دنياي معدن : شكوفايي در بخش معدن با معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري ايجاد مي‌شود
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 05:05 کد خبر:140312
دنياي معدن -دكتر اردشير سعد محمدي مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران با اشاره به برگزاري ماينكس 2019 گفت: در شرايط كنوني براي ايجاد شكوفايي در بخش معدن نيازمند شناخت و ايجاد فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش معدن و صنايع معدني ايران هستيم.


به گزارش دنياي معدن، سعد محمدي با بيان اين مطلب افزود: در اين راستا برگزاري ماينكس 2019 كه يكي از بزرگ‌ترين رويداد‌هاي معدني خاورميانه است و با حضور شركت‌هاي فعال داخلي و خارجي برگزار مي‌شود فرصت گران‌بهايي است در معرفي پتانسيل‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش صنايع معدني.

مديرعامل شركت مس با بيان اين مطلب گفت: در بين معادن، مس بهترين فرصت سرمايه‌گذاري است كه هيچ رقيب و جايگزيني ندارد و مي‌تواند منجر به خلق ارزش‌افزوده زياد براي كشور شود.
وي با بيان اين‌كه استراتژي كنوني شركت مس مبتني بر ايجاد كارخانه‌هاي كنسانتره جديد با هدف دسترسي به يك ميليون تن كنسانتره است، گفت: براي دستيابي به اين هدف نياز  به دو برابر كردن عمليات معدني و دستيابي به حدود 300 ميليون تن عمليات معدني داريم.
سعدمحمدي با عنوان اين‌كه برداشت دو برابري عمليات معدني نياز به افزايش ناوگان حمل و نقل و تجهيزات حفاري دارد اظهار داشت: ورود به ناوگان حمل و نقل معدني يكي از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري است كه سرمايه‌گذاران در اين بخش مي‌توانند ورود كنند.
وي افزود: بدون شك سرمايه‌گذاري در حوزه توليد كنسانتره از حاشيه سود بالايي برخوردار است و اين فرصتي كه سرمايه‌گذاران مي‌توانند با برنامه‌ريزي در اين حوزه به‌ويژه در حوزه معادن كوچك مس ورود كنند و به توسعه منطقه و اشتغال‌زايي در كشور كمك كنند.
مديرعامل شركت مس با اشاره به كيفيت بالاي مس ايران و استفاده از اين محصول در صنايع هاي‌تك  گفت: مس ايران فرصت خوبي براي ورود به صنايع پايين‌دستي و هاي تك است و در اين زمينه هم شركت مس از تمام ايده‌هاي خلاقانه كه زمينه ورود سرمايه‌گذاران به صنايع هاي‌تك را فراهم مي‌كند با تمام قدرت حمايت مي‌كنم.
وي در پايان تاكيد كرد: در شرايط كنوني استراتژي شركت مس دعوت از تمام سرمايه‌گذاران بخش خصوصي براي ورود به سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي توسعه‌اي شركت مس است.