دنياي معدن : عرضه محصولات آلومينيوم المهدي براي نخستين بار در بورس
یکشنبه، 21 بهمن 1397 - 06:50 کد خبر:138308
دنياي معدن - نماينده مردم بندرعباس در مجلس گفت: در گذشته محصولات آلومينيوم المهدي در بورس عرضه نمي شد، اما به تازگي مقرر شده است براي نخستين بار اين آلومينيوم در بورس عرضه و قيمت ها از اين طريق مشخص شود.


به گزارش دنياي معدن،احمد مرادي درباره شرايط كنوني شركت آلومينيوم المهدي گفت: در واگذاري قبلي اين كارخانه روال قانوني طي نشده بود و تمامي امور خارج از ضوابط قانوني بود به همين دليل پس از گزارش سازمان بازرسي و ديوان محاسبات قرارداد قبلي فسخ شد.

نماينده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسي، حاجي آباد، خمير در مجلس افزود: پس از واگذاري اوليه آلومينيوم المهدي، تامين مواد اوليه به يكي از مشكلات اصلي اين كارخانه تبديل شد حتي بسياري از ديگ هاي توليدكننده آلومينيوم از فرآيند توليد خارج شد كه ضرر مالي هنگفتي براي اين كارخانه رقم زد.

وي اظهار كرد: در دومين واگذاري تلاش شد تمامي منافع دولت و بيت المال رعايت شود و براي تحقق اين مهم كارخانه آلومينيوم المهدي به مپنا، به عنوان خريدار جديد واگذار شد.

عضو فراكسيون توليد و اشتغال مجلس خاطرنشان كرد: بر اساس اطلاعات رسيده مديران جديد كارخانه آلومينيوم المهدي مستقر شده اند و از زمان واگذاري، تاكنون ليستي از نيازمندي ها و مشكلات اين كارخانه تهيه كرده اند؛ مقرر شده است مواد اوليه – پودر آلومينيوم- را تامين و اقدامات لازم براي رونق مجدد اين كارخانه انجام شود.

مديران جديد آلومينيوم المهدي مواد اوليه مورد نياز را به تامين كنندگان سفارش داده اند

اين نماينده مردم در مجلس با بيان اينكه مديران جديد آلومينيوم المهدي مواد اوليه موردنياز را به تامين كنندگان سفارش داده اند، خاطرنشان كرد: يكي از مشكلات آلومينيوم المهدي تامين برق مورد نياز بود، اما از آنجايي كه مپنا حدود 10 هزار مگاوات برق توليد مي كند و برق ذخيره شده دارد مشكل اصلي و اساسي اين كارخانه پس از واگذاري به مپنا حل شد.

سوءمديريت ها؛ دست انداز رونق آلومينيوم المهدي

وي با بيان اينكه آلومينيوم كالايي استراتژيك براي ايران و دنيا است، ادامه داد: سوءمديريت ها مي تواند مسائل و دست اندازهاي بسياري در مسير رونق آلومينيوم المهدي ايجاد كند بنابراين نياز است به اين موضوع توجه ويژه شود.

به گزارش خانه ملت، نماينده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسي، حاجي آباد، خمير در مجلس يادآور شد: در گذشته آلومينيوم المهدي در بورس عرضه نمي شد، اما به تازگي مقرر شده است براي نخستين بار و با شرايط معمولي اين آلومينيوم در بورس عرضه و قيمت ها از اين طريق مشخص شود.

قصورات خريدار اول آلومينيوم المهدي به گردن تحريم ها افتادچرا آلومينيوم المهدي از طريق مذاكره واگذار شد؟سازمان خصوصي سازي آلومينيوم المهدي را به مپنا داد/ مزايده اي در كار نبود