دنياي معدن : افزايش ايمني و هوشمندسازي سيستم معدنكاري دو محور اصلي نمايشگاه آيمارك
شنبه، 11 آبان 1398 - 04:36 کد خبر:140545
دنياي معدن -ديرعامل شركت ملي مس درخصوص حضور صنايع بزرگ معدني ايران در ششمين كنفرانس و نمايشگاه آيمارك گفت: حضور صنايع معدني ايران در اين نمايشگاه كه اكثر شركت‌هاي بزرگ معدني دنيا در آن حضور دارند فرصت خوبي براي شناساندن توانمندي‌هاي معدني ايران به دنيا است.


به گزارش دنياي معدن، اردشير سعدمحمدي با بيان اين مطلب در حاشيه ششمين كنفرانس و نمايشگاه بين‌المللي معدن و صنايع معدني استراليا افزود: همچنين اين حضور يك رابطه خوب و برد - برد براي آشنايي با دانش و تجهيزات روز معدني دنيا براي صنايع معدني كشور است.

سعدمحمدي اظهار كرد: اميدوارم حضور در اين نمايشگاه شرايط بهتري را به لحاظ بهره‌وري و كاهش هزينه‌ها و افزايش راندمان توليد براي صنايع معدني كشور به‌ويژه صنعت مس به همراه داشته باشد. به گفته مديرعامل شركت مس يكي از نكات مهم و بارز نمايشگاه «آيمارك» حضور شركت‌هاي بزرگ و بين‌المللي معدنكاري است كه سيستم‌ها و ابزارهاي هوشمند را در بخش معدن به نمايش گذاشته‌اند و درواقع اين جنبه از معدنكاري را در اين دوره از نمايشگاه مي‌توان به‌وضوح احساس كرد. سعد محمدي با بيان اينكه دو نكته را مي‌توان درخصوص نمايشگاه امسال «آيمارك» مطرح كرد، افزود:

نكته نخست بحث افزايش ايمني است كه تقريبا در دستور كار تمام سيستم‌هاي معدنكاري قرار گرفته است و دوم توجه به‌ سرعت بخشيدن در انجام امور معدنكاري از طريق هوشمندسازي است كه بحث اقتصادي و افزايش بهره‌وري را به‌دنبال دارد. مديرعامل شركت مس با تاكيد بر اينكه اين دو شاخص در نمايشگاه امسال قابل‌رؤيت و تحليل است، اظهار كرد: ازجمله سيستم‌هاي هوشمند به نمايش درآمده در اين نمايشگاه، سيستم‌هاي ماهواره‌اي كنترل معادن، ماشين‌‌هايي با جي‌پي‌اس‌هاي ديجيتال و سيستم‌هاي هلي‌برد است كه امكان ارزيابي شرايط كيفي بلوك‌هاي معدن را بعد از هر انفجار دارند. وي افزود: درمجموع و با توجه به رويكرد شركت‌هاي بزرگ معدنكاري در حوزه افزايش ايمني و هوشمندسازي امور معدنكاري، صنايع معدني ايران بايد اين رويكرد را با قدرت دنبال كند تا شاهد افزايش بهره‌وري و كاهش هزينه‌هاي توليد در اين بخش باشيم.