از ماجرای رامین رضاییان و پرسپولیس
  آشتی کارلوس کی روش با یک پرسپولیسی دیگر
  دعوت کی‌روش از 8 پرسپولیسی برای حضور در اردوی تیم ملی!
  آمار ماندگار برای استقلال در دوربرگشت و لیگ قهرمانان
  اظهارات عبداللهی درباره دست های پشت پرده اتفاقات استقلال
  اقدام پسندیده ستاره سابق پرسپولیس +عکس
  یک استعفای بزرگ در استقلال/ شاگردان منصوریان تهدید به شکایت شدند
  یادداشت و مقالات  

 شکوفایی ۲۰۱۷ محصول تصمیم افکار عمومی شکوفایی ۲۰۱۷ محصول تصمیم افکار عمومی
دنیای معدن -۲۰۱۶ میلادی تمام شد؛ سالی که بازار اقلام معدنی بخش زیادی را با رکود سپری کرد و بار رکود و کسادی بازار بر شانه‌های غول‌های معدنی سنگینی می‌کرد، آن قدر که کاترپیلار بزرگترین سازنده ماشین‌آلات سنگین از جمله تجهیزات معدنی برای سبک کردن فشار آن، واحد تولیدی خود را در بلژیک تعطیل کرد و به دنبال این تعطیلی ۲۰۰۰ نفر بیکار شدند.
پنجشنبه، 19 اسفند 1395 - 19:54

 پیش‌بینی بازار مواد معدنی بدون رانت اطلاعاتی پیش‌بینی بازار مواد معدنی بدون رانت اطلاعاتی
دنیای معدن -اگرچه فعالان معدنی همواره سعی دارند با برنامه‌ریزی بلندمدت و ارائه استراتژی کارآمد به رشد اقتصادی کمک کنند اما توجه کافی نداشتن به بخش معدن در کشور و حضور واسطه‌ها و افراد سودجو و محدودیت دسترسی به اطلاعات و آمار صحیح اقتصادی،
دوشنبه، 16 اسفند 1395 - 13:22

 از ترامپ همین انتظار می‌رود از ترامپ همین انتظار می‌رود
دنیای معدن -ترامپ می‌خواهد یادداشتی امضا کند تا شرکت‌های مصرف‌کننده مواد معدنی ایالات‌متحده دیگر دغدغه این را نداشته باشند که باید به مقامات کشور درباره منبع موادی مانند قلع، کُبالت و طلا که در ساخت محصولات خود از آنها استفاده می‌کنند توضیحی دهند تا همه هم و غم آنها صرف تولید شود و درپی آن شرایط اقتصادی ایالات‌متحده بهبود یابد.
چهارشنبه، 27 بهمن 1395 - 14:04

 عظمت معدن را دیدیم عظمت معدن را دیدیم
دنیای معدن -سفر به استان یزد و بازدید از معادن سنگ‌آهن آن باعث شد از نزدیک عظمت فعالیت در بخش معدن را ببینیم و از زحماتی که در این بخش کشیده می‌شود، درک بهتری داشته باشیم.
چهارشنبه، 20 بهمن 1395 - 14:32

 وظایف سازمان حفاظت محیط‌زیست در معادن وظایف سازمان حفاظت محیط‌زیست در معادن
دنیای معدن -فعالیت‌های معدنی و استخراج مواد خام در عین حال که از ضرورت‌های توسعه صنعت هر کشور است یکی از موثرترین مشکلات محیط‌زیست نیز تلقی می‌شود.
سه شنبه، 19 بهمن 1395 - 14:21

 آموزش هزینه یا سرمایه‌گذاری در معدن؟ آموزش هزینه یا سرمایه‌گذاری در معدن؟
دنیای معدن -ارتقای دانش فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید سازمان‌های توسعه‌ای معدنی در کنار سایر وظایف خود به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
یکشنبه، 17 بهمن 1395 - 12:56

اولین هایی که در زنجیره معدن، به بار نشست اولین هایی که در زنجیره معدن، به بار نشست
دنیای معدن -امروز حدود سه سال و نیم از عمر دولت یازدهم می گذرد. دولتی که به واقع، بدون تدبیر و تجربه، نمی توانست از کوران اثرات برجای مانده سیستم مدیریتی قبلی، عبور کند.
سه شنبه، 12 بهمن 1395 - 13:41

 اشتغال ارمغان معدنی برای مردمان بومی اشتغال ارمغان معدنی برای مردمان بومی
دنیای معدن -رفع محرومیت و ایجاد اشتغال از موضوعات مهمی است که تمامی دولت‌هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی روی کار آمده‌اند آن را در اولویت اصلی خود قرار داده‌اند اما شاید آنطور که باید به برخی ظرفیت‌های اشتغالزایی موجود در کشور توجه نکرده‌اند.
سه شنبه، 12 بهمن 1395 - 13:19

 سرب و روی دو فلز پاراژنز سرب و روی دو فلز پاراژنز
دنیای معدن -با توجه به شرایط و محیط تشکیل کانسارهای سرب و روی، این دوفلز دارای ژنز مرتبط با یکدیگر هستند.
شنبه، 9 بهمن 1395 - 14:10

 زغال‌سنگ آری یا نه؟ زغال‌سنگ آری یا نه؟
دنیای معدن -موسسه اقتصاد انرژی و تحلیل مالی امریکا در گزارشی پیش‌بینی کرده که در امسال میلادی، زغال‌سنگ همان روند نزولی را که در سال گذشته میلادی وجود داشت، ادامه خواهد داد. این برخلاف آن چیزی است که ترامپ وعده داده، او گفته بود که زغال‌سنگ را احیا می‌کند،
جمعه، 8 بهمن 1395 - 10:33

 آینده معادن جهان در اختیار کیست؟ آینده معادن جهان در اختیار کیست؟
دنیای معدن -استخراج مواد معدنی از اجرام آسمانی مانند سیارک‌های نزدیک به زمین، ماه و مریخ، کف اقیانوس‌ها و اعماق زمین پدیده‌های نوظهوری هستند که گاه و بیگاه اخبار مربوط به آنها به گوش و چشم می‌رسد.
شنبه، 11 دی 1395 - 13:55

 فولاد مبارکه و صادرات فولاد مبارکه و صادرات
دنیای معدن -فولاد مبارکه از ابتدای بهره‌برداری تاکنون حدود 90 میلیون تن انواع محصولات فولادی تخت را به بازار عرضه کرده،
شنبه، 20 آذر 1395 - 08:13

 اصلاح خصوصی‌سازی بر مبنای انفال معدنی اصلاح خصوصی‌سازی بر مبنای انفال معدنی
دنیای معدن -ثروت‌های عمومی جامعه که از آن در فقه به «انفال» تعبیر می‌شود نقش حیاتی در اقتصاد جوامع ایفا می‌کند.
چهارشنبه، 17 آذر 1395 - 13:03

ظهور سه رویکرد اقتصادی با استحاله اقتصاد و سیاست
دکتر فرزاد بزرگی مدرس دانشگاه در جهان امروز که اقتصاد و سیاست، لازم و ملزوم یکدیگرند، با استحاله اقتصاد و سیاست سه رویکرد شکل می‌گیرد. هدف
سه شنبه، 16 آذر 1395 - 11:51

 حمایت دولت در مقابل اعتماد بخش خصوصی حمایت دولت در مقابل اعتماد بخش خصوصی
دنیای معدن -در شرایطی که قیمت مواد معدنی در کمترین میزان ممکن قرار دارد، شاید فعالیت معادن کوچک و متوسط چندان اقتصادی نباشد. در نتیجه باید بخش خصوصی در کنار دولت به‌دنبال یافتن راهکاری برای نجات این معادن از ضررهای اقتصادی باشد.
شنبه، 13 آذر 1395 - 13:23

 نشانه‌های خروج از رکود فولاد نشانه‌های خروج از رکود فولاد
دنیای معدن -نشانه‌های خروج فولاد از رکود را در چشم‌انداز سال آینده تا حد زیادی می‌توان پیش‌بینی کرد، چراکه در بعد داخلی ما شاهد برنامه‌های دولت برای خروج از رکود به‌صورت کلی هستیم. دولت در تلاش است تا سرمایه در گردش در صنایع پایین‌دست را به حرکت درآورد.
سه شنبه، 2 آذر 1395 - 13:08

 زغال سنگ باوجود ترامپ چه آینده‌ای دارد؟ زغال سنگ باوجود ترامپ چه آینده‌ای دارد؟
دنیای معدن -ترامپ آمد و بازار راکد فلزات پایه را با رونق پیوند زد. شرکت‌های معدنی از امریکای شمالی تا افریقای جنوبی و از امریکای جنوبی تا استرالیا پس از تحمل یک دوره رکود حالا دارند روزهای خوبی را تجربه می‌کنند و انتظار می‌رود با تحقق وعده‌های ترامپ، آینده مطلوب‌تری را پیش‌رو داشته باشند.
دوشنبه، 24 آبان 1395 - 13:04

 ماشین‌آلات معدنی در انتظار نوسازی ماشین‌آلات معدنی در انتظار نوسازی
دنیای معدن -حوزه ماشین‌آلات معدنی جزو بخش‌هایی بود که در دوران تحریم با مشکلات بسیاری روبه‌رو و درنهایت منجر به فرسودگی و عقب‌ماندگی این حوزه نسبت به دیگر کشورهای معدنی دنیا شد. تلاش گروه دیپلماسی ایران برای رفع مشکلات سیاسی و از میان برداشتن تحریم‌ها توانست اجرایی شدن برجام را رقم زند.
یکشنبه، 23 آبان 1395 - 13:20

 افتتاح دومین کارخانه گندله سازی مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان افتتاح دومین کارخانه گندله سازی مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان
دنیای معدن - فرماندار سیرجان گفت: دومین کارخانه گندله سازی مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان به بهره برداری می رسد.
شنبه، 22 آبان 1395 - 13:38

 نقش بورس کالا در حل بحران سنگ آهن نقش بورس کالا در حل بحران سنگ آهن
دنیای معدن - امروز در پی اتفاقات رخ داده در بازار جهانی سنگ آهن، بخش عمده ای از معادن متوسط و کوچک بخش خصوصی فعالیت خود را متوقف کرده اند، زیرا با قیمت های فعلی شاید دیگر ادامه فعالیت به ویژه فعالیت های صادراتی توجیه اقتصادی نداشته باشد.
دوشنبه، 17 آبان 1395 - 13:08

 رکورد صادرات شروعی تازه برای معدنی‌ها رکورد صادرات شروعی تازه برای معدنی‌ها
دنیای معدن -صادرات مواد معدنی یکی از مسائلی است که می‌تواند نقش‌آفرینی بخش معدن در اقتصاد کشور را پررنگ‌تر از گذشته کند، اما امروز در شرایطی ورود به بازارهای مختلف برای فعالان معدنی آسان شده که قیمت‌های فروش با کاهش شدیدی مواجه است.
دوشنبه، 10 آبان 1395 - 14:27

 ضرورت‌ها در تدوین استراتژی بخش معدن ضرورت‌ها در تدوین استراتژی بخش معدن
دنیای معدن - براساس مطالعات صورت گرفته، توسعه صنعتی، تنها راه برون‌رفت‌ از شرایط کنونی و رکود و حرکت به‌سوی توسعه ایران اسلامی است. در تمام کشورهای توسعه یافته، توسعه بدون برنامه‌های راهبردی و استفاده از موقعیت‌ها و مزیت‌های آن جوامع، اتفاق نیفتاده است.امروزه عمده برنامه‌ریزان و اقتصاددانان در داخل و خارج از کشور بر این اصل معتقد هستند که تنها راه توسعه اقتصاد ایران، با توجه به موقعیت استراتژیک کشور، جمعیت مصرف‌کننده داخلی و کشورهای حاشیه و وجود منابع نیروی کار تحصیلکرده جوان و انرژی فراوان نفت، گاز و سایر مواد معدنی، توسعه صنعتی خواهد بود.
شنبه، 1 آبان 1395 - 09:32

 نکاتی درباره تکمیل زنجیره تولید فولاد نکاتی درباره تکمیل زنجیره تولید فولاد
دنیای معدن -ایجاد و پاگیری صنعت فولاد کشورمان درون ساختار و روابط و مناسبات «دولتی» شکل گرفته است. ایجاد ذوب‌آهن اصفهان در قبل و فولاد مبارکه در پس از انقلاب اسلامی و نیز بهره‌برداری از معادن بزرگ سنگ‌آهن و زغال‌سنگ سبب شد،
سه شنبه، 13 مهر 1395 - 09:17

 صنایع معدنی و توسعه مناطق محروم صنایع معدنی و توسعه مناطق محروم
دنیای معدن -تکمیل زنجیره ارزش در بخش معدن به معنای تامین‌خوراک واحدهای صنعتی همچون فولادسازی، آلومینیوم، مس و... است که در کنار ایجاد ارزش‌افزوده از خام‌فروشی حمایت کرده و محصول نهایی را روانه بازارهای صادراتی می‌کند. بی‌شک این موضوع می‌تواند اتفاقات مثبت دیگری را به همراه داشته باشد.
دوشنبه، 12 مهر 1395 - 09:16

 «معدن» و «یوز» ایرانی نیازمند صلح و آشتی «معدن» و «یوز» ایرانی نیازمند صلح و آشتی
دنیای معدن -حدود دو هفته از روز یوزپلنگ ایرانی می‌گذرد اما گرامیداشت امسال با خبرهای خوبی همراه نبود، خبری که بسیاری از فعالان محیط‌زیست به‌ویژه فعالان حیات وحش را نگران کرده است. تنها دو یوزپلنگ ماده در ایران باقی مانده است!
سه شنبه، 6 مهر 1395 - 09:26

 بار سنگین معدنی بر زمین می‌ماند بار سنگین معدنی بر زمین می‌ماند
دنیای معدن -«ولس‌مینرالز» شرکت معدنی در کانادا از تصمیم خود برای استخراج لیتیوم در شیلی خبر داده است. چندی پیش از این نیز مقامات دولتی بولیوی از توجه خود به ذخایر عظیم لیتیوم این کشور خبر دادند.
یکشنبه، 28 شهریور 1395 - 08:30

 نیاز به شناسایی گلوگاه‌های معدنی نیاز به شناسایی گلوگاه‌های معدنی
دنیای معدن -در شرایط تحریمی یا تحمیلی، با روش سعی و خطا و تصادفی نمی‌توان متغیرهای اقتصادی را به حالت عادی برگرداند یا آنها را آسیب شناسی کرد زیرا نه شرایط مالی این اجازه را به ما می‌دهد و نه فرصت داریم با آزمایش و خطا مشکلات خود را برطرف کنیم. بنابراین برای رفع موانع و گلوگاه‌ها، نیاز به یافتن راه‌حل‌های ویژه و موثر از طریق نیروهای شایسته و کاردان است.
شنبه، 27 شهریور 1395 - 08:09

 برجام فرصت مناسبی برای صنایع معدنی برجام فرصت مناسبی برای صنایع معدنی
دنیای معدن -برجام توانسته است فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کشور فراهم کند، رفت و آمدهای هیات‌های خارجی به ایران به‌ویژه در صنایع معدنی خود دلالت بر این امر دارد.
شنبه، 27 شهریور 1395 - 08:00

 حفظ صادرات در دوران رکود حفظ صادرات در دوران رکود
دنیای معدن -شنیدن کاهش قیمت مواد معدنی در بازارهای جهانی خبری چندان هیجانی نیست، زیرا در طول ۲سال گذشته نمودارها تنها مسیر نزولی را پیش‌گرفته‌اند. امروز فعالان بخش معدن در شرایطی وضعیت بازار را تا حدودی خوب ارزیابی می‌کنند که رکود و کاهش عرضه و تقاضا به راحتی قابل مشاهده است.
یکشنبه، 14 شهریور 1395 - 09:09

 نظارت سازمان محیط‌زیست بر معدنکاری نظارت سازمان محیط‌زیست بر معدنکاری
دنیای معدن -در رویکردی اقتصادی توسعه معادن نقش بسزایی در رشد شاخصه‌های تولیدی و صادراتی کشور داشته و فعالیت‌های معدنی و استخراج مواد خام از ضرورت‌های توسعه صنعت هر کشور به شمار می‌آید.
شنبه، 13 شهریور 1395 - 08:30

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار