دنياي معدن : انتقاد از سياست توليد زغال دركرمان
شنبه، 11 شهریور 1396 - 12:19 کد خبر:131449
دنياي معدن - رئيس سازمان صنعت،معدن وتجارت كرمان گفت:سياست صرفا راه اندازي معادن زغالسنگ بدون توجه به راه اندازي فولاد،اشتباه بوده است.


مهدي حسيني نژاد گفت : بر مبناي اين سياست در كرمان تنها زغال توليد مي شده وفولاد سازي در اصفهان فعال بوده درنتيجه بيش از 17 هزار نفر در شركت معادن زغال سنگ به كار گرفته شدند و امروز اين ميزان اشتغال براي استان يك چالش شده است.

وي با اشاره به اينكه خود سابقه كار كردن در معادن زغال سنگ را دارد تصريح كرد: در واقع بايد گفت ضوابط و مقررات، صنعت زغال، اين استان را دچار چالش كرده و ما براي رفع مسائل و مشكلات زغال سنگ تلاش زيادي كرديم و حتي همه اركان حكومت در استان با هم متحد شدند تا مشكلات اين بخش حل شود و نهايتا در سال 96 توانستيم يك افزايش قيمتي را در زغال سنگ لحاظ كنيم.

وي با بيان اينكه ايجاد شوراي عالي معادن يك ظرفيت بسيار خوب براي استان كرمان به شمار مي رود اظهاركرد: اگر بتوانيم بخشي از حقوق دولتي معادن را در زيرساخت هاي صنايع و معادن استان هزينه كنيم يقينا بسياري از مشكلات مرتفع خواهد شد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمان با اشاره به تلاش دولت در راستاي تكميل ارزش افزوده توليدات اين استان گفت: امروز از زغال سنگ بيش از 60 هزار تن قطران و 1.2 ميليون تن كك توليد مي كنيم و حركت به سمت توليد محصولات دانش بنيان از اين مواد معدني در دستور كار است.

سالانه 63 ميليون تن مواد معدني از معادن كرمان استخراج مي شود.

انتهاي پيام/ح