دنياي معدن : بازار 188 ميليارد دلاري تجهيزات معدني تا سال 2025/ آسيا و اقيانوسيه؛ پيشرو كسب درآمد
یکشنبه، 23 دی 1397 - 06:19 کد خبر:138028
دنياي معدن - بازار جهاني تجهيزات معدني تا سال 2025 رشد 7.2 درصدي خواهد داشت. بيشترين درآمد بازار متعلق به منطقه آسيا و اقيانوسيه خواهد بود.


به گزارش دنياي معدن، به نقل از وب سايت world coal پيش بيني مي شود بازار جهاني تجهيزات معدني با رشد 7.2 درصدي طي سال هاي 2018 تا 2025 به 188 ميليارد و 770 ميليون دلار افزايش يابد. بازار جهاني تجهيزات معدني در سال 2017 ميلادي 106 ميليارد و 850 ميليون دلار به ثبت رسيده است.

افزايش مصرف مواد معدني و فلزات و افزايش تقاضاي كودهاي معدني منجر به رشد بازار خواهد شد. همچنين پيش بيني مي شود روند رو به رشد قيمت هاي مواد اوليه و قوانين سختگيرانه دولت ها براي فعاليت هاي معدني بر رشد بازار تاثير خواهد داشت.

از سوي ديگر، افزايش تقاضاي تجهيزات پيشرفته تكنولوژيكي و رشد فعاليت هاي ساخت و ساز در بخش جاده ها و مسيرهاي راه آهن در مناطق مرتفع فرصت هاي جديدي را در بازار ايجاد خواهد كرد.

سهم يك سومي معادن سطحي

تجهيزات معدنكاري سطحي در سال 2017 ميلادي حدود يك سوم سهم بازار را به خود اختصاص دادند و پيش بيني مي شود كه طي بازه زماني 2018 تا 2025 اين بخش به دليل افزايش چشمگير فعاليت هاي معدني در كشورهاي در حال توسعه، رشد خواهد كرد.

طي دوره مذكور، ذخاير بزرگ فلزات در منطقه آسيا و اقيانوسيه به ويژه در ژاپن، هند و استراليا بازار تجهيزات حفاري با 9.1 درصد افزايش، بيشترين ميزان رشد را به خود اختصاص خواهد داد. در اين تحليل تجهيزاتي از جمله تجهيزات فرآوري مواد معدني، تجهيزات معدنكاري زيرزميني، سنگ شكن ها ، آسياب ها و غيره نيز مورد بررسي قرار گرفته است.

سودآوري معدنكاري فلزات در سال 2025

معدنكاري فلزات با در اختيار داشتن دو پنجم بازار بيشترين ميزان سهم بازار را در سال 2017 به خود اختصاص داد. همچنين انتظار مي رود كه اين بخش طي دوره مورد نظر بيشترين سهم بازار را داشته باشد. به دليل افزايش تقاضا در فلزات از جمله الماس، پلاتين و تيتانيونم در كشورهاي پيشرفته رشد اين بخش 9.1 درصد پيش بيني شده است.

منطقه آسيا و اقيانوسيه داراي بيشترين سهم تا 2025

منطقه آسيا و اقيانوسيه حدود دو سوم مجموع درآمد بازار را در سال 2017 را به خود اختصاص داد و پيش بيني مي شود كه طي دوره مذكور نيز جايگاه خود را حفظ كند. اين درآمد ناشي از تقاضاي مواو معدني و فلزاتي همچون نقره، طلا، الماس و پلاتين است. از سوي ديگر اروپا نيزبه دليل افزايش سرمايه گذاري در تجهيزات اتوماتيك و دسترسي به تكنولوژي زيرساخت ها در اين منطقه رشد 10 درصدي را تجربه خواهد كرد.

بازيگران اصلي بازار آينده

پيش بيني مي شود شركت هاي AB Volvo، Deere & Company، . Caterpillar Inc،Epiroc AB، Doosan Corporation، Komatsu Ltd، Metso Corporation ،Hitachi Ltd، Liebherr-International AG و Sandvik AB از بازيگران اصلي بازار تجهيزات معدني به شمار مي روند.

اين شركت ها از استراتژي هايي متنوعي همچون مشاركت، توسعه، ادغام و مالكيت، سرمايه گذاري مشترك، همكاري و غيره براي رسيدن به جايگاهي قدرتمند در صنعت بهره خواهند گرفت.