دنياي معدن : شركت مس در احداث بزرگراه خواجه-ورزقان پيش‌قدم بود
پنجشنبه، 24 بهمن 1398 - 08:04 کد خبر:142248
دنياي معدن -ابوالقاسم سلطاني گفت: بزرگ‌راه خواجه-ورزقان كه با حمايت شركت مس احداث شد يك پروژه ملي محسوب مي‌شود و اداره راه و شهرسازي به‌عنوان كارفرما تلاش كرد در اين پروژه از مشاوران، پيمانكاران و عوامل اجرايي خبره و داراي رزومه خوب و درخشان استفاده كند.


به گزارش دنياي معدن به نقل از روابط عمومي مجتمع مس سونگون، ابوالقاسم سلطاني مديركل راه و شهرسازي استان آذربايجان شرقي در مراسم بهره‌برداري از بزرگراه خواجه-ورزقان، ضمن تبريك ايام‌الله دهه مبارك فجر گفت: بزرگ‌راه خواجه-ورزقان كه با حمايت شركت مس احداث شد يك پروژه ملي محسوب مي‌شود و اداره راه و شهرسازي به‌عنوان كارفرما تلاش كرد در اين پروژه از مشاوران، پيمانكاران و عوامل اجرايي خبره و داراي رزومه خوب و درخشان استفاده كند.
وي افزود: در اين پروژه از تمامي عوامل اجرايي به‌ويژه  دكتر سعد محمدي مديرعامل شركت مس و مهندس شريفي مدير مجتمع مس سونگون تقدير و تشكر مي‌كنم چراكه همواره در اين پروژه پيش‌قدم بودند و هيچ‌گونه محدوديتي را براي اين پروژه قائل نبودند.
سلطاني ضمن تقدير از قوه قضائيه، نيروي انتظامي و ... بابت مساعدت در عمليات ارزيابي گفت: با بازديد از اين پروژه در تيرماه سال 97 و بررسي گزارش‌هاي پيشرفت فيزيكي ماهيانه به اين نتيجه رسيديم كه بهترين قطعه اين پروژه داراي پيشرفت فيزيكي 1.2 درصد در ماه است كه نسبت به آمارهاي كشوري آمار خوبي بود ولي با توجه به تأمين مالي اين پروژه توسط شركت مس كه هيچ مشكلي در پرداخت مطالبات پيمانكاران وجود نداشت با برگزاري جلسات با تك‌تك عوامل و بررسي شرايط اعلام كرديم كه حداقل پيشرفت فيزيكي كارفرما 2.6 درصد در ماه است كه الحمدالله ما امروز شاهد پيشرفت فيزيكي ماهيانه 3.6 درصد در ماه هستيم كه آمار بسيار فوق‌العاده‌اي است.
وي با اشاره به وضعيت مطلوب پيشرفت‌هاي فيزيكي قطعات 1 تا 5 اين بزرگراه و همچنين اشاره به آمار اقداماتي همچون قالب‌بندي، آرماتوربندي، بتن‌ريزي، آسفالت و ... افزود: كل حجم عمليات خاكي اين پروژه 16 ميليون مترمكعب است كه بيش از 10 ميليون مترمكعب آن انجام شده است كه پيشرفت فيزيكي اين پروژه بدون محاسبه قطعات 1 و 5 داراي 86 درصد و با محاسبه اين دو قطعه 60  درصد است.