دنياي معدن : ضرورت نوسازي و بازسازي ماشين آلات معدني
چهارشنبه، 13 شهریور 1398 - 07:15 کد خبر:140016
دنياي معدن - معاون طرح و برنامه وزارت صمت: نوسازي ماشين آلات معدني بايد با همكاري جدي بخش خصوصي دنبال شود.


به گزارش دنياي معدن؛ معاون طرح و برنامه وزارت صمت درجلسه پايش طرح هاي اقتصاد مقاومتي با محوريت معدن و صنايع معدني گفت: نوسازي و بازسازي ماشين آلات معدني براي توسعه بخش معدن بسيار ضروري است و اين كار بايد با همراهي و همكاري جدي بخش خصوصي دنبال شود.
آقاي سعيد زرندي افزود: نياز سنجي هاي لازم و مدل هاي اجرايي اين مهم را، معاونت معدني و ايميدرو با همكاري خانه معدن و اتاق بازرگاني بايد پيگيري و به سرانجام رسانند.
وي تاكيد كرد: طرح هاي اكتشاف ، هزينه بر و جزو وظايف حاكميتي است، اما با توجه به محدوديت هاي بودجه اي كشور بايد براي تحقق برنامه هاي سازمان زمين شناسي و اكتشافات معدني يك گروه قوي تامين مالي در اين سازمان شكل بگيرد و بررسي كند چگونه مي تواند نياز هاي مالي خود را برطرف كند.
آقاي زرندي افزود : البته بايد از الان، براي بودجه سال ۹۹ به دنبال راه هايي براي تامين هزينه هاي اكتشاف در بودجه بود، اما نبايد چشم ها را فقط به بودجه ساليانه دولت بست بلكه بايد خلق راه هاي جديد و نو را پيگيري كنيم.
وي گفت: اطلاعات پايه اكتشاف نياز توسعه معدن كشور است و براي اين موضوع بايد اقدامات جدي تري صورت پذيرد.
گفتني است كميته هاي معدن، صنعت، تجارت داخلي و خارجي براي پايش منظم طرح هاي اقتصاد مقاومتي و برنامه هاي سال رونق توليد در معاونت طرح و برنامه تشكيل شده است و در آن با حضور مسئولان مرتبط و تشكلهاي، مسائل، موانع و مشكلات بررسي و پيگيري مي شود.