دنياي معدن : طرح مانيتورينگ معادن همدان اجرا مي شود
سه شنبه، 22 خرداد 1397 - 11:11 کد خبر:136073
دنياي معدن -معاون معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: طرح مانيتورينگ معادن استان از برنامه هاي اولويت داري است كه در راستاي پايش و ارزيابي معادن اجرا مي شود.


محمد خاكي روز سه شنبه در گفت و گو با ما، اظهار داشت: اين طرح با هدف وصول حقوق دولتي، دسترسي به آمار و اطلاعات صحيح حجم ماده معدني بارگيري شده از معادن و همچنين افزايش ايمني و كاهش حوادث احتمالي اجرا مي شود.
وي افزود: تجهيزات مانيتورينگ در چهل معدن شاخص همدان نصب و با اتصال آن به اتاق كنترل، امكان نظارت بيشتر بر معادن از سوي سازمان صنعت، معدن و تجارت و بهره برداران فراهم خواهد شد.
خاكي همچنين از اجراي طرح نقشه برداري از معادن خبر داد و افزود: اين طرح نيز به منظور شفاف سازي وضعيت معادن و آگاهي از فعاليت يا تعطيل بودن معادن انجام مي شود.
معاون معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان، ميزان استخراج مواد معدني استان را سالانه 16 ميليون تن اعلام كرد و گفت: سيليس، دولوميت، فلدسپات، آهن، سنگ هاي ساختماني و آهك مهمترين مواد معدني همدان است.
خاكي با بيان اينكه 278 معدن در همدان فعال است، يادآورشد: از 67 نوع ماده معدني كشور 30 نوع در معادن همدان يافت مي شود.
از سه سال گذشته تا كنون 300 فقره پرونده سرقت سنگ سيليس از معادن همدان در مراجع قضايي تشكيل شد كه در نتيجه برخورد قاطع با اين موضوع، سرقت سيليس در استان ريشه كن شده است.