دنياي معدن : كارخانه كك سازي زرند براي رونق توليد و ايجاد اشتغال نيازمند هماهنگي در سطح ملي است
چهارشنبه، 19 تیر 1398 - 06:52 کد خبر:139510
دنياي معدن - معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت كشور بيان داشت: اين كارخانه ظرفيت خوبي داشته، اما به هماهنگي هاي در سطح ملي نياز دارد تا توليد آن رونق و زمينه اشتغال زيادي را فراهم كند.


به گزارش دنياي معدن، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت كشور در سفر به استان كرمان، صبح امروز(۱۹ تير) از گلخانه هيدروپونيك رز ايرانمنش، كارخانه كك سازي و پالايش قطران و مجتمع فولاد زرند ايرانيان و كارخانه واگن سازي بازديدكرد و ۲بند سنگ و سيماني زير حوزه گُجگين و چشمه امام رضا در منطقه ده بالاي كرمان با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و ۶۰۰ ميليون تومان افتتاح و كلنگ سيل بند ده بالا با اعتبار ۸۵۰ ميليون تومان به زمين زده شد.

بابك دين پرست در حاشيه اين بازديدها از كارخانه واگن سازي زرند با بيان اينكه اين كارخانه ظرفيت خوبي داشته، اما به هماهنگي هاي در سطح ملي نياز دارد تا توليد آن رونق و زمينه اشتغال زيادي را فراهم كند؛ تصريح كرد: سال گذشته به استان ها اعلام كرديم پروژه هاي بزرگ استان خود كه داراي پيشرفت فيزيكي خوبي هستند اما به دليل مشكلاتي به بهره برداري نرسيدند را به وزارت كشور ارسال كنند كه در كل كشور 93 طرح اعلام شد.

وي گفت: 4 طرح با سرمايه يك هزار و ۳۱۸ ميلياردتومان در سطح كشور با پيشرفت فيزيكي صد در صد داشتيم كه به دلايلي به بهره برداري نرسيده بودند و يكي از آنها كارخانه كك سازي زرند در استان كرمان بود كه بيشترين حجم سرمايه گذاري در بين اين 4 طرح را به خود اختصاص داده است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع وزير كشور با طرح اين پرسش كه اگر پروژه اي مشكل زيست محيطي دارد چرا اجازه اجراي آن داده مي شود؟ ادامه داد: وزارت كشور هفت مأموريت ويژه در راستاي رونق توليد براي استانداران و فرمانداران كشور با محوريت ابلاغ كرد كه احياي واحدهاي راكد، جلوگيري از تعطيلي واحدهاي فعال، كمك به واحدهاي توليدي كه مشكل جدي دارند، تلاش براي برگشت واحداهاي توليدي داراي مشكلات مالي و تحت تمليك بانك ها به خط توليد، تكميل واحدهاي توليدي داراي 60 درصد پيشرفت فيزيكي و كمك به حل مشكل پروژه هاي نيمه تمام و واگذاري آن ها به بخش خصوصي از جمله محورهاي اين ابلاغيه است.


در سفر يك روزه اين مسئول به استان كرمان ۲بند سنگ و سيماني زير حوزه گُجگين و چشمه امام رضا در منطقه ده بالاي كرمان با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و ۶۰۰ ميليون تومان افتتاح و كلنگ سيل بند ده بالا با اعتبار ۸۵۰ ميليون تومان به زمين زده شد.

وي از كارخانجات و واحدهاي توليدي داراي مشكل در شهر كرمان بازديد و عصر امروز در ستادفرماندهي اقتصاد مقاومتي استان شركت و پس از آن در جمع مديران واحدهاي صنعتي و خدماتي حضور مي يابد.