دنياي معدن : چادرملوي اردكان 120 ميليارد ريال به سيل زدگان اهدا كرد
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 04:52 کد خبر:138763
دنياي معدن -مدير عامل شركت معدني و صنعتي چادرملو گفت: اين شركت مبلغ 12 ميليارد تومان براي كمك به خانواده هاي آسيب ديده از سيل اخير كشور اختصاص داده است .


به گزارش دنياي معدنف محمود نوريان روز يكشنبه افزود: اين شركت، همواره در امور خير خواهانه پيشگام بوده و همواره در كنار مصيبت ديدگان بوده و هست.
وي در خصوص اهميت مشاركت بنگاه هاي اقتصادي در امور خير خواهانه تصريح كرد: مسئوليت اجتماعي، تكليفي است كه همه اقشار يك جامعه نسبت به انجام آن موظف و مكلف هستند ، حال نسبت، ميزان و نوع آن متناسب با جايگاه و موقعيت اشخاص حقيقي و حقوقي متفاوت است .
اين مسئول گفت: چادرملو در گذشته هم كمك هاي قابل توجهي به زلزله زدگان استان كرمانشاه و خانواده هاي مصيبت ديده حادثه معدن زغال سنگ زمستان يورت نموده است و هم اكنون نيز مبلغ 12 ميليارد تومان براي كمك به خانواده هاي آسيب ديده از سيل اخير كشور اختصاص داده است .
نوريان با اشاره به اينكه چادرملو از جمله شركت هايي است كه در اين گونه شرايط به ياري نيازمندان و يا مصيبت ديدگان مي شتابد تا به وظيفه انساني و اجتماعي خود عمل كند افزود: هر سازماني ملزم است تا در جهت حل مشكلات، مسائل و بهبود كيفيت زندگي كاركنان، و به سهم خود، رفع برخي نيازهاي اجتماعي ، فرهنگي و زيست محيطي جامعه متاثر از فعاليتش همت گمارد .
وي ادامه داد : در اين خصوص نيز شركت چادرملو تلاش نموده علاوه بر انجام تعهدات خود در چارچوب قوانين كار نسبت به كاركنان، اعم از كارگران و كارشناسان و مديران، در حد امكان بخشي از نيازهاي رفاهي و اجتماعي و فرهنگي آنها را نيز تامين نمايد .
وي افزود: از طرفي اين شركت طي سال ها فعاليت در شهرستان اردكان يزد با تمام توان خود با مشاركت سازمان ها و نهادهاي اجتماعي و فرهنگي در جهت رفع نيازها و ارتقاء كيفيت زندگي ساكنين و با رعايت الزامات قانوني، سالانه ميلياردها ريال صرف بهبود اوضاع اجتماعي اين منطقه در زمينه هاي علمي ، آموزشي، بهداشتي ، فرهنگي ، مذهبي ، ورزشي، محروميت زدايي، خدمات و فعاليت هاي اجتماعي، كمك هاي بلاعوض و عام المنفعه به مراكز فرهنگي ، هيات هاي ورزشي ، صندوق هاي قرض الحسنه ، مراكز ديني و مساجد، مدارس ، انجمن هاي خيريه ، مراكز علمي و آموزشي ، كميته امدام امام خميني (ره) ، سازمان منابع طبيعي و محيط زيست مي نمايد .
نوريان گفت: سازمان ها و بنگاه هاي اقتصادي مسئوليت پذير و متعهد، پيش از بروز معضلات و مشكلات و پيش از آنكه درخواستي از آنها شود بايد بر مبناي اصول تبيين شده خود، در برابر بحران هاي آتي كه ممكن است جوامع را به مخاطره بياندازد پيش بيني هاي لازم و اقدامات عملي انجام دهند .
وي افزود : شركت چادرملو با اعتقاد راسخ در تحقق اين امر با پيش بيني بحران آينده كشور به ويژه مناطق كويري در تامين آب شرب، همراه 2 شركت گل گهر و مس سرچشمه با تدبيري دور انديشانه از چند سال پيش اقدام به عملي ساختن طرح شيرين سازي آب خليج فارس و انتقال به مناطق مركزي ايران از جمله استان يزد و شهرستان اردكان نموده است .
نوريان يادآور شد: براي اجراي اين طرح عظيم ملي و استراتژيك ، 15 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري پيش بيني شده كه تاكنون بخشي از آن تامين و پرداخت شده است.
مركز شهرستان 98 هزارنفري اردكان در 60 كيلومتري شمال شهر يزد قرار دارد.