دنياي معدن : مشكلات ذوب آهن و فولاد مباركه با جلوگيري از صادرات موادخام مرتفع مي شود
چهارشنبه، 23 بهمن 1398 - 14:14 کد خبر:142232
دنياي معدن -معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان گفت: به نظر مي رسد بهترين اقدام براي حل مشكلات فولاد و ذوب آهن جلوگيري از صادرات موادخام است تا مواداوليه تحويل اين كارخانه ها شود.


سيد حسن قاضي عسگر روز چهارشنبه پيرامون جلسه كميسيون هماهنگي امور تعزيرات حكومتي استان افزود: مقرر شد كار تخصصي بر مشكلات حوزه صنايع فولاد مباركه صورت بگيرد و ما از مسوولان جهت رفع مشكلات ياري بگيريم.

وي با بيان اينكه بايد از نحوه تخصيص سهميه و ارايه مجوز خريد بورس در سامانه بهين ياب دقت نظر بيشتري شود، تصريح كرد: مجوزهاي لازم به توليدكنندگان اعطا و روش هاي مختلف فروش فولاد در دنيا مطالعه شود تا از آن بهره مند شويم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اصفهان با اشاره به عمده مشكلات فولادمباركه و ذوب آهن تصريح كرد: از آن جايي كه مصرف گاز در منازل مسكوني افزايش يافت گاز كمتري به صنايع داده شد و آن ها ناچار به كاهش توليد شدند.

وي اضافه كرد: فولاد مباركه در تامين مواد اوليه مشكل دارد به همين دليل مقرر شد در ۲ حوزه تامين مواد اوليه و گازرساني به آن ها كمك كنيم كه در اين راستا كميته حامل هاي انرژي ذيل ستاد اقتصاد مقاومتي تشكيل و بنا شد اقداماتي براي كاهش مصرف انرژي انجام شود.

قاضي عسگر اضافه كرد: همچنين معادني شناسايي شدند كه مي تواند مورد بهره برداري قرار گيرد و براي مشكلات فولاد مباركه و ذوب آهن مورد استفاده قرار بگيرد.

وي خاطرنشان كرد: با سرمايه گذار خارجي صحبت كرديم تا بر روي استحصال آهن از معادن با درصد خلوص آهن پايين سرمايه گذاري شود و غلظت آن به حدي برسد كه كارخانه ها بتوانند از آن ها استفاده كنند كه اين موضوع زمان بر است.

اصفهان با بيش از پنج ميليون نفر جمعيت، بيش از ۹ هزار واحد توليدي كوچك و بزرگ با سرمايه ۲۲۱ هزار ميليارد ريال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداري با سرمايه گذاري بيش از ۱۰ هزار ميليارد ريال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفي صنعتي ترين استان كشور بشمار مي آيد.