دنياي معدن : بومي سازي 70 نوع قطعه و تجهيز در فولاد سفيددشت
دوشنبه، 30 دی 1398 - 07:33 کد خبر:141529
دنياي معدن -چهارمحال و بختياري رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري گفت: صنعت گران فولاد سفيد دشت چهارمحال و بختياري 70 نوع قطعه و تجهيزات را بومي سازي كردند.


به گزارش دنياي معدن، سجاد رستمي اظهار كرد: با شدت گرفتن تحريم ها عليه كشور، فعالان اين صنعت برخي از تجهيزات و قطعات مورد نياز خود را با كمك صنعتگران داخلي بومي سازي و علاوه بر كاهش زمان تامين به لحاظ حذف مراحل گمركي و ...، از خروج قابل توجه ذخاير ارزي كشور در مدت 2 سال جلوگيري كردند.

وي افزود: هم اكنون واحد بازرگاني با همكاري واحد عمليات شركت با اعتماد بر توان سازندگان داخلي 70 نوع از قطعات و ملزومات حساس مورد نياز خط توليد آهن اسفنجي وارداتي از خارج كشور را با موفقيت بومي سازي كردند.

رئيس سازمان صمت استان ادامه داد: سياستگذاري جايگزيني قطعات و تجهيزات خارجي با نمونه هاي ساخت داخل در جلسات مشترك هفتگي واحدهاي بازرگاني و عمليات صورت گرفته و براي ساخت هر تجهيز يا قطعه، كارگروهي متشكل ازكارشناسان اين واحدها با تكميل و اصلاح مدارك فني مورد نياز، شركت هاي توانمند را هر زمينه شناسايي و در فرآيند مناقصه يا استعلام انتخاب مي شود.

رستمي خاطرنشان كرد: عمليات پايش و نظارت بر ساخت از ابتداي كار تا زمان ورود قطعه به داخل شركت فولاد سفيددشت انجام مي گيرد.
فولاد سفيد دشت چهارمحال و بختياري ظرفيت توليد سالانه 800هزار تن تا يك ميليون تن انواع مقاطع فولادي را داراست.