دنياي معدن : سرعت، دقت و سلامت در واگذاري اموال مازاد بانك ها
چهارشنبه، 5 دی 1397 - 09:23 کد خبر:137867

وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در جلسه بررسي روند واگذاري اموال مازاد بانك ها سرعت همراه با دقت و سلامت را سه شرط مهم واگذاري اموال مازاد و بنگاه هاي متعلق به بانك ها عنوان كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن به نقل از شبكه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دكتر فرهاد دژپسند طي سخناني در اين جلسه اظهار داشت: دو موضوع به طور مستمر از وزارت اقتصاد مورد مطالبه قرار مي‌گيرد كه يكي بحث كلي اصلاح نظام بانكي و ديگري واگذاري اموال و دارايي هاي مازاد بانك ها است.
وي تاكيد كرد: معتقدم آنچه كه بايد براي يك بانك به عنوان بنگاهي اقتصادي مهم باشد، خريد و حفظ ملك به اميد فروش گران تر آن نيست بلكه خود پول بايد براي بانك مهم باشد زيرا بانك توانايي آن را دارد كه با گردش پول و كار كردن با آن درآمدي به مراتب بيش از اداره ملك كسب كند.
وزير اقتصاد ادامه داد: ما به هيچ عنوان به دنبال اين نيستيم كه بانك ها چوب حراج به اموال خود بزنند و اتفاقا تاكيد داريم اموال بانك ها بايد مطابق با واقعيت قيمت گذاري شده و تا حد امكان به صورت نقد به فروش برسند.
دژپسند با بيان اينكه اگر بتوانيم از دارايي بانك ها به صورت اهرم استفاده كنيم خيلي خوب است، عنوان كرد: بانك ها مي توانند به عنوان مثال ملك هاي خود در بافت هاي فرسوده را براي مسكن اجتماعي نشانه گذاري كنند و در اين خصوص از سود ناشي از سرمايه گذاري هم استفاده كنند چرا كه اين امر آثار اجتماعي و اقتصادي زيادي دارد.