دنياي معدن : ۱۰۰ ميليارد تومان بدهي مالياتي شركت زغالسنگ كرمان تهاتر شد
شنبه، 25 اسفند 1397 - 09:01 کد خبر:138626
دنياي معدن -مديرعامل شركت زغالسنگ كرمان با اشاره به اينكه ۱۰۰ ميليارد تومان بدهي مالياتي شركت زغالسنگ كرمان تهاتر شده است گفت: در سال ۹۸ قصد تجهيز معادن قبلي و راه اندازي محدوده هاي جديد معدني در شركت را داريم كه ۳۰ درصد توليد زغالسنگ كرمان را افزايش مي دهد.


به گزارش دنياي معدن، سامان مرتاض ظهر امروز در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه شهر كرمان با بيان اينكه 3 هزار و 200 نفر پرسنل در شركت زغالسنگ كرمان كار مي كنند اظهار داشت: سازمان تامين اجتماعي و افراد حقيق و حقوقي حساب هاي شركت زغالسنگ كرمان را در زمان تحويل شركت به بنده مسدود كرده بودند.

وي با اشاره به اينكه امروز با همكاري تمامي كاركنان اقدامات خوبي در اين مجموعه انجام شده است عنوان كرد: در حال حاضر حقوق پرسنل شركت زغالسنگ كرمان به روز بوده و توزيع شير در بين كارگران معادن زغالسنگ كرمان مجدد برقرار شده است.

مديرعامل شركت زغالسنگ كرمان با بيان اينكه تمام پروانه هاي بهره برداري معادن شركت زغالسنگ كرمان تمديد و پنج محدوده معدني جديد با ذخيره معدني 50 ميليون تن زغالسنگ به شركت اضافه شده و 8 درصد توليد كنستانتره در شركت افزايش پيدا كرده است.

وي با اشاره به اينكه بخش اعظم بدهي مالياتي شركت زغالسنگ كه حدود 100 ميليارد تومان بود تهاتر شده و املاك با ارزش 17 ميليارد توماني كه از يد شركت خارج شده بود با پيگيري هاي زياد دوباره به شركت برگشته است بيان كرد: از سياسي كاري در شركت زغالسنگ با جديت پرهيز كرديم و دليل موفقيت شركت نيز عدم سياسي كاري و همت كارگران پرتلاش ما بوده است.

مرتاض با بيان اينكه در سال 98 قصد تجهيز معادن قبلي و راه اندازي طرح هاي جديد و محدوده هاي جديد معدني در شركت را داريم گفت: براي فعاليت بيشتر دست ياري به سمت تمام مديران استان دراز مي كنيم و قصد داريم 30 درصد توليد زغالسنگ كرمان را افزايش داده و 400 نفر نيروي جديد را به كارگيري كنيم.

وي با اشاره به اينكه افزايش قيمت زغالسنگ در سال جاري يكي از موفقيت هاي بسيار خوب ما بود افزود: از مديران استان تقاضا دارم بدون در نظر گرفتن جناح سياسي به افراد كارها را واگذار كنند و نتيجه خوب آن را ببينند چرا كه در سياسي كاري هيچ نتيجه اي نيست و تنها مردم ضرر مي كنند.