دنياي معدن : افتتاح دومين كارخانه گندله سازي مجتمع سنگ آهن گل گهر سيرجان
شنبه، 22 آبان 1395 - 12:38 کد خبر:120253
دنياي معدن - فرماندار سيرجان گفت: دومين كارخانه گندله سازي مجتمع سنگ آهن گل گهر سيرجان به بهره برداري مي رسد.


منصور مكي آبادي پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از افتتاح كارخانه گندله سازي مجتمع صنعتي و معدني گل گهر با ظرفيت سالانه 5 ميليون تن خبر داد.

وي افزود : اين طرح بزرگ معدني و صنعتي 24 آبان ماه جاري به دست معاون اول رئيس جمهور افتتاح مي شود كه بيش از 60 درصد احداث ، نصب و راه اندازي توسط مهندسان داخلي و جوانان متخصص انجام شده است.

مكي آبادي گفت : با راه اندازي اين كارخانه كشور از واردات گندله سنگ آهن بي نياز و سالانه بيش از 30 ميليون تن سنگ آهن و 20 ميليون تن گندله در گل گهر سيرجان توليد مي شود.

وي از اشتغالزايي بيش از 500 نفر به طور مستقيم و 2 هزار نفر غير مستقيم در كارخانه گندله شماره 2 خبر داد و بيان داشت: تاكنون 20 كارخانه و واحد صنعتي براي بيش از 7 هزار نفر در اين منطقه اشتغال زايي داشته اند.

فرماندار سيرجان ابراز داشت: براي اتمام تا مرحله بهره برداري اين كارخانه، 4 هزار و 400 ميليارد ريال و 103 ميليون يورو سرمايه گذاري شده است.

فرماندار سيرجان از افتتاح مجموعه ورزشي گل گهر هم با حضور معاون اول رئيس جمهور خبر داد.

وي گفت : اين مجموعه كه داراي تمام سالن ها و امكانات ورزشي است به وسعت چهار هكتار به اتمام رسيده و بيش از 450 ميليارد ريال براي ساخت و اتمام آن از اعتبارات سنگ آهن گل گهر هزينه شده كه نفع عمومي مردم در بخش سلامت و ورزش دارد.