دنياي معدن : زمزمه زنده شدن دوباره بزرگترين معدن سرب و روي ايران
چهارشنبه، 15 اسفند 1397 - 06:18 کد خبر:138522
دنياي معدن - اميد فلاح مدير مجتمع سرب و روي انگوران : بخش زيرزميني انگوران هم اكنون در مراحل پاياني تجهيز كارگاه قرار دارد. با پيش بيني توليد سالانه ۱۲۰ هزار تن ماده معدني سولفوره و با اشتغال به كار حدود ۳۲۰ نفر، از ابتداي سال ۹۸ به بهره برداري كامل خواهد رسيد...


بخش زير زميني انگوران از ابتداي سال ۹۸ به بهره برداري كامل خواهد رسيد.

اميد فلاح مدير مجتمع سرب و روي انگوران با بيان اين مطلب گفت: بخش زيرزميني انگوران هم اكنون در مراحل پاياني تجهيز كارگاه قرار دارد. با پيش بيني توليد سالانه ۱۲۰ هزار تن ماده معدني سولفوره و با اشتغال به كار حدود ۳۲۰ نفر، از ابتداي سال ۹۸ به بهره برداري كامل خواهد رسيد.

وي افزود: از ابتداي سال ۹۷ تا پايان بهمن سال جاري همزمان با تجهيز كارگاه حدود ۵۷ هزار تن ماده معدني در اين بخش استخراج و حدود ۵۲ هزار تن نيز فروخته شده است. فلاح با اشاره به بخش روباز معدن سرب و روي انگوران گفت: در ۱۱ ماه سال ۹۷ بيش از ۹۵۴ هزار تن ماده معدني از اين بخش استخراج شده كه با توجه به برنامه از پيش تعيين شده شاهد رشد ۱۲ درصدي هستيم. مدير مجتمع سرب و روي انگوران خاطر نشان كرد: پيش بيني مي شود تا پايان امسال ركورد توليد ماده معدني در اين مجتمع (در طول يك سال كاري) شكسته شود و بيش از يك ميليون تن ماده معدني استخراج و تحويل واحدهاي فرآوري شود.

وي تصريح كرد: در بخش فروش و ارسال ماده معدني نيز تا پايان بهمن ۹۷ بيش از ۶۲۹ هزار تن ماده معدني به شركت هاي خريدار خاك طبق سهميه بندي ارسال شده است. بر اساس اين گزارش، مجتمع سرب و روي انگوران در استان زنجان، كيلومتر ۲۲ جاده دندي به تكاب واقع شده است.