خانه    معدن    صنایع معدنی    یادداشت و مقالات    گزارش تصویری    بورس    اقتصادی    ورزشی    عمومی    سلامت    تماس    درباره ما  
دوشنبه، 30 دی 1398 - 22:33   
  تازه ترین اخبار:  
   پربازدیدهای امروز  
  مهندس امینی به عنوان «رییس هیات مدیره فولاد خراسان» منصوب شد
  گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود
  انعکاس دستاوردهای بومی سازی فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان، چادرملو و ورق خودرو چهارمحال در بومی سازی
  فراز و فرود صادرات فولاد ایران
  نورد گرم 2 فولاد مبارکه مانع از ارزبری می شود/ نورد گرم 2 باعث خودکفایی کشور می شود
  بومی سازی 70 نوع قطعه و تجهیز در فولاد سفیددشت
  مجتمع فولاد خراسان، شصت و یکمین شرکت برتر کشور شد
  افت حمل سنگ آهن ریوتینتو در سال 2019
  افزایش 400 هزار تنی تولید سیمان تاجیکستان در سال 2019
  تهدید جدی در کمین معدن کاران جهان
 
   اخبار ورزشی  
  سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان معرفی شد
  ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان یکی از بسترهای مهم اجتماعی و فرهنگی است
  بانوان کاراته کار فولاد خوزستان قهرمان مسابقات باشگاهی شهرستان اهواز شدند
  فولاد خوزستان قهرمان مسابقات تنیس روی میز ایمیدرو شد
  قهرمانی تیم فوتسال فولاد هرمزگان ذر مسابقات کارگری هرمزگان
  قهرمانی تیم والیبال بانوان فولاد خوزستان
  اعتماد به نفس واقعی با ورزش رزمی جودو
  مربی رزمی کار فولاد خوزستان مقام اول را بدست آورد
  کسب مقام سوم بانوی قایقران فولادی
  نخستین پیروزی فولاد هرمزگان در لیگ دسته سه فوتبال
  یادداشت و مقالات  

 گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود گل گهر به منطقه فولادی تبدیل می شود
دنیای معدن - جمشید ملارحمان، مدیرعامل جدید شرکت گل گهر در یادداشتی از اهمیت فولادی منطقه گل گهر سخن گفت و در همین راستا اهمیت بومی سازی در این منطقه را تبیین کرد.
دوشنبه، 30 دی 1398 - 11:11

 سایه تحریم‌ها بر سر صنایع فلزی سایه تحریم‌ها بر سر صنایع فلزی
دنیای معدن -درحال‌حاضر ایران در بین ۶۰ کشور جهان رتبه دهم تولید‌کننده فولاد را به خود اختصاص داده و پیش‌بینی شده با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی در ۱۴۰۴ به جایگاه هفتمین فولادساز جهان برسیم.
دوشنبه، 30 دی 1398 - 08:34

 بومی‌سازی فولاد؛ حرکت در یک ساختار بومی‌سازی فولاد؛ حرکت در یک ساختار
دنیای معدن -صنعت فولاد ایران، اکنون در ریل «تغییر رویکرد در مسیر بومی‌سازی» قرار گرفته است.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 08:53

 چرا صنعت فولاد در صادرات موفق نیست؟ چرا صنعت فولاد در صادرات موفق نیست؟
دنیای معدن -تشدید نااطمینانی‌، تحریم‌های بی‌سابقه، کاهش درآمدهای نفتی، شرایط مالی دولت و کم‌رمقی سمت تقاضا به‌عنوان عواملی شناسایی شده‌اند که می‌توانند رشد اقتصادی ایران را در چند فصل پیش‌رو منفی کنند.
دوشنبه، 23 دی 1398 - 08:05

 ضرورت تکمیل زنجیره فولاد ضرورت تکمیل زنجیره فولاد
دنیای معدن -صنعت فولاد را می‌توان یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشوری برشمرد؛ به‌گونه‌ای که حتی مصرف سرانه فولاد به‌عنوان شاخصی به‌منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است.
شنبه، 21 دی 1398 - 08:12

 دانش، لازمه بومی‌سازی صنعت فولاد دانش، لازمه بومی‌سازی صنعت فولاد
دنیای معدن - تعریف‌های متعددی برای بومی‌سازی آورده شده است، یکی از آنها که می‌تواند در صنعت فولاد کاربردی‌تر باشد، مطلب را این‌گونه بیان می‌کند: «بومی‌سازی فرآیندی است که امکان استفاده حداکثری از دانش و تکنولوژی ساخت قطعات و مواد را از طریق استفاده از پتانسیل‌های داخل و خارج کشور فراهم می‌سازد.»
یکشنبه، 15 دی 1398 - 08:25

ضرورت ایجاد توازن در زنجیره فولاد ضرورت ایجاد توازن در زنجیره فولاد
دنیای معدن - با توجه به چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ باید گفت صنعت فولاد با چالش‌های بسیاری برای تامین مواد اولیه و به تبع آن تحقق هدف‌گذاری پیش‌بینی شده، مواجه است.
شنبه، 7 دی 1398 - 10:14

 رخدادهای بازار سنگ‌آهن جهان در ۲۰۱۹ رخدادهای بازار سنگ‌آهن جهان در ۲۰۱۹
دنیای معدن -رخدادهای بزرگ جهانی و ادامه‌دار شدن جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین بر صنایع بزرگ از جمله صنعت فولاد و ماده اولیه سنگ‌آهن بی‌تاثیر نبوده است،
دوشنبه، 2 دی 1398 - 09:04

وقتی صادر کنندگان سنگ آهن جای معدن دار  می نشینند وقتی صادر کنندگان سنگ آهن جای معدن دار می نشینند
دنیای معدن -اعضاء هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران ، 20 آذرماه در ذوب آهن اصفهان حضور یافتند تا در خصوص تامین پایدار سنگ آهن این شرکت با مسئولین آن گفتگو و تبادل نظر نمایند . مهندس محمد جعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن در یادداشتی به تحلیل مباحث مطرح شده درا ین جلسه پرداخته که در پی می آید :
شنبه، 30 آذر 1398 - 11:36

 نقاط ضعف صنعت فولاد نقاط ضعف صنعت فولاد
دنیای معدن -صنعت فولاد ایران در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده است. ایران از دومین واردکننده فولاد دنیا در سال ۸۸ با تولید ۲۸ میلیون تن در سال جاری (برآورد) و تصاحب جایگاه ایتالیا اینک در رتبه دهم تولید‌کنندگان فولاد دنیا قرار گرفته است.
شنبه، 30 آذر 1398 - 08:50

 پیام مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به مناسبت فرا رسیدن 25 آذر و آغاز هفته پژوهش پیام مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به مناسبت فرا رسیدن 25 آذر و آغاز هفته پژوهش
دنیای معدن -جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی پیامی، فرا رسیدن 25 آذر و آغاز هفته پژوهش را تبریک گفت.
دوشنبه، 25 آذر 1398 - 11:21

نقدی بر لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با نگاهی بر بخش معدن
دنیای معدن -رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با برشمردن نقاط ضعف بودجه ۹۹ در بخش معدن گفت: رشد ۸۹ درصدی درآمد حاصل از بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن در این بودجه در نظر گرفته شد.
یکشنبه، 24 آذر 1398 - 17:26

برخی نمایندگان خوزستانی مانع واگذاری سهام فولاداکسین به فولادخوزستان! برخی نمایندگان خوزستانی مانع واگذاری سهام فولاداکسین به فولادخوزستان!
دنیای معدن -طبق اطلاع واصله از منابع موثق در حالیکه بیش از یک هفته از امضای قرارداد واگذاری ۶۰ درصد سهام شرکت فولاد اکسین به فولاد خوزستان از سوی علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان می گذرد
یکشنبه، 24 آذر 1398 - 14:15

 مزیت‌های نسبی ایران در صنعت فولاد مزیت‌های نسبی ایران در صنعت فولاد
دنیای معدن - پیشرفت‌های عظیم و گسترده تکنولوژی دیجیتال، تغییرات شگرفی را در زمینه ایجاد کسب و کار جدید در کشورهای جهان موجب شده است و امروزه همه کشورها، در هر مرحله‌ای از توسعه اقتصادی، می‌توانند در این زمینه گام گذارند.
یکشنبه، 24 آذر 1398 - 08:48

 یادداشتی از سمیه خلوصی مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی‌ایمیدرو: خام نفروشیم یادداشتی از سمیه خلوصی مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی‌ایمیدرو: خام نفروشیم
دنیای معدن - سمیه خلوصی مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو امروز طی یادداشتی در خصوص خام فروشی مواد معدنی در روزنامه صمت عنوان کرد: وقتی بر اساس آمارها به رشد ظرفیت فولاد، آهن اسفنجی و گندله پی می‌بریم متوجه می‌شویم که ظرفیت این مواد معدنی در کشور به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیداکرده است.
شنبه، 23 آذر 1398 - 13:53

 اهمیت فرآوری در زنجیره توسعه معدن و نقش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور اهمیت فرآوری در زنجیره توسعه معدن و نقش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور
دنیای معدن - فرآوری، در زنجیره ارزش صنایع معدنی در مقایسه با اکتشاف و استخراج، پتانسیل بالایی در ایجاد ارزش افزوده دارد. این موضوع در نوشته ای به قلم محمدباقر درّی معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مورد توجه و بررسی بیشتر قرار گرفته است.
شنبه، 23 آذر 1398 - 12:07

 نگاهی به نقش نگهداری، تعمیرات و بهره وری در فولاد خوزستان نگاهی به نقش نگهداری، تعمیرات و بهره وری در فولاد خوزستان
دنیای معدن -نگهداری و تعمیرات در فولاد خوزستان با استفاده از روش‌های متداول و نوین و به‌صورت نیمه‌متمرکز انجام میشود، به این معنی که بخشی از آن در تیم‌های مستقر در واحدهای بهره برداری و قسمتی که عمدتا شکل تخصصی در زمینه های برق، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق، سازه های صنعتی و تعمیر تجهیزات مکانیکی دارند به‌وسیله واحدهای پشتیبانی صورت می گیرد.
چهارشنبه، 20 آذر 1398 - 11:11

 دغدغه های فعالان بخش خصوصی معدن نشان می دهد/دست انداز بخشنامه های آنی برسر راه توسعه دغدغه های فعالان بخش خصوصی معدن نشان می دهد/دست انداز بخشنامه های آنی برسر راه توسعه
دنیای معدن -نقش معدن در رشد اقتصادی می تواند بسیار موثر باشد ، با توجه به اینکه درآمدهای نفتی کاهش یافته و بودجه چندانی را در اختیار دولت قرار نمی دهد ، این مسئله مهم تر هم می شود
چهارشنبه، 6 آذر 1398 - 11:16

 موانع اکتشاف در عمق موانع اکتشاف در عمق
دنیای معدن - ما اکتشافات سطحی را در کشور به خوبی پوشش داده ایم اما در اکتشافات عمقی نسبت به بسیاری از کشورها عقب هستیم
دوشنبه، 4 آذر 1398 - 13:18

 فقدان نگاه صادراتی دولت در بخش فقدان نگاه صادراتی دولت در بخش
دنیای معدن -امروزه صادرات بیش از هر زمان دیگری مرکز توجه و سیاست‌گذاری کشورها قرار گرفته است،
سه شنبه، 30 مهر 1398 - 08:27

 سیاستگذاری؛ سرچشمه خلق فرصت های توسعه سیاستگذاری؛ سرچشمه خلق فرصت های توسعه
دنیای معدن - پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه صنعت، ارتباط مستقیم با سیاستگذاری های مدیران عالی و ارشد یک سیستم دارد. در واقع این سیاستگذاران هستند که با تدوین استراتژی، مسیر پیش رو را ترسیم و فرصت هایی را برای جامعه خلق می کنند. در هر دهه ای که کشورمان شاهد توسعه در بخش های اصلی بوده باید نگاهی به گذشته و آینده نگری مدیران آن دوره داشت. امروزه چنانچه توسعه صنعت فولاد، امری بدیهی و پیش نیاز حرکت بسیاری از صنایع پایین دستی شده، به نگاه مدیران دهه های گذشته بازمی گردد. اگرچه پیشتر نوع سیاستگذاری به گونه ای بود که دولت را طراح و مجری پروژه های توسعه ای معرفی می کرد اما امروزه با توجه به تغییراتی که از ابتدای سال های 1380 ایجاد شده، به آهستگی شاهد کمرنگ شدن جایگاه دولت و تقویت بخش خصوصی شده ایم.
یکشنبه، 21 مهر 1398 - 15:07

بازیگران اصلی صنایع فلزی غیرآهنی بازیگران اصلی صنایع فلزی غیرآهنی
دنیای معدن -ایران از جمله کشورهایی است که از لحاظ منابع طبیعی در دنیا بی‌نظیر است؛
سه شنبه، 9 مهر 1398 - 08:24

 بخش معدن؛ سنگری قابل اتکا بخش معدن؛ سنگری قابل اتکا
دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت. در پیام خداداد غریب پور آمده است: دفاع مقدس، واژه ای در قاموس حماسه های غرور آفرین ملتی انقلابی و شریف است. حماسه ای که با جانفشانی دلاور مردان و زنان این مرز بوم برای دفاع از کیان، آب و خاک رقم خورد و امروز این حکایت ماندگار موجب شده تا قدرت و اقتدار ایران اسلامی به نقطه ای برسد که روز به روز اتکا به توانمندی های داخلی، افزایش یابد.
یکشنبه، 31 شهریور 1398 - 13:01

 هفته دولت؛ آغازگر حرکتی نو در بخش معدن هفته دولت؛ آغازگر حرکتی نو در بخش معدن
دنیای معدن -سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،‌ هفته دولت در سال‌جاری را آغازگر حرکتی جدید برای تحقق اهداف بخش معدن و صنایع معدنی می‌داند.
دوشنبه، 4 شهریور 1398 - 06:38

تحول در بخش تولید اطلاعات پایه معدنی کشور و اکتشافات عمقی جهت دستیابی به ذخایر پنهان در کلاس جهانی تحول در بخش تولید اطلاعات پایه معدنی کشور و اکتشافات عمقی جهت دستیابی به ذخایر پنهان در کلاس جهانی
دنیای معدن -اصولاً ذخایر طبیعی هر کشوری از جمله ذخایر معدنی آن در کنار نیروهای متخصص و با تجربه زیربنای توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود. ایران به دلیل واقع شدن در مسیر کمربند کوهزایی جهانی آلپ – هیمالیا دارای پتانسیل های معدنی متنوع و ذخایر ارزشمند فلزی و غیرفلزی در بین 15 کشور برتر جهان قرار گرفته و حدود 7 درصد از ذخایر جهان در قالب 68 ماده معدنی در ایران قرار دارد.
سه شنبه، 22 مرداد 1398 - 10:56

 روز صنعت، روز همگرایی روز صنعت، روز همگرایی
دنیای معدن -امروز روز صنعت و معدن است، فعالان صنعتی و معدنی کشور در حالی امروز گردهم می‌آیند که در خط مقدم تولید با مسائل متعددی رو‌به‌رو هستند.
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 10:24

آمادگی برای عملیاتی کردن نقشه راه توسعه صنعت مس آمادگی برای عملیاتی کردن نقشه راه توسعه صنعت مس
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در پیامی آمادگی این مجموعه را برای عملیاتی کردن نقشه راه صنعت مس ایران اعلام کرد.دکتر «اردشیر سعدمحمدی» در پیامی به مناسبت روز «ملی صنعت و معدن» با تبریک این رویداد مهم، از تلاش و زحمات تمامی مدیران، کارکنان و سربازان جبهه تولید در حوزه صنعت و معدن به‌ویژه صنعت مس کشور تقدیر کرد.
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 06:28

پیام مدیرعامل فولاد خوزستان به مناسبت دهم تیرماه، روز ملی صنعت و معدن پیام مدیرعامل فولاد خوزستان به مناسبت دهم تیرماه، روز ملی صنعت و معدن
دنیای معدن -متن پیام به شرح ذیل می باشد. بسم الله الرحمن الرحیم تمامی دست اندرکاران گروه فولاد خوزستان با بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و اجرای دقیق سیاست‌ های کلی شرکت، برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه بین المللی گام های موثری برداشته اند.
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 06:26

 تاثیر کارخانه‌های فرآوری سیار در کاهش هزینه‌های تولید معادن کوچک و متوسط تاثیر کارخانه‌های فرآوری سیار در کاهش هزینه‌های تولید معادن کوچک و متوسط
دنیای معدن -امروزه با افزایش هزینه‌های حمل و نقل مواد معدنی برای برخی معادن کوچک و متوسط که عیار ماده معدنی پایین و نیاز به فرآوری ضروری است، دیگر جابه‌جایی ماده معدنی برای انتقال تا کارخانه‌های فرآوری از مسافت‌های زیاد مقرون به صرفه نیست، زیرا هزینه‌های جابه‌جایی موجب می‌شود تا بخشی از ارزش افزوده عیار را در خود هضم کند.
یکشنبه، 2 تیر 1398 - 08:08

 جای خالی نظرخواهی از فعالان بخش معدن در تصمیم‌گیری‌ها جای خالی نظرخواهی از فعالان بخش معدن در تصمیم‌گیری‌ها
دنیای معدن - یکی از مهم‌ترین‌ اقدامات مدیریت ارشد در هر کشوری، استفاده از تمام ظرفیت‌ها و نظرات به منظور تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بر‌اساس عقل جمعی است.
چهارشنبه، 29 خرداد 1398 - 08:15

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دنیای معدن 1388
info@donyayemadan.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار