دنياي معدن : ايجاد كارخانه هاي كنسانتره استراتژي اصلي شركت مس
شنبه، 30 شهریور 1398 - 07:56 کد خبر:140151
دنياي معدن - دكتر اردشير سعدمحمدي در جلسه توليد مجتمع مس سرچشمه با تأكيد بر اينكه درمجموع شركت مس روند صعودي مناسبي را طي مي كند، عنوان كرد: شرايط مناسبي براي اكتشاف شكل گرفته و استرات‍ژي اصلي شركت مس ايجاد كارخانه هاي كنسانتره است.


به گزارش دنياي معدن به نقل از روابط عمومي مجتمع مس سرچشمه، اردشير سعدمحمدي با اعلام اين موضوع اظهار داشت: از 130 هزار تن كاتد مس كه تاكنون در سال جاري توليد شده است، 115 هزار تن آن را فروخته ايم و برنامه ما در فروش مساعد است و برنامه فروش ماه بعد نيز كاملاً برنامه ريزي شده است.
وي با بيان اينكه درمجموع در زمينه توليد و گردش مالي وضعيت مناسبي را داريم، افزود: درخصوص توسعه ها نيز با توجه به بازديدي كه از معدن دره آلو داشتيم شرايط آن نسبت به بازديد قبلي خيلي بهتر شده و اميدواريم با مباحث مطرح شده شكل بهتري به خود بگيرد.


سهام مس نسبت به ابتداي سال جاري 30 درصد افزايش داشته است و تا يكي دو ماه آينده افزايش سرمايه شركت از محل سود انباشته صورت مي گيرد

سعد محمدي ادامه داد: اميدواريم كارخانه كنسانتره دره آلو كه زيرمجموعه مجتمع مس سرچشمه خواهد بود، در انتهاي سال آينده روند نهايي خود را طي كند و اين كارخانه مي تواند گردش مالي سيستم را به شدت افزايش دهد و تا 1300 ميليارد تومان در گردش مالي شركت تأثير مثبت خواهد گذاشت.
مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران با بيان اينكه در مجتمع سونگون عمليات پيمانكاري براي احداث فاز 3 تغليظ آغاز شده است، عنوان كرد: در معدن دره زار نيز فعاليت ايجاد كارخانه كنسانتره در حال انجام است.
سعدمحمدي به رشد سهام مس در هفته هاي اخير اشاره و بيان كرد: سهام مس نسبت به ابتداي سال جاري 30 درصد افزايش داشته است و تا يكي دو ماه آينده افزايش سرمايه شركت از محل سود انباشته صورت مي گيرد.
مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران از ارتقا رتبه شركت صنايع مس در بورس خبر داد و گفت: در بورس نيز روند مساعدي نسبت به شركت صنايع مس وجود دارد و ارزش دارايي هاي شركت روز گذشته حدود 39 هزار ميليارد تومان بود، خوشبختانه نسبت به سال گذشته از رتبه سوم به رتبه دوم شركت هاي بورسي ارتقا پيدا كرديم و با راه اندازي كارخانه هاي كنسانتره كه در دستور كار داريم مي توانيم جايگاه مناسبتري را براي شركت مس داشته باشيم.
وي درباره يكپارچه سازي سيستم مالي شركت صنايع مس توضيح داد: به زودي اسناد حسابداري به صورت كاملاً مكانيزه و هوشمند خواهند شد و شفافيت مالي در سيستم اتفاق خواهد افتاد و دخالت انساني در اسناد مالي وجود نخواهد داشت، همچنين برنامه نرم افزاري قيمت تمام شده را به صورت آنلاين براي هر سه مجموعه با يك نگاه ويژه و يكسان شكل مي دهيم و ان شاءالله در سال 99 سيستم نرم افزاري مالي هوشمند كه رفتارهاي ما را نسبت به برنامه و نقاط ضعف را متذكر خواهد شد، خواهيم داشت.
سعدمحمدي در پايان تأكيد كرد: بر اين عقيده هستم كه پرسنلي كه ازلحاظ اخلاقي، فني و پاكدستي شايسته هستند حق دارندكه در اين سيستم رشد كنند.